Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2005., 12:49   #21
Ja koristim jedan te isti vec godinama,evo ga UNIFIANCE
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 12:52   #22
Quote:
goldberry kaže:
Vichy Aera Teint Fluide Mat...u apotekama, oko 120 kuna, savršen
super pokriva, a ne čepi pore

savršen jednostavno
imam isto masnu kožu i kupila sam si taj od Vichya, stvarno najbolji koji sam imala, a platila sam ga 89 kn
Jolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 12:52   #23
a stvarno smo komplicirane za popizdit


evo, chitam i prepoznajem i sebe


Quote:
valnea kaže:
znaci li to da ce ako je moje lice 'visebojno' (a zato i koristim puder, da ga ujednacim, zar ne )

Dakle - najprije bi zheljele sve ujednachiti, a onda OPET nekim svojim odabirom tamnimo i rasvjetljujemo, rumenimo il blijedimo neke dijelove


uzhas
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 13:04   #24
Quote:
luca kaže:
2. jasno ti je? onda super, objasni i nama
shalim se, to ti je isto trik za prodaju. krema je krema, koristi ju ako ti je dobra (ima dobrih koje pasu mjesovitoj kozi), ali ni ona nije nista pametnija od pudera...
e sad bas jasno...

...ali mogla bih vjerovati da bi se krema mogla razlicito 'ponasati' ovisno o tom s kim se druzi - sa suhom mikroljuskicom moje koze ili masnom mikrokapljicom.
ali sam isto tako sklona vjerovati tebi da je i to samo trik, jer koliko vidim mislim da bi o tome mogla znati puuuuno vise od mene
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 13:07   #25
Quote:
magic kaže:
Dakle - najprije bi zheljele sve ujednachiti, a onda OPET nekim svojim odabirom tamnimo i rasvjetljujemo, rumenimo il blijedimo neke dijelove
... i jos k tome izgledati 'prirodno'
Quote:
uzhas
bas
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 15:23   #26
Quote:
valnea kaže:
nikako ne mogu vjerovati da puder moze biti 'adaptive' i to da se 'adaptira' bas s bojom koze. kako? jasno mi je da kreme za lice mogu biti 'adaptiv' i razlicito se ponasati na masnijim ili suhim dijelovima koze, ali kako se ovaj prilagodjava boji koze? ima u svojim cesticama mali scanner? kako?

znaci li to da ce ako je moje lice 'visebojno' (a zato i koristim puder, da ga ujednacim, zar ne ) on na njemu biti visebojan? sto se onda njime postize?

prosvijetlite me!
Adaptive od lancomea (ak se o tom govori) se ne prilagođava boji kože već masnijim i suhim dijelovima, kao i krema za mješovitu kožu. Nema šanse da puder može prepoznati suhu i masnu kožu (osmi ako je predugo na polici pa razvije inteligenciju), ali postoje čestice koje reagiraju na vlagu, masnoću. Dakle, takvi puderi sadrže matirajuće čestice koje upijaju masnoću i tako smanjuju sjaj i hidrantne čestice koje hidratiziraju tak da je koža mat ali ne zateže. A puderi koji se prilagođavaju tonu kože sadrže dio obojanih čestica i dio prozirnih koje reflektiraju prirodnu boju tena. Ima takav od max factora, lancomea, maybellinea, loreala... Ak sam si to ja dobro posložila u glavi
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 15:40   #27
Quote:
wardancer kaže:
Adaptive od lancomea...
reagirala sam na karmelin post u kojem ona pise 'stapa se sa tvojom prirodnom bojom, nema prelaza' ...i vec zakljucila da za mene to onda nema smisla jer puder koristim samo zato da se ne vidi 'prirodna boja'
a ako se to 'adaptive' (u uvom lancomeovom) odnosi na to sto ti pises (a luca kaze da je i to samo trik) onda bi valjda imalo smisla probati ga
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 16:46   #28
trik je u tome da ono sto apsorbira masnocu u kremi ili puderu veze te lipide i sa masnog dijela koza (dobro, iako ne svemuguce i na kraju se uvijek sjajis) i sa suhog (ne bas dobro). a ono sto vlazi kozu, vlazi i masne i suhe dijelove (dobro). nema pudera/kreme koja ce neke molekule rasporediti po masnijem dijelu lica a neke druge po suhom dijelu lica...

sto se tice boje, slazem se da smjesa raznobojih cestica (razlicite prozirnosti, sjaja) izgleda prirodnije i svjezije nego "zbuka"-model puder

ima lijepe kozmetike koju je ugodno koristiti. samo ne treba ocekivati cuda i treba se racionalno postaviti izmedju onoga sto neka sminka ili krema realno mogu a sto je reklama
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 17:42   #29
Quote:
valnea kaže:
reagirala sam na karmelin post u kojem ona pise 'stapa se sa tvojom prirodnom bojom, nema prelaza' ...i vec zakljucila da za mene to onda nema smisla jer puder koristim samo zato da se ne vidi 'prirodna boja'
a ako se to 'adaptive' (u uvom lancomeovom) odnosi na to sto ti pises (a luca kaze da je i to samo trik) onda bi valjda imalo smisla probati ga
Ma ne silly, meni je dobar jer postoji nijansa koja je perfektan match mome tonu (opticki se stapa sa mojom bojom).
Mislim da imaju mozda dvadesetak razlicitih tonova ( od hladnih do toplih) i velika je vjerovatnoca da ces pronaci nijansu koja ti pase (tj. opticki se stapa sa tvojom bojom).
Moja je cold 04 ( sestra koja ima skoro isti ten kao i ja, nosi "toplu" nijansu).
Meni je jako dobar, ali ipak je to samo tekuci puder, nije PC

Kad sam rekla da se stapa sa mojom prirodnom bojom koze, mislila sam da kazem da se radi o perfect match. Puder je jednostavno napravljen za mene. Nikad nisam imala takav puder ranije, kao da je radjen po narudzbi za mene.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 21:50   #30
Quote:
goldberry kaže:
Vichy Aera Teint Fluide Mat...u apotekama, oko 120 kuna, savršen
super pokriva, a ne čepi pore

savršen jednostavno

ovo je za mene najgori puder svih vremena, bas sam ga nedavno kupila totalno sam se razocarala. em su boje nikakve,em se puder vidi na licu i tesko se razmazuje.
piccola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 17:31   #31
Za sjaj tih masnih zona ja imam neki clean&cler kameni puder koji je namjenjen bas za to da ga se stavi preko obicnog pudera i stvarno funkcionira jedin sto je sivkaste nijanse ali to prodje kroz krace vrijeme.
E sad pitanje je jel se to moze naci kod nas ali sasvim dobar rezulat daje i malo najobicnijeg talka (bebi-pudera) ako ga se stavi na isti nacin.
Reddoorgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 19:46   #32
ja sam kupila neki jeftini (manhattan?) u dm-u(40ak kuna) i nit se vidi na faci,boja super,niti je imalo masti,a prekriva sve...nije ni tekući niti u prahu (jel to u kamenu il?)
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 19:49   #33
pa, da, vjerojatno u kamenu, takav je i najbolji za masnu kozu, onako tvrd je i kompaktan a nanosi se spuzvicom.....
Reddoorgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 19:55   #34
moze li se u zg jos naci deborah kozmetika?

prije par godina imala sam jedan njihov savrseni puder u kamenu, ali sad vise ne mogu pronaci parfumeriju s deborah proizvodima

najblize tom puderu nasla sam jedan puder od elizabeth arden, naravno oko cetiri puta je skuplji od onog deborah
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 20:55   #35
violent, pogledaj si u dm-u, tamo bi ga trebalo bit
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 09:22   #36
budem, hvala

tamo nisam ni gledala, jako rijetko idem u dm
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 23:25   #37
mislim da deborah ima i u mullleru.
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 00:47   #38
Ja pikiram na Lancome adaptive već mjesecima i strpljivo čekam da mi se potroši moj Pupa tekući. Al' ne znam kako ću pregrmiti 230 fucking kuna za puder
Nadam se da vrijedi tih para. Tješim se samo da mi traje skoro godinu dana pa bolje ne isprobavati neke poluproizvode s kojima ću biti nezadovoljna.
Nego, u mom selu Lancome imaju samo u Limoniju, a tamo mi se sva kozmetika čini kao da je promijenila kemijski sastav pod svim tim reflektorima. Što god uzmem razgledati, kao da je iz pećnice izašlo
Može li se puder pokvariti ako je dulje vrijeme na neadekvatnoj temperaturi?
clarity01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 01:12   #39
Quote:
clarity01 kaže:
Ja pikiram na Lancome adaptive već mjesecima i strpljivo čekam da mi se potroši moj Pupa tekući. Al' ne znam kako ću pregrmiti 230 fucking kuna za puder
Nadam se da vrijedi tih para. Tješim se samo da mi traje skoro godinu dana pa bolje ne isprobavati neke poluproizvode s kojima ću biti nezadovoljna.
Nego, u mom selu Lancome imaju samo u Limoniju, a tamo mi se sva kozmetika čini kao da je promijenila kemijski sastav pod svim tim reflektorima. Što god uzmem razgledati, kao da je iz pećnice izašlo
Može li se puder pokvariti ako je dulje vrijeme na neadekvatnoj temperaturi?
Pokusaj otici po tester. Ako nemaju testera, odi tamo bez pudera na licu (znam nije lako, stavi suncane naocale, bit ce u redu) i neka ti na jedan obraz stave najslicniju nijansu tvojoj, izadji van pogledaj na dnevnom svjetlu, ako ti se svidja uzmi ga.

Zasto bi kupovala na slijepo? Pitaj hoce li uzeti puder natrag ako ti ne bude dobar.

Ovdje kod nas u US one imaju male epruvete koje ti napune puderom (obicno nekoliko epruveta sa bojama najslicnijim tvojoj), tako da ih mozes ponijeti doma i vidjeti koja ti najvise pase. Mozda su poceli i kod nas sa slicnom praksom?
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 09:49   #40
Quote:
Karmela kaže:

Ovdje kod nas u US one imaju male epruvete koje ti napune puderom (obicno nekoliko epruveta sa bojama najslicnijim tvojoj), tako da ih mozes ponijeti doma i vidjeti koja ti najvise pase. Mozda su poceli i kod nas sa slicnom praksom?
Yeah, right! Kod nas će se to desit valjda kad budem stara baba. Jučer u Limoniju nisam ni stigla otvorit usta da pitam tester za neki parfem, a već mi arogantna prodavačica tutnula račun u ruku i "hvala", "doviđenja".
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.