Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2011., 08:46   #1
MBST - terapijska magnetska rezonancija

dragi forumasi, ima li itko iskustva sa gore navedenim. majci je dr. preporucila 10 tretmana, pa me zanima da li je tko bio i kakva su iskustva?
__________________
pratim te

Zadnje uređivanje trebor : 11.02.2011. at 09:34.
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 09:35   #2
Malo obrazloži bolje uvodni post ali bez linkanja razno-raznih privatnika.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 09:54   #3
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Malo obrazloži bolje uvodni post ali bez linkanja razno-raznih privatnika.
stavila sam taj link zato jer je mama tamo bila na pregledu i jedino oni i terme selce imaju tu neku magnetsku rezonancu za obnavljanje cega god, pa mi nije ni cudno da su joj preporucili da bi joj to bilo super za obnavljanje kostane srzi kraljeznice ( tako su njoj rekli)

inace joj je nalaz kraljeznice po pitanju gustoce kostiju uredan, a na lijevom kuku ima osteopeniju (njoj je dijagnosticirana artroza kuka prije kojih 15 g.), pa meni ta njihova preporuka - posebice zato sto je za kraljeznicu, vise zvuci kao - imamo taj aparat, trebamo ga koristiti i iskamciti cim vise love od ljudi, pa makar im za njihovu dijagnozu ne treba
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 14:38   #4
Ja sam čula da su terme Selce jedini u tome na ovim područjima
Ozdravljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 19:27   #5
I ti si na ovoj temi digla post star 8 mjeseci samo da bi to napisala.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 12:32   #6
Nadam se da neće nekome zasmetati što dižem post star 5 mjeseci, ali mnogo bi mi značilo da se javi netko sa osobnim iskustvom sa ovom metodom liječenja. Naravno da svakome drugačije djeluje bilo koja terapija, ali kad si bolestan isprobat ću sve čemu vrijedi dati šansu, pa je svaka informacija dobrodošla. Hvala!
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 09:19   #7
Mbst

ja bih htjela iznjeti svoja iskustva o Mbst terapiji koju sam provela u Splitu u ordinaciji Spinalis.
Prije ceti godne mi je dijagnosticiran osteoartritis koljena tj.istrosila sam hrskavicu te sam se odlucila na terapiju Mbst-om, od terapije je sad proslo vec 6mjeseci i ja se osjecam odlicno koljena me ne bole vise a ono sto mi je najfascinantnije je to sto opet imam punu pokretljivost u koljenima.
splicanka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 12:44   #8
Samo da vam kažem moje iskustvo s Mbst terapijom: prije 12 mjeseci sam napravila program za osteoporozu u ordinaciji Spinalis u Splitu i danas sam digla nalaze koji su bolji za 20%.Lijecnik kad je vidio novi nalaz od denzitometrije nije mogao vjerovat da sam imala takav rezultat u samo godinu dana bez uzimanja ljekova.
Svima toplo preporucujem terapiju.
ona55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 17:40   #9
Terapija nuklearnom magnetnom rezonancom-prevara

Štovani,molim Vas da objavite moje iskustvo lječenja u K-centru kod prof.dr.-Dalibora Krpana u njegovoj ordinaciji u Rovinju. Naime,odlučila sam se na liječenje terapijom nuklearnom magnetnom rezonancom zbog snažnih bolova izazvanih osteoartritisom te osteoporoze. Kod prvog pregleda Dr.Krpan je konstatirao da sam pacijent sa izvrsnom prognozom liječenja,a što se tiče rezultata liječenja prognozirao je da će uslijediti poboljšanje od 60% do 80% i povećanje koštane mase do 30%.
Lječenje je obuhvaćalo 23 tretmana po sat vremena,a cijena je iznosila 12700 kn. Pošto živim u Novigradu a nisam bila u stanju voziti,vozio je sin te je put amo-tamo sa terapijom trajao cca.2 sata i 45 minuta. Platila sam liječenje odmah sve u gotovini, a nisam dobila nikakav račun. Taj sam prekršaj naknadno prijavila Poreznoj,te nakon 9 mjeseci njihove intervencije dobila sam račun. Čisto sumnjam da je Dr.Krpan snosio ikakve posljedice neizdavanja računa.
Želja mi je obavjestiti pacijente sa sličnim tegobama i čitavu hrvatsku javnost da ne bi bili prevareni,opljačkani i poniženi,što se meni desilo.
Naime, nakon 9 mjeseci od liječenja denzitometrija je pokazala da mi je gustoča koštane mase ista kao i prije dvije godine,a bolovi su bili jači od 30% do 50%.
Otišla sam sa sinom na pregled kod Dr.Krpana sa zahtjevom da mi se vrati moj novac(4 mjeseca moje mirovine),što on nije učinio.Pri tome se ponašao bezobrazno,nehumano i neetično.Kada smo mu naveli kod kojih smo liječnika bili nakon njegove terapije rekao je ,citiram:,, ma to su diletanti,neznalice i svima sam bio mentor i bez mene bi bili niko i ništa,itd,itd, da njega ne bi bilo nikada u Hrvatskoj ne bi postojao takav način liječenja".
Uglavnom mu je svaka rečenica počinjala sa JA...Na kraj nas je izbacio rekavši da imam na raspolaganju samo takvo ljiečenje ili štake te invalidska kolica.I, da dao mi je jedan tretman besplatno koji naravno nije pomogao.
Pozdrav iz Novigrada
__________________
...kupio sam 120 šugavih XRP po 12300 i sada ne znam šta da radim...

Zadnje uređivanje sobravia : 07.12.2014. at 18:20. Reason: Loš naslov
sobravia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 16:00   #10
Mislila sam da ću ovdje saznati nešto o Mbst metodi koja me zanima. Ali vidim samo da su je pohvalili splicanka1 i ona55.
Interesantno je da je osobe (ili osoba?) koja se registrirala na ova dva imena registrirala se samo kako bi stavila jedan jedini post. Meni to liči na samoreklamu nekoga iz Spinalisa.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 00:35   #11
Ima li netko iskustva sa ovim? Ali netko ko je napisao ovdje više od jednog posta.
laki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 12:15   #12
Arrow

Quote:
sobravia kaže: Pogledaj post
Štovani,molim Vas da objavite moje iskustvo lječenja u K-centru kod prof.dr.-Dalibora Krpana u njegovoj ordinaciji u Rovinju. Naime,odlučila sam se na liječenje terapijom nuklearnom magnetnom rezonancom zbog snažnih bolova izazvanih osteoartritisom te osteoporoze. Kod prvog pregleda Dr.Krpan je konstatirao da sam pacijent sa izvrsnom prognozom liječenja,a što se tiče rezultata liječenja prognozirao je da će uslijediti poboljšanje od 60% do 80% i povećanje koštane mase do 30%.
Lječenje je obuhvaćalo 23 tretmana po sat vremena,a cijena je iznosila 12700 kn. Pošto živim u Novigradu a nisam bila u stanju voziti,vozio je sin te je put amo-tamo sa terapijom trajao cca.2 sata i 45 minuta. Platila sam liječenje odmah sve u gotovini, a nisam dobila nikakav račun. Taj sam prekršaj naknadno prijavila Poreznoj,te nakon 9 mjeseci njihove intervencije dobila sam račun. Čisto sumnjam da je Dr.Krpan snosio ikakve posljedice neizdavanja računa.
Želja mi je obavjestiti pacijente sa sličnim tegobama i čitavu hrvatsku javnost da ne bi bili prevareni,opljačkani i poniženi,što se meni desilo.
Naime, nakon 9 mjeseci od liječenja denzitometrija je pokazala da mi je gustoča koštane mase ista kao i prije dvije godine,a bolovi su bili jači od 30% do 50%.
Otišla sam sa sinom na pregled kod Dr.Krpana sa zahtjevom da mi se vrati moj novac(4 mjeseca moje mirovine),što on nije učinio.Pri tome se ponašao bezobrazno,nehumano i neetično.Kada smo mu naveli kod kojih smo liječnika bili nakon njegove terapije rekao je ,citiram:,, ma to su diletanti,neznalice i svima sam bio mentor i bez mene bi bili niko i ništa,itd,itd, da njega ne bi bilo nikada u Hrvatskoj ne bi postojao takav način liječenja".
Uglavnom mu je svaka rečenica počinjala sa JA...Na kraj nas je izbacio rekavši da imam na raspolaganju samo takvo ljiečenje ili štake te invalidska kolica.I, da dao mi je jedan tretman besplatno koji naravno nije pomogao.
Pozdrav iz Novigrada
Ima li netko pozitivna iskustva sa terapijskom magnetskom rezonancom u liječenju osteoporoze ?
Lijekovi poput fosamaxa i slično tome imaju brojne nuspojave. Nadomjesna hormonska terapija je isto štetna.

Može li terapija biti samo kalcij citrat i kapi D3. ???
emilyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2020., 01:44   #13
Ima nekih novih iskustava s MBST-om? Razmisljam o tome za osteoartritis koljena, nadam se barem nekome poboljšaju. Rezultati raznih istrazivanja su obecavajuci, ali opet... Uzasno je skupa terapija, i jako malo ljudi uopce zna za nju. Ne znam vrijedi li probati ili ne za tih par tisuća kuna. Ima tko kakve dojmove?
marcusmarcus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2020., 23:14   #14
I mene zanimaju iskustva, baš nitko tko je obavio terapiju sa pozitivnim iskustvom?
Lavander is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2020., 11:11   #15
Zadnjih par dana stvarno sam dosta guglao MBST... I sve to stoji, ima dosta istrazivanja, ali su uglavnom financirana od strane proizvođača. Rezultati istrazivanja su odlični, ispada da je to najbolja terapija mimo operacije. Ima i jedno istrazivanje sa 4500 pacijenata sa degenerativnim bolestima, isto sve super, svima kao puno pomoglo.

ALI

Doslovno nigdje ne mogu pronaći jedan smislen review a da nije njihova stranica ili njihov youtube kanal. Guglao sam, trazio po razno raznim slovačkim, poljskim, engleskim forumima i ništa, mimo 2-3 negativna iskustava gdje nekome nije pomoglo. Kako je moguće da ima toliko zadovoljnih pacijenata u tim istraživanjima i preporođenih ljudi i da je to toliko učinkovito a niti jedna pozitivna recenzija na forumu, blogu, neki youtube video od nekoga? Naravno na njihovim stranicama je hrpa ljudi sa svojom slikom i pozitivnim iskustvima, izgleda isto ko u reklamama za nutri bullet i ostale top shop proizvode.
Nešto tu ne štima.
marcusmarcus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2023., 20:06   #16
Pozdrav svima. Vidim da je tema malo zamrla... Evo mojeg iskustva:

Polovicom lipnja 2022. godine sam izvršio pretragu MRI desnog koljena, a radiološki nalaz je bio sljedeći: "Na seriji sagitalnih, transverzalnih i koronarnih MR presjeka desnog koljena primjenom različitih tehnika snimanja vidljivi su uredni intenziteti signala i morfologija prednjeg i stražnjeg križnog ligamenta, medijalnog i lateralnog kolateralnog ligamenta,
patelarne tetive, tetive m. kvadricepsa te traktusa iliotibijalisa. Ne nalazim znakova rupture medijalnog ni lateralnog meniska koji su primjerene morfologije i urednih su intenziteta signala. Fisure i raslojavanje hrskavice srednjeg dijela trohleje femura na arealu 17x12 mm te medijalne faset patele (hondromalacija 3. stupnja prema ICRS klasifikaciji) te fisure hrskavice medijalnog kondila femura (hondromalacija 2. stupnja prema ICRS klasifikaciji). Artikulacijske hrskavice ostalih prikazanih zglobnih tijela uredne su širine i intenziteta signala.
Koljeno gotovo bez izljeva. Ostale prikazane koštane, mekotkivne i neurovaskularne strukture urednih su intenziteta signala i primjerene su morfologije.

ZAKLJUČAK:

MR nalaz desnog koljena upućuje na hondromalaciju patele i femura."

Ovom nalazu su prethodile dvije sportske ozljede.

Srpanj 2021.: snažno guranje u šprintu prilikom igranja nogometa od koje sam se relativno dobro oporavio nakon nekoliko mjeseci (nosio sam longetu 7 dana nakon ozljede, potom sam krenuo sa laganim hodanjem i plivanjem, a kasnije nakon nekoliko mjeseci sam uspio bez problema raditi čučnjeve i lagano trčati; PS. tada nisam znao da imam problema sa hrskavicom).

Očigledno saniranu ozljedu sam obnovio i veoma pogoršao prilikom trčanja šprinteva (nikada to ne bih radio da sam znao da je hrskavica već bila načeta) u svibnju 2022. godine te potom obavio gore navedenu pretragu magneta (MRI) zbog jakih bolova u koljenu i kvadricepsu (+nestabilno koljeno). Nisam mogao po ravnom hodati više od 10-20 koraka. Doslovno me toliko žario vanjski dio kvadricepsa da sam morao stati i odmoriti. To je trajalo nekoliko tjedana.

Koljeno me trenutno ne boli u mirovanju ni prilikom hodanja, ali me ponekad zateže i žari lateralni dio kvadricepsa na spoju s koljenom i relativno je slabo prokrvljen (slabiji osjet na dodir nego na lijevoj strani noge, npr. test grebanja tog specifičnog mjesta se slabije osjeti nego na drugoj nozi). Ponekad prilikom dužeg hodanja osjetim žarenje na spoju srednjeg dijela kvadricepsa i patele. Prije me koljeno boljelo prilikom silaska niz stepenice, ali sam odradio MBST terapiju koja je očito smanjila upalu te više nemam problema pri silasku niz stepenice (navodno se može i hrskavica obnoviti pomoću te metode, vidjet ćemo, za sada mi je malo bolje, prošla su skoro 3 mj od te terapije). Opseg pokreta noge mi je odličan (sve dok nema velikog opterećenja na koljeno). Krepitacije također imam dok radim pokret čučnja (bez bolova ako je čučanj do 90 stupnjeva, probao sam par puta čisto radi znatiželje, ali čučnjeve ne radim uopće).

Trenutno uzimam osteobi-flex, vitamine d3, k2, magnezij i omega 3. Također masiram kvadriceps s pištoljem za masažu. Kupio sam i zglobne utege pa i s njima lagano istežem koljeno i radim određene vježbice jačanja mišića (link sam dole postavio). Svaku večer istežem kvadriceps obje noge (sve što radite bi trebali raditi na obje noge zbog simetrije) ležeći na trbuhu (meni više odgovara primiti nogu s obje ruke te zatim stopalo okrenuti prema unutra, odnosno prema suprotnoj nozi). Također istežem i tetive sjedeći na stražnjici. Kvadriceps možete još vježbati na način da sjednete na stolicu, a ispred vas je određeno fiksno tijelo (npr krevet ili zid). Zatim stavite jednu nogu na pod, a s drugom lagano (ili jako; sami si podesite intenzitet, ima na zadnjem linku videozapis o tome) gurate to fiksno tijelo. Nemojte micati stolicu prilikom izvođenja jer je ovo statička vježba te na taj način navodno čuvamo hrskavicu od trenja i trošenja [također si nakon svake serije (od nekoliko sekundi ili minuta) mijenjajte kut noge koja gura da pogodite kvadriceps na različite načine te ga dodatno ojačate]. Još jedan savjet je da nosite svu obuću s amortizacijskim učinkom (memorijska pjena) pa čak i natikače (mekane anatomske ili slično).

Evo par korisnih linkova s youtube-a za olakšavanje bolova, jačanje mišića i možebitnu obnovu hrskavice: https://youtu.be/XOZXbyyrdUg; https://youtu.be/Oz1eXKYFC8c (makar čučanj i duboki čučanj ne bih preporučio prema vlastitom iskustvu); https://youtu.be/0TpdFiVtsrU; https://youtu.be/XKx8jQO2xoQ; https://youtu.be/-4hgtbEjNvw.

Kako trenutno stvari stoje ne mogu duboko čučnuti, a da me koljeno nakon toga ne boli nekoliko dana. PS, imam 32 godine.

Vjerojatno ću opet u svibnju napraviti MRI koljena te usporediti nalaze i vidjeti da li je MBST terapija (i sve što dodatno radim) imala ikakvog učinka.
Javim rezultate ovdje, bez brige.

Pišite svoja iskustva, (sa)znanja i načine za oporavak i možda nekome pomogne
Mljax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.