Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2006., 23:09   #1
Osteopatija

Nakon nekoliko godina problema s kicmom (ishijas, lumbago) mi je par kolega savjatovalo da probam posjetiti i napraviti terapiju kod osteopata. E sad, ja nema pojma sto je to osteopatija! Hoce li me pikati, rezati, masirati ili sto? Osteopatija! Sto je to? Dobro ili lose? Ima li itko kakve informacije, iskustva, savjete?
Seathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 20:05   #2
Vrlo nježna manualna tehnika, opušta se tkivo i potiče ga se da se samo vrati u normalan položaj. Tehnika ne boli, neće te ni pikati ni rezati, možda će se kombinirati s masažom. Možda osjetiš krckanje, ali nije ni približno agresivna tehnika kao kiropraktika.

Inače, kod nas nema baš puno osteopata, ima nešto fizioterapeuta educiranih za primjenu te tehnike.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 08:18   #3
i je li tko bio ima li tko kakvih novih iskustava.. i mene bi interesiralo...

:-)
šal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:23   #4
Quote:
šal kaže: Pogledaj post
i je li tko bio ima li tko kakvih novih iskustava.. i mene bi interesiralo...

:-)
Jako ti je dobar dr. Kasumović u Zaprešiću. Ja sam jedno vrijeme nakon ozljede kralježnice išla kod njega, i imama same pohvale. Ako trebaš broj, javo se.
sandra2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 14:19   #5
Quote:
sandra2009 kaže: Pogledaj post
Jako ti je dobar dr. Kasumović u Zaprešiću. Ja sam jedno vrijeme nakon ozljede kralježnice išla kod njega, i imama same pohvale. Ako trebaš broj, javo se.
Evo da se nadovežem, trenutno idem kod njega zbog ozlijede kralješka stare 9 godina i samo mogu reći
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 19:42   #6
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Evo da se nadovežem, trenutno idem kod njega zbog ozlijede kralješka stare 9 godina i samo mogu reći
Može li broj na PM, molim te?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 14:04   #7
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Može li broj na PM, molim te?
Može.

Mislim, ja sam stvarno oduševljena s njime.
Do sada sam prošla sve klasične medicinske pretrage i svojedobno fizikalne i moja dg. je oštećenje živaca grudnih i vratnih kralješaka usred prometne nesreće od prije 9. g.
Doktori su mi rekli da će mi s godinama biti sve gore.
Nedavno me zaštekalo tako da se nisam mogla maknut i to u vratu pa sam u suzama otišla do njega jer mi je doktorica dala ketonale i rekla da se kljukam tjedan dana i onda se javim ak mi ne bu bolje.
I da bih morala razmislit o tome da li je uputno bavit se sportom aktivno u "mojim godinama"

Otišla sam do dr. Kasumovića i čovjek mi je na temelju jednog prepipavanja postavio preciznu dijagnozu identičnu medicinskoj bez uvida u nju, objasnio mi što je zapravo problem i uzrok svemu i da se to može riješiti i da nema govora o tome da bih morala odustati od sporta.

O osteopatiji kao metodi može se više pročitati ovdje:

http://www.osteopatija.hr/
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 03:02   #8
pohvale

ja sam iz zaprešića i već me 3 mjeseca muči lumboišijaglija. prvo me sjebala fizijatrica u zaprešiću koja je stara baba i nema pojma o svom poslu - nakon sto sam odmirovala i napravila 10 fizikalnih terapija i bilo mi je još gore rekla mi je da mi je to jer ju nisam slušala i nisam mirovala, i da joj se javim kad odmirujem. onda sam odlucila promjenit fizijatra, i nova fizijatrica me odma poslala na sve moguće pretrage, ustanovilo se mr-om da mi je disk izaso u spinalni otvor, sad zavrsavam 3. set terapija, neurokirurg kaze da je to zrelo za operaciju, doktorica mi preporuca probat terapiju u toplicama pa onda vidit sta dalje, naravno tesko se uvvalit u toplice posto nisam bila na operaciji.. i nie znam sta bi vise, luda sam od svega, imam 25 godina, zivot mi je stao prije 3 mjeseca!i reko idem ja kod kasumovica vidjeti da li mi moze pomoci. ljudi, same pohvale covjeku - on mi je prvi tocno objasnio nalaze magnetske rezonace (fizijatrica ih je samo pogledala i rekla - da, izašo je disk, sranje, ali ajde necemo odma na operaciju), rekao koji su uzroci, sta moram promijenit u svom zivotu (obucu, sjedenje, ..), i da ne bi ni on odma na operaciju da idem nego da mozemo probati neke terapije da mi bar kratkoročno pomogne pošto mi terapija baš i ne pomaže.. još cu otic pitat jednog doktora koji radi terapiju laserom kako bi mi to moglo pomoci, i jednu fizijatricu za savjet, ali svakome bih preporucila Kasumovića jer čovjek zna i neće vas lagat, idat će vam sve informacije koje trebate znati o svom stanju!
malo_mutavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 02:53   #9
Podižem staru temu s pitanjem: ima li nekoga s konkretnim pozitivnim iskustvima/rezultatima s osteopatskim tretmanima, a ne samo s iskustvima tipa "bila/bio sam kod XY koji mi je točno i lijepo objasnio što mi je, a doktori prije samo su bacili pogled/rekli da uzmem tablete/na brzinu jednom rečenicom protumačili nalaze... A XY mi je baš lijepo sve objasnio..."

Dakle, zanimaju me rezultati osteopatskih tretmana, a ne ljubaznost i vrijeme koje je neki osteopat posvetio nečijem slučaju, jer su rezultati/izlječenje ono što se jedino računa (iako je odnos važan i lijepo je da se terapeut posveti pacijentu, što uglavnom svi koji rade privatno i čine, za određenu novčanu naknadu.)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 10:47   #10
Konkretni rezultat s osteopatskim tretmanom

Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Podižem staru temu s pitanjem: ima li nekoga s konkretnim pozitivnim iskustvima/rezultatima s osteopatskim tretmanima, a ne samo s iskustvima tipa "bila/bio sam kod XY koji mi je točno i lijepo objasnio što mi je, a doktori prije samo su bacili pogled/rekli da uzmem tablete/na brzinu jednom rečenicom protumačili nalaze... A XY mi je baš lijepo sve objasnio..."

Dakle, zanimaju me rezultati osteopatskih tretmana, a ne ljubaznost i vrijeme koje je neki osteopat posvetio nečijem slučaju, jer su rezultati/izlječenje ono što se jedino računa (iako je odnos važan i lijepo je da se terapeut posveti pacijentu, što uglavnom svi koji rade privatno i čine, za određenu novčanu naknadu.)
Ja imam konkretan rezultat s osteopatskim tretmanom. Početkom 2012. su mi se javile jake glavobolje koje nisu prolazile, a prije toga me skoro nikada nije bolila glava. U bolnici sam obavila niz pretraga (CT mozga, rentgen vrata...) i rečeno mi je da imam vratnu lordozu te da bi bilo dobro obaviti fizikalnu terapiju. No, glavobolje nisu prošle nakon fizikalne, čak se nisu ni smanjile. Brat je u nekom društvu čuo za osteopata Kasumovića pa mi je rekao da odem k njemu. Kako nisam imala što izgubiti, otišla sam Kasumoviću u Zaprešić, napravio je pregled i tretman i drugo jutro sam se nakon 4 mjeseca prvi dan probudila bez glavobolje. I ja se pitam kako mu je to uspjelo Nakon toga sam još obavila dva tretmana vrata i sad planiram otići na jedan čisto preventivni tretman kako bi održavala stanje. Moja iskustva s njim su super pozitivna jer me riješio bolova, a cijenim to što ne mulja ljude da moraju dolaziti ne znam ni ja koliko puta. Na prvom tretmanu nakon pregleda odmah uspostavi dijagnozu i jasno kaže kakvo je stanje i koliko će tretmana biti potrebno.
Katka4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 14:38   #11
može li netko od svih vas koji su bili kod dr. Kasumovića napisati radi li on privatno ili kako? ako je privatno meže i cijena jednog pregleda, tretmana.
hvala.
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 22:22   #12
Quote:
ti.bi kaže: Pogledaj post
može li netko od svih vas koji su bili kod dr. Kasumovića napisati radi li on privatno ili kako? ako je privatno meže i cijena jednog pregleda, tretmana.
hvala.
Da, on radi privatno. Možeš vidjeti što sve radi na stranici www.osteopatia-kasumovic.hr
Što se tiče cijene, znam da je bilo povoljno kad sam ja išla tako da sam se i sama iznenadila. Najbolje je da ih kontaktiraš (na webu imaš kontakt) i pitaš za cijene i sve što te zanima.
Katka4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 11:38   #13
hvala na odgovoru i na linku.
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 12:21   #14
Dragi svi!

Da li je neko imao skustva sa liječenjem hernije diska osteopatijom? Ima li dr. Kasumović takvih iskustava?

Hvala na odgovoru...

Lp,

Karmela
KarmelaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 21:12   #15
Quote:
KarmelaK kaže: Pogledaj post
Dragi svi!

Da li je neko imao skustva sa liječenjem hernije diska osteopatijom? Ima li dr. Kasumović takvih iskustava?

Hvala na odgovoru...

Lp,

Karmela
Kasumović tretira herniju diska ali ne osteopatijom nego spinalnom dekompresijom. Kako god, pomaže.
Katka4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 19:12   #16
Question

Quote:
Katka4 kaže: Pogledaj post
Kasumović tretira herniju diska ali ne osteopatijom nego spinalnom dekompresijom. Kako god, pomaže.
Katka4 ne znam kako je kod tebe al meni je Kasumović kombinirao osteopatiju i istezanje na uređaju (ne znam kako se zove ali moguće da je to spinalna dekompresija koju spominješ) zbog hernije L4-L5. Čak imam osjećaj da mi je bilo bolje nakon ručnih tretmana.
odysey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 12:17   #17
upravo sam se naručio, već godinu dana imam problema a preporučio frend i sada kada sam vidio komentare odmah sam
ivan1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 19:46   #18
Negativno iskustvo dr. Kasumović

Quote:
ti.bi kaže: Pogledaj post
može li netko od svih vas koji su bili kod dr. Kasumovića napisati radi li on privatno ili kako? ako je privatno meže i cijena jednog pregleda, tretmana.
hvala.
Pozdrav svima. Znam da je ovo "stara" tema, ali željela bih podijeliti svoje iskustvo s dr. Kasumovićem. Ponukana dobrim komentarima koje sam pročitala ovdje o doktoru Kasumoviću, zakazala sam pregled kod spomenutog doktora, zbog problem ukliještenja živaca u vratnoj kralježnici. Doktor je nažalost bio neugodan i grub prilikom konzultacija. Primio me kao na tvorničkoj traci, dok su ostali ljudi čekali svoj termin u čekaonici. Kratko je poslušao o čemu se radi, pogledao nalaze i predložio nekoliko metoda izlječenja. Kada sam ga zatražila da mi objasni što je točno moj problem, i što njegove metode liječe, jesu li to živci, kosti, mišići itd, kakve su to vježbe i kakav je to aparat , neugodno se iznenadio i grubo odgovorio da me to nema što zanimati nego može li mi on pomoći ili ne. Bila sam iznenađena i odgovorila sam mu da me to itekako zanima i da bi mi trebao objasniti u čemu se sastoji liječenje, a ne reći mi par stručnih naziva i astronomsku cijenu za sve to. Bio je bahat i rekao da nisam dovoljno stručna da mi se objašanjavaju takve stvari, zatim sam šutjela i gledala u pod jer nisam znala kako reagirati na to. Zatim je nervozno uzeo maketu kralježnice i objasnio nekoliko situacija ukliještenja i dodao da sad zato jer sam ispitivala i htjela znati ono što me ne treba zanimati, nema vremena da me zapravo i pregleda i da je isteklo pola sata i da izađem i eto javim se ako bih htjela liječenje. Naravno naplatili su mi to iako praktički nisam saznala ništa, a kamoli dobila pregled. Grozno iskustvo. Doktor očito ima puno pacijenta pa je postao bahat i bezobziran, da ne spominjem da se čini da je "žedan" novaca jer je nas hrpicu ljudi namjestio tako da svatko ima pola sata i pritom bio brz, bahat, neugodan i rješavao nas doslovno kao na traci proizvode, a ne ljude koji zaista trebaju pomoć.
__________________
"Be water my friend"
Znati Zeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 19:32   #19
Quote:
Znati Zeljna kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Znam da je ovo "stara" tema, ali željela bih podijeliti svoje iskustvo s dr. Kasumovićem. Ponukana dobrim komentarima koje sam pročitala ovdje o doktoru Kasumoviću, zakazala sam pregled kod spomenutog doktora, zbog problem ukliještenja živaca u vratnoj kralježnici. Doktor je nažalost bio neugodan i grub prilikom konzultacija. Primio me kao na tvorničkoj traci, dok su ostali ljudi čekali svoj termin u čekaonici. Kratko je poslušao o čemu se radi, pogledao nalaze i predložio nekoliko metoda izlječenja. Kada sam ga zatražila da mi objasni što je točno moj problem, i što njegove metode liječe, jesu li to živci, kosti, mišići itd, kakve su to vježbe i kakav je to aparat , neugodno se iznenadio i grubo odgovorio da me to nema što zanimati nego može li mi on pomoći ili ne. Bila sam iznenađena i odgovorila sam mu da me to itekako zanima i da bi mi trebao objasniti u čemu se sastoji liječenje, a ne reći mi par stručnih naziva i astronomsku cijenu za sve to. Bio je bahat i rekao da nisam dovoljno stručna da mi se objašanjavaju takve stvari, zatim sam šutjela i gledala u pod jer nisam znala kako reagirati na to. Zatim je nervozno uzeo maketu kralježnice i objasnio nekoliko situacija ukliještenja i dodao da sad zato jer sam ispitivala i htjela znati ono što me ne treba zanimati, nema vremena da me zapravo i pregleda i da je isteklo pola sata i da izađem i eto javim se ako bih htjela liječenje. Naravno naplatili su mi to iako praktički nisam saznala ništa, a kamoli dobila pregled. Grozno iskustvo. Doktor očito ima puno pacijenta pa je postao bahat i bezobziran, da ne spominjem da se čini da je "žedan" novaca jer je nas hrpicu ljudi namjestio tako da svatko ima pola sata i pritom bio brz, bahat, neugodan i rješavao nas doslovno kao na traci proizvode, a ne ljude koji zaista trebaju pomoć.
Znati Zeljna stvarno me iznenadio tvoj post. Kod dr. Kasumovića dolazim godinama i držim da je jedan od rijetkih koji ima razumijevanja za pacijente. Prije par dana sam k njemu dovela mamu koju je ukočilo u lumbalnom dijelu. Kako je mama imala jake bolove i 80 joj je godina doktor ju je primio iako nismo bile naručene i na tome sam mu iznimno zahvalna, a što se tiče plaćanja platile smo koliko inače košta tretman. Inače, ne poznajem doktora na osobnoj razini već samo kao pacijent i upravo me zbog toga oduševio njegov pristup. Doista mi je žao ako si imala neugodno iskustvo, moje je više nego pozitivno, a što se tiče njegovih tretmana mogu samo reći
Katka4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 14:34   #20
Quote:
Katka4 kaže: Pogledaj post
Znati Zeljna stvarno me iznenadio tvoj post. Kod dr. Kasumovića dolazim godinama i držim da je jedan od rijetkih koji ima razumijevanja za pacijente. Prije par dana sam k njemu dovela mamu koju je ukočilo u lumbalnom dijelu. Kako je mama imala jake bolove i 80 joj je godina doktor ju je primio iako nismo bile naručene i na tome sam mu iznimno zahvalna, a što se tiče plaćanja platile smo koliko inače košta tretman. Inače, ne poznajem doktora na osobnoj razini već samo kao pacijent i upravo me zbog toga oduševio njegov pristup. Doista mi je žao ako si imala neugodno iskustvo, moje je više nego pozitivno, a što se tiče njegovih tretmana mogu samo reći
zašto nitko od vas koji ste bili na pregledu ne želi napisati koliko košta? na njihovoj stranici također nema cjenika, što je po meni neprofesionalno i neobično..napišite ljudi, da se znamo i po tome ravnati!
ninol is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.