Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2015., 17:18   #41
Quote:
gym1307 kaže: Pogledaj post
To su ti "papiri" koje je ponekad tesko srediti, procitaj par postova iznad i neces to sam nikako srediti....ako ti Talijan ne nabavi original racun od kada je kupljena barka i kupoprodajni od osobe cije je ime na racunu.
Ne pricaj gluposti.

U slucaju da ne postoji slijed vlasnistva (racun) koji vodi do prodavatelja,sadasnji vlasnik napise izjavu da je onsada vlasnik broda i obavezno ju ovjeri. Uz to ti treba ovjereni kupoprodajni ugovor i certifikat koji se moze i naknadno srediti ako ga vlasnik nema (a brod je certificiran).

I onda direktno u lucku.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 12:54   #42
Quote:
gym1307 kaže: Pogledaj post
To su ti "papiri" koje je ponekad tesko srediti, procitaj par postova iznad i neces to sam nikako srediti....ako ti Talijan ne nabavi original racun od kada je kupljena barka i kupoprodajni od osobe cije je ime na racunu.
Tako je, ponekad treba prije kupnje prvo izvidjeti sve opcije da nema problema, a ne kupiti problem a onda biti van sebe da se problem riješi... najjeftinije tako prečesto ispadne najskuplje, svi smo mi do sada baš zbog toga propuštali dobro i odlične prilike... jer znaš da ako to ne možeš legalno dovesti cijelu priču do kraja, onda bolje ni ne pokušavati. Ta "šuša" radi svoj posao u skladu sa zakonima države, onima istim zakonima koje ste trebali poznavati prije kupnje, pa se ne bi zaletavali sa kupnjom iz Italije (koja je i inače problematična sa svojim brojnim i unikatnim, tipično talijanskim rješenjima, zakonima i odredbama...).
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 15:38   #43
Pozdrav, zanima me da li netko zna koja je procedura i ino potrebno da se iz zemlje članice EU unese plovilo - što se sve plaća, koje papire treba imati?

Plovilo je bez kabine, gliser-gumenjak dužine 7-10 metara, sa ugrađenim unutarnjim motorom snage preko 100 kW, cijena rabljenog je cca 45.000 eura?

Što sve treba i u kojem iznosu platiti do hrvatske registracije i zastave?
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 21:37   #44
Našao sam ovu tabelu i zakone, pa ispada da fizička osoba u RH koja kupuje brodicu od poreznog obveznika u EU (tvrtka, salon, diler...) nije obveznik PDV-a, ali je posebnog poreza (trošarine) prema Zakonu o posebnom porezu na motorna vozila. Ukoliko pak fizička osoba u EH kupuje plovilo od fizičke osobe iz EU koja nije porezni obveznik, onda ju zapada posebni porez (trošarina) prema Zakonu o posebnom porezu na motorna vozila, te 5% posebnog poreza na stjecanje rabljenih prijevoznih sredstava.

http://www.porezna-uprava.hr/HR_publ....aspx?id=18690
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 07:57   #45
Zar nije ta trošarina nešto sitno, reda par sto kuna?
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 14:26   #46
Pa i ja sam stekao taj dojam gledajući te tablice, tipa ako imam gumenjak do 10 metara bez kabine i motor preko 136 KS. godišnji porez je 500 kuna...

No i dalje me buni taj pojam porez - trošarina - godišnji porez itd...
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 14:42   #47
http://www.porezna-uprava.hr/HR_publ...mobili_168.pdf Kako ovdje piše taj porez se plaća godišnje a klasična trošarina pri uvozu valjda ne postoji više.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 22:07   #48
Pozdrav

Podizem temu

Za uvoz guleta iz Turske koji su uvjeti i koliko kosta prijenos na Hr.zastavu?
sorority is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2019., 08:31   #49
Pozdrav, jel zna netko kako uvesti brod iz Norveske koja nije clanica EU?
Lp,

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
RomanCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2019., 13:28   #50
Quote:
sorority kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Podizem temu

Za uvoz guleta iz Turske koji su uvjeti i koliko kosta prijenos na Hr.zastavu?
CE certifikat a to turski guleti vecinom nemaju tako da je uvoz nemoguc.

znaci projektna dokumentacija mora biti CE mark i prije izgradnje
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2020., 12:31   #51
Pozdrav svima,

obzirom na nove propise molim Vas informaciju može li se uvesti (registrirati u HR) stariji polovni brod 1990 godište sa njemačkim papirima. Konkretno se radi o Montereyu od 6.5 metara sa unutarnjim Mercury motorom. Brod je u HR.

Hvala
__________________
na maksimiru do mirogoja
mucek72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2020., 19:17   #52
Quote:
mucek72 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

obzirom na nove propise molim Vas informaciju može li se uvesti (registrirati u HR) stariji polovni brod 1990 godište sa njemačkim papirima. Konkretno se radi o Montereyu od 6.5 metara sa unutarnjim Mercury motorom. Brod je u HR.

Hvala
Nisam siguran da postoji jednostavan odgovor.

https://morski.hr/2020/02/14/zelite-...-vam-problema/
__________________
 Think Different 
Tomica74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2020., 10:26   #53
Quote:
mucek72 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

obzirom na nove propise molim Vas informaciju može li se uvesti (registrirati u HR) stariji polovni brod 1990 godište sa njemačkim papirima. Konkretno se radi o Montereyu od 6.5 metara sa unutarnjim Mercury motorom. Brod je u HR.

Hvala
Ako ima izjavu o sukladnosti plovila i motora onda može.
malilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 18:54   #54
molim ako netko zna koliko su davanja za polovni jet ski iz Slovenije
ovidu001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2021., 15:23   #55
Quote:
malilo kaže: Pogledaj post
Ako ima izjavu o sukladnosti plovila i motora onda može.
Kako će plovilo iz 1990 imati izjavu o sukladnosti za plovilo i za motor??? Prva direktiva donesena 1994?

Dakle, može se regat plovilo starije od 2000 godine s motorom i to samo za osobne potrebe uz uvjet da na sebi ima CE oznaku. Motor se tada ne gleda, odnosno ne trebaju izjave za motor, ali mora se raditi o motoru koji je upisan sa tim plovilom u drugoj državi. Dokaz za to je upisni list neke države gdje se vidi tip i serijski broj tog motora.

Postoji i mogućnost da se ide u HRB ali to puno košta i dosta puta nije isplativo
kupac2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2022., 19:01   #56
Uvoz broda iz EU

Pozdrav ekipa,
U narednim mjesecima planiram kupiti gliser/gumenjak u Italiji ili Francuskoj te me zanima procedura papirologije te troškovi
Hvala
Jurejure is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2022., 08:33   #57
Iz Italije zna biti problem sa papirima za te manje snage, ako nisu upisani u njihov registar (a najčešće nisu).
Ima par ljudi po facu, a koji uvoze te stvari iz Francuske, predlažem ti da sa njima dogovoriš da ti srede papire i dovezu, bude najmanje problema. U principu, ugovor/račun i odjava iz stranog registra. Prevedeno na hrvatski, naravno.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.