Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2006., 12:49   #21
Da, ali kažu da je opću teže podnijeti.
beryozinka is offline  
Old 31.12.2006., 13:26   #22
Quote:
beryozinka kaže:
Da, ali kažu da je opću teže podnijeti.
Što znači teže podnijeti?
Meni se recimo spavalo cijele dane... ali to je dobro, ne lose. Sta ces raditi tamo ionako
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 01.01.2007., 02:37   #23
Ja sam operirala nosić zbog zdravstvenih razloga.Htjela sam ga i popraviti usput,ali me doktor odgovorio od toga.Sad sam mu zahvalna zbog toga,iako mi profil i dalje bolna točka.Ali naučila sam živjeti s tim.Imala sam nepunih 18,tata je morao potpisati.Tjedan dana sam bila u bolnici.Buđenje iz narkoze-odvratno iskustvo;vađenje tampona iz nosa-jedna od najgorih stvari koje sam doživjela.Podljevi i cijela faca naotečena nekih 2 tjedna jako,kasnije još par dana malo.Meni je nakon te operacije nos postao puno osjetljiviji,boli me kod promjene vremena(sad zvučim kao neka baba,ali istina je),boli me kad je vani jako hladno,boli me kad ronim,boli me kad se lagano udarim.I najgore od svega što mi uopće nije jako pomoglo.Da sam znala šta me čeka,ne bih to radila.A operirao me jedan od najboljih doktora u Zgb.Ja sam još dobro prošla,cura sa mnom u sobi je bila naotečena 2 mjeseca i imala je punu facu modrica.
milkica is offline  
Old 01.01.2007., 19:34   #24
ok... mislim da operaciju nosa brišem iz svojih planova za budućnost
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Old 01.01.2007., 21:44   #25
Ako je stvarno veliki problem(zdravstveni ili estetski,svejedno-ali stvarno veliki) onda to napravi.Ako je mala grbica na nosu ili tako nešto onda radije odustani.Ja sam godinama patila zbog svog nosa,a sad mi se uopće više ne čini tako grbav. .Drago mi je da ga nisam popravila,naučila sam živjeti s njim.
milkica is offline  
Old 03.01.2007., 02:59   #26
Quote:
Ipanema kaže:
Što znači teže podnijeti?
Meni se recimo spavalo cijele dane... ali to je dobro, ne lose. Sta ces raditi tamo ionako
Pa ne znam, ja sam povraćala, imala blagu amneziju (ne sjećam se uopće kad su me probudili, nego se sjećam da sam se probudila tek u sobi) itd.

I ne, nisam operirala nos. Iako bih htjela, ali me strah. Pa neću.
beryozinka is offline  
Old 03.01.2007., 11:25   #27
ja bi isto htjela operirati nos, ali neznam kod koga. zivim u austriji i neznam ko je u hrvatkoj "in".
mislim na toncica, on treba biti dobar.
u opatiji je isto jedan plasticar, ali tko ga zna?
hvala i ljep dan
lucrezia is offline  
Old 03.01.2007., 11:27   #28
Quote:
beryozinka kaže:
Pa ne znam, ja sam povraćala, imala blagu amneziju (ne sjećam se uopće kad su me probudili, nego se sjećam da sam se probudila tek u sobi) itd.

I ne, nisam operirala nos. Iako bih htjela, ali me strah. Pa neću.
A dobro, i ja sam povratila 2x (krv koja mi se slila niz grlo tijekom operacije ) i takodjer sam se probudila u subi. Niš strašno, ak se mene pita
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 03.01.2007., 12:07   #29
Quote:
lucrezia kaže:
ja bi isto htjela operirati nos, ali neznam kod koga. zivim u austriji i neznam ko je u hrvatkoj "in".
mislim na toncica, on treba biti dobar.
u opatiji je isto jedan plasticar, ali tko ga zna?
hvala i ljep dan
Evo ja ti mogu pomoći, jer sam i ja bila kod jednog jako dobrig kirurga i prezadovoljna sam (ime šaljem na pm). Mene je začudilo da sam ja bila jedina tamo iz Hrv...ljudi dolaze iz inozemstava kod njega ko ludi....Bilo je par cura iz Beča, Nekoliko njih iz Amerike, Slovenije,cura sa Kube, jedna iz Poljske...nisam mogla vjerovat da je on i vani tako poznat....

Uglavnom svi dolaze tu jer kažu da su u Hr puuuno jeftinije operacije...a doktori jednako stručni kao i vani.Sve u svemu ja sam jako zadovoljna, doktor jako drag (i zgodan, al nažalost zauzet),smještaj vrhunski...tamo mi je bilo ljepše nego kod kuće kako su nas mazili i pazili... osoblje puno pažnje prema pacijentima, a to ti je jako bitno....jer je mene takva panika ulovila prije op da sam htjela sve otkazat al oni su mi pomogli...i bilo bi mi žao da nisam išla na op...jer sam sada puno sretnija nego prije...

Kad smo već kod ljubaznosti osoblja...spomenula si doktora u Opatiji...ne želim ga imenovat, vjerovatno mislimo na istog....jednom sam prilikom sasvim slučajno bila kod njega jer živim blizu...prijateljica išla na dogovor....i tako mi je bio antipatičan, i neljubazan...ma užas...na kraju je i ona odustala...

Eto puno sreće!
dalia23 is offline  
Old 08.01.2007., 17:14   #30
Odustajem....
nakon što sam ovo pročitala. ne hvala...
Nije mi nos grbav ni ništa,samo je malko prema dolje,al nije to neka velka stvar. Tako da mislim da mi se ne isplati. Inače ne podnosim krv pa mislim da nebi dobro završilo.

Ko zna,možda se jednom predomislim.Al za sad mi nos nije u petogodišnjem planu.
Miss Poison A. is offline  
Old 15.01.2007., 00:11   #31
Bok! Ja isto zelim sto prije operirati nos,pa molim cure sa istim iskustvom da ga sa mnom podijele.Zanima me bas sve.Najveci problem mi je strah,hvata me panika!I ako mozete preporucite mi doktora,ne znam kod koga bih isla!Hvala svima!
 
Old 27.01.2007., 20:38   #32
ja sam bila na operaciji prije 7 godina. bila sam kod dr. kinčla u ZG. Kod njega ne idite jer nos nije dobro napravio ( vršak nosa mi je prćast i proglemi s disanjem kao i prije), a on je neljubazan i bezobrazan. kada ga gledam na televiziji kako prića da samo on u HRV ima licencu plastiše digne mi se želudac. kinčel NE
hoze is offline  
Old 27.01.2007., 21:12   #33
jel znate da se za operaciju nosa koza na dnu nosa (izmedju nosnica, dolje blizu usta) razreze i da se povuce prema celu - doslovce kao da skidas usku majicu - negdje do visine ociju.
to brijem da izgleda puuuuno strasnije neg slikica sa zavojima.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Old 27.01.2007., 21:28   #34
Ja ne podnosim svoj nos, stvarno me jako poružnjuje i stvarno bih ga voljela ispraviti, ali jbg, kad čujem ovakve priče o doktorima i sl. Ne znam, ne mogu nikome vjerovati!
beryozinka is offline  
Old 27.01.2007., 22:59   #35
frendica mi isla na to, svi smo je zezali kak izmislja neku devijaciju septuma kad joj tek na stolu skuzili da ima opakih problema, operacija trajala 2 sata
bila je u bolnici par dana, nikaj strasno jedino kad su joj vadili tampone iz nosa kaze da je skoro kolobirala od boli doslovno morali su je poleci
neko vrijeme nakon toga je imala masnice po licu, morala je izbjegavat sunce, spavat na ledima da ne zgnjeci nos i tak, danas je super
ikas is offline  
Old 29.01.2007., 16:22   #36
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
jel znate da se za operaciju nosa koza na dnu nosa (izmedju nosnica, dolje blizu usta) razreze i da se povuce prema celu - doslovce kao da skidas usku majicu - negdje do visine ociju.
to brijem da izgleda puuuuno strasnije neg slikica sa zavojima.

To se ne radi u svim slučajevima. Zato ne plašiti ljude ako ne znaš.
Meni je cijela operacija bila napravljena kroz nosnicu. Trajala je oko 3 sata, bila sam u bolnici 8 dana, od toga pet imala tampone u nosu. Nije ugodno ali ništa ne boli. I da me netko pita da li bi opet išla, rekla bi DA.
pepa07 is offline  
Old 30.01.2007., 11:22   #37
Aaaaa!!! Uplašili su me pojedinci, zbilja...Iako sam jako hrabra i ne živim u lopočevom svijetu.hehe.
Ja sam samo htjela ispraviti grbu na nosu i ništa više...Jel i to uzrokuje tolika otečenja, ili samo devijacija septuma?
I da... Jel ko ima iskustva ko je to napravio u običnoj klinici, a ne kod privatnika i koliko se čeka i kolika je cijena u bolnici?
Shokata! is offline  
Old 30.01.2007., 12:11   #38
Quote:
pepa07 kaže: Pogledaj post
To se ne radi u svim slučajevima. Zato ne plašiti ljude ako ne znaš.
Meni je cijela operacija bila napravljena kroz nosnicu. Trajala je oko 3 sata, bila sam u bolnici 8 dana, od toga pet imala tampone u nosu. Nije ugodno ali ništa ne boli. I da me netko pita da li bi opet išla, rekla bi DA.
U mom slucaju su radili al ko da i nisu jer nista ne osjetis.
Ja sam isla prije 3 god., operacija je trajala oko sat i pol, kod doktora sam bila od 9 ujutro do 6 popodne i vec sam isla doma. Drugi dan sam dosla na vadjenje tampona i nakon 6 dana na skidanje gipsa.
jennifer is offline  
Old 30.01.2007., 12:19   #39
Iako sam bila kod kinčla i nisam zadovoljna u potpunosti kako mi izgleda nos sada, ipak bi savjetovala drugima koji razmišljaju o operaciji da idu jer sama operacija i oporavak nisu tako strašni, a ako će se netko poslje bolje osjećati i imati više samopouzdanja vrijedi.
hoze is offline  
Old 30.01.2007., 12:37   #40
zašto mijenjati nos? osim zbog zdravstvenih problema (ajde i ja mislim da mi je kao poveći krumpir ali jebiga)

nije to kao kod frizera
''dobar dan, ja bi da mi malo skratite tu i tu i stanjite na vrhu bla bla''

pa izađeš vani i nabiješ odmah kapu na glavu

ili kažeš da bi htjela nos kao sharon stone pa dobiješ takav pa ga vidiš na još 10 cura, a nemožeš ga odlučit prestat nosit kao čizme koje si također vidjela na 10 cura jer želiš biti posebna...

pokušaj ga shvatit kao svoj vlastiti modni dodatak
__________________
mališa
stressee is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.