Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2010., 10:19   #1
Grafički prikaz katastarskih čestica na webu

Dali se negdje na webu može naći grafički prikaz katastarskih čestica (Zagreb). Na katastar@web su samo podaci, ali nema grafičkog prikaza.
Zahvalan
TransAm.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 11:27   #2
http://www.arkod.hr/
možda ovo može pomoći ?
Hapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 13:05   #3
Nisam siguran da tu ima ono što tražim.

Dakle, htio bih da je slika područja i da su ucrtane i označene katastarske čestice.
Poželjno bi bilo i mogućnost pretraživanja: uneseš katastarsku općinu i broj čestice, i da dobiš sliku sa tom česticom.
TransAm.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 15:09   #4
upravo arkod.hr zatim arkod preglednik i onda desno cekiraj katastar zumiraj parcelu koju hoces
bari is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 19:44   #5
tu se mogu vidit samo katstarske cestice koje su "Poljoprivredne" .....moja se vidi jer se vodi jos kao pasnjak i na selu je
Ministarstvo Poljoprivrede je pokrovitelj te stranice
u Gradovima ne prikazuje nista.
Sustav ne radi uvjek
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 17:36   #6
ja ne kuzim kako se racunju X i Y koordinate u ovom prikazu. Imam koordinate u stupnjevima, ali ne vidim kako ih pretvoriti u koordinate za unos u sucelje...
FuriaTropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 11:53   #7
U sučelju se vjerojatno traže Gauss-Krügerove koordinate.

http://arhiva.elitesecurity.org/t393...rove-kordinate - tu ima nekaj o pretvaranju
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 19:57   #8
Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post
tu se mogu vidit samo katstarske cestice koje su "Poljoprivredne" .....moja se vidi jer se vodi jos kao pasnjak i na selu je
Ministarstvo Poljoprivrede je pokrovitelj te stranice
u Gradovima ne prikazuje nista.
Sustav ne radi uvjek
Nije istina, zumiraj Zagreb ili Osijek pa ćeš vidjeti. kat.čestice. Taj preglednik još nije završen, još ažuriraju katastar, ali ortofoto je najnoviji (sniman u ljeto 2009.).
Samo od jučer im nešto šteka server, u Ministarstvu poljoprivrede, ali nisu oni krivi.
Državna geodetska uprava je još prije 2 godine dobila masne novce da uspostavi Geoportal, ali lopovi su samo demo napravili i stali...popapali europsku lovu i prestali to izrađivati Geoportal.
A pogledajte kako su sa istim tim novcem, napravila jedna nova članica EU (jer i to je jedan od uvjeta za ulazak u EU), kao npr. Poljska: Geoportal Polyska

Pozdrav
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 23:43   #9
Quote:
miro666 kaže: Pogledaj post
Državna geodetska uprava je još prije 2 godine dobila masne novce da uspostavi Geoportal, ali lopovi su samo demo napravili i stali...popapali europsku lovu i prestali to izrađivati Geoportal.
A pogledajte kako su sa istim tim novcem, napravila jedna nova članica EU (jer i to je jedan od uvjeta za ulazak u EU), kao npr. Poljska: Geoportal Polyska

Pozdrav
ovo si dobro rekao. Još k tome su koristili arhaičnu ESRI IMS tehnologiju. Kao da nisu to mogli napraviti s OpenLayers, MapFish, Geoext, Geoserver, MapServer itd. (koji su FLOSS, čitaj: "ne koštaju ništa") ili ako su već htijeli plačati ESRI, zašto nisu koristili ESRI Flex API ili sl., bar bi efektno izgledalo. Dva, tri bolja studenta geoinformatike (geodezije) bi napravila bolje kartografski prikaz za 0 kn, a oni su potrošili hrpu novaca.
JackOfHearts is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 23:12   #10
Quote:
FuriaTropical kaže: Pogledaj post
ja ne kuzim kako se racunju X i Y koordinate u ovom prikazu. Imam koordinate u stupnjevima, ali ne vidim kako ih pretvoriti u koordinate za unos u sucelje...
Radi se o novoj projekciji za RH koja je trebala službeno zaživjeti od 1.1.2010 ali...

HTRS96/TM

U svakom slučaju koordinate su u metrima a ne u stupnjevima
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 23:30   #11
Quote:
JackOfHearts kaže: Pogledaj post
ovo si dobro rekao. Još k tome su koristili arhaičnu ESRI IMS tehnologiju. Kao da nisu to mogli napraviti s OpenLayers, MapFish, Geoext, Geoserver, MapServer itd. (koji su FLOSS, čitaj: "ne koštaju ništa") ili ako su već htijeli plačati ESRI, zašto nisu koristili ESRI Flex API ili sl., bar bi efektno izgledalo. Dva, tri bolja studenta geoinformatike (geodezije) bi napravila bolje kartografski prikaz za 0 kn, a oni su potrošili hrpu novaca.
Mislim da tehnologija nema ništa sa sadržajem Geoportala. Misliš da bi Geoportal bio bolji da koristi Flex API Ako želiš lovu iz EU trebaš pored svega imati i integratora u samom projektu a 2 studenta geoinformatike uz dužno poštovanje to ipak nisu...

Promašaj su rasterski podaci kao takvi a nakon toga što podaci o česticama nisu "up to date", kome treba takav servis, nije ni Arkod puno bolji a rekao bih da isto koristi ESRI-jevu tehnologiju.

Dakle sve dok se ne uvede red u DGU-u, i postroje katastarski uredi širom lijepe naše ništa od posla, lov u mutnom...

Jasno je da ima problema sa sređivanjem podataka ali treba krenuti sa sređenim dijelovima RH i njih njegovati dok se ostatak čisti. Prikaz svakodnevno osvježenih podataka na webu vrijedi,od svega ostalog nema puno koristi, IMHO.

Koja je korist od servisa koji mi prikazuje čestice od prije 2 godine, možda je stanje isto a možda i nije ...
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 23:59   #12
Quote:
gogo_2006 kaže: Pogledaj post
Mislim da tehnologija nema ništa sa sadržajem Geoportala. Misliš da bi Geoportal bio bolji da koristi Flex API Ako želiš lovu iz EU trebaš pored svega imati i integratora u samom projektu a 2 studenta geoinformatike uz dužno poštovanje to ipak nisu...

Promašaj su rasterski podaci kao takvi a nakon toga što podaci o česticama nisu "up to date", kome treba takav servis, nije ni Arkod puno bolji a rekao bih da isto koristi ESRI-jevu tehnologiju.

Dakle sve dok se ne uvede red u DGU-u, i postroje katastarski uredi širom lijepe naše ništa od posla, lov u mutnom...

Jasno je da ima problema sa sređivanjem podataka ali treba krenuti sa sređenim dijelovima RH i njih njegovati dok se ostatak čisti. Prikaz svakodnevno osvježenih podataka na webu vrijedi,od svega ostalog nema puno koristi, IMHO.

Koja je korist od servisa koji mi prikazuje čestice od prije 2 godine, možda je stanje isto a možda i nije ...
ma naravno, potpuno se slažem .. to sam rekao samo tako ... samo mogli su korsiti neku drugi tehnologiju (i jeftiniju) za bolji vizualni dojam, kao neki drugi portali
JackOfHearts is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 19:47   #13
ima li kakvih novosti po ovom pitanju, novih siteova?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 04:16   #14
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
ima li kakvih novosti po ovom pitanju, novih siteova?
Ima...Na Geoportalu se pojavio najnoviji ortofoto RH, od prošle godine 2011. Server je i dalje spor kao puž, ali stanje je stvarno svježe, od ljeta 2011:

Hrvatska DOF 2011

Pozdrav
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 19:24   #15
Quote:
miro666 kaže: Pogledaj post
Ima...Na Geoportalu se pojavio najnoviji ortofoto RH, od prošle godine 2011. Server je i dalje spor kao puž, ali stanje je stvarno svježe, od ljeta 2011:

Hrvatska DOF 2011

Pozdrav
jucer su ga iskjlucili.......izgleda da je test faza zavrsila
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 00:21   #16
Konačno:

http://geoportal.dgu.hr
Krunoslav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.