Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2009., 06:50   #21
nemam nikakvih problema,zdrav sam ko drijen...jedino me nekad leđa zabole...nikaj strašno..zbog posla...

a što ako bi ja kundalini mogao otvoriti kad god poželim?

imate kakvu osobu za preporuku da me pregleda?
325i is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 14:22   #22
Pa ne znam sad jer ako si zdrav i prav ne bi trebalo da te kicma boli,dobro zavisi koji bol,ako su misici je ok ali ako su hrskavice,zglobovi i nervi onda nije ok.
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 02:08   #23
Quote:
325i kaže: Pogledaj post
a što ako bi ja kundalini mogao otvoriti kad god poželim?

imate kakvu osobu za preporuku da me pregleda?
Ako bi mogao kontrolirati kundalini, onda bi bio velika faca... Sto mislis, zasto se mnogi indijski mudraci muce, vjezbaju jogu i mnoge druge stvari? Naravno, ne kazem da su svi pravi i iskreni, ima i kod njih prevaranata kojima je to nacin da zarade rucak, ali ima i pravih.

Ne znam koga bi mogao pitati. Trazi osobe koje se bave alternativnom opcenito, lijecenje ili nesto u tom smjeru. Tesko je reci tko ima ikakvih iskustava s kundalinijem, a da zna sto govori. Uvijek ima mnogih koji kazu da oni "rasturaju" kundalini. To je prvi znak da nema pojma.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 08:13   #24
kako bi mogao pokušati da li je riječ o kundaliniju ili bioenergiji?

prekučer me glava boljela...nešto sam se zamislio, "aktivirao" tu svoju energiju ili što je, zamislio sam kako bi bol kroz ruku ide van, i glava me prestala boljeti..mislio sam da sam lud

jučer me leđa bolje,a isto sam napravio,prestala me boljeti

da li je stvar sa mojim mozgom ili zbilja nekaj imam..
325i is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 10:14   #25
netko od vas je napisao da kundalini, kad se počne dizati, uništava sve pred sobom. to se odnosi i na fizičke blokade ili samo na energetske?
odraslodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 11:00   #26
koliko mi je poznato... s kundalinijem i njegovim "dizanjem", treba oprezno... nekad sam se bavila time... ali bez stručne/iskusne osobe nisam htjela dalje... nije sam tak.... neke ljude to može navodno "raspucati"....

a mozda doista imas bioenergiju... ili jednostavno tvoj "chi" tj. zivotna energija tako kola... pa ju jace osjetis... probaj skontati kada ti se to sve dogadja...u kojim situacijama...?

zasto ne odes kod nekog dobrog alternativca, ta osoba će ti znati reci sto je to kod tebe....?
cosmicmama158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 11:39   #27
Quote:
cosmicmama158 kaže: Pogledaj post
koliko mi je poznato... s kundalinijem i njegovim "dizanjem", treba oprezno... nekad sam se bavila time... ali bez stručne/iskusne osobe nisam htjela dalje... nije sam tak.... neke ljude to može navodno "raspucati"....

a mozda doista imas bioenergiju... ili jednostavno tvoj "chi" tj. zivotna energija tako kola... pa ju jace osjetis... probaj skontati kada ti se to sve dogadja...u kojim situacijama...?

zasto ne odes kod nekog dobrog alternativca, ta osoba će ti znati reci sto je to kod tebe....?
gle,kao što sam već rekao, to mogu osjetiti kada god hoću...znači,nešto napravim sa svojim tijelom, i jednostavno osjetim kako mi se to "diže", tj kako ide tijelom..
325i is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:46   #28
Kad god hoces... pustiš struju... energiju iz sebe, kako bi njome liječio...

Možda ti se stvarno probudio kundalini... Kad on prodje...Ajme onom ko nije čist Kontaktiraj me na privat, ako zeliš da razmijenimo iskustva...

Dat cu ti link na knjigu na engleskom o kundaliniju...

http://www.4shared.com/get/41246057/...CFC1CCEE.dc113
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 01:24   #29
Quote:
325i kaže: Pogledaj post
kako bi mogao pokušati da li je riječ o kundaliniju ili bioenergiji?
Tesko je to reci, mozemo reci da je bioenergija samo jedan od oblika kundalinija. Kundalini je samo naziv za tok energije kroz nase tijelo, koji pak "pali" nase cakre, te omogucava njihovu vecu funkcionalnost. Kad ne bi bilo nikakvog protoka energije, mi smo mrtvi. Dakle, uvijek postoji izvjesno strujanje energije. To sto mozes kontrolirati, to je odlicno. Probaj pomoci nekom drugom. Nije problem naci nekog kome je lose. Cak probaj pomoci, a da nista ne kazes (da iskuljucimo eventualni placebo), pa gledaj sto se desava.

Problem s kundalinijem je upravo sto covjeku se to moze desiti bez najave, da ne zna sto se desava i onda ocito covjek pocne misliti da nesto s njim nije u redu, da ludi. A manifestacije budenja kundalinija mogu biti razlicite. Ako ga se moze drzati pod kontrolom (a ti kazes da mozes), on je fantasticno orude. Ako ga ne mozes kontrolirati, onda je to pakao. Pogotovo kad ne shvacas sto se desava.

Quote:
odraslodijete kaže: Pogledaj post
netko od vas je napisao da kundalini, kad se počne dizati, uništava sve pred sobom. to se odnosi i na fizičke blokade ili samo na energetske?
Pa, energija je ono sto kontrolira materiju. Naravno, to znaci da i fizicki problemi mogu pasti. Kundalini ustvari ne unistava sve pred sobom. On samo jace pocne teci tamo gdje je do sada slabije tekao. Sto ima za posljedicu da se cakre jace aktiviraju, sto opet pak dovodi do raznih senzacija. Problem je u kontroli i da li covjek shvaca sto se desava i zasto.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 12:00   #30
Jako dobro opisano i rečeno.
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 19:02   #31
hvala za knjigu
odraslodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 10:10   #32
nesto čudno i u meni...

ne znam sad dal je to slično ili isto, ali meni se s vremena na vrijeme jako zažare ruke, crvene su i krvotok mi bude jači.imam osjećaj kao da imam pune šake nečega. kao neka navala energije. međutim to prođe. nisam gledala na sat, al po mojoj slobodnoj procjeni to traje oko pol sata. budući da me glava zna često boljeti od ovih promjena vremena, znala sam stavljat ruke na glavu, al se nista nije događalo. ostajale bi normalne, ne bi se zažarile niti bi glava prestala. ...e sad, sto je to što se nekontrolirano javlja...
superlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 11:46   #33
Osobno smatram da ti je ovo Chi energija. Karakteristicno za nju je da se bas dlanovi zacrvene. Procitaj si ovo. Bit ce ti puno toga jasnije.

Zadnje uređivanje dark_lord : 18.02.2009. at 11:54.
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 16:08   #34
Quote:
dark_lord kaže: Pogledaj post
Osobno smatram da ti je ovo Chi energija. Karakteristicno za nju je da se bas dlanovi zacrvene. Procitaj si ovo. Bit ce ti puno toga jasnije.
zahvaljujem
superlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 01:02   #35
Quote:
superlight kaže: Pogledaj post
ne znam sad dal je to slično ili isto, ali meni se s vremena na vrijeme jako zažare ruke, crvene su i krvotok mi bude jači.imam osjećaj kao da imam pune šake nečega. kao neka navala energije. međutim to prođe. nisam gledala na sat, al po mojoj slobodnoj procjeni to traje oko pol sata. budući da me glava zna često boljeti od ovih promjena vremena, znala sam stavljat ruke na glavu, al se nista nije događalo. ostajale bi normalne, ne bi se zažarile niti bi glava prestala. ...e sad, sto je to što se nekontrolirano javlja...
Da, ono sto bi zvali bioenergijom. No, problem je u tome sto si stavljala to sebi na glavu. Probaj staviti nekome drugome, i jos vizualizirati kako energija tece. Pa vidi da li dolazi do promjena. Uglavnom je bitno da postoji razlika potencijala, pa zato drugi mogu tretirati tebe i ti mozes tretirati druge. Jer onda energija krene teci, a cim postoji dinamican proces, stvari napreduju. Nazadovanja je statika. I statika je nazadovanje, da uvedem dinamiku.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 15:27   #36
Ne vjerujem.
Isti slucaj kao i kod mene, po cijelom tijelu, kad se fokusiram, ugodno, trzajuce, vruce ... ali ne mogu ostati predugo u tom osjecaju ma koliko bio dobar, pretesko mi je.
Charlotte24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 00:49   #37
i ja

Quote:
325i kaže: Pogledaj post
kako bi mogao pokušati da li je riječ o kundaliniju ili bioenergiji?

prekučer me glava boljela...nešto sam se zamislio, "aktivirao" tu svoju energiju ili što je, zamislio sam kako bi bol kroz ruku ide van, i glava me prestala boljeti..mislio sam da sam lud

jučer me leđa bolje,a isto sam napravio,prestala me boljeti

da li je stvar sa mojim mozgom ili zbilja nekaj imam..
Zdravo 325i, vidim da se o ovoj temi raspravljalo i da dugo nema nikakvih komentara, pa se nadam da si saznao nesto vise o ''simptomima'' koji su ti se javili.
Meni je zanimljivo jer i ja imam ista desavanja kao i ti. Kontrola te neke energije, tako da je mogu osjetiti kada hocu i pokreniti je kada hocu, kao i kontrola bolnih mjesta. Cudno. Ni ja ne znam jesam li pukla ili sta?
Mozes li mi prenijeti svoja iskustva sada nakon par godina.

I ja.
sickboya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 20:36   #38
Quote:
sickboya kaže: Pogledaj post
Zdravo 325i, vidim da se o ovoj temi raspravljalo i da dugo nema nikakvih komentara, pa se nadam da si saznao nesto vise o ''simptomima'' koji su ti se javili.
Meni je zanimljivo jer i ja imam ista desavanja kao i ti. Kontrola te neke energije, tako da je mogu osjetiti kada hocu i pokreniti je kada hocu, kao i kontrola bolnih mjesta. Cudno. Ni ja ne znam jesam li pukla ili sta?
Mozes li mi prenijeti svoja iskustva sada nakon par godina.

I ja.
izgleda da nas ima poprilično...što se to događa? čitam na nekoliko tema svi imamo iste doživljaje.....žarenje ruku...stopala su sljedeća...viđenje aure....osjetljivost na okolinu..na osjećaje....trnci...pritisak pleksus..leđa..čelo...peckanje...
vedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 02:04   #39
Samo cu vam reci da ste sretni sto to imate jer neki ljudi se dugoo muce d ato postignu ...
Da to je energija, svaki je covjek ima u sebi...
znaci energije s edijele na lose i dobre.. to sto vi osjecate je dobra energija... dali ste primjetili kad vam se to desava da zjevate???
trenjuem ruku od ruku dolazi do topline kod ljudi koji imaju energiju...
Tom energijom mozete lijecit sebe i druge
Ja trenutno idem na energiju takvu da se izljecim... ja sam u 2 tjedna izljecila preskakanje srca i astmu... Ja am jena od rijetkih kojoj to ide tako brzo jer sam "medij"... ako vas sta zanima slobodno na pp i iduci put kad to dodje pogledajte u nebo i nasmijite se tako cete je jos vise primit i da nemojte zaboraviti disati iz trbuha
jednacura88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 17:37   #40
E ljudi, vidim prošlo je dosta vremena od kad ste pisali na navedenu temu. Sve što je on objasnio to mogu i ja...Odjednom mogu da pokrenem tu neku energiju koja kao da struji i baš polazi iz tog "solar pleksusa" i penje se negdje do ramena..ubrza mi se otkucaj srca i osjećam veliki nalet neke energije i mogu u bilo koje vrijeme da pokrenem val te energije, ne znam šta je to i šta da radim :/
Alexlfc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:38.