Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2008., 15:58   #1
Fraktura fibule

Molim vas jel bi mi netko mogao pročitat(prevest) nalaz?
Fractura fibulae dex. marginallis a.d. IV
soblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 16:07   #2
Fraktura fibule

Molim vas jel mi netko moze pročitat(prevest) nalaz?
Fractura fibulae dex. marginalis suspecta a.d. IV
soblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 18:33   #3
ok vidim da nitko ne odgovara,onda ovako.....


13.9.2008 sam dobio u darac u desnu potkoljenicu,noga mi je natekla ali sam mislio da nije ništa strašno i da će splasnut i biti sve u redu...ali prošlo je 5 dana ali bolovi nisu nestali i uputio sam se u Osijek u bolnicu,tamo sam išo na RTG i ostanovljena dijagnoza navedena u prethodnom postu...Dobio sam lonegtu i naručen sam bio an pregled 5 dana poslije (22.9.2008.)...


22.9. dođem na pregled slikaju mi nogu, specijalist pogleda sliku napiše "Ostavlja se bez imobilizacije,pošteda od tjelovježbi kroz 2 TJEDNA..." ...još meni čudno nekak premalo sam nosio tu longetu...

i tako su prolazili dani,mirovao sam,osjecao sam bolove,mirovao puno duže od 2 tjedna,kad nakon negdje 4 tjedna probam se igrat s loptom i presjece me u nozi,tako sam jos mirovao,iso na fizikalne terapije ali bol nije prolazila...cak je prošlo gotovo 3 MJESECA!!! ja sam osječao bol kad bi opteretio nogu...i odlučim se na na ponovni pregled....

11.12 dodem ja opet na kontrolu spceijalist pogleda sliku od 22.9 kao kaže mi "šta se tu uopće treba slikat" i posalje me ne slikanje i vratim se s slikom i kaže da je noga dobro zarasla bla bla napiše "dozvoljeno puno opterečenje postepeno uvest trening..."

I ja sam mislim valjd je normalno da boli,možda če me cijeli život bolit ili neko vrijeme barem... i kupim si Voltaren gel i krenem lagano trčat...počnem igrat tjelesni 1. put sam još pazio..a kad sam 2. put došo na tjelesni...krenemo mi igrat nogomet i znate šta mi se deslio....
Igram ja teko nogomet i naprevim neki nagli trzaj i nešt mi pukne u nozi i srušim se na pod.....prijatelji su mi pomogli de me maknu s terena...dodem doma nateklo mi sve...više neznam šta da radim...jel moguće da mi opet pukla ili napukla kost...ili možda neki ligament ili mišić...nenzam više nevjerujem ovima iz Osijeka doktorima..više neznam šta da radim poludit ču karijeru će mi sj....t doktori ma užas...

Sad molim vaša mišljenja,nekog ko je imao slično iskusto ili ko bi me mogao savjetovat....hvala...
soblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 23:31   #4
Quote:
soblo kaže: Pogledaj post
Molim vas jel mi netko moze pročitat(prevest) nalaz?
Fractura fibulae dex. marginalis suspecta a.d. IV
Suspektni prijelom desne fibule prije 4 dana....hm....znači sumnja na prijelom, nije sasvim siguran.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 23:38   #5
Quote:
soblo kaže: Pogledaj post
...dodem doma nateklo mi sve...više neznam šta da radim...jel moguće da mi opet pukla ili napukla kost...ili možda neki ligament ili mišić...nenzam više nevjerujem ovima iz Osijeka doktorima..više neznam šta da radim poludit ču karijeru će mi sj....t doktori ma užas...

Sad molim vaša mišljenja,nekog ko je imao slično iskusto ili ko bi me mogao savjetovat....hvala...
Opet hm....čuj, hoćeš - nećeš opet moraš k kirurgu. Jbg....opet se mora to slikati i pregledati. Tu nemaš alternative. Mora se isključiti eventualna koštana trauma...e sad, kako ima dobrih i loših majstora tako ima dobrih, lošijih pa rekao bih čak negdje i potpuno blesavih kirurga kojima ja ne bih dao mačku operirat....
Pokušaj se raspitati od nekog bolničkog izvora tko kako radi i koga se više cijeni....ako nemaš sreće s kirurzima, pokušaj se raspitati na ortopediji....
Nemoj samo odmah srljati privatnicima. Vrlo vjerojatno nećeš dobiti apsolutno ništa više nego u bolnici....ali ćeš naravno pri tome izgubiti brdo love...
Sretno, kako god bilo...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 00:29   #6
Pa da ti i odstrani fibulu, možeš bez nje trčati
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 22:28   #7
Evo negdje prije sam otisao na traumatologiju na pregled, i uslikali mi nogu i kaže specijalist da nema kikakvih znakova koštane traume,reko je da netreniram još neko vrijeme ali da nesmijem mirovat da se krečem lagano,a ono kad sam napravio trzaj u nozi i kad sam čuo da je nešt puklo vjerovatno je bio mišić ili ligament...rekao mi je da odem par put na bazen da mal plivam...eto bolje mi je svaki dan mal vježbam nogu da mi ojača...uskoro ču lagano krenut trčat i nadam se da če bit sve bit u redu...pozz svima
soblo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.