Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2015., 12:38   #1
Servis turbina u ZG-u

Zanima me koje servisere turbina biste mi preporucili u Zagrebu?

sa kojima imate dobra iskustva, koji su dobri u tim stvarima?

Nekako mi je najviše zapeo za oko kirschner.....
Umpalump is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 12:50   #2
neznam jel se s time bavi onaj Purić u samoboru BOSCH servis, tam sam ja dizne kupio za 1.9tdi
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 12:53   #3
Zaboravi Kirschnera i Pinjušića. Purić u Samoboru.
frANZi50 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 12:57   #4
Pinjušić? Zašto zaboravi? Znam da mnogi servisi njemu šalju turbine na reparaciju ali jeftinije je otići odmah kod Pinjušića a ne preko posrednika (servisa).
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 13:20   #5
Jer je dosta ljudi reklo da je postao lopov.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 14:43   #6
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Pinjušić? Zašto zaboravi? Znam da mnogi servisi njemu šalju turbine na reparaciju ali jeftinije je otići odmah kod Pinjušića a ne preko posrednika (servisa).
Koji tocno servisi?
Pinjusic je obican sarlatan i glumac.
Prijatelj je radio kod njega turbinu i nije izdrzala godinu dana godinu jebenih dana nije izdrzala,kao da je.to space shuttle a ne mehanika!
Srozao se skroz i kvaliteta mu je pala skroz i pitanje kolko mu.ouopce radnici imaju motiva za rad!

Mrksa sve nosi kod Purica,Bertol radi sa Ivanusom, koji god ovlasteni drzi do sebe nejde pinjusicu!
Pinjusic ocito jos zivi na staroj slavi...

Autoru topica preporucio bi nek nazove purica ili ivanusa pa nek pita njih,a moze i predena u sesvetama ili je u dubravi nisam ziher,mozes provjerit na netu.
yoshimura-nipon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 14:56   #7
Frend koji je mego reparira sve turbine kod Purića u Samoboru, čovjek dobro radi posao i nije skup, ako se ne varam reparacija je sad oko 300e.

Ivanuš iz Zaprešića je isto ok i nije varalica. Meni je radio dizne na jednom autu i samo ih je pročistio, nije bila potrebna reparacija, dok bi netko drugi naplatio reparaciju. Tako da se rijetko viđa u današnje vrijeme netko tko umjesto 5-6000 kn uzme samo 200 kuna.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:36   #8
Ma netreba je repariati baš, moram samo naci nekoga da mi proba popraviti wastegate, tj. onaj mehanizam koji okrece klapnu u turbini je u "luftu" pa ponekad zacvika i auto na tren izgubi snagu..(dok ne podmazem onda ide dobro jedno vrijeme )......ma opce poznati problem....samo trebam misljene nekog iskusnog, dal se moze to popraviti bez stavljanja nove trubine, jer je ova 90 % uredu zapravo i novija (garancije nemam vise nazalost)
Umpalump is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 19:43   #9
To može riješiti svaki ozbiljniji mehaničar.
frANZi50 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 20:45   #10
Netko je spomenul Pinjušića, njega sam zval, ukratko objasnil problem, i rekli su mi da oni nemaju adekvatno riješenje za taj problem....
Sad dal me hoce zakinuti da mi novu turbinu uvali, jer misli da sam naivan to neznam.....
idem drugi tjedan za ZG, pa budem isel valjda do Samobora da cujem uzivo misljenje...
Umpalump is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 14:55   #11
Ivanušu sam i ja nosio dize i čovjek ih provjerio, predihtao i nije htio ništa naplatit jer problem nije u njima (i stvarno nije bio - bio je u gorivu).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 23:18   #12
Pozdrav

Trebao bih reparirati aktuator turbine( elektro ventil). Gdje i kome da to uradi u ZG??

Za one koji ne znaju radi se o ovome dijelu koji regulira rad turbine
somersby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 13:39   #13
Nama tu reparacije.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 13:40   #14
izašao bijeli dim?
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 18:07   #15
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nama tu reparacije.
Nego sta ima? Jel znas sta se u ovom aktuatoru reparira?

http://www.pinjusic.hr/hr/usluge/pop...onike-turbine/
somersby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 18:08   #16
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
izašao bijeli dim?
Ne,auto ne baca ni mrvu dima,ni ti u bilo kakvoj boji,nego samo zna zatrzati,i nekad udje u limp mode na jako davanje gasa
somersby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 18:30   #17
Kupovine novog. Reparirat to je isto što i dat dreku pljusku. Većina ih je tak spaljena (jer su zašarafljeni na turbinu, vrlo biserna konstrukcija) da je reparacija čisto bacanje novaca.

P.S. Jesi 100% siguran da je kriv aktuator? Da ne zapinju sama krilca na turbini?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 18:35   #18
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Kupovine novog. Reparirat to je isto što i dat dreku pljusku. Većina ih je tak spaljena (jer su zašarafljeni na turbinu, vrlo biserna konstrukcija) da je reparacija čisto bacanje novaca.

P.S. Jesi 100% siguran da je kriv aktuator? Da ne zapinju sama krilca na turbini?
Rado bih kupio nov,ali gdje kupiti. Svi nude repariran ili da repariraju moj aktuator. Ovlasteni servis je rekao da je do aktuatora
somersby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 18:42   #19
Hella?
Pa to je bar jednostavno - AdriaTrgovina u Vukovarskoj.

I provjeri ti turbinu jer za razliku od starih pneumatskih aktuatora koji su mogli volu rep iščupat ovi pederski električni su ko mimoze. Nek malo šteka/zapinje vjenac s lopaticama ode on u senf-mod. Ili kasni. Ili ne otvoi pa otvori ili .... 100 čudesa.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 19:51   #20
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Hella?
Pa to je bar jednostavno - AdriaTrgovina u Vukovarskoj.

I provjeri ti turbinu jer za razliku od starih pneumatskih aktuatora koji su mogli volu rep iščupat ovi pederski električni su ko mimoze. Nek malo šteka/zapinje vjenac s lopaticama ode on u senf-mod. Ili kasni. Ili ne otvoi pa otvori ili .... 100 čudesa.
Da hella je u pitanju. Zovem ovu firmu sutra iako sumnjam da imaju. Jer ponudio bi mi ovlasteni servis aktuator. Mjenjaju samo skupa s turbinom,a sam znas koliko naplacuju turbine.

Kome da dam na provjeru turbinu?
somersby1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.