Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2004., 23:52   #41
Pa cuj, ako nekome trebaju dokazi protiv teze da treba pobiti susjede kako bi steta bila manja - onda tu nema komentara.

U ostalom, koji su to argumenti koje takav um moze prihvatiti? Hitler je isto imao svoje argumente zasto je pobio tolike Zidove. Gledajuci povijest, cini se da cu bili jaci od protuargumenata. Sto ne znaci da su bili normalni.

Pored toga, kakve to veze ima s topicom? Covjek je pitao je li papa nesto izjavio, neki rekose ne i gotovo.
swaschta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 00:09   #42
Quote:
swaschta kaže:
Pa cuj, ako nekome trebaju dokazi protiv teze da treba pobiti susjede kako bi steta bila manja - onda tu nema komentara.

U ostalom, koji su to argumenti koje takav um moze prihvatiti? Hitler je isto imao svoje argumente zasto je pobio tolike Zidove. Gledajuci povijest, cini se da cu bili jaci od protuargumenata. Sto ne znaci da su bili normalni.

Pored toga, kakve to veze ima s topicom? Covjek je pitao je li papa nesto izjavio, neki rekose ne i gotovo.
Neću ulaziti u moguće ratne strategije, i naravno i ja sam za mir, razumjevanje, red.
Samo mi je zanimljivo kako ne vidite da vas ravana zaj..... i namjerno vam prkosi
 
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 01:15   #43
Quote:
Blaise kaže:
Nije.
Ali je kardinal Kuharić 1991. izjavio ovo: "Ako je moj protivnik spalio moju kuću, ja neću zapaliti njegovu! Ako je razorio moju crkvu, ja neću ni dirnuti njegovu, dapače, čuvat ću je. Ako je napustio svoj dom, ja neću ni igle uzeti iz njegova! Ako je ubio moga oca, brata, sestru, ja neću vratiti istom mjerom nego ću poštivati život njegova oca, brata, sina, sestre! To je Evanđelje, možda teško razumljivo pogaženom i poniženom čovjeku, pogaženom i poniženom narodu, ali to je Evanđelje zalog pobjede. To moraju biti naša načela. To moraju biti naši postupci jer u protivnom i mi bismo bili žrtve Zmaja."
Kao i političar, lijepo govori, ali ga je gadno slušati.

Zadnje uređivanje zagor : 05.10.2004. at 03:06.
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 14:12   #44
Re: da li je Papa ikada ovo izjavio...

Quote:
srbinxp kaže:
Čuo sam po nekim novinama da je za vreme rata 91-95 Papa izjavio "Srbe treba bombardovati"
Nije!

Tko god je to rekao nema pojma ni o RKC ni o ovom papi! Ili je to namjerno rečeno iz čistih politikantskih razloga. Ono, za sve su krivi (prokleti) Latini.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 19:54   #45
Quote:
zagor kaže:
Kao i političar, lijepo govori, ali ga je gadno slušati.
Istina je da - kad citiraju taj poznati govor - izbace obično zadnje tri rečenice.
Ja sam ih namjerno stavila - baš da vidim reakciju.

Btw, mislim da to nije za povraćanje, to su lijepe riječi.
Jesu li samo to ili ne, to je drugo pitanje.
Blaise is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 20:33   #46
Quote:
zagor kaže:
Kao i političar, lijepo govori, ali ga je gadno slušati.
Pokojni Kuharić nije bio političar. I nije to ni mogao biti. Po zakonu države i crkve.

U svakom slučaju, jest to rekao i kao netko tko je nešto značio u RKC.

Nisam nikog čula od SPC da je nešto slično rekao, ali se dobro sjećam nosanja kostiju Cara Lazara, po zamišljenim granicama Velike Srbije. Takvima je sigurno bilo Kuharića gadno slušati.

Zadnje uređivanje Dunj@ : 05.10.2004. at 21:38.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 17:19   #47
Ne. Episkop Rimski (u odjeljenju) NIKADA NIJE OVO IZJAVIO. Lično vjerujem da nikada to nije ni pomislio.

Jovan Pavle Drugi je prvi slovenski Episkop Rima i kao takav je mnogo više radio na Ekumenskoj misiji sa Pravoslavnom Crkvom. Upravo jer je većina slovena u Pravoslavnoj Crkvi.

Neka ga Bog poživi i blagosilja.
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 19:16   #48
Quote:
Blaise kaže:
Istina je da - kad citiraju taj poznati govor - izbace obično zadnje tri rečenice.
Ja sam ih namjerno stavila - baš da vidim reakciju.

Btw, mislim da to nije za povraćanje, to su lijepe riječi.
Jesu li samo to ili ne, to je drugo pitanje.
Ma ne kažem da nisu lijepe riječi - to su prekrasne riječi, ali sumnjam da ga je ko slušao ili da je on to sprovodio u djelo.
Isto tako kad slušaš pravoslavnog poglavara pavla, čovjek se topi od miline, ali malo su vjerski poglavari učinili - odnosno činili su suprotnog od onoga što su javno govorili, kad se uzme koliki su uticaj imali na politiku i narod.
Resultati govore za sebe, odnosno govore da su jedno govorili a drugo radili.
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 19:45   #49
Quote:
zagor kaže:
...ali malo su vjerski poglavari učinili - odnosno činili su suprotnog od onoga što su javno govorili, kad se uzme koliki su uticaj imali na politiku i narod.
Resultati govore za sebe, odnosno govore da su jedno govorili a drugo radili.
Svakodnevni (da, baš svakodnevni) život potvrđuje ono što govoriš. Možemo raspravljati o tome koliki je utjecaj vjerskih vođa na politiku, ali na običnog čovjeka koji se ne bavi politikom - taj obični čovjek je onaj koji je i egzekutor i žrtva u najširem smislu te riječi - negdje postoji kratki spoj, trebalo bi biti očito. I sve je dobro dok mi zatvaramo oči ili dok nas direktno ne pogodi.
Blaise is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.