Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2005., 12:09   #21
Quote:
talia kaže:
Za to sam cula i od jedne prije, da je imala svako malo kandidu u trudnoci i da joj je doktorica preporucila da se maze jogurtom.
uh pa kako vi uspijete nagurati taj tampon unutra???!! , ja kad ga umocim u LGG onda odma nabubri i moram ga gurati ...aa nije to bas zgodno... ... kako vam uspjeva to???

Tampon se ni ne stigne propisno namociti s jogurtom, a vec nabubri!

Dajte, neka neko odgovori, jer sam upravo u toj gljivicnoj fazi .
Ili neka me bar utjesi. Nadam se da nije jos nesto gore, eserihija kao obicno .
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 17:08   #22
Quote:
Tigrica kaže:

Dajte, neka neko odgovori, jer sam upravo u toj gljivicnoj fazi .
Ili neka me bar utjesi. Nadam se da nije jos nesto gore, eserihija kao obicno .
:tapš tapš po ramenu: :-)
ne znam za guranje. nisam isprobavala ove navedene domace recepte.
ja obicno odem dokici jer me strah prckati samoinicijativno po delikatnom podrucju da nebi pogorsala stvar.

(mada mislim da ako si sigurna da je candida sa canestenom nemozes pogrijesiti)

cuj, znas da ce par dana biti ali kad prodje... tidam ti dam tidaaaaaaaaam
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 18:05   #23
Ne se ljutit što dižem temu nakon godine dana!

Zanima me da li se neko borio protiv te beštije kaprilnom kiselinom? Ima je u Twinlabovom Yeast fighters-U, pa me zanima koliko je to učinkovito.

Inače, imam kandidu već godinama, uglavnom je u debelom crijevu gdje izaziva svu silu neugodnih simptoma, tu i tamo se preseli malo naprijed pa me "počasti" i kojom vaginalnom infekcijicom...

Prije par dana sam vadila krv za test kandide preko Poliklinike Analiza u Splitu i normalan nalaz je do 30, a moj rezultat je preko 120. Rekla mi je njihova doktorica da još nisu imali takav slučaj, najviše ih je bilo tamo oko 60 pa do max 90. Preporučila mi je pripravak kaprilne kiseline koji će stići za nekih 20-ak dana. U međuvremenu sam mislila možda nabaviti to od Twinlaba, ako neko ima pozitivnih iskustava....
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 18:42   #24
evo mene nakon godinu dana. samo da javim da sam gljivice sredila s cesnjakom.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 19:16   #25
Drago mi je da si uspjela

Ja mogu češnjak jedino jesti ili neke kapsule, nikakvo stavljanje nigdje ne dolazi u obzir
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 19:33   #26
Quote:
bubica kaže:
Drago mi je da si uspjela

Ja mogu češnjak jedino jesti ili neke kapsule, nikakvo stavljanje nigdje ne dolazi u obzir
to sam i ja mislila. a jesi probala bas staviti?
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 23:00   #27
Quote:
Tigrica kaže:
to sam i ja mislila. a jesi probala bas staviti?
Ja probala... ajme majko smrada! Nikad više!
Meni se sad ponovo znaju pojavit al puno rjeđe i u blažem obliku.
(alkohol sam skroz izbacila već 2 godine)
Preporučili su mi doktora koji mi je savjetovao 1 put tjedno vagisan.
Za sad se čini ok kao prevencija.
Edina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 02:00   #28
Ma nemam ja vaginalnu,nego crijevnu. A tamo ne guram ništa!

Mislim da ću samo malo pojačati češnjak u hrani i pridržavati se pravila o hrani, i onda za 20-ak dana početi sa tim lijekom.
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 16:46   #29
Quote:
bubica kaže:
Ma nemam ja vaginalnu,nego crijevnu. A tamo ne guram ništa!
a sta ne kazes ranije
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 21:05   #30
Quote:
bubica kaže:
Inače, imam kandidu već godinama, uglavnom je u debelom crijevu gdje izaziva svu silu neugodnih simptoma, tu i tamo se preseli malo naprijed pa me "počasti" i kojom vaginalnom infekcijicom...

Rekoh

Ok, za sada polako počinjem izbacivati neke stvari (dok ne potrošim zalihu onog što imam), za par dana krećem u aktivnu borbu i protiv kandide, a počet ću paziti i na ono što sam intolerantna.
Dršte fige!
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 23:50   #31
Eh da....
Spremam se na tu prehranu, pa malo surfam po netu da sakupim čim više informacija.

Rezultati nisu baš ohrabrujući...
Ima puno toga, pa neću kopipejstat, evo link http://www.goodnessdirect.co.uk/cgi-...ticle/140.html

I kad iz toga oduzmem ono na što sam intolerantna: pšenicu, raž, ječam i soju, ne ostane mi puno toga za jesti

A ja tako volim jesti. Tako uživam u hrani
Ovih tjedan dana što sam jela sve i svašta da se izguštiram (kolače, sladoled, pizzu, njoke sa sirom....) su mi bili tako lijepi, bila sam tako smirena - unatoč tome što sam uglavnom imala proljev.

Bit će da mi je to neka kazna... Eh, baš sam sad u bedu
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 17:37   #32
Ja sam se isto borila s tom candidom for ages. Prosufrala cijeli net na tu temu. Čak sam neke 4 godine bila na sugar-free dijeti, ali ok ja sam pomalo nazi osoba. Uglavnom, ako se često ponavlja, znači da je candida u crijevima, pa se samo spusti dolje. Tako da je meni moj doktor opće dao i taj nekakav oralni lijek za kandidu (što baš i nije praksa).

Netko je jednostavno sklon tome, a antibiotici uglavnom pokrenu lavinu. Dobar je onaj intimate gel od tea tree, ima ga u DM. Ulje čajevca kupiti, pa se i s tim prati (par kapi u razrijeđeno u vodi). Češnjak po potrebi. Ja sam pila i onaj citrosept (od sjemenki grejpa).

Sada lijepo samo stavim canesten kremu. Kupim je u Engleskoj, jer kod nas ide na recept, a tamo ne.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 18:14   #33
Quote:
infra red kaže:
Sada lijepo samo stavim canesten kremu. Kupim je u Engleskoj, jer kod nas ide na recept, a tamo ne.
to prvi puta cujem, ja je uvijek kupujem bez recepta. no ako mislis krema u paketu s vaginelatema, onda trebas recept. iako mozes ponekad dobiti i bez recepta.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 18:37   #34
Ma meni su i za kremu tražili recept. Doduše to je bilo prije par godina.
U UK kupim kao pakovanje jedna vaginaleta i krema. Super stvar.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 23:31   #35
kantarionovo ulje (gospina trava) isto pomaže, a i inače je super za kožu
sad baš nisam sigurna jel onda pomaže i kod crijevne kandide
češnjak je lijek za sve
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 23:52   #36
Ja moram priznati, ja još uvijek rasturam po slatkom, uglavnom po ice caffe-u


Znam da to nije pametno, ali dugo sam apstinirala (2 godine), i jednostavno mi TREBA! I tako je fiiinooo

Još par dana i idem na anti kandida dijetu...

Još sutra planiram pršut sa kruhom (po toj dijeti ne i ne), pizzu sa plodovima mora (još jedan ne) i još jedan ice caffe (da, isto ne)
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 16:32   #37
nisam jos cula za ovo s cesnjakom, mislim jesti ga - to da.
ali stavljanje unutra..?! koliko toga staviti, kako i koliko dugo? jel to moze i kao prevencija ili bas kad je inficirano?
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 18:44   #38
Quote:
snjoxi kaže:
nisam jos cula za ovo s cesnjakom, mislim jesti ga - to da.
ali stavljanje unutra..?! koliko toga staviti, kako i koliko dugo? jel to moze i kao prevencija ili bas kad je inficirano?
o. pa puno se pricalo o tome prije, ali evo ukratko:

stavis jedan reznjic srednje velicine; ja sam ga zamotala u streilnu gazu, tako da sam ga mogla lakse izvuci s drugim krajem gaze koji sam ostavila da visi van (kao tampon).
za prvi puta ga ostavi nenarezanog, ako vidis da te ne pece, onda ga drugi puta malo rasjeci nozicem (nemoj ga prepoloviti).
mozes ga drzati nekoliko sati. ako osjetis poboljsanje, onda ga izvadi. ja sam ga znala i cijelu noc drzati kad mi je bilo gadno, neizdrzivo.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 19:37   #39
Ja kandidu riješila difulkanom per os 50 mg X 14 dana.

Spržena zemlja...

Dok ju liječite samo lokalno, biti će recidiva.
__________________
Čuvaj se vlasti bez mane.
mitzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 22:09   #40
Naručila sam neki lijek za (tj. protiv) kandide sa interneta. Doći će za desetak dana. Do onda se planiram izguštirati sa hranom koju poslije više neću smjeti jesti, barem ne odmah i barem ne u tolikoj količini.

Nekako mi je teško odreći se slatkog, sad kad sam se prisjetila kako je to fiiinooo....
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.