Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2008., 13:01   #1
Dokumenti za upise (domovnica, rodni list...)

Baš sam zvala fax al nitko se ne javlja,pa ako tko od vas zna da mi kaže..
zanima me za kad se predaju dokumenti za prijavu prijemnih,znam da svjedodžbe moraju biti ovjerene,a rodni list ne smije biti stariji od 6mj,ali zanima me jel fotokopija domovnice mora biti ovjerena ili je samo dovoljno fotokopirati? Neki mi kažu da treba,drugi da ne treba
annie018 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 13:05   #2
Quote:
annie018 kaže: Pogledaj post
Baš sam zvala fax al nitko se ne javlja,pa ako tko od vas zna da mi kaže..
zanima me za kad se predaju dokumenti za prijavu prijemnih,znam da svjedodžbe moraju biti ovjerene,a rodni list ne smije biti stariji od 6mj,ali zanima me jel fotokopija domovnice mora biti ovjerena ili je samo dovoljno fotokopirati? Neki mi kažu da treba,drugi da ne treba
Treba biti ovjerena. Sto posto.
ines014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 20:52   #3
treba ju ovjerit...i to probaj u skoli ovjerit jer ti je jeftinije triput! kod javnog biljeznika je 50 kn po papiru a to ti se bas ne isplati
trance_energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 21:25   #4
Quote:
trance_energy kaže: Pogledaj post
treba ju ovjerit...i to probaj u skoli ovjerit jer ti je jeftinije triput! kod javnog biljeznika je 50 kn po papiru a to ti se bas ne isplati
domovnicu ovjeriti u školi?!?
ne bi išlo..

ugl ne idi kod javnog bilježnika...
odi u svoju općinu i tamo traži domovnica koliko ti treba.. ispuniš formular, platiš 25 kn po primjerku i gotovo!!
removka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 22:07   #5
zvala danas filozofski u splitu ženska mi kaže trebaš samo ovjeriti svjedodžbe i maturu,a rodni list i domovnica se ne ovjeravaju dovoljna je samo kopija sutra ću zvat u zadru i zagrebu pitat,iako mislim da bi svugdje trebalo biti isto ali neka za svaki slučaj...
annie018 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 22:08   #6
Quote:
annie018 kaže: Pogledaj post
Baš sam zvala fax al nitko se ne javlja,pa ako tko od vas zna da mi kaže..
zanima me za kad se predaju dokumenti za prijavu prijemnih,znam da svjedodžbe moraju biti ovjerene,a rodni list ne smije biti stariji od 6mj,ali zanima me jel fotokopija domovnice mora biti ovjerena ili je samo dovoljno fotokopirati? Neki mi kažu da treba,drugi da ne treba
Kod svakog je drugačije. Kod mene starost dokumenata nije bila važna, primjerice. Pa je bolje da provjeriš u referadi fakulteta
Pea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 00:35   #7
Da, sve ovisi o faksu, pa je najbolje pitati u referadi, iako mislim da bi ta informacija trebala stajati i kod oglasa za prijemni, koji je vjerujem objavljen na stranicama faksa na koji se prijavljuješ...iako sam skužila da i neki visoko učeni ljudi ne kuže razliku između ovjerene kopije i obične kopije...

U svakom slučaju, ako ćeš trebati original ili ovjerenu kopiju i ako imaš vremena, rađe izvadi original u svojoj općini, jer ovjera kod bilježnika je skuplja za 20kn.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 17:16   #8
evo da vam javim ako koga zanima tko namjerava na prijemni ove god.
Provjerila sam i u splitu i u zadru na filozofskom faxu,domovnica i rodni list (koji ne smije biti stariji od 6mj) ne moraju biti ovjereni, samo svjedodžbe i matura moraju. Znači kad idete na prijavu prijemnog donesete kopiju originala domovnice i rodnog lista,a ako uspijete upisati fax,na upisu ćete dati originalnu domovnicu i rodni list (bar za ova 2faxa,za ostale neznam). Pozz
annie018 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 18:38   #9
prošle godine kad se moja sestra upisivala na MEF u zg trebala je imati za prijemni:

1. domovnicu (original ili kopija, al ne starije od 6 mj.)
2. rodni list (original ili kopija, al ne starije od 6 mj.)
3. svjedodžbe (original ili ovjerene kopije)
4. diplomu o maturi (original ili ovjerene kopije)

kopije ti ovjeravaju u školi, kod nas su davali do 3 ovjerene kopije, ništa se ne plaća...

za upis na fax je trebala sve ove dokumente u originalu + potvdu o prebivalištu, ne stariju od 6 mj., pa su svi bili u panici i to morali nabaviti u roku 1 dan od prijemnog jer su tada već počeli upisi, a prethodno nigdje nije pisalo da je potvrda o prebivalištu potrebna...tek su to stavili kada su izašli rezultati prijemnog...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 20:03   #10
Potvrda o prebivalištu se daje radi razine prehrane - onaj koeficijent na x-ici. Kod nas (PMF-MO) se možeš upisati i bez toga.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 20:53   #11
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
1. domovnicu (original ili kopija, al ne starije od 6 mj.)
.
zašto domovnica ne starija od 6 mjeseci? što nije ona uvijek ista?
__________________
o
houpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 21:23   #12
Koliko se sjećam, kopija. A ovo ne starije od 6 mjeseci je glupost jer ti se ni rodni list ni domovnica ne mijenjaju do trenutka kada se udaš i promijeniš prezime. Razgovarao moj glasni otac s tetom iz referade prošlo ljeto.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 21:52   #13
Pozdrav!

Ove godina planiram upisati se na Pravni fakultet. Završio sam školu u četverogodišnjem trajanju ali sam se u nju prebacio iz trogodišnje i polagao razlike predmeta, zanima me da li ja mogu kod prijave za razredbeni postupak predati svjedodžbe iz trogodišnje škole pošto sam 1. i 2. razred završio u istim ili je neki drugačiji postupak.
__________________
I u najcrnijem mraku možeš naći sreću, ali samo ako se sjetiš upaliti svjetlo
nino1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 22:49   #14
prošle godine kad sam išla na prijemne i na ekonomiji i na pravu NISU tražili nove dokumente, predala sam rodni list i domovnicu koji su bili stari 10 god...
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 23:28   #15
Quote:
Maisie kaže:
Potvrda o prebivalištu se daje radi razine prehrane - onaj koeficijent na x-ici. Kod nas (PMF-MO) se možeš upisati i bez toga.
kad sam se ja upisivala uopće mi nisu tražili tu potvrdu o prebivalištu, niti bilo kakvu potvrdu za x-icu...kod nas je prolazilo bez toga..

Quote:
houpi kaže:
zašto domovnica ne starija od 6 mjeseci? što nije ona uvijek ista?
ne bih znala...pitaj u referadi...meni svi dokumenti za prijemni nisu smjeli biti stariji od 6 mj....ista stvar je bila i za dom....s time da sam samo prve godine predavala domovnicu i rodni list, a kasnije je trebalo samo prebivalište i prijepis ocjena....

Quote:
mya_790 kaže:
Koliko se sjećam, kopija. A ovo ne starije od 6 mjeseci je glupost jer ti se ni rodni list ni domovnica ne mijenjaju do trenutka kada se udaš i promijeniš prezime. Razgovarao moj glasni otac s tetom iz referade prošlo ljeto.
nekima se ne promjeni ni tada....jer ne mijenjaju prezime...

on topic: za prijemni smo mogli predati kopije, ali za upis samo originale...ne starije od 6 mj....s time da su nam svjedodžbe i diplomu o maturi vratili, a ostale dokumente nisu...kod moje sis je bilo isto, originali, ali njene su sve zadržali do kraja faxa...

sve valjda ovisi o faxu...zato je ovdje bzvz pitati kad svaki fax ima svoja pravila....najbiolje je njih nazvati i pitati...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 15:18   #16
Quote:
nino1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Ove godina planiram upisati se na Pravni fakultet. Završio sam školu u četverogodišnjem trajanju ali sam se u nju prebacio iz trogodišnje i polagao razlike predmeta, zanima me da li ja mogu kod prijave za razredbeni postupak predati svjedodžbe iz trogodišnje škole pošto sam 1. i 2. razred završio u istim ili je neki drugačiji postupak.
Molim vas zna netko odgovor na ovo pitanje???Ja sam sličan slučaj,imam svjedodžbu 1. razreda trogodišnje škole,ostale razrede polazim u četverogodišnjoj,a u školi mi tvrde da oni ne izdaju novu svjedodžbu iako sam položila svu razliku predmeta?Mene je strah da mi ne budu htjeli prihvatiti svjedodžu 1 razreda jer je iz trogodišnje...
__________________
"U udaljenom kutku svemira ... živjele su pametne životinje koje su izmislile znanje."
Lindsay Lohan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 18:47   #17
nazovi referadu i pitaj...

zašto ti ne bi prihvatili svjedožbu? koliko se sjećam, kad sam ja upisivala nisu bili važni predmeti već samo opći uspjeh...ali nisam sigurna više..davno je to bilo...no stvarno ne vidim razloga za takvu paniku oko toga...ionako je uvjet za fax završena 4-godišnja škola koju vas dvoje imate....koja god to bila, stvarno je nebitno...važno je da ste je završili....jedino što ćete morati polagati latinski u 1. semestru ako niste završili gimnaziju...that's it....

najbolje je nazvati referadu ili otići tamo i raspitati se...iako mislim da oko toga ne bude problema....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 20:42   #18
Ok,ja inače ne planiram na pravo i idem na prijemni tek sljedeće godine al hoću znati da ako treba i bude nekih problema oko toga na vrijeme naredim ovim tupsonima u mojoj školi da to riješe jer im je to dužnost...Nino1 ako pitaš i saznaš kaj je s tim please napiši ovdje da znam...
__________________
"U udaljenom kutku svemira ... živjele su pametne životinje koje su izmislile znanje."
Lindsay Lohan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 20:52   #19
ma poslal sam mailove na 100 adresa i niko ne odgovara, sutra cu zvati pravni fakultet da ih pitam
__________________
I u najcrnijem mraku možeš naći sreću, ali samo ako se sjetiš upaliti svjetlo
nino1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 11:49   #20
gleda se samo opći uspjeh
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.