Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2012., 23:16   #2041
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ja kako sam shvatio ona nije dio čoporativna razmišljanja tako reče sama i ne želi da se prepire s Muslimanima ovde kao ni bilo kime.

E sad koliko je to za nekoga dobro ili ne takav stav to je njegova stvar ne treba njoj nametati da ona mora da reagira.
mrzak mi je svaki čopor koji u svoj lonac zeli poklopiti moju a i bilo čiju dušu...>>duša želi odletjeti "kući" na krilima ljubavi. Želi se osloboditi 'zatvora tijela'...<< zanimljivo ti da filozofija vozača zanima.to me doktorica isto pitala.u bolnici ih samo nasmijavam.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 23:29   #2042
Nedaj se Dominik Živjeo transport i usluge prijevoza, i draga nam Bosna!
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 23:48   #2043
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Nedaj se Dominik Živjeo transport i usluge prijevoza, i draga nam Bosna!
Draga ko majka rođena!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 00:04   #2044
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
zanimljivo

navedi povijesne izvore i povijesne knjige koje uopće pišu o "muhamedu" daj imena autora, škole koje te knjige koriste itd ...
Glavni izvori su Kur'an, hadisi, usmena tradicija te tekstovi o Muhamedu pisanih uglavnom od strane kršćanskih i židovskih zajednica. Tu su također i povijesničari Ibn Ishaq, Sabeos, Al Waqidi, Ibn Saad itd. No u nijednom dosad pronađenom dokumentu ne piše kako je točno Muhamed zamišljao (ili znao što) o nebesima. No ako je itko znao nešto više (u krugu njegovih sunarodnjaka), to je bio on, jer je i inače iskakao iz prosječnosti po načinu shvaćanja stvari uopće.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 01:00   #2045
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Glavni izvori su Kur'an, hadisi, usmena tradicija te tekstovi o Muhamedu pisanih uglavnom od strane kršćanskih i židovskih zajednica. Tu su također i povijesničari Ibn Ishaq, Sabeos, Al Waqidi, Ibn Saad itd. No u nijednom dosad pronađenom dokumentu ne piše kako je točno Muhamed zamišljao (ili znao što) o nebesima. No ako je itko znao nešto više (u krugu njegovih sunarodnjaka), to je bio on, jer je i inače iskakao iz prosječnosti po načinu shvaćanja stvari uopće.
A što ćemo s onim starcem na brdu koji ga je podučavao??
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 01:02   #2046
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Draga ko majka rođena!
Koliko je ta Bosna natopljena karmičkom težinom...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 01:30   #2047
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Koliko je ta Bosna natopljena karmičkom težinom...
ne znam sto je to karmička težina, ali ja samo tamo imam svoju kuću i komad zemlje.jedino sam tamo svoj na svome iako nemam nikog "svog" u zg nemam nista vise.dojadio mi
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 01:34   #2048
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
ne znam sto je to karmička težina, ali ja samo tamo imam svoju kuću i komad zemlje.jedino sam tamo svoj na svome iako nemam nikog "svog" u zg nemam nista vise.dojadio mi
Karmička težina su računi nerašćišćeni iz prošlosti pa se ponavlja dok se ne reguliraju stvari...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 09:32   #2049
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
A što ćemo s onim starcem na brdu koji ga je podučavao??
Aha a dokaz za to bjese koji?
StudentOfLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 09:36   #2050
Quote:
Seljak- kaže: Pogledaj post
eto ti savrsenog Kurana , I za arab.jevreje se kaze SAMO Jevreji a i za izrael. jevreje Isto se kaze SAMO Jevreji... savrsenost na visini
Pa zato je Kur'an ti dao priliku da napises bolji pa bujrum de nam jednu suru bolju napravi

"A ako sumnjate u ono sto objavljujemo robu svome,pa sacinite vi jednu suru slicnu objavljenim njemu....a ako ne ucinite to a necete uciniti onda bojte se kazne za nevjernike pripljene"

Reci: "Kad bi se svi ljudi i džinnovi udružili da sačine jedan ovakav Kur’an,
oni, kao što je on, ne bi sačinili, pa makar jedni drugima pomagali.

Isra : 88


Ja kada kazem da volim sve bosance gle koincidencije mislim i na ove u Bosni i one u Americi
StudentOfLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 11:35   #2051
ubost ću te na kraju pjesme

Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Što ranije shvatiš svoje stanje, prije ćeš živjeti u miru. Ne čini greške unaprijed, već poradi malo na sebi...imaš ti tu posla koliko vidim. Put do duhovnosti, težak je i mukotpan.
E sad ću se ja ovjde nasmijati kao Popaj u interpretaciji Jima Careya u filmu Ace ventura.

Kao što vjerovatno znaš postoji više hmmm dimenzija duhovnosti jedna od njih je "Luke pređi na tamnu stranu!"

Da budem iskren tvoja duhovnost mi je pomalo bizarna. ecimo ti i EEL s visoka gledate na nas ljude niske svijesti i "blagonaklono" nam se podsmijevate.
Pomalo ste se obogili na nebožanski način. Plemeniti Isus nikada nije gledao na ljude s visoka. Čak ni kada je bio u najvećim mukama nije se postavljao superiorno nad njima.

Jedini koji sebe smatra vrijednijim od "običnih" ljudi je onaj koji se smatrao vrijednijim od prvog Čovjeka čiji smo potpomci svi mi.

JB tvoju duhovnost ne poričem, ali to nije duhovnost po mjeri čovjeka.
Mi imamo lijep izraz za tvoje halove a zovu se džinske inspiracije.
Džini su iblisova braća i od iste su prirode kao i on.
Džinske inspiracije je lahko prepoznati jer kod ljudi koji su oboljeli od toga dominira hal da je on vrijedniji od drugih ljudi jer se duhovno uzigao jer je postignuo stepene. Takva osoba u tome vidi svoju zaslugu a ne zaslugu onom kome navodno teži

A ja!? s obzirom da si o meni dao neku nejasnu indiciju koja je zapravo retorički manevar jer nemaš pojma o čemu pričaš evo da ti kažem ko sam ja.

Zehra reče da sam pjesnik. Ali bolje je biti pjesnik jer su oni zalutali koji upotno traže, ali lutaju... nego što je bolje biti onaj koji je na sebe navukao Srdžbu jer je opsjenar...

i kao što Cyrano reče
ubost ću te na kraju pjesme

P.S. imaš puno pravo reći da se ne osjećaš ubodenim jer moj mač probija samo one niske
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 14:45   #2052
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
Da budem iskren tvoja duhovnost mi je pomalo bizarna. ecimo ti i EEL s visoka gledate na nas ljude niske svijesti i "blagonaklono" nam se podsmijevate.
Možda odgovori nisu po mjeri kakvim ih očekuješ, ali ja ti ozbiljno kažem – da to ne činim (podsmjeh), i nije mi namjera, jel ne funkcioniram kako me ti zamišljaš. Ti si duhovan potpuno. Vidi se to...a tako si lak na obaraču prijatelju moj. I shvati, neznam za druge, no ja se nikome ne podsmijavam, dovoljno?

Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
JB tvoju duhovnost ne poričem, ali to nije duhovnost po mjeri čovjeka.
Prosvjetli me, volio bi da mi pomogneš – da shvatim. Što je po tebi prihvatljivo da se zove duhovnost po mjeri čovjeka? Možda ćeš mi dati neko konkretno riješenje. Ili nisam po mjeri čega? Ne razmišljam konvencionalno i tradicionalno i nisam slijepo vođen religijom. Da li tu ti vidiš moje džine?

Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
Mi imamo lijep izraz za tvoje halove a zovu se džinske inspiracije. Džini su iblisova braća i od iste su prirode kao i on.
Mi? Koliko vas ima „mi“? Ja sam jedan. Gospod Tvorac je moje utočište a ti samo gaji svoje iluzije !!! Valjda ćeš reći: ja imam izraz...kod mene se to tako govori!

Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
Džinske inspiracije je lahko prepoznati jer kod ljudi koji su oboljeli od toga dominira hal da je on vrijedniji od drugih ljudi jer se duhovno uzigao jer je postignuo stepene. Takva osoba u tome vidi svoju zaslugu a ne zaslugu onom kome navodno teži
Hristos posredi nas !!! Tebi mir od misli tvojih....

Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
A ja!? s obzirom da si o meni dao neku nejasnu indiciju koja je zapravo retorički manevar jer nemaš pojma o čemu pričaš evo da ti kažem ko sam ja. Zehra reče da sam pjesnik. Ali bolje je biti pjesnik jer su oni zalutali koji upotno traže, ali lutaju... nego što je bolje biti onaj koji je na sebe navukao Srdžbu jer je opsjenar...
Manevar čega aloha? Ma nisi ti uopće bitan, ne shvaćaš ti mene.
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 15:38   #2053
Ja to što imam preko 240 ICQ iznad vas.

hahahaha
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 15:45   #2054
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
E sad ću se ja ovjde nasmijati kao Popaj u interpretaciji Jima Careya u filmu Ace ventura.

Kao što vjerovatno znaš postoji više hmmm dimenzija duhovnosti jedna od njih je "Luke pređi na tamnu stranu!"

Da budem iskren tvoja duhovnost mi je pomalo bizarna. ecimo ti i EEL s visoka gledate na nas ljude niske svijesti i "blagonaklono" nam se podsmijevate.
Pomalo ste se obogili na nebožanski način. Plemeniti Isus nikada nije gledao na ljude s visoka. Čak ni kada je bio u najvećim mukama nije se postavljao superiorno nad njima.

Jedini koji sebe smatra vrijednijim od "običnih" ljudi je onaj koji se smatrao vrijednijim od prvog Čovjeka čiji smo potpomci svi mi.

JB tvoju duhovnost ne poričem, ali to nije duhovnost po mjeri čovjeka.
Mi imamo lijep izraz za tvoje halove a zovu se džinske inspiracije.
Džini su iblisova braća i od iste su prirode kao i on.
Džinske inspiracije je lahko prepoznati jer kod ljudi koji su oboljeli od toga dominira hal da je on vrijedniji od drugih ljudi jer se duhovno uzigao jer je postignuo stepene. Takva osoba u tome vidi svoju zaslugu a ne zaslugu onom kome navodno teži

A ja!? s obzirom da si o meni dao neku nejasnu indiciju koja je zapravo retorički manevar jer nemaš pojma o čemu pričaš evo da ti kažem ko sam ja.

Zehra reče da sam pjesnik. Ali bolje je biti pjesnik jer su oni zalutali koji upotno traže, ali lutaju... nego što je bolje biti onaj koji je na sebe navukao Srdžbu jer je opsjenar...

i kao što Cyrano reče
ubost ću te na kraju pjesme

P.S. imaš puno pravo reći da se ne osjećaš ubodenim jer moj mač probija s
amo one niske
Pusti ti Isusa miki za svoje interese..
Uzmeš kad ti paše nešto za razmirice ovde.

Budi muško i mani se Alaha i Isusa i upotrebi svoje snage samo one su jako malene..

Kad budeš kao osoba ovde delao objasniti ću ti kolko si u krivu jer upravo ti i tvoji pajtašii se uzdižete ovde nad drugima i to preko tuđih zasluga...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 15:50   #2055
Quote:
StudentOfLife kaže: Pogledaj post
Pa zato je Kur'an ti dao priliku da napises bolji pa bujrum de nam jednu suru bolju napravi

"A ako sumnjate u ono sto objavljujemo robu svome,pa sacinite vi jednu suru slicnu objavljenim njemu....a ako ne ucinite to a necete uciniti onda bojte se kazne za nevjernike pripljene"

Reci: "Kad bi se svi ljudi i džinnovi udružili da sačine jedan ovakav Kur’an,
oni, kao što je on, ne bi sačinili, pa makar jedni drugima pomagali.

Isra : 88


Ja kada kazem da volim sve bosance gle koincidencije mislim i na ove u Bosni i one u Americi
Ti potičeš natjecanje vjerovatno jer ne znaš sve konzekvence koje natjecanje nosi s sobom pa prema tome od mene ćeš imati toleriranje jer vidim da ti nisi uopće svjestan svoga djelovanja ovde.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 16:08   #2056
Eh, kad Evropa progovori, Balkan glavu pogne
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 17:05   #2057
JB bezveze pričaš...

ti si podjednako sebe i mene okarakterizirao kao duhovnjaka.
ja sebe ne vidim kao takvog tak oda me tvoje riječi ne pogađaju...
samo još jedan manevar...
ali evo replicirat ću na tvoje vratolomije...
Quote:
Vidi se to...a tako si lak na obaraču prijatelju moj. I shvati, neznam za druge, no ja se nikome ne podsmijavam, dovoljno?
lahkoća na obaraču potrebna je kad si na divljem zapadu

podsmjevaš se ti itekako, ali ono blagonaklono
ne sekiraj se imaš pravo na to
Quote:
Prosvjetli me, volio bi da mi pomogneš – da shvatim. Što je po tebi prihvatljivo da se zove duhovnost po mjeri čovjeka? Možda ćeš mi dati neko konkretno riješenje. Ili nisam po mjeri čega? Ne razmišljam konvencionalno i tradicionalno i nisam slijepo vođen religijom. Da li tu ti vidiš moje džine?

Mi? Koliko vas ima „mi“? Ja sam jedan. Gospod Tvorac je moje utočište a ti samo gaji svoje iluzije !!! Valjda ćeš reći: ja imam izraz...kod mene se to tako govori!
ne mogu te ja prosvjećivati. Drug kojem težiš ti se može otkriti samo Svojom Voljom a ne tvojom.
Kao što sam ti rekao hal oholosti je džinski/demonski i to mu je glavna karakteristika.
Kad kažem mi mislim na muslimane jel ti sad jasnije ili da ponovo pišem to što sam pisao.

Quote:
Hristos posredi nas !!! Tebi mir od misli tvojih....
ovo malo staroslavenski jel?
bio sam nedavno na jednoj pravoslavnoj sahrani
pop je stalno govorio "pamjat"
ja sam mislio da je u pitanju pamet a ne (s)pomen kako sam kasnije saznao...
tako da ti ne kontam šta si mislio pod ovim "posredi"
i ne mogu ti ništa reći za ovo.
Quote:
Manevar čega aloha?
Isus, osoba prema kojoj nas dva gajimo ljubav( možda ne istu) nije ovako govorio nego je govorio tako da ga ljudi mogu shvatiti iako njegove riječi svako shvata na svoj način. ti sebe vidiš kao posjednika nekog skrivenog tajnog znanja koje nije za svakog, ali problem je što ti sam procjenjuješ za koga jest a za koga nije znanje... jel tako lipi moj
Quote:
Ma nisi ti uopće bitan, ne shvaćaš ti mene.
bezbeli da nisam bitan, ali obrati pažnju na ovo boldirano... nisi ni ti bitan...
zapitaj se da li bi ovako govorio da je treći sa nama Isus.
da ne misliš da sam nešto tu bolji kad pomislim da je treći između nas isus je bih sao šutio i pustio njega da priča.

Forum je simptom naše bolesti i moje i tvoje jer on služi za promociju našeg ega...
ko god misli drugačije zavarava se. izuzetak su neki koji imaju preko 40 godina.
a ti ako imaš preko 40 odmah da ti kažem da je bolest u pitanju
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 17:10   #2058
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
JB bezveze pričaš...

ti si podjednako sebe i mene okarakterizirao kao duhovnjaka.
ja sebe ne vidim kao takvog tak oda me tvoje riječi ne pogađaju...
samo još jedan manevar...
ali evo replicirat ću na tvoje vratolomije...


lahkoća na obaraču potrebna je kad si na divljem zapadu

podsmjevaš se ti itekako, ali ono blagonaklono
ne sekiraj se imaš pravo na to


ne mogu te ja prosvjećivati. Drug kojem težiš ti se može otkriti samo Svojom Voljom a ne tvojom.
Kao što sam ti rekao hal oholosti je džinski/demonski i to mu je glavna karakteristika.
Kad kažem mi mislim na muslimane jel ti sad jasnije ili da ponovo pišem to što sam pisao.


ovo malo staroslavenski jel?
bio sam nedavno na jednoj pravoslavnoj sahrani
pop je stalno govorio "pamjat"
ja sam mislio da je u pitanju pamet a ne (s)pomen kako sam kasnije saznao...
tako da ti ne kontam šta si mislio pod ovim "posredi"
i ne mogu ti ništa reći za ovo.

Isus, osoba prema kojoj nas dva gajimo ljubav( možda ne istu) nije ovako govorio nego je govorio tako da ga ljudi mogu shvatiti iako njegove riječi svako shvata na svoj način. ti sebe vidiš kao posjednika nekog skrivenog tajnog znanja koje nije za svakog, ali problem je što ti sam procjenjuješ za koga jest a za koga nije znanje... jel tako lipi moj


bezbeli da nisam bitan, ali obrati pažnju na ovo boldirano... nisi ni ti bitan...
zapitaj se da li bi ovako govorio da je treći sa nama Isus.
da ne misliš da sam nešto tu bolji kad pomislim da je treći između nas isus je bih sao šutio i pustio njega da priča.

Forum je simptom naše bolesti i moje i tvoje jer on služi za promociju našeg ega...
ko god misli drugačije zavarava se. izuzetak su neki koji imaju preko 40 godina.
a ti ako imaš preko 40 odmah da ti kažem da je bolest u pitanju
Oprostite što se petljam.

Ovo ti je dobro priznaješ da ego ti dominira..

Imaš sagovornika u vidu mene ubuduće na skroz drugačiji način,poštovati ću te radi te samokritike.

EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 17:20   #2059
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
A što ćemo s onim starcem na brdu koji ga je podučavao??
A to bi bio?
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 17:24   #2060
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
A to bi bio?
Imam na drugom kompu pronaći ću ne brini no neće tebi to biti toliko bitno ...

EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.