Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2010., 21:45   #21
Quote:
Lola5 kaže: Pogledaj post
Lijepi ljudi su meni zanimljivi na jednak način kao i lijepi cvijet ili kuća. Da bi me zaintrigirali više od toga moraju riječima ustašca svojihprogovoriti o onom što je oku nevidljivo, skriveno u njima
Ovo me podsjetilo na jednog mog poznanika iz mladih dana koji je oženio tada, za naše društvo, najljepšu i najzanosniju djevojku. Nakon prve bračne noći ju je prvi put vidio bez šminke (zamisli kako bez nje izgleda Maja Morales brrrrrrrrr - naježio sam se), a nakon tri mjeseca shvatio da je ista doslovice prazna kao prazan skup. Odjednom mu nije bila ni lijepa ni zgodna.Naravno rastali su se.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 21:53   #22
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
to su uglavnom i najcesce nelijepe osobe (po objektivnim standardima i mjerilima) to start with...pa odatle toliko napora da se bude ono sto prirodno nije (lijepa jel)...
Ne znam. Ja poznajem jednu, pa po svim mjerilima lijepu osobu, koja, unatoč tome, hoda na visokom petama oko 12 cm (valjda misli da je mala), i hoda "kao po jajima" - nimalo elegantno, stavlja na sebe dnevno kile i kile šminke, na poslu svaki sat ide u WC da popravi frizuru.....itd, uz normalnu torbicu nosi i torbu šminke.
Kada bi skinula svu tu kemiju što sam nabrojio moglo bi se reći i da je lijepa barem fizički.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 22:05   #23
Quote:
servantes kaže: Pogledaj post
Ovo me podsjetilo na jednog mog poznanika iz mladih dana koji je oženio tada, za naše društvo, najljepšu i najzanosniju djevojku. Nakon prve bračne noći ju je prvi put vidio bez šminke (zamisli kako bez nje izgleda Maja Morales brrrrrrrrr - naježio sam se), a nakon tri mjeseca shvatio da je ista doslovice prazna kao prazan skup. Odjednom mu nije bila ni lijepa ni zgodna.Naravno rastali su se.
Kada se dobro zagledaš u osobu tada ti ne može izbjeći kostur unatoč svoj šminci ovoga svijeta.

Samo ljudi sve površno rade, i kada treba i kada ne treba, pa misle da i patka ispod površine miruje unatoč zavidnom kretanju.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 22:14   #24
Quote:
servantes kaže: Pogledaj post
Ne znam. Ja poznajem jednu, pa po svim mjerilima lijepu osobu, koja, unatoč tome, hoda na visokom petama oko 12 cm (valjda misli da je mala), i hoda "kao po jajima" - nimalo elegantno, stavlja na sebe dnevno kile i kile šminke, na poslu svaki sat ide u WC da popravi frizuru.....itd, uz normalnu torbicu nosi i torbu šminke.
Kada bi skinula svu tu kemiju što sam nabrojio moglo bi se reći i da je lijepa barem fizički.
znaci poznajes jednu osobu koja je malo OTT (over the top)?

my point exactly...

p.s i zasto muski cesto misle da je sminka 'svemoguca'?

sminka nikad jos nikog ko izgleda ko ruzno pache nije pretvorila u labuda...niti ce.

peace!
__________________
over and out!
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 22:41   #25
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post

sminka nikad jos nikog ko izgleda ko ruzno pache nije pretvorila u labuda...niti ce.

peace!
Ja imam stav da svaka zdrava (doslovno) osoba, a posebno ženska, kada se lijepo i decetno sredi, kada je čista, kada na njoj nema nikakvih pretjerivanja je po svim mjerilima sredine u kojoj živi fizički lijepa. Još kad uz to ima duha, zna se nasmijati i posjeduje jednu jaku individualnost, još je i ljepša.
Ružno pače ne postoji osim u glavama onih koji se osjećaju ružni.
Nama je veći problem što nam mediji, a u interesu industrije i potrošnje, serviraju svoje viđenje ljepote.
Savjet ženama. Gledajte za kim se okreću muškarci koji sjede ispred kafića.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 22:46   #26
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Kada se dobro zagledaš u osobu tada ti ne može izbjeći kostur unatoč svoj šminci ovoga svijeta.
Može na televiziji ili u nekom drugom mediju. Ne može u stvarnosti.
Znaš......mediji često lažu.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 22:59   #27
Quote:
servantes kaže: Pogledaj post
Može na televiziji ili u nekom drugom mediju. Ne može u stvarnosti.
Znaš......mediji često lažu.
Pa reko bi da i na televiziji (ako govorimo isključivo o fizičkom izgledu) teško se može sakriti.

Jedino novine i fotografija, tu smo bespomoćni i možemo "fulati" cijelu "klasu" da se tak izrazim, a uz fotoshop i tri.

No velim, možda sam si umislio, ne znam. Ali recimo moj krug prijatelja mogu reć da globalno loše procjenjuje te im treba ponekad i par mjeseci nekakvih izlazaka i razgovora kroz druženje da tu osobu dožive izvorno. Jednostavno ne vide cijelu sliku, osim par izuzetaka naravno.

Većina vidi baš ono što se želi istaknuti kako bi se druge stvari ili crte lica prikrili. Neki vide sve u globalu, no nekima je dosta valjda malo golog bedra ili neš dekoltirano da im se jednostavno isključe ostali detektori/receptori.

Aj ovo je baš bukvalan primjer, a mislim da i bježimo od teme.. (sad će pola foruma doć ovdje pisati..)
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 23:09   #28
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Aj ovo je baš bukvalan primjer, a mislim da i bježimo od teme.. (sad će pola foruma doć ovdje pisati..)
Ne bježimo. Govorimo o vanjskoj i unutarnjoj ljepoti.
To je isto složeno kao kad bi netko trebao da opiše tebe.
Da li si ti ti sa deset godina, sa dvadeset, sa četrdeset, sa šesdeset ili sa osamdeset. Može li te se opisati s jednom rječju ili naslikati jednim potezom kista?
Zato sam i napisao da su lijepi ljudi zanimljivi i smirujući. Dodajem. Bez obzira kako izgledali i kakvog su duha. Bitno je da se nama sviđaju.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 23:24   #29
Quote:
servantes kaže: Pogledaj post
To je isto složeno kao kad bi netko trebao da opiše tebe.
Da li si ti ti sa deset godina, sa dvadeset, sa četrdeset, sa šesdeset ili sa osamdeset. Može li te se opisati s jednom rječju ili naslikati jednim potezom kista?
Kako da ne. Lijep.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 23:29   #30
tu se počesto spominju "mjerila" ljepote, odnosno kodeks poželjnosti. kako god da uzmeš, nismo se puno maknuli od majmunskog čopora. donekle s inverzijom, doduše.

u prirodi su ženke uglavnom neugledne, neprimjetne zbog opasnosti od grabežljivca, a imaju zadatak sačuvati potomstvo. zato daju druge, olfaktorne i vrlo diskretne vizualne signale.

danas im to baš i ne treba, ai zato šminkaju usnice da bi ih istaknuli kao surogat nečeg što se nalazi dosta niže. uvijek se u povijesti smatralo lijepim naglašavanje plodnosti, majčinstva, prokreacije, produženja vrste.

mužjak ne treba više imati toljagu i donijeti najveći mamutov but da bi dokazao da je uspješan, snažan, dovoljno da nahrani sitnu nejačad, obrani obitelj i hanumu od nasrtljivaca.

pojam ljepote više nije simbol snage i uspješnosti preživljavanja u direktnom smislu, nego biološka zadatost transcendirana u socijalni celofan. s mašlekom.

hoćeš-nećeš, pojam ženske ljepote uvijek je, ali uvijek vezan uz lijepo poprsje, vijugav hod, osmjeh. bilo to poprsje stješnjeno, androgino (kako je poželjno među stilistima), barokne bujnosti, bili ti kukovi obli i raskošni ili modiljanijevske izduženosti, uvijek su početne točke muškog zapažanja.

iz toga su proizašla sva ostala željena obilježja, ovisna o socijalnom momentu (sjetimo se samo drastičnih promjena u modi u periodu kriza, diorovski skok u raskoš nakon poratne strogoće materijala i krojeva, pa radikalno pojednostavljenje odjeće nakon američkog sladunjavog perioda širokih sukanja i materijalnog napredovanja srednje klase).

a duhovna nadgradnja poimanja ljepote ovisi o našem znanju, poznavanju umjetnosti, stavovima i sposobnosti možemo li razlučiti fizički kanon koji nam je vrlo često prikeljen odgojem, obrazovanjem ili poimanje lijepoga zadržavamo u okviru vlastitog emotivnog doživljavanja okoline. umjetnici ljepotu umiju i stvarati, a neki je znaju samo pokazati kao doživljenu. barem to.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 23:59   #31
Quote:
servantes kaže: Pogledaj post
Ja imam stav da svaka zdrava (doslovno) osoba, a posebno ženska, kada se lijepo i decetno sredi, kada je čista, kada na njoj nema nikakvih pretjerivanja je po svim mjerilima sredine u kojoj živi fizički lijepa. Još kad uz to ima duha, zna se nasmijati i posjeduje jednu jaku individualnost, još je i ljepša.
Ružno pače ne postoji osim u glavama onih koji se osjećaju ružni.
Nama je veći problem što nam mediji, a u interesu industrije i potrošnje, serviraju svoje viđenje ljepote.
Savjet ženama. Gledajte za kim se okreću muškarci koji sjede ispred kafića.
cool stav i slazem se skroz...

s tim da osobno imam averziju prema svemu sto izgleda cheap, a nekad mi se cini da 3 kila sminke usred bijela dana je maxima za cheap look!

p.s za kim se okrecu? za skromno obucenim i nepretencioznim iz kojih zraci unutrasnja ljepota ili?
__________________
over and out!
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 00:06   #32
Quote:
Lola5 kaže: Pogledaj post
Lijepi ljudi su meni zanimljivi na jednak način kao i lijepi cvijet ili kuća. Da bi me zaintrigirali više od toga moraju riječima ustašca svojihprogovoriti o onom što je oku nevidljivo, skriveno u njima

..ja bih prije rekla da na neke ljepota djeluje uznemirujuće.

Neki pak ostaju mrtvi-ladni.
Mene fizički lijepi ljudi, ali ono baš lijepi, fasciniraju ljepotom, zabezeknu me i moram priznat da oni upadaju u rijetku kategoriju ljudi koje na neki način doživljavam površno.
Recimo, imam jednu kolegicu sa faksa s kojom se nisam puno družila, ali družile smo se dovoljno da bi mogla imat nekakav stav o njoj, a koja je prava ljepotica i ja o osobnosti te žene, nemam blagog pojma. Ja veze nemam jel' ona duhovita, dosadna, pametna, dobra,... stavila sam je u pretinac lijepa Marina i to je to. Ta njena lijepota je toliko dominantna crta kod nje da ja ništa drugo nisam zamjetila. Mislim da i drugi ljudi često jako lijepe ljude doživljavaju jednodimenzionalno, ukoliko lijepotu ne prati i baš jaka osobnost. Nekako, iznimna ljepota privuče i zaokupi, zadrži pažnju čovjeka, bilo da se radi o cvijetu, arhitekturi ili čovjeku. Kao uostalom i sve drugo što se rijetko sreće.
Duhovna lijepota se nekako osijeća, osim što ga vidimo i čujemo, čovjeka i osijećamo.
__________________
"Kako možemo braniti jednu civilizaciju koja samo nosi to ime, a obožava u nama životinje i cijeni samo materijalno?" M. Gandhi
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 00:43   #33
Te lijepe Marine ... zbog ljudske površnosti imaju bolji tretman pri zaposlenju, u kontekstu odgovornosti tolerira im se svakakva glupost, a ako imaju dobre sise i guzice, Marine će biti iznimno talentirane za neke funkcije na koje ne može svatko. Pitaj Nadana ako meni ne vjeruješ...

Kada osoba bude fascinirana vanjštinom, koja joj čak blokira uvid u "dušu" druge osobe, definitivno možemo govoriti o zasljepljenosti i neobjektivnosti. Vanjština dođe kao kloplka. Možeš li se osloboditi, ovisi jedino o snazi volje da se zaviri u jedino bitno ...

Kako ono lisica kaže malom princu... "Bitno je očima nevidljivo, samo se srcem dobro vidi!"

U prilog vrijednosti vanjštine ide jedino uspješnija prodaja novina sa ulickanim fotošopiranim naslovnicama, ali kao što dobro znate, ta ljepota traje tek nekoliko dana, dok ne izađe novi broj ...
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 06:00   #34
slobodnim stilom

jest da je ovdje u downunder na foxtelu nocas/jutros manchester united primio gol od Olica - ali mi smo napravili i domacu zadacu koju nam je dao nas vrli mod

nitko drugi nema osvrt na dani link
vise nas brinu 'vanjske ljepote'

procitah linkani essay, i sazeh izneseno u jotted down natuknice koje mi sad nakon prespavane noci izgledaju kao elektronska poema

redak po redak - korak po korak skidanja mrene s duhovnoga oka
meditative practice makes it perfect ...


Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Evo ovdje je ronin bio stavio link na Plotinov esej o ljepoti, sa zanimljivim uvidima o 'duhovnom oku', pa ga opet prenosim u svrhu poticanja rasprave.
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
da ...

zatvori svoje svjetovno oko

zaroni sam u sebe

tamo ces se susresti sa svojim Tvorcem koji je u svakoga od nas usadio sebe
znaj da si prekrasan, isto kao perfektni tvoj Tvorac

ako ti se cini da nisi dovoljno lijep, ispeglaj se
oponasaj svoga Tvorca
oslobodi se svega materijalnoga
ostavi se svake senzualnosti

uklizi jos dublje u sebe
zaroni u svoga Tvorca
ne vrti se u krugu
nastavi zaranjati

sto se budes vise sjedinjavao s Tvorcem
sto budes dublje zaranjao
to ce ti biti jasnija Istina
a to je da vidis cijeli svemir
sve ono sto Tvorac cini
i sto cini Tvorca
sve nas

sve ponaosob

posegni za cim god hoces
sve imas
stopi se sa svima

ponaosob

esej kaze da je u svakoga od nas usadjeno to duhovno oko kao prototip nasega Tvorca u nama, kao mikrokosmosa u svakome od nas ...

forumsko druzenje nas primorava da pak kroz elektronsko oko interneta ovdje 'gledamo' jedni u druge, liseni obstrukcije svakoga fizickoga (vanjskoga) oka

koliko smo ovdje za ovoga forumskoga druzenja zapravo sposobni 'vidjeti' jedni druge svojim unutarnjim (duhovnim) okom?

mozda vise nego u svakodnevnom zivotu

todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 10:41   #35
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
jest da je ovdje u downunder na foxtelu nocas/jutros manchester united primio gol od Olica

Jel Olic zabio gol zahvaljujući duhovnom oku ? Na kojem je on duhovnom forumu pa da ga pitamo ... , ah znam: www.ludnica.tf.hr/forum (tf=turbofolk).
Quote:
... forumsko druzenje nas primorava da pak kroz elektronsko oko interneta ovdje 'gledamo' jedni u druge, liseni obstrukcije svakoga fizickoga (vanjskoga) oka koliko smo ovdje za ovoga forumskoga druzenja zapravo sposobni 'vidjeti' jedni druge svojim unutarnjim (duhovnim) okom?

mozda vise nego u svakodnevnom zivotu
To zvuči skroz logično!

Najslađe mi je čuti kada se dvoje nađu u stvarnom svijetu nakon mjeseci i mjeseci druženja preko interneta razmjenjivajući mejlove... gledajući unutarnjim "okom" koje im je govorilo: ova ti osoba odgovara 101%, pa dožive šok jer im je to duhovno "nešto" stvorilo sliku vanjštine potpuno različitu od stvarne .

Znaš u čemu se ogledava ogromna šteta ovakvog forumskog druženja? U tome što se ne zna tko je autor postova imenom i prezimenom baš kao i izgledom pa da se u gradu pri susretu uredno pozdravimo, ali izbjegnemo odlazak na kavu. Tu pod forumom, jedna osoba koju znam iz zbilje i u kojoj je posve normalna, draga u društvu, piše (blago rečeno) idiotarije.

Za punovrijedno otkrivanje sveobuhvatne ljepote (duh + tijelo) potrebna je komunikacija uživo, a zbog ljudskog prikrivanja unutarnjeg "ja" ponekima trebaju desetljeća da se opuste i budu ono što jesu. Sada zamisli prelijepu ženu koju je tip oženio zbog ljepog lica, velkih sisa i ostalog, koja napokon pokaže svoju pravu nutrinu i koja se npr. ne svidi mužu...?! Hmmm?

Očito bi trebalo prvo pribjeći forumskoj komunikaciji za koju si dobro utvrdila kako pruža bolji uvid u unutarnju "ljepotu" pa tek onda vidjeti vanjštinu .
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 12:41   #36
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Očito bi trebalo prvo pribjeći forumskoj komunikaciji za koju si dobro utvrdila kako pruža bolji uvid u unutarnju "ljepotu" pa tek onda vidjeti vanjštinu .
zasto je to "ocito" kad drzis to vise necim sokantnim i negativnim
vjerojatno si jako vizualan

neki pak imaju upravo fantasticna iskustva s ljudima koje su sreli na netu
osobno, nisam o tome nikada razmisljala
svijet pod nickovima je svijet nickova
i takav je kakav je - perfektan, to jest onakav kakav i treba biti

drukciji je od svijeta koji sam si na drugi nacin uredila
na face-u imam kontakte koje nisam nuzno neposredno upoznala, ali su mi blizi nego rodjena sestra
njih vidim kroz fotke, videos njih i njihovoga vidokruga

ljudi iz moje fizicke svakodnevnice su vise-manje isto samo slike, samo malo intenzivnije interaktivne
malo tko od njih je moja intima

no, svejedno, o bilo kojemu navedenom medijumu i mjesavini istih da se radi - fizickom, vizualnom, intimnom, elektronskom - svi su mi najljepsi kad ih gledam jednim te istim okom: unutrasnjim okom

todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 14:49   #37
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Te lijepe Marine ... zbog ljudske površnosti imaju bolji tretman pri zaposlenju, u kontekstu odgovornosti tolerira im se svakakva glupost, a ako imaju dobre sise i guzice, Marine će biti iznimno talentirane za neke funkcije na koje ne može svatko. Pitaj Nadana ako meni ne vjeruješ...

Kada osoba bude fascinirana vanjštinom, koja joj čak blokira uvid u "dušu" druge osobe, definitivno možemo govoriti o zasljepljenosti i neobjektivnosti. Vanjština dođe kao kloplka. Možeš li se osloboditi, ovisi jedino o snazi volje da se zaviri u jedino bitno ...

Kako ono lisica kaže malom princu... "Bitno je očima nevidljivo, samo se srcem dobro vidi!"U prilog vrijednosti vanjštine ide jedino uspješnija prodaja novina sa ulickanim fotošopiranim naslovnicama, ali kao što dobro znate, ta ljepota traje tek nekoliko dana, dok ne izađe novi broj ...
sve je podjednako bitno; i vanjsko i unutarnje - bitna je cjelina.

i ovo sto kazes o 'povrsnosti' nije bas tako, mislim da nije nuzno rijec o nikakvoj povrsnosti, bas suprotno - Majka priroda je tako htjela i (covjekovi) urodjeni instinkti mu 'nalazu' - da lijepu i privlacnu zenu dozivljava kao genetski superiornu ( plus ugoda i atrakcija koju osjeca okruzen estetski skladnim/savrsenim ofc)
na slican nacin kao sto se muskarac koji je snazan, jak, sposoban (sposoban se brinuti o svojoj 'zenki' i nejakoj djecici) smatra najpozeljnijim, idealom i genetski superiornim.

slabunjava im braca, kukavicki nastojena ili nesposobna za brigu potomstva se i dan danas ne smatraju materijalom za brak ili uspjesan zajednicki zivot zar ne- stvarno se nismo daleko makli od 'pecine' sto se svega toga tice cini se...
__________________
over and out!

Zadnje uređivanje Grazia : 08.04.2010. at 15:02.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 14:49   #38
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
vjerojatno si jako vizualan
Umjereno sam vizualan.
Iz iskustva znam kako vanjština često zavara, a kako i osobu (njenu duhovnost) ne poznaješ dok ne prođe paušalno rečeno... situacije "kušnje".
Eto, moj tadašnji (naj)frend ostavio me na cjedilu, a spasio me tek poznanik. Nek si ti sve uštimala i nek si sretna kada svoje stvarne i online osobe gledaš unutarnjim okom. Zvučiš zadovoljno, a to je za jednu individuu najvažnije.

Zadnje uređivanje dtomas : 08.04.2010. at 14:54.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 15:06   #39
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Najslađe mi je čuti kada se dvoje nađu u stvarnom svijetu nakon mjeseci i mjeseci druženja preko interneta razmjenjivajući mejlove... gledajući unutarnjim "okom" koje im je govorilo: ova ti osoba odgovara 101%, pa dožive šok jer im je to duhovno "nešto" stvorilo sliku vanjštine potpuno različitu od stvarne .

Znaš u čemu se ogledava ogromna šteta ovakvog forumskog druženja? U tome što se ne zna tko je autor postova imenom i prezimenom baš kao i izgledom pa da se u gradu pri susretu uredno pozdravimo, ali izbjegnemo odlazak na kavu. Tu pod forumom, jedna osoba koju znam iz zbilje i u kojoj je posve normalna, draga u društvu, piše (blago rečeno) idiotarije.

Za punovrijedno otkrivanje sveobuhvatne ljepote (duh + tijelo) potrebna je komunikacija uživo, a zbog ljudskog prikrivanja unutarnjeg "ja" ponekima trebaju desetljeća da se opuste i budu ono što jesu. Sada zamisli prelijepu ženu koju je tip oženio zbog ljepog lica, velkih sisa i ostalog, koja napokon pokaže svoju pravu nutrinu i koja se npr. ne svidi mužu...?! Hmmm?

Očito bi trebalo prvo pribjeći forumskoj komunikaciji za koju si dobro utvrdila kako pruža bolji uvid u unutarnju "ljepotu" pa tek onda vidjeti vanjštinu .
totally! ovo je toliko inferioran i misleading medij upoznavanja da skoro pa nije ni vrijedno nikoga upoznavati ako se covjek zeli postediti (oooogromnog i lako moguceg) razocarenja jel.

previse faktora nedostaje da bi mogli objektivno procjeniti ISTA, a sto se moze (procijeniti)
jedino fizickim susretima uzivo...
__________________
over and out!
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 15:07   #40
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Zvučiš zadovoljno, a to je za jednu individuu najvažnije.
vid ti se popravlja

isto i tebi zelim
najvaznije je biti u miru sa samim sobom tj sa svojim bogom, a sve ostalo se poslozi
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.