Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2013., 08:53   #41
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
možeš kasnit koliko hoćeš ,samo te nesmije policija uhvatit ,a da ti nije produžena registracija
Izabrao sam bez ikakvog redoslijeda slučajno ovaj odgovor, mogao sam bilo koji, napisao bi isto:

Tehnički pregled nije izmišljen radi policije, nego da budu sigurni oni koji se voze u limenom ljubimcu i oni pokraj kojih se voze s limenim ljubimcem. Da nije tako - gdje bi bio kraj našim vozačkim glupostima i pametovanju.

Koliko je Vas zapamtilo barem jednu staru, ovakvu, krilaticu: nova guma dobro koči - dobra svjetla dobre oči... itd. Ne mislite valjda da sve to nije ništa valjalo?
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 11:42   #42
Zašto me samo prođu žmarci svaki put kad čujem kako se država zapravo brine o nama i najbolje zna što je za nas dobro...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 13:42   #43
Pozdrav znalcima i kratko pitanje:

Kakvi su na tehničkom s hrđom? Konkretno, pragovi mi lagano odlaze (R Twingo) ništa strašno zasad, ali opet...

Bez slike je malo teže za procijeniti, znam, ali nažalost nisam trenutno u mogućnosti slikati.
Sve ostalo je u redu.
Probao sam googlati, ali ništa slično nisam našao.

Što mislite, hoće li mi raditi probleme zbog toga (bez prilaganja krznenih životinjica u isprave)?

Unaprijed zahvalan na dobronamjernim odgovorima!
KlasaOptimist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 17:19   #44
Ako im se baš hoće, mogu te srušiti zbog toga. Pogotovo ako je riječ o nekoj gadnoj truleži.
Ili slaži životinje u prometnu ili idi na APP metodu.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 18:04   #45
Ja znam da su starog srušili tek kada su se poklopci limenke odlijepili pa su virili van.
__________________
Odlazak u crkvu ne čini vas kršćaninom. Isto kao što stajanjem u garaži ne postajete auto.
Spameripo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 19:06   #46
Quote:
KlasaOptimist kaže: Pogledaj post
Pozdrav znalcima i kratko pitanje:

Kakvi su na tehničkom s hrđom? Konkretno, pragovi mi lagano odlaze (R Twingo) ništa strašno zasad, ali opet...

Bez slike je malo teže za procijeniti, znam, ali nažalost nisam trenutno u mogućnosti slikati.
Sve ostalo je u redu.
Probao sam googlati, ali ništa slično nisam našao.

Što mislite, hoće li mi raditi probleme zbog toga (bez prilaganja krznenih životinjica u isprave)?

Unaprijed zahvalan na dobronamjernim odgovorima!
najsigurnije ti je kad vidiš ko će ti pregledavat auto, da mu veliš kak je i da ga nagrada čeka u pepeljari
DUKSAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 20:09   #47
Quote:
DUKSAN kaže: Pogledaj post
najsigurnije ti je kad vidiš ko će ti pregledavat auto, da mu veliš kak je i da ga nagrada čeka u pepeljari
Zamoliš ga da ti pričuva novčanik za vrijeme trajanja pregleda i kažeš da je unutra 200 kn, a možda i nije.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 21:13   #48
Quote:
Insp. Harry Callahan kaže: Pogledaj post
Zamoliš ga da ti pričuva novčanik za vrijeme trajanja pregleda i kažeš da je unutra 200 kn, a možda i nije.
i on ti vrati novčanik i kaže da unutra nije bilo 200 kn i ne pusti te na teh. pregledu - a ti dokaži da nije bilo tako....

ako ti posao ovisi o tih 200 kn ti uzmi pa pusti nekog na teh. pregledu,
mada bi ja uveo praxu da kad vidiš na cesti auto koji nikako nemre proć teh. jer je hrđav, trul, ne radi signalizacija (gasi se pozicija kad uključiš žmigavac), lijepo prijaviš tablice i policija provjeri tko ga je pustio na teh. pregledu i napiše prijavu protiv STPa a STP njegao pali po đepu, jer nije moguće da trulja il jaka hrđa il ta signalizacija nastanu baš nakon zadnjeg tehničkog...

poanta - dosta mi je onih koji imaju vezu pa se ne moraju brinuti o stanju i i spravnosti auta. ja vezu nema pa moram sve sanirati a neko ne mora. E dokle????
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 22:50   #49
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
poanta - dosta mi je onih koji imaju vezu pa se ne moraju brinuti o stanju i i spravnosti auta. ja vezu nema pa moram sve sanirati a neko ne mora. E dokle????
Ne moraš imati vezu ili "sve sanirati". Možeš imati i 200 kn u prometnoj.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 04:55   #50
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
i on ti vrati novčanik i kaže da unutra nije bilo 200 kn i ne pusti te na teh. pregledu - a ti dokaži da nije bilo tako....

ako ti posao ovisi o tih 200 kn ti uzmi pa pusti nekog na teh. pregledu,
mada bi ja uveo praxu da kad vidiš na cesti auto koji nikako nemre proć teh. jer je hrđav, trul, ne radi signalizacija (gasi se pozicija kad uključiš žmigavac), lijepo prijaviš tablice i policija provjeri tko ga je pustio na teh. pregledu i napiše prijavu protiv STPa a STP njegao pali po đepu, jer nije moguće da trulja il jaka hrđa il ta signalizacija nastanu baš nakon zadnjeg tehničkog...

poanta - dosta mi je onih koji imaju vezu pa se ne moraju brinuti o stanju i i spravnosti auta. ja vezu nema pa moram sve sanirati a neko ne mora. E dokle????
Malo tko danas ne ide preko veze..
Meni se cini da kad idem preko veze, da me nebi rusili zbog eko testa i takve gluposti, lik mi non stop izmisli neki novi kvar samo da ima izliku za uzeti 100kn...
Jednom mi kaze da mi krajnik ne valja, jednom kugla-a sve je novo i nakon toga sam normalno otisla majstoru na provjeru, rekoh ak starno ne valja a nova je , da odmah to zamijenim...al kugle i krajnivi hvala bogu super...
Tako da i takvu vezu okacim o rep...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 17:27   #51
ja u ovo ne vjerujem..

http://www.vecernji.hr/vijesti/cetvo...-clanak-576652



situacija na STP prije 2 tjedna: pored mog auta bmw 5-ica, stara 15 god, gume slik...kontrolor bez jebemti udara žig o ispravnosti.

JLZ
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 17:52   #52
hrđa na..npr. krovu auta. što je tu "tehnički" neispravno? estetski ok i to je sve.
ddarkok. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 18:45   #53
Quote:
ddarkok. kaže: Pogledaj post
hrđa na..npr. krovu auta. što je tu "tehnički" neispravno? estetski ok i to je sve.
ja ne znam zašto u tvornici ne zavare hrđavu tablu ne obojenog lima na krov, to je ionako tehnički ispravno...
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 07:08   #54
Glupost postoji razlika između površinske hrđe i truleži te između strukturalnog i nestrukturalnog djela na autu, i to bi trebali pregledavati na STP-u i tako i puštati ili ne puštati, a ne da auto mora izgledat kao da je iz tvornice izašao ili da može izgledat kao da će se raspast ako zicneš na grabu - obje krajnjosti ne valjaju...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 08:13   #55
Ja sam prošle godine išao na tehnički sa nešto malo hrđe (najviše vidljivo na rubnjacima, boja se "napuhala"), prošao sam tehnički, ali me je čovjek lijepo upozorio da me nagodinu sigurno neće pustiti ako to ne saniram.
Kontrolor43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 08:18   #56
Slažem se s @yedwy, a evo da i usput odgovorim na svoje prijašnje pitanje o natrulim pragovima na TP: prošao sam na TP bez problema, čovjek nije ni a rekao, a samo sam čekao da krene: e sinko, vidiš, ovi pragovi...
KlasaOptimist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 08:42   #57
Quote:
KlasaOptimist kaže: Pogledaj post
Slažem se s @yedwy, a evo da i usput odgovorim na svoje prijašnje pitanje o natrulim pragovima na TP: prošao sam na TP bez problema, čovjek nije ni a rekao, a samo sam čekao da krene: e sinko, vidiš, ovi pragovi...
Znači APP metoda urodila plodom. Dobra je to i jeftina metoda.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 20:45   #58
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
ja ne znam zašto u tvornici ne zavare hrđavu tablu ne obojenog lima na krov, to je ionako tehnički ispravno...
a zašto ne bi bilo tehnički ispravno? tehnički kažem ne estetski
ddarkok. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 16:25   #59
...i još....

".U Centru za vozila potvrđuju da je potreban OIB i prilikom postupka produženja registracije vozila, a do sada je stranka morala OIB dati samo prilikom prve registracije vozila. Ubuduće će sve prometne dozvole imati upisan i OIB, a već ga imaju svi oni koji imaju prometne dozvole od 2010. No, stranke koje nemaju upisan OIB mogu predočiti i bilo koji drugi službeni dokument koji na sebi ima OIB, dakle osobnu iskaznicu, putovnicu, vozačku dozvolu...


girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 16:48   #60
Seru govna, imam dvije prometne novije od 2010 pored sebe ni u jednoj ni u drugoj nije UPISAN OIB, ima samo rubrika koja je prazna, i isto tako isti NE piše niti na jednom od mojih osobnih dokumenata...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.