Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2008., 13:04   #1
Kvrge u dojkama?

Benigne, maligne... zanima me po kojoj logici se onim bolnima pripiše prvenstveno da su benigne, dok maligne, kao, ne bole? Postoji li kakvo _pravo_ objašnjenje sa znanstvenim temeljima a ne ovakvo, "bapsko"? Zašto masno tkivo ili ciste bole?

Gracias
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 00:16   #2
nisam znala gdje ovo napisati,ovaj naziv teme mi najvise pase

prije par dana sam opipala veliku,ali stvarno veliku (velicine orasa) kvrgu na desnoj dojki
znam da moram otic doktoru,i hocu.
al ja sam to morala reci i izbacit iz sebe,jer bojim se,inace mi nitko u familiji nije imao nikakvih problema s dojkama,znnam da netrebam mislit na najgore,ali ja uvijek neki vrag od bolescura navucem tako da se i sad bojm.

prije 2god sam imala iscjedak iz bradavica-bijelo,gusto,masno,i jako su me tad bolile grudi,isla ginek.on me poslo kod enokrinologa,ona me nije tila ni pregledat.
citiram:"sta si umisljas,kao da si ti jedina,svima se to dogada,nema smisla da te pregladavam."
ja joj rekla da meni to nije normalno i da ja neznam da to itko ima i da me boli i da zelim da me pregleda,napravi UZV,nek mi da ako trebam izvadit neke nalaze.
"netreba tebi nikakv UZV ili nalazi,to je sve normalno i proci ce"

ok i proslo je,ponekad mi se samo pojavi iscjedak(1 u 2mj)
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 00:27   #3
Quote:
maybelline kaže: Pogledaj post
nisam znala gdje ovo napisati,ovaj naziv teme mi najvise pase

prije par dana sam opipala veliku,ali stvarno veliku (velicine orasa) kvrgu na desnoj dojki
znam da moram otic doktoru,i hocu.
al ja sam to morala reci i izbacit iz sebe,jer bojim se,inace mi nitko u familiji nije imao nikakvih problema s dojkama,znnam da netrebam mislit na najgore,ali ja uvijek neki vrag od bolescura navucem tako da se i sad bojm.

prije 2god sam imala iscjedak iz bradavica-bijelo,gusto,masno,i jako su me tad bolile grudi,isla ginek.on me poslo kod enokrinologa,ona me nije tila ni pregledat.
citiram:"sta si umisljas,kao da si ti jedina,svima se to dogada,nema smisla da te pregladavam."
ja joj rekla da meni to nije normalno i da ja neznam da to itko ima i da me boli i da zelim da me pregleda,napravi UZV,nek mi da ako trebam izvadit neke nalaze.
"netreba tebi nikakv UZV ili nalazi,to je sve normalno i proci ce"

ok i proslo je,ponekad mi se samo pojavi iscjedak(1 u 2mj)

Znam da su ovo " ženske" teme ali ti moram reći zbog svježeg ( i ne tako svježeg) iskustva u obitelji- idi obavezno na pregled kod specijaliste , što prije!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 14:50   #4
ja imam ogromnu kvrgu na desnoj dojci velicine oraha koja jako boli, pojavi mi se pocetkom ovulacije a zavrsi sa zavrsetkom menstruacije...pojavljuje mi se vec evo dva mjeseca...
inace bila sam na uzv prije 4 mjeseca i sve je bilo u redu..isla sam jer sam imala iscjedak iz bradavice(ali na drugoj dojci) i ova mi je rekla da nema nista da je to u redu i da to ne diram.....
sad mi se na drugoj dojci pojavila ta ogromna kvrga koja kazem malo nestane malo se pojavi, ovisi o ovulaciji i menstruaciji, boli na dodir....
inace prije godinu dvije znale su i se takve bolne kvrge pojavljivati ispod pazuha i doktorica mi je rekla da to zlijezde nateknu prije menstruacije i da je to kod nekih zena normalno i dase ne moram brinit! bas bi mi ono iskocila ispod pazuha i boli jako....i sad nekad osjecam bolnu tocku ispod pazuha al nikad mi se jos nije pojavila u dojci!!! ne znam da li bi trebala opet ic na uzv????
onaj iscjedak je bio na drugoj dojci...
annie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 15:36   #5
ja nemam nikakvu bol,osim ako si jako pritisnem tu kvrgu
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 00:00   #6
Te kvrge obično nisu ništa opasno - upaljene žlijezde ili fibroadenomi, ali gdje god sam ja čitala, piše da se takvi iscjedci iz bradavica moraju shvatiti ozbiljno.
Ja isto imam poprilično veliki fibroadenom, ali iscjedci nisu normalni i to treba pregledati.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 13:47   #7
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Te kvrge obično nisu ništa opasno - upaljene žlijezde ili fibroadenomi, ali gdje god sam ja čitala, piše da se takvi iscjedci iz bradavica moraju shvatiti ozbiljno.
Ja isto imam poprilično veliki fibroadenom, ali iscjedci nisu normalni i to treba pregledati.
meni je iscjedak na drugoj dojci i doktorica je rekla da san ja to sama iritirala posto sam ja ceprkala po tome i da je to normalno ako je iscjedak bijel, rijedak ili sirast...
ako promijeni boju da se javim
annie25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.