Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2008., 01:23   #81
CAO

Lijep pozdrav svima....
pisem vam iz Slovenije, kao vi i ja imam probleme sa tumorom, prije godinu i pol se je sve pocelo dosla sam u klinicki centar u ljubljanu u hitnu na pregled posto sam imala glavobolje koje nisu prestajale 2 tjedna-ni ponoci.
Neurolog mi je dao tablete protiv epilepsije posto od jakih glavobolja se ta zna pojaviti, nije mi bilo nikako bolje, jos mi se pogorsalo pocela sam da padam u nesvjest, trnula mi glava, vidno polje mi se suzilo, poslali su me na CT i dan za tim na MRI koji je potvrdio da je tumor, velicine 8 mm.
Od tada pa do sad sam se udebljala za 28 kila, podsjecam na znak od michellin guma.
Uvjek sam umorna, dobila sam strije od naglog debljanja, menstruacije nemam vec 2 i pol mjeseca a i kad je dolazila bilo je par kapljica i zdravo, nemam ni ravnoteze, jos uvjek me glava boli u sinusima i od pozada nad vratom; protiv bolova su mi rekli da si kupim u apoteci tablete.
Prije godinu dana nije bio hormonski aktivan, a sada i ne znam posto nisam od tada bila kod endokrinologa.

Doktori me smatraju budalom i ismijavaju mi se, jedan me je cak pitao sta je mlada si bi li na bolovanje jel u tome problem? komisija za bolovanja me je proglasila nesposobnu za rad tako da mi dani prolaze u fitnesu, aerobici i setnjama sa kucetom. Drugi me je poslao psihijatru pa mi je psihijatar rekao da posaljem onoga ko me je uputio njemu. A pogodite sta je doktor rekao mojoj mami?da nije moguce da se od toga debljam, i da pripazi na mene da ne ustajem ponoci jesti. Ja uopste nemam apetita!

Ozbiljno razmisljam da dodjem u vasu drzavu na lijecenje pa neka kosta koliko hoce ja ovako vise ne mogu, pokusavam da ne mislim na to i da se ne sikiram ali ja imam 23g i proglasena sam za nesposobnu za rad, a kad malo razmislim, kakvi su ovdje ljudi i da sam sposobna niko me nebi htjeo sa ovakom kartotekom zdravlja uzeti u firmu. Tako mi je rekla i gospodja na biroju- ko bi htjeo medicinsku sestru sa tumorom u glavi da bude vise po bolnicama nego na radnom mjestu.

DALI ZNA KO KAKVOG DOKTORA KOJI BI MI HTJEO POMOCI?koji bi na mene gledao kao na osobu ne da sam za njega samo broj?

hvala
leyla346 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 20:55   #82
naruci se u vinogradsku bolnicu u zagrebu, kod dr Vizner, br tel je +385 1 3787127
to je endokrina
ako se nitko ne javlja, zovi na 3787111 to je centrala i trazi tu doktoricu.
ocito ti netko treba pomoci.
sretno!!!
Maja Zupan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 15:38   #83
Draga Leyla346!
Moja endokrinologinja je dr. Jenstrle na polikliniki u Lj.! Redovno idem na kontrolu svake tri - četiri mjeseca. Kod mene nije situacija tako ozbiljna da bi me proglasili nesposobnom za rad. Prvo su mi dali bromergon pa onda dostinex. Sve u svemu sad pijem dostinex po dve tablete dvaput na tjedan i več sam se privikla tako da nemam nekih večih nuspojava.

Koje su tebi tablete prepisali? Koja je tvoja endokrinologinja? Malo mi je sve čudno to kod tebe!
Na tvom mjestu bi zahtjevala da me šalju na pretrage dok neustanove zašto se debljaš. Ili zamjeni endokrinologa!
Sretno!
metuljček is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 19:46   #84
operacija je gotova

Drage moje forumašice
Javljam se nakon operacije tumora hipofize(prolaktinoma) koja je bila 5.6.
Prošlo je!!! Operirao me prof. Paladino neurokirurg i dr.Poje ORL.Operacija je dobro prošla,tumor je u cijelosti uklonjen,hipofiza je ostala sačuvana(lijeva strana).Postoperativno nije bilo prekrasno,malo glavobolje i tupferi u nosu,suho grlo...ali srećom to kratko traje,tako da par dana nakon operacije,kada se izvade tupferi iz nosa-kao da se ništa nije dogodilo.
Od lijekova trošim Cortef(hidrokortizol) 20 mg dnevno i Euthyrox 25 mg dnevno(za štitnjaču) i tako 4 mjeseca do kontrole,kada će se vidjeti što je napravljeno tj.koje hormone treba nadoknaditi a koje ne.
Vjerujem da mi neće trebati ništa,moć pozitivnog mišljenja je nevjerojatna!!
Nadam se da sam vam pomogla s mojom pričom u nekim odlukama...
Pozdrav Maji Zupan i svima koji su mislili na mene....
Čujemo se...
mayado is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 10:56   #85

Drago mi je čuti da je operacija uspješno obavljena.
Nadam se da če ti oporavak brzo proči i da češ se uskoro osječati ko nova.
Želim ti puno sreče i zdravlja!
I javi se ponekad da znamo kako ti ide!

Naj vam vedno sije sonček!
metuljček is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 16:28   #86
ma naravno da ce joj sve super ici. ja sam pravi primjer kako to nije nista strasno. sve prodje i zaboravi se, samo si ko nova!!!
samo hrabro onima koji se jos odlucuju na operaciju...pisite ako vas sto zanima!
Maja Zupan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 17:21   #87
bok svima! nisam odavno pisala. u zadnje vrijeme osjecam se bolje, dobila sam moju prvu mengu nakon 2 godine. pijem bromocriptin vec 7 sedmica,i vec sam se navikla na njeg. bila sam na kontroli, sad cekam rezultate prolaktina. sada uzivam u lijepom vremenu i radujem se ljetnom odmoru. zahvaljujuci mome muzu i ovom forumu, postala sam optimisticna. i vjerujem da cu pobijediti ovu bolest.pozz svima
mimi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 22:06   #88
Bok cure, drago mi je da se borite protiv bolesti, bravo! Moj ujak je imao operaciju tumora hipofize, sad se oporavlja, uzima neku terapiju, ali ne znam točno što. Vidim da muških baš nema na ovoj temi....nije valjda ženska bolest? :-)

Inače, mene zanima jeli samo visok prolaktin znak te bolesti?

Ja naime imam sky hight kortizol (hormon stresa) i "zmiksane" spolne hormone, ali prolaktin je ok. Jelda da to ne moze biti tumor hipofize?
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 14:44   #89
Prolaktinom je tumor na hipofizi zbog povišenog prolaktina. Valjda možeš imat tumor i ako je prolaktin ok. al onda je vjerovatno koji drugi hormon povišen. To bi morala pitati svoga endokrinologa.

Mene zanima nakon koliko vremena pitja tableta bromergona il dostinexa ste dobile mjesečnicu? Ja pijem dostinex več devet mjeseci i još nisam dobila mjesečnicu a i mljeko mi još nije prestalo teči iz prsa.
Koliko je vama trebalo da uredite ciklus?
metuljček is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 15:37   #90
bok metuljcek! evo sad sam procitala sto si pitala.ja pijem bromocriptin vec skoro nepuna dva mjeseca, i imala sam dva puta mjesecnicu. zadnja je se tek zavrsila, to znaci 3. juna pocela prva, i sad druga pocela 3.jula. znaci da je se uredovilo.mnogo sam sretna i zbog toga sto sam dobila rezultate prolaktina. bio je 357, a sad je spao na 33. mlijecni iscjedak nisam ni imala.jel ima i kod vas da se kupi bromocriptin? mozda zavisi od tableta to sto tako dugu vec pijes a jos nisi dobila periodu.
mimi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 16:46   #91
slučajno sam otkrila ovu stranicu, možda je čak i istina http://www.galaksija.com/planeta/vitamin_B17.htm
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 15:12   #92
Dragi moji
Nije me bilo neko vrijeme jer sam (opet) bila u bolnici...
Iz bolnice sam puštena (nakon operacije hipofize) 13.06.
20.06.sam bila na kontrolnom pregledu kod ORL koji me operirao zbog nekih krastica u nosu i njegove sumnje da imam defekt nosnog septuma.Nakon pregleda me je opet naručio 04.07.na kontrolu,a do tada trošiti Garasone kapi 7 dana i nakon toga Nasonex spray.
26.06.dobijam visoku temperaturu i glavobolju te završavam na Rebru na hitnoj gdje sam ostala na obradi i promatranju cijelu noć.Napravljene su mi pretrage krvi,ct mozga...a u toku noći i lumbalna punkcija zbog sumnji na meningitis.Ujutro,nakon pregleda ORL zbog sumnje na upalu sinusa i meningitis susp.upućena sam u Infektivnu bolnicu.
Tamo,nakon ponovnih pretraga i još jedne lumbalne punkcije dobijam antibiotike intravenski (Rocephin 2 x 2g)i tako 12 dana. CRP mi je taj dan bio 110!! Srećom,bila sam brza i na prve signale otišla u bolnicu,inače...
U brisu nosa nađen mi je beta-hemolitički streptokok A.
Otpuštena sam iz bolnice prije 2 dana i još 10 dana moram piti antibiotike. Dg. je bila streptokokna upala sinusa.Toliko od mene. Ukupno 23 dana bolnice u zadnjih 35 dana-dobar prosjek!!
Pozdrav svima i čuvajte se...
Pozdrav svima i čuvajte se...
mayado is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 16:18   #93
Čuvaj se i ti draga. Zar ne postoji nešto što bi ti ojačalo imunitet? Ehinacea? Moja mama je prije operacije srca pila duple doze klavocina da se slučajno ne bi dogodila kakva infekcija, mislila sam da se tako radi prije svake operacije.

http://www.curezone.com/diseases/can...r_dr_moss.html

Zadnje uređivanje ela : 10.07.2008. at 17:47.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 16:45   #94
B]Mayado[B]ajoj, kako se to desilo? Stvarno čudno da ti nisu ojačali imunski sistem ipak dišemo kroz nos i tu su najčešče upale ( grlo - nos ).

I ja razmišljam šta bi koristila za ojačanje imuniteta. Svaki mjesec ja sam bar par dana bolesna. Prošli mjesec sam pokupila neku alergiju niko nezna kako i gdje ( završila u bolnici ) u ponedeljak se probudim sa vručinom i upalom grla ( gnojna angina ). I tako svaki mjesec nešto. Probala sam sa multivitaminama pa ništa. Ima koja bolji predlog?
Hvala!
metuljček is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 23:04   #95
Cool

Helou društvo,
kako se desila infekcija ne znam,samo pretpostavljam...
Moj imunitet je inače jako dobar,ali sada sam počela s matičnom mliječi da ipak dodatno ojačam svoje narušeno zdravlje...
Idem neko vrijeme na more,to če mi najviše sada pomoći...
Trebam odmor od svega...
Pozdravljam sve na neko vrijeme...
mayado is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 15:47   #96
To ti je najbolja idea! I ja idem u subotu na Krk i jedva čekam. Konačno da se odmorim. Nisam bila na dopustu dvije godine. MOram sutra otiči u ljekaru da uzmem nešto za jačanje imuniteta, da se bar na moru dobro osječam . Čujemo se uskoro!

Nek vam uvjek sunce sija!
metuljček is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 13:22   #97
jao jao....tako mi je zao Mayado, da si dobila streptokok!
meni se na srecu nije to dogodilo. znam da su mi netom prije operacije dali (valjda konjsku) dozu antibiotika, upravo zbog operacije i moguce infekcije! i to mi je kardiolog propisao, jer sam prije op bila i kod njega na detaljnim pregledima. uzv i slicno.
sad vidimo koliko sam sretna i da je sve dobro proslo.
nadam se da su ti to sada dobro sanirali i da ce sve biti ok.
ja svoju operaciju gotovo da i nisam osjetila. istina, zavijen nos i glavobolje zbog tufera, ali to je sve!!!
znam neke cure koje nakon operacije uzimaju razne ljekove, za hipofizu (cortef???) i zbog dobivenog dijabetesa takodjer nesto jos.
ja nista!!!
eto...
zato bi svima preporucila vinogradsku, ali valjda se to moze svagdje dogoditi, pa i kod eminentnih lijecnika na rebru.
ah...
Maja Zupan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 08:52   #98
Vidim da Metuljček spominje pad imuniteta pa da se nadovežem. Otkad pijem bromergon jednom mjesečno dobijem neku virozu s temperaturom, a prije mi se to nije dešavalo. Bromergon isušuje sluznicu pa je vjerojatno to uzrok. I sve je pojačano, temperatura, alergija, nedostatak snage... srećom, i to prođe!
__________________
The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it. Terry Pratchett
besos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 13:24   #99
Pozdrav svima!

Matuljček, ja pijem dostinex negdje od siječnja ove godine. Prvih tri mjeseca manju dozu a zadnjih četiri dvije tablete tjedno. Mjesečnicu sam dobila nakon četiri mjeseca trošenja terapije, znači imala sam svibanj, lipanj i sada ovaj mjesec redovno u istim razmacima. Nemam nikakvih tegoba, mlijeko iz dojki nisam nikada ni imala, pa ne znam o tome. Jedino u zadnjih nekoliko mjeseci sam izgubila 4-5 kg, ne znam je li od toga to zasigurno jer nemam baš neki ni apetit, a i pijem dosta čajeva pa moguće da je i od toga. Netko je iznad spominjao dijabetes, je li to ima veze s ovim nasim problemima, ustvari je li moguće dobiti dijabetes zbog toga?
Idem na MR u rujnu, kontrola da vidim je li se mijenjao adenom u zadnjih godinu dana, uf....bojim se toga jako!

puse svima!
Niveska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 20:03   #100
ne boj se, niveska!
dijabetes se kod jedne cure pojavio kao reakcija na stres prilikom operacije. moze i ne mora biti. kod mene nije bilo nista! hvala bogu.
ja sam primjer da sve moze proci savrseno! a nisam nista poduzimala, nego dosla na operaciju i otisla doma. niti pijem kakve ljekove niti imam problema. ja sam bromergon pila uzaaasno dugo godina, ali na vecer bi ga popila da ne osjetim nuspojave. i nisam primjetila ikakve veze s apadom imuniteta. mislim da to ne utjece. psiha je vazna. nemoj misliti o tome koje viroze ti se mogu zaljepiti nego zivi normalno! i ljecnici znaju sto je za tebe nabolje i tako ce biti. tumor mora nestati, ovako ili onako. inace moze biti frke u nekom periodu zivota kad pocne rasti...a nitko ne zna hoce li ili nece! tja...ja poslusala savjet i sad sam mirna. kao da mi nikada nista nije bilo. samo naprijed. ima gorih stvari. to nije kancer...to je glupa tvorevina koju oni izvade cas posla. tako sam ja mislila....i bi mi dobro!
cmokic curke...
Maja Zupan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.