Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2009., 17:20   #1
Arrow VW Passat 1.9 TDI i 2.0 TDI/2006

Vozio sam se prosli tjedan u modelu, karavan 2008>103kw(140KS) i auto mi se jako svidio. Jedino mu zamjerim sto ima nisku kabinu ali to je vjerojatno radi bolje aerodinamike. Radi se o dva modela, od 105KS i 140KS ali mislim da se ipak, s obzirom na malu razliku u cijeni, vise isplati uzeti jaci model od 140KS. U Njemackoj se cijene krecu od oko 9 000€ za model koji je presao oko 150 000km sto bi me izaslo nekih 14 000€ prilikom uvoza. Mislim da se isti model jos uvijek moze naci jeftinije vani nego u Hrv./ako nisam u pravu ispravite me..
Volio bih cuti vase komentare i komentare onih koji posjeduju jedan od ova dva modela, koje su prednosti/nedostatci ovog auta...

Namjeravamo uzimati auto do kraja ove ili pocetkom sljedece godine pa pretpostavljam da ce u meduvremenui jos opadati cijene auta i u konacnici mozda ono najbitnije do koje kilometraze se usuditi...

Zadnje uređivanje giga_games : 23.04.2009. at 17:29.
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 19:33   #2
1.9 ti je stara,provjerena mašina i u biti s njom ne bi trebalo biti većih problema bar 300 000. ovi 2.0 su se pokazali nešto kvarljivijima. sve se opet svodi na kakvog se namjeriš....
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 22:17   #3
1,9 TDi sam vozio jedan vikend kada je passat došao kod nas u RH, i nije ti nešto živah s tim motorom, ide nekih 190 km/h, ubrzanje ti je tako, bolje ti je uzeti 2,0 TDi-a sa 140 ks, bolje ide, bolja su međuubrzanja, ali ti je i potrošnja nešto veća. Imam toga sa 140 ks doma, i po gradu rijetko kad ide ispod 8 litara, kombinirane vožnje se da spustiti i ispod 7,5 l. Dok za 1,9 TDi ti mogu reči za potrošnju ali u golfu 5 sa 105 ks, potrošnja se kreče kombinirana vožnja 6 - 7,2l ovisi o načinu vožnje, nekada čak ide i ispod 6l, dok po gradu mi nikad nije bila preko 8 l s tim da ga baš ne štedim. Passat je do sada prošao 34 000km isto 2006 godina nikakvih problema nemam, a golf ima sada 21 000 km 2008 godina isto za sada ništa. Ak uzimaš passata onda definitivno 2,0 TDi razlika se osjeti dosta, a ako bi golfa kod njega ti je ovaj 1,9 TDi jako dobar omjer, malo troši, a i solidno ide za 100 ks.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 22:45   #4
Quote:
schimek1 kaže: Pogledaj post
1,9 TDi sam vozio jedan vikend kada je passat došao kod nas u RH, i nije ti nešto živah s tim motorom, ide nekih 190 km/h, ubrzanje ti je tako, bolje ti je uzeti 2,0 TDi-a sa 140 ks, bolje ide, bolja su međuubrzanja, ali ti je i potrošnja nešto veća. Imam toga sa 140 ks doma, i po gradu rijetko kad ide ispod 8 litara, kombinirane vožnje se da spustiti i ispod 7,5 l. Dok za 1,9 TDi ti mogu reči za potrošnju ali u golfu 5 sa 105 ks, potrošnja se kreče kombinirana vožnja 6 - 7,2l ovisi o načinu vožnje, nekada čak ide i ispod 6l, dok po gradu mi nikad nije bila preko 8 l s tim da ga baš ne štedim. Passat je do sada prošao 34 000km isto 2006 godina nikakvih problema nemam, a golf ima sada 21 000 km 2008 godina isto za sada ništa. Ak uzimaš passata onda definitivno 2,0 TDi razlika se osjeti dosta, a ako bi golfa kod njega ti je ovaj 1,9 TDi jako dobar omjer, malo troši, a i solidno ide za 100 ks.
hvala na savjetu i na iskustvu identicnog motora u golfu, medutim neinteresira me kupnja golfa nego passata. Primijetio sam na youtube da postoji 2.0TDI sa 140 i 170KS ako se nevaram s tim da je taj od 140KS rjedje za vidit..?
I da, jeli izlazi kakav redizajn za ovaj model s obzirom da je vise od 3godine na trzistu?
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 00:01   #5
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
hvala na savjetu i na iskustvu identicnog motora u golfu, medutim neinteresira me kupnja golfa nego passata. Primijetio sam na youtube da postoji 2.0TDI sa 140 i 170KS ako se nevaram s tim da je taj od 140KS rjedje za vidit..?
I da, jeli izlazi kakav redizajn za ovaj model s obzirom da je vise od 3godine na trzistu?
za redizajn neznam, al vidio sam slike novog passata, mislim da 2011 dolazi na tržište, passat je valjda jedini auto kojeg ne mijenjaju od kad linija izađe, pa do kad novi ne dođe. Imao sam ti prilike i taj od 170 ks voziti, sa DSg-om, strava od auta, jako dobro ide, samo kaj ga malo trakcija muči po mokrome, ipak je 170 ks na prednji pogon. Al sve u svemu razlika je velika između njega i ovog od 140 ks. Još je taj od 170 ks bio karavan, za razliku od moga sa 140 ks koji je limuzina. Još kad ga čipiraš na 200 ks, imaš zvijer od auta, a i nije tolko ni rijetki na cesti, znam ih često vidjeti, prepoznaš ga po oznadi TDI i I ti je crveno, a ako to nema onda ima završetak ispušne cijevi kao benzinac 2,0 FSI ravno do kraja, nema savinuto kao ovaj od 140 ks.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 08:48   #6
znas li mozda jesu li ovo serijske felge na ovoj slici(koje mozes birat u vw salonu) ili je to odnekud drugdje stavio vlasnik ovog auta:



predobro izgledaju!
i karavan mi je definitivno ljepsi od limuzine!
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 10:02   #7
Negdi mi je ostalo tip da su ovi od 140ks imali velikih problema sa potrošnjom ulja.... Da dečki u Zubaku kad sam bil na servisu..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:30   #8
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Negdi mi je ostalo tip da su ovi od 140ks imali velikih problema sa potrošnjom ulja.... Da dečki u Zubaku kad sam bil na servisu..
Imale su prve serije, koje su se proizvodile 2005 godine, model 2006 nije imao više tih problema sa potrošnjom ulja, meni je samo jednom zasvijetlilo na 14 000 km mislim, poslje ništa više.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:32   #9
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
znas li mozda jesu li ovo serijske felge na ovoj slici(koje mozes birat u vw salonu) ili je to odnekud drugdje stavio vlasnik ovog auta:



predobro izgledaju!
i karavan mi je definitivno ljepsi od limuzine!
E to su ti 17" felge, i idu uz doplatu jedino na passata, serijski dobivaš 16" alu u sportline, highline i confortline opremi, dok čelične idu isto 16" u trendline opremi.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 01:36   #10
prociato sam clanak na autobild.de u kojem se navodi kako se za 10 000€ mogu dobiti fini auti poput passata, mondea, vectre, 407-ice i sl, svi oko prijedenih 100 000km, s tim da je upravo ovaj model od 140KS/Passat 2.0TDI 2006. dobio najlosiju ocjenu 1!
Evo koji se problemi navode:
: Im AUTO BILD-Dauertest über 100.000 km schnitt der Passat 2.0 TDI miserabel ab. Zwei Mal wurden die Pumpe-Düse-Elemente getauscht, das DSG-Getriebe nervte ständig mit Schaltproblemen, der Motor hatte Leistungsverlust (defekter Temperatursensor) und am Ende Risse im Zylinderkopf. Note 5!

Dva puta su se mijenjale dizne, problemi sa DSG mjenjacem, motor je gubio na snazi(doslovno:defekt. temp. senzor)i prijelom/ostecenje na glavi cilindara. Ocjena 5, odnosno 1 na hrv.. Hm izgleda da ovo vozilo nije pouzdano, sto je sa modelima 2007 ili kad su primjenjivane znacajnije tvornicke promjene nakon ovakvih ili slicnih kvarova?
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 22:37   #11
Hmm...sve ovo me malo zabrinulo...naletio sam na jedan 2.0tdi highline 2006g. za 16000e, što mi je izgledalo jako jeftino...malo sam njuškao po sajmovima i internetu i mogu reći da ih se nađe po toj cijeni...auto je u međuvremenu prodan, a potencijalni kupac mog Passata 1,9tdi 2000g 90ks si je našao drugi auto...
Ja sam stvarno mislio da su sa modelom 2006. riješili probleme s mašinom, tj. da su problemi bili samo sa prvom serijom 2005.
Ima li ko sa pozitivnim iskustvima sa Passatom 2006. 2.0tdi 140ks...1.9tdi 105ks 05/06 kod nas nemožeš naći ni za lijek...
Jesu li problemi bili samo sa 2.0tdi mašinom ili su dječje bolesti morali preboljeti svi modeli (preciznije 1.9tdi)?
Ja se kao u magli sjećam nekog pucanja blokova na 2.0tdi i problema sa DSG mjenjačem, jel bilo još nešto zeznuto ili je to sve? Mislim, po tome sa 1.9tdi sa manuelnim mjenjačem nebi smio imati problema.
ray_barone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 00:18   #12
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Negdi mi je ostalo tip da su ovi od 140ks imali velikih problema sa potrošnjom ulja.... Da dečki u Zubaku kad sam bil na servisu..
moj je 2005 godina taj model, ulje trosi ko nespasen.
evo sad na 60 tkm otisla jedna dizna, cijena popravka 5t kn.
djoomla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 00:19   #13
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
prociato sam clanak na autobild.de u kojem se navodi kako se za 10 000€ mogu dobiti fini auti poput passata, mondea, vectre, 407-ice i sl, svi oko prijedenih 100 000km, s tim da je upravo ovaj model od 140KS/Passat 2.0TDI 2006. dobio najlosiju ocjenu 1!
Evo koji se problemi navode:
: Im AUTO BILD-Dauertest über 100.000 km schnitt der Passat 2.0 TDI miserabel ab. Zwei Mal wurden die Pumpe-Düse-Elemente getauscht, das DSG-Getriebe nervte ständig mit Schaltproblemen, der Motor hatte Leistungsverlust (defekter Temperatursensor) und am Ende Risse im Zylinderkopf. Note 5!

Dva puta su se mijenjale dizne, problemi sa DSG mjenjacem, motor je gubio na snazi(doslovno:defekt. temp. senzor)i prijelom/ostecenje na glavi cilindara. Ocjena 5, odnosno 1 na hrv.. Hm izgleda da ovo vozilo nije pouzdano, sto je sa modelima 2007 ili kad su primjenjivane znacajnije tvornicke promjene nakon ovakvih ili slicnih kvarova?
sad si me bas lijepo izbedirao
djoomla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 00:19   #14
Quote:
djoomla kaže: Pogledaj post
moj je 2005 godina taj model, ulje trosi ko nespasen.
evo sad na 60 tkm otisla jedna dizna, cijena popravka 5t kn.
Pih, sitnica.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 15:06   #15
ZNaci, neisplati se uzimat ovaj model s obzirom na brojne probleme tkz.djecjih bolesti pocetnih modela!?
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 15:44   #16
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
ZNaci, neisplati se uzimat ovaj model s obzirom na brojne probleme tkz.djecjih bolesti pocetnih modela!?

ja sam sad kupio VW i nikad vise.
sad mi krivo sta nisam za taj novac kupio bmw-a ili mercedesa starog dvije tri godine, i nebi imao brige iducih po milijona km.
djoomla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 15:59   #17
Quote:
djoomla kaže: Pogledaj post
ja sam sad kupio VW i nikad vise.
sad mi krivo sta nisam za taj novac kupio bmw-a ili mercedesa starog dvije tri godine, i nebi imao brige iducih po milijona km.
sta si uzeo, sta je bilo?
..i nije pravilo da ako je tvoj los ili si naletio na losega da odma cijeli vw nevalja!
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 19:02   #18
Talking

Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
znas li mozda jesu li ovo serijske felge na ovoj slici(koje mozes birat u vw salonu) ili je to odnekud drugdje stavio vlasnik ovog auta:



predobro izgledaju!
i karavan mi je definitivno ljepsi od limuzine!
Passat općenito svaki do sad je puno ljepši u Variant verziji!

3B i facelift su mi nekako najljepši (ali i 6-12 godina stari )!
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 21:07   #19
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
sta si uzeo, sta je bilo?
..i nije pravilo da ako je tvoj los ili si naletio na losega da odma cijeli vw nevalja!
gle otisla mi jedna dizna na jedno 45t km.kad sam dolazio u servis po auto bilo je jos jedno 3 passata sa istim problemom.
Auto je kupljen nov, a redovito se nesto kvari.o ulju da ne govorim.imam jednog bmw-a sa skoro 300 000km koji trosi manje ulja nego NOVI passat.
djoomla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 22:06   #20
Quote:
djoomla kaže: Pogledaj post
gle otisla mi jedna dizna na jedno 45t km.kad sam dolazio u servis po auto bilo je jos jedno 3 passata sa istim problemom.
Auto je kupljen nov, a redovito se nesto kvari.o ulju da ne govorim.imam jednog bmw-a sa skoro 300 000km koji trosi manje ulja nego NOVI passat.
Ludi dragi pa naravno da se to dogodi kad cim izađe prva serija nekog novog modela ljudi nalete u ducane i moram ga prvi imat. To su djecje bolesti na prvim serijama i to je to.

Meni je osobno VW koncern najdraži ali nikad nebi uzel cim nekaj novo izađe.
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.