Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2015., 19:00   #801
Quote:
jazavac- kaže: Pogledaj post
Baza koja ničemu ne služi i koja ne daje vjerodostojne podatke o ičemu nit je priznata od strana ikoga, a još manje raspolaže nekakvim novcem. I onda me pitaš čemu se sprdam?

Dakle situacija, biciklist se zaleti u moja vrata i kaj da ja napravim? Javim se ovoj dvojici, kako oni kažu entuzijasta, i donesem im račun za popravak? I da, ja se onda sprdam.
Za sudare s pješakom ili biciklistom vrijedi samo zvanje policije i to još s tvoje strane kao vozača motornog vozila je obvezno jer si jači sudionik u prometu... (kolega Fiškal može to detaljnije objasniti s pravne strane)

Biciklist ili pješak kad ti razbije automobil rješava se prema policijskom zapisniku itd. jer oni nisu motorna vozila kako u Rvackoj tako i u svijetu.
homosapiens is offline  
Old 05.07.2015., 19:02   #802
Quote:
Sledge_Hammer kaže: Pogledaj post
ja sam mislio da je homoseksuapiens ozbiljan diskutant....
curice
homosapiens is offline  
Old 05.07.2015., 19:07   #803
U kojim zemljama im se plaća i za šta?
rocker1987 is offline  
Old 05.07.2015., 19:14   #804
dolazak na posao u nekim dijelovima Austrije po par € po pređenom kilometru koje država poslodavcu kasnije refundira i još subvencionira ako isplaćuje svojem zaposleniku...
homosapiens is offline  
Old 05.07.2015., 19:17   #805
Quote:
jazavac- kaže: Pogledaj post
Ček malo, jel to znači da oni ipak ne uplaćuju u državni proračun, ne plaćaju registraciju i osiguranje?
Tako je, niti trebaju išta uplaćivat, ti koji voziš auto trebaš.

Quote:
Ali svejedno zahtijevaju SVOJE staze za koje nisu dali ni lipe.
Ne lupetaj.

Quote:
Poštedite me gluposti da mi svi to plaćamo kroz porez, jer po toj logici bi pojedinci u Zagrebu trebali imati svoju privatnu voznu traku.
Poštedi ti nas svojih gluposti, a neki majmuni i imaju svoju privatnu traku, barem s obzirom kako divljaju s autima.

Quote:
I to nas dovodi da zaključka da biciklisti ipak nisu ravnopravni u prometu.
Jesu, jer ja koji vozim auto sam i biciklist i ja sam platio razna davanja državi.
Onaj koji vozi samo bicikl očito nema financijskih mogućnosti da si priušti auto i ne treba ga opterećivat raznim porezima.
Tako da, siđi s grane, auto je luksuz i ako ti ne paše plaćat svake godine osiguranje i tehnički prebaci se na bicikl.

Quote:
Kada će plaćati sve namete koje svi vozači moraju platiti, kada će ih policija kažnjavati jer prolaze na crveno, jer koriste malo cestu pa kada je tamo crveno prebace se na nogostup i onda nazad na cestu; E tek tada ćemo biti jednaki.
Ne piši budalaštine, pred zakonom ste jednaki.
Wood is offline  
Old 05.07.2015., 20:24   #806
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
dolazak na posao u nekim dijelovima Austrije po par € po pređenom kilometru koje država poslodavcu kasnije refundira i još subvencionira ako isplaćuje svojem zaposleniku...
Ako ja svom zaposleniku isplaćujem zato što dolazi pješke, to znači da je tako u cijeloj državi? Da, to je ponegdje slučaj, nigdje na državnoj razini nije subvencionirano voženje bicikla.
rocker1987 is offline  
Old 05.07.2015., 20:31   #807
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
dolazak na posao u nekim dijelovima Austrije po par € po pređenom kilometru koje država poslodavcu kasnije refundira i još subvencionira ako isplaćuje svojem zaposleniku...
U kojim to dijelovima Austrije? Čisto da provjerim sa svojim austrijskim poslovnim partnerima.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Old 05.07.2015., 22:22   #808
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ako ja svom zaposleniku isplaćujem zato što dolazi pješke, to znači da je tako u cijeloj državi? Da, to je ponegdje slučaj, nigdje na državnoj razini nije subvencionirano voženje bicikla.
o je, itekako je subvencionirano.
samo što si ti previše zatucan da to vidiš.

a vrlo je jednostavno.
ako se voziš autom, to znači da zagađuješ, zauzimaš neproporcionalno više prostora, osim ceste za tebe treba izgraditi i parkirališta, održavati kompletnu infrastrukturu prometa, graditi nove ceste i autoceste.
i zato se na sve uz korištenje auta plaća porez.

kao biciklista, skoro ništa od toga nije potrebno ili je potrebno u puno manjem obimu. i zato sve države svijeta nagrađuju bicikliste oslobođenjem većeg dijela poreza ili davanja, pogotovo zato jer ne zagađuju zrak u gradovima gdje to postaje sve veći problem.

slijedeći genije koji izjavi da bicikl nije ravnopravan u prometu ide na natječaj za budalu godine.
I wonder is offline  
Old 05.07.2015., 22:30   #809
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
slijedeći genije koji izjavi da bicikl nije ravnopravan u prometu ide na natječaj za budalu godine.
Bez brige, ta titula je sigurna u tvojim rukama. Nema ti premca
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.