Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2010., 16:32   #1
WC školjka - problem ispiranja

Vidio sam već više sličnih tema, ali imam konkretna pitanja pa mislim da zaslužuje posebnu temu:
Morao sam zamijeniti školjku i izabrao sam (u skladu s općim uređenjem, te primjenjujući geslo "kupujmo hrvatsko") Inkerovu školjku, podni odvod, model Eko s dubokim ispiranjem.
Problem je u tome što mlaz vode iz kotlića (kao i ponovljeno ispiranje putem dodatne cijevi u koju sam direktno ulio 10-ak litara vode, kako bih eliminirao potencijalne probleme uzrokovane kotlićem) ne ispire školjku kako je zamišljeno; pregledao sam pomoću ogledala donji rub školjke i ispada da se cjelokupna količina vode slijeva kroz rupicu promjera cca 15mm koja je smještena u pravcu dovodne cijevi, tako da ne postoje bočni (postrani) mlazovi koji bi pospješili ispiranje. Rezultat svega toga je zadržavanje plutajućih komadića i papira u vodi koja ostaje u sifonu, što se bez problema rješava zalijevanjem s nekoliko litara vode iz kante (iz čega zaključujem da je sklop školjka-odvod OK).
Prije nego što reklamiram kupljeni proizvod (smatram kako se korisnik ne bi morao opterećivati detaljima konstrukcije sanitarija), rado bih čuo još poneko iskustvo iz prve ruke. Hvala unaprijed na svim komentarima.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 21:56   #2
U pravu ste korisnika ne zanima kako je tehnički riješena konstrukcija wc školjke,več dali je dobro ispiranje. Kako možemo vidjeti niste zadovoljni i sada vam ne preostaje ništa drugo nego zamijeniti wc školjku.
Svaka bi školjka trebala kod ispiranja vodu usmjeravati na tri strane da dođe do kompletnog ispiranja same školjke .ako probate rukom ( iz opisa vidim da ste to već uradili) moraju biti tri rupe koje usmjeravaju vodu. Niste naveli kakav vodokotlić imate – nisko montažni ili visoko montažni.
Ovaj drugi bi svakako isprao cijelu wc školjku
Ako zamijenite wc školjku opet ne možete znati prije ugradnje vodokotlića dali će dobro ispirati.
Usudio bih se sumnjati da možda nije kvar u vodokotliću,ako je niskomontažni
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 01:24   #3
Upravo se radi o tome da postoji samo jedna rupa; kad sam je pokušao začepiti prstom s unutrašnje strane (sa strane školjke), voda nije uopće ulazila u školjku.





Primjećujem da je unutrašnji rub rupe malo neravan. Da nije na tom mjestu trebala biti nekakva pregrada - usmjerivač mlaza - koja se možda otkrhnula?

Kotlić je inače visokomontažni, friško očišćen od kamenca, a i dosadašnju školjku dobro je ispirao, tako da sam uvjeren kako u njemu ne može biti problem.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 08:42   #4
Bravo,sada se vidi da sa lijeve i desne strane nema rupa ,poput ove naprijed. Ovo ste dobro snimili i postavili da vide i drugi .
Dakle nema druge nego zamijeniti školjku ,i pripazite da svakako ima tri rupe.

Može vam se dogoditi da nakon montaže nove školjke prilikom puštanja vode iz kotlića ,voda poleti van iz školjke.
Taj problem se riješi sa umetanjem usporivača u samo koljeno od isplavne cijevi koje ulazi u wc školjku sa zadnje strane.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 09:41   #5
Zanimalo bi me samo (ako je netko upoznat) radi li se ovdje o primjerku školjke s greškom u izradi ili je takav oblik predviđen za ovaj tip školjke. Mislim da firma Inker dovoljno dugo proizvodi sanitarije da ne bi toliko promašili sistem ispiranja - ovako oblikovan daje mlaz po sredini školjke, koji je potpuno nedjelotvoran.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 13:44   #6
Ja bih istu zamjenio u trgovini, a prije bi provjerio kod nove koliko ima otvora za ispust vode. Postojale su neke turske ,jeftine školjke sa navedenim problemom ispiranja. Ja sam kupio običnu -inkerovu i zadovoljan sam. Uprošlom stanu sam bio kupio kao malo bolji model Inkera -Sara koja je nakon godinu , dvije popucala i vidile se pukotine.
brukiluki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 15:01   #7
ja bi kontaktirao njihovu "konstrukciju" , svakom proizvođaču dragocjene su povratne informacije sa terena , ako je to prava firma neće imati ništa protiv , dapače
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 15:13   #8
Pošalji ti njima istu ovu sliku koju si stavio ovdje i postavi pitanje tehnologu proizvodnje da li je to u redu.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 15:24   #9
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
Pošalji ti njima istu ovu sliku koju si stavio ovdje i postavi pitanje tehnologu proizvodnje da li je to u redu.
(da se nadovežem) A ako se ne jave za par dana, onda im pošalji "paket" koji je trebao proći kroz školjku.
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 22:13   #10
Quote:
brukiluki kaže: Pogledaj post
Ja bih istu zamjenio u trgovini, a prije bi provjerio kod nove koliko ima otvora za ispust vode...
Upravo to je bio i moj način razmišljanja: danas sam zato otišao u izvidnicu u Bauhaus (tamo sam kupio ovaj primjerak) i, naravno, od 50-ak izloženih komada istog modela svi koje sam provjerio (nekoliko nasumce izabranih) imali su sve tri rupe. Prilikom kupnje pregledao sam sve detaljno - da ne bi bilo pukotina, oštećenja i sl, ali mi ni na kraj pameti nije bilo ovako nešto.
Danas je školjka demontirana i sutra je mijenjam (i brojim rupe ), a Inkeru šaljem mail.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 12:10   #11
možda ta nije predviđena za kotlić ?? možda
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 16:35   #12
Quote:
davljenik kaže: Pogledaj post
možda ta nije predviđena za kotlić ?? možda
Nego, za kantu?
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 16:51   #13
Quote:
dado33 kaže: Pogledaj post
Nego, za kantu?
znao sam da će se neki genije upecati osim kotlića postoje i "ispirači " , samo otvoriš ventil koji pušta vodu drito iz mreže

nisi znao ??
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 16:51   #14
Quote:
dado33 kaže: Pogledaj post
Nego, za kantu?
za aqua-ispirač nisi čuo?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 16:52   #15
Quote:
davljenik kaže: Pogledaj post
znao sam da će se neki genije upecati osim kotlića postoje i "ispirači " , samo otvoriš ventil koji pušta vodu drito iz mreže

nisi znao ??
upecao on nas!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 16:53   #16
Quote:
davljenik kaže: Pogledaj post
....nisi znao ??
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
za aqua-ispirač nisi čuo?
Znam, al nisam mogao odoliti
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 00:53   #17
Danas obavljena zamjena: pogled straga (tri rupe promjera 15-ak mm).




Montirano i isprobano, sve nestaje bez traga . Konačno!
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 17:54   #18
pa i sa ispiracem bi bio isti problem, ne bi ispirala okolo nego samo po sredini.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 20:14   #19
Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
Montirano i isprobano, sve nestaje bez traga . Konačno!
Nisi poslao sliku (ili video).
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 22:36   #20
3007 drago mi je da si riješio problem. Danas imaš svakakvih bljuzgaća od šolja i raznih sam postavio od onih super do takvih kao tvoja, onih kod kojih se voda izbaci van šolje kada se pusti iz kotlića da malih i uskih sifona na šolji pa se lako go..... zaglavi i td. Najvažnije je pri kupovini da je sifon veći i tih izlaza ima dovoljno i dobro usmjeravaju vodu u šolju.
mugi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.