Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2015., 19:54   #1
Sportski automobili

Oduvijek me zanimalo kako je voziti nekog ferraria, lamborghinia itd.
Dal je netko imao iskustva?

Kakve su realne potrosnje? odrzavanja? dal dijelovi "odlaze" isto kao na obicnim automobilima, ili su dugotrajniji? kakvo ulje koriste? isti benzin kao za obicne automobile?

recimo ovako nesto


http://www.njuskalo.hr/auti/lamborgh...oglas-15665956


nije preskup, (naspram novih lambo) star 11 god, ali i dalje izgleda jebeno dobro

Dal se to isplati voziti kao auto za svaki dan, do ducana, itd? ili su to automobili samo za posebne prigodbe?

Zanima me kako ide, kad ga se stisne, dal prilijepi za sjedalo? kakav je osjecaj?
varač is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 19:59   #2
imaš 100 000e za puknut na auto...go for it

a kakao ga je voziti?..po stazi vjerojatno super po cesti po ograničenjima vjerojatno bez veze...


160 po autoputu se može i u puno udobnijim autima
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 20:01   #3
dobro,ali opet to su cestovni,a ne trkaci automobili.. Vjerojatno nisu bas udobni za svakodnevnu voznju.. 160 po autocesti vjerojatno ni ne osjeti

evo ovaj s oglasa, kaze da je novo kvacilo.. Koliko bi to za njega kostalo? 1000eura?
varač is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 20:21   #4
Pa za srednju klasu kvačilo ispadne 1000 eura ili više, zavisi od auta. Ovaj je bliže 5000.

Skupa igračka, o njemu bi razmišljao da ga zaradim za godinu dana, što i nije nerealno, ali nije mi napet.

Rađe bi jednog Nissana GTRa od te klase, iako ne znam šta će ti više od jednog Lancera Evolutiona.

Vozio sam se u Evo X, cca 30ak km, autocesta, do 200 mu je pizdarija, cca 20ak sekundi do 5-5500 okretaja, znači da može i brže. U 6. 180 malo iznad 4000 okretaja.

U Evo ti ide 5-30 ulje, tip koristi Castrol Syntec. Cijene ga nisam ni pitao, ali s obzirom da ima još i najjaču Deltu Platinum sa 2.0 Mjet 165 ks i ženi kupio Fiat 500 Abarth, ne bi se ni čudio da ga ne brinu ni najmanje.

S obzirom da je taj auto od 291 ks i 1600 kg, nas četvero je praktički 2 tone, zamisli kako je sa 400-500 ks.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 20:30   #5
daaaa nisan gtr vidio kako to ubrzava i kad polako ide pa to je strašno...taj valjda na minimumu dođe za 4s do 100
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 20:33   #6
Quote:
varač kaže: Pogledaj post
dobro,ali opet to su cestovni,a ne trkaci automobili.. Vjerojatno nisu bas udobni za svakodnevnu voznju.. 160 po autocesti vjerojatno ni ne osjeti

evo ovaj s oglasa, kaze da je novo kvacilo.. Koliko bi to za njega kostalo? 1000eura?
punto ti je cestovni auto a ne ovo
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 20:52   #7
Na izložbi električnih automobila pred mjesec dana čovjek me provozao u Tesli.
Okej, nije supersportski auto ali performansama je tu negdje, osobito snagom i nestvarnim momentom. Htio sam osjetiti kakav je to osjećaj kad te zalijepi za sjedalo, to sam i dobio. Mjerljivo samo s rollercoasterom Kako bi tek bilo u nečemu takvom čiji motor zapravo koristi gorivo..
jazzeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 21:06   #8
Quote:
jazzeni kaže: Pogledaj post
Na izložbi električnih automobila pred mjesec dana čovjek me provozao u Tesli.
Okej, nije supersportski auto ali performansama je tu negdje, osobito snagom i nestvarnim momentom. Htio sam osjetiti kakav je to osjećaj kad te zalijepi za sjedalo, to sam i dobio. Mjerljivo samo s rollercoasterom Kako bi tek bilo u nečemu takvom čiji motor zapravo koristi gorivo..
pa da te razočaram, ubrzanje tesle je na nivou sportski automobila...on ima oko 4 s i manje do 100

https://www.youtube.com/watch?v=0e-jquwHKtI

u stvari čak je i bolje nego lambrginijevo
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 21:17   #9
Ako ces taj auto voziti svaki dan, do ducana i na posao ici sa njim onda se pripremi na veliku lovu za odrzavanje, pogotovo kad te netko ogrebe na parkingu a vjerujem da ces ponekad i sam ogrebati ponesto penjuci se na trotoar.

To je auto za otici djir po nekim zanimljivim cestama, nikako nesto za na posao ici. Ok, moze posluziti svrsi ali steta je.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 21:31   #10
A gle ako imas para i to ti je zelja, naprijed. Naravno da ce odrzavanje biti skupo.

Ne znam jel te zanima ali za te novce mozes uzeti novu Alfu 4c koja ima 1.8 tbi motor koji ne zahtjeva nista specijalno. Do 100kmh ima oko 4,5 sek.
set96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 21:36   #11
Kažeš kupio bi lamborghini a nemas ni za postenu alfu 156
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 21:36   #12
Kako se lijepite na dječje i neozbiljne teme.
Varač, još nisi ništa kresnuo dok još imaš popravljen auto?
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 21:39   #13
Čovjek sigurno planira kupiti auto za 85k eura, a nema za poštenu Alfu 156, te mu svaki popravak predstavlja problem, onako, za oko 1000 kn se ciganči i misli to odraditi sam.

Ja mislim da on to može kupiti za cca 17 života.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 21:40   #14
Fiju! Fina cifra! Ako imas tu lovu, onda ipak nesto manje egzoticno. Mozda 4C, ili kakav maserati. Dobro, i to je egzotika, ali mozda mrvicu manje skupa. Ja sam jednom sjedio u jednom starijem ferrariju, ne sjecam se koji je bio, kod jednog mehanicara. Nije mu radio jedan cilindar. Pitao sam kolko km ima. Mehanicar je reko: Uh, ovaj ima dosta, ima oko 100tkm. Znaci to je za takav auto mozda ko 250t za obican. Nije to bas sve tolko trajno kolko je skupo. A i dosta cesto se vozi malo zesce. Ako nista drugo, bar ga rastegne prva druga.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 23:13   #15
hahahhahah.. sigurno planiram kupiti... da... pa pitam , cisto informativno :P ... tko u hrv uopce i ima lamba? mozda par osoba :P
varač is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 01:16   #16
Crni Ferrari (PU tablice) je znao doći na Grobnik ... iznajmljivanje ti je 80 eura za 20min po okolnim cestama, pa probaj.
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.