Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2004., 18:02   #1
rižoto s plodovima mora

Imam smrznute plodove mora i rižu.Kak od tog dvoje dobiti fini rižoto s plodovima mora?Molim vas za recept i detaljne upute.

Hvala!
__________________
I used to have an open mind, but my brain kept falling out
jelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 18:24   #2
Ovo ti je jednostavno u tavicu stavi malo maslinovog ulja i na to morske plodove sam ih malo poprzi, dodaj rizu i pazi da ti ne izgori sam onak na lagano dinstas i dodajes malo po malo vode, i vec na kraju casu bijelog vina sve dok riza nije skroz kuhana, od zacina ja stavim cajun seasoning, malo papra, sitno isjeckan persin i na kraju jedna zlica vegete.
Od zacina mozes stavit svasta kaj ti se svidja i kaj ti padne napamet i kaj vec imas pri ruci.
 
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 09:11   #3
ja prvo malo prodinstam plodove na cesnjaku i m ulju.dalje je postupak isti kao sto je belinda rekla. od zacina timijan ti tu pase i ruzmarin. obavezno papar i mala (od kave)zlicica secera da ubije kiselost vina. ako volis cesnjak kad je gotovo mozes posipati jos po tome.

nemoj prekuhati rizu da je kasata.

Isti ti je postupak i za crni rizoto samo sto stavis sipu narezanu. ako ti se gadi vaditi crnilo iz sipe mozes ga kupiti u vrecicama na dolcu i u mercatoneu.


na kraju posipaj sa parmezanom
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 12:48   #4
Jedno pravilo u vezi riže (iako mislim da to znate): na jednu mjericu riže ide tri te iste mjerice vode.
H3MAT0M is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 19:20   #5
na ulju/ maslinovom ulju poprzi luk i kapulu da uvati malo boje. na to baci plodove mora koje imas, dodaj malo vode, tabaska, soli ili vegete i dec dva bilog vina. pusti da kuva par minuta. onda dodaj rizu (kupi rizu za rizot). dodaj vode duplo od rize i kuvaj. provaj jel ti jos fali soli ili zacina. kad je riza, gotova dodaj zlicu masla (a i nemoras). skini sa vatre, baci po tome petrusimula, i pusti da stoji 5-10 min. dec it
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 15:53   #6
e, sve ko i gore, samo pazi:
prvo ubaci na dinstanje lignje, sipe i tu ekipu, pa onda račiće, školjke i prijatelje, pa tek na kraju one riblje štapiće (kao meso raka, al u biti je riba) i ribu.
Inače ti se ove mekanije stvari raskuhaju i izgube oblik. Nema ih više. Tu su, al su skriveni. Ko ninje.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 17:23   #7
maloprije sam pojela ninje. ono nesto crveno mi se rasteglo a bilo je skroz sklupcano? sta je to?

i malo mi je riza ispala kasasta...jel mi mozete rec kako da je napravim ljepsu?...stavila sam prvo morske plodove pa rizu pa vodu pa vino...kako je netko napisao gore iznad. to mi je prvi rizot s plodovima mora i bio je prilicno ukusan....thnx na receptu, mi kontinentalci jedino znamo pastrmku savrseno napravit
TiNa. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 18:37   #8
Quote:
H3MAT0M kaže:
Jedno pravilo u vezi riže (iako mislim da to znate): na jednu mjericu riže ide tri te iste mjerice vode.
hmm.... ja na mjericu rize stavljam dvije mjerice vode, i riza bude super ako stavim vise, riza mi se prekuha, il je par malo vodenastija... al sa 1:2 je svako zrno i skuhano a i cjelovito
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 21:10   #9
A vidi mene glupana kaj sam napisao
Ofkors da idu dvije mjerice! Sorry, lapsus tipkae!
H3MAT0M is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 21:42   #10
Quote:
njasa kaže:
na ulju/ maslinovom ulju poprzi luk i kapulu da uvati malo boje. na to baci plodove mora koje imas, dodaj malo vode, tabaska, soli ili vegete i dec dva bilog vina. pusti da kuva par minuta. onda dodaj rizu (kupi rizu za rizot). dodaj vode duplo od rize i kuvaj. provaj jel ti jos fali soli ili zacina. kad je riza, gotova dodaj zlicu masla (a i nemoras). skini sa vatre, baci po tome petrusimula, i pusti da stoji 5-10 min. dec it
Ja sam neuka kaj se kuhanja tiče,a i ne kužim baš neke dijalekte hrvatskog pa pitamaj je kapula?

Inače,ljudi,baš ste srce i hvala na savjetima.Čim uhvatim vremena s dragim,probat ću mu pripremiti rižoto jer to oboje volimo papati kad smo u restaću.Thnx!
__________________
I used to have an open mind, but my brain kept falling out
jelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 16:24   #11
Quote:
TiNa. kaže:
maloprije sam pojela ninje. ono nesto crveno mi se rasteglo a bilo je skroz sklupcano? sta je to?


Da nije to 'morska tjestenina' , moj dragi je obožava mada se teško postiže da na kraju ostane onako fino 'narolana'.
Pa mu ja objašnjavam da nije isto kad je na pizzi i u rižotu, ne!?
Ja ne volim one mušulice, gadno mi izgledaju i mrzim kad mi ih pokušava staviti u usta!

Inače, da li vi stavite malo konz. rajčice unutra?!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 14:40   #12
rizoto-NAJBOLJE JELO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
f.u.b.a.r.* :amen:
*fucked up beyond all recognition
moj blogic
poison ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2004., 14:41   #13
Quote:
jelica kaže:
Ja sam neuka kaj se kuhanja tiče,a i ne kužim baš neke dijalekte hrvatskog pa pitamaj je kapula?
lol!!!
ja sam svohedobno postavio isto pitanje.
Kapula je crveni luk. Onaj obični, luk vulgaris. Tak ekipa sa velike vode zove luk.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2004., 15:06   #14
Jela sam super rizoto na hvaru u konobi Junior,i teta kuharica je rekla da je tajna u tome da se morski plodovi ako se koriste smrznuti skuhaju prije i onda puste malo da se odmore.
Falio mi je pocetak recepta,sad sam od vasih postova napravila kombinaciju i
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 13:10   #15
Quote:
H3MAT0M kaže:
A vidi mene glupana kaj sam napisao
Ofkors da idu dvije mjerice! Sorry, lapsus tipkae!
Dobro si napisao (bar što se mene tiće). Ja uvijek koristim 1:3 i dobijem gusto skuhanu rižu. Treba dovoljno dugo kuhat da voda ispari a valjda ovisi i o tipu riže da li je sitna ili krupna. Ja imam neku krupnog zrna.
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 16:49   #16
Za rižoto koristim rizu kratkog zrna.
I vino stavljam odma na početku na rizu, pustim dok ne ishlapi alkohol, i onda na temeljac.


Calvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 22:26   #17
Wink imam pitanje

ovak ljudi budući da nisam ljubitelj vina jel može ta kombinacija funkcionirat i bez njega
__________________
CARPE DIEM
NIPPON is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 10:08   #18
naravno
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 17:42   #19
Re: imam pitanje

Quote:
NIPPON kaže:
ovak ljudi budući da nisam ljubitelj vina jel može ta kombinacija funkcionirat i bez njega
Potpuno funkcionira, al možeš stavit i vermut umjesto vina (neki vele) i isto čekat da alkohol ishlapi prije neg stavljaš vodu il temeljac.

Calvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 10:54   #20
Quote:
Roko kaže:
mala (od kave)zlicica secera da ubije kiselost vina
aha, u tom grmu leži zec
mene mučila ta kiselost od vina u rižotu, a eto joj lijeka
hvala, hvala Roko
emili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.