Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2006., 23:27   #21
Quote:
Galileo kaže:
Rabljenu centralnu kuglu hidraulike bi ti stavio na auto???
da
tomicaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 23:55   #22
Quote:
Galileo kaže:
Usporedi ovo s boldanim tekstom: moj stari je uglavnom redovito vozio Golfa na pranje.... nikad nije bio rastavljen više od zamjene kvačila ( i to samo jednom).....
da tvoj tata vozi najbolji auto koji se nikad nije pokvatrio, koji nema potrošnih djelova, koji niš ne troši i sl... daj odhebi s tim pričama ak misliš srat.
svaki auto se kvari neki više neki manje... golf nije nipošto kvalitetan auto, to je zapravo šrot od auta samo kaj ima jeftine i lako dobavljive djelove... pa frendu svako malo neki kurac ode na tom autu, a jedva da se i vozi s tim sranjem...
 
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 01:04   #23
Quote:
tomicaX kaže:
pa nije ti stari bas inteligentan ako vozi 17 godina sa istim amortizerima ...
Ja sam mislio da se amortizeri mijenjaju kao potrošni materijal... I da, stavljaju se novi....
Da, zamisli, i antifriz je već nekoliko puta mijenjao...
A ti si osobito inteligentan kad stavljaš rabljenu centralnu kuglu hidraulike...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 01:06   #24
Quote:
getriba kaže:
da tvoj tata vozi najbolji auto koji se nikad nije pokvatrio, koji nema potrošnih djelova, koji niš ne troši i sl... daj odhebi s tim pričama ak misliš srat.
svaki auto se kvari neki više neki manje... golf nije nipošto kvalitetan auto, to je zapravo šrot od auta samo kaj ima jeftine i lako dobavljive djelove... pa frendu svako malo neki kurac ode na tom autu, a jedva da se i vozi s tim sranjem...
Vidi, Golfovi nemaju jeftine dijelove, istina da su lako dobavljivi... Pitanje je kakvog Golfa ima tvoj frend (moj stari je prvi vlasnik), da, malo troši: 5-6 litara na 100 km, ja sam imao 5 Golfova, a samo sam s 1.3I benzincem bio zadovoljan (prije desetak godina - dvica).... Trice su koma.... kvare se, a i odlazi im limarija...

FYI, upravo vozim Megane Scenica 1,9 DCi, i mislim da više nikada neću voziti VW uopće....
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 08:26   #25
Quote:
getriba kaže:
da tvoj tata vozi najbolji auto koji se nikad nije pokvatrio, koji nema potrošnih djelova, koji niš ne troši i sl... daj odhebi s tim pričama ak misliš srat.
svaki auto se kvari neki više neki manje... golf nije nipošto kvalitetan auto, to je zapravo šrot od auta samo kaj ima jeftine i lako dobavljive djelove... pa frendu svako malo neki kurac ode na tom autu, a jedva da se i vozi s tim sranjem...
Golf 2 dizel pređe 400 000km takoreči bez kvara i troši 5 litara, istinu je rekao, ovi noviji golfovi su sve manje kvalitetniji.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 10:08   #26
O jebote, pa ovdje ništa ne može proći bez da se ljudi pokolju tko ima bolji auto, jel švabo bolji od francuza i slične gluposti.

Uglavnom, hvala svima na komentarima, pokušat ću informacije iskoristiti prilikom kupovine.

Da ne otvaram novi topic, kakva su iskustva s Peugeotom 306?
__________________
...nisi pijan ako bez držanja možeš ležati na podu...
Gianluca Vialli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 13:04   #27
Quote:
Gianluca Vialli kaže:
O jebote, pa ovdje ništa ne može proći bez da se ljudi pokolju tko ima bolji auto, jel švabo bolji od francuza i slične gluposti.

Uglavnom, hvala svima na komentarima, pokušat ću informacije iskoristiti prilikom kupovine.

Da ne otvaram novi topic, kakva su iskustva s Peugeotom 306?
poznanik je dosta cesto bio s njim po servisima. benzinac, ali neznam koji motor ...
tomicaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 13:13   #28
Quote:
Galileo kaže:
Ja sam mislio da se amortizeri mijenjaju kao potrošni materijal... I da, stavljaju se novi....
Da, zamisli, i antifriz je već nekoliko puta mijenjao...
A ti si osobito inteligentan kad stavljaš rabljenu centralnu kuglu hidraulike...
zasto si onda napisao zamjenu lamele? pa ni ona nije vjecna.

neda mi se dalje raspravljat. ja sam samo svojim iskustvom htio reci covjeku kaj moze ocekivat, a ne raspravljat je li bolji golf 2 ili Xantia.

ja nisam pozalio sto sam kupio taj auto, a o hidrauliku treba upoznat, a ne o njoj pricat napamet (nisam neki strucnjak, ali sam u ovih godinu i pol skupio ponesto znanja ....)

Uglavnom, da kupio bih ponovo Xantiu, jedino sto bih trazio 3.0 motor sa Activa ovjesom (a to je kod nas tesko naci).

Amen.
tomicaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 13:19   #29
Quote:
Gianluca Vialli kaže:
Da ne otvaram novi topic, kakva su iskustva s Peugeotom 306?
imam ga ja šta te konkretno zanima?
 
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 13:24   #30
Koji motor, koja godina? Je li mu održavanje pretjerano skupo? Koliko je pouzdan auto?

Čuo sam dosta pozitivnih komentara na auto.
__________________
...nisi pijan ako bez držanja možeš ležati na podu...
Gianluca Vialli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 16:14   #31
1.9d, imam ga tek 2 mjeseca odnosno 3tkm...
od dijelova sam kupio jedino lijevi retrovizor, mehanički podesiv u velasu za 160kn... U peugeotu je 810kn... tak ako misliš kupovat original dijelove u peugeotu onda će ti biti skupo održavanje!
od mehanike je sve ok i tamo nisam imao nikakvih ulaganja, niti bih trebao imati dogledno vrijeme...
autić je sasvim dobar, troši mi 7 litara gradske vožnje, ali i dosta solidno ide s obzirom da je običan dizel...
imo sam par nedostataka kad sam kupio auto, ležaji na alternatoru i klinasti remen, lijevi podizač (guma se zgužvala na vodilici, rješio silikonom), centralno zaključavanje, i strgani retrovizor!
ostalo je sve u redu... autom sam zadovoljan i mislim ga imati duže vrijeme!
 
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 17:49   #32
Tek toliko i ja kupujem xantiu i najvjerojatnije 1.9 ili 2.1 TD
Ja bas hocu hidrauliku i šteta je što ne ugrađuju u nove modele (osim C5)
Motori su pouzdani i kvalitetni,karoserija pocinčana tako da nije trul ko kadet ili vektra, puno opreme,udobnost, vozne karakteristike...
Za mene više nego dosta.
Između P406, volva S40 i xantie (sve oko 97god) mislim da je citrač u kombinaciji. i jeftiniji je oko 1500-2000 ojra
__________________
Kad te bace daleko od Save i Sljemena...

Zadnje uređivanje iberlauff : 18.11.2006. at 19:23.
iberlauff is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 21:44   #33
Quote:
Galileo kaže:
Usporedi ovo s boldanim tekstom: moj stari je uglavnom redovito vozio Golfa na pranje.... nikad nije bio rastavljen više od zamjene kvačila ( i to samo jednom).....
Ma kakvo pranje, moj stari je BX-a rastavio ne radi problema i neceg slicnog vec radi toga sto je htio. Auto radi kao i mazgai nema problema. Nemoj spominjat Golf 2 koji u ni jednome slucaju nemoze parirati BX-u. Unutrasnjost BX-a je predobra za razlika u onoga.

A Xantia je odlican auto, moj stari ju je 1999 htio kupit ali radi tadasnje cijene uzeo Mitsubishi Carismu, koja se u 4g nije ni jednome pokvarila a cak ni svjetla otisla.

Golf 2...samo sanjaj - i za info>>> BX je prvi auto sa 16v motorima
Mister SEXY lover is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 00:26   #34
Quote:
Galileo kaže:
Čisto, kad si već toliki stručnjak, informiraj sve nas ovdje koliko dođe centralna kugla hidraulike...
Ja sam je placao 100kn sa zamjenom iako moze i jeftinije...
Ako mislis na regulator, ukoliko ispod auta nisi imao velik fleku netko te zeznuo na njega se sarafi akumulator kugla pa ti to neznalici moze prodati pod akumlator kugla, iako sam ja nabavio akumulator kuglu sa regulatorom tlaka za 150kn, a FDV tj razdjelnik toka koji se koristio do 94 u XM SI jer je hidraulicna pumpa nerazdjeljena to sam placao 200kn covjeku koji mi je dio dofurao u ZG iz okolice (sa dostavom)!!...
Ovaj u sesvetama sa grobljem je skuplji ali ne drasticno....
z
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 10:43   #35
Upravo kupih xantiu 2.1 TD 97.god oprema, sve osim kože.
bas me zanima koji bi auto za 4000e mogao nadmašiti ovaj.
A svima koji ne vjeruju ili su skeptični glede istih savjetujem da se profuraju malo u takvom autu pa da vide kako je glupo golfa ili punta uopće nazivati automobilima.
__________________
Kad te bace daleko od Save i Sljemena...
iberlauff is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 10:46   #36
cestitam kolega :-)

pridruzi nam se na citroen forumu, ako vec nisi ...
tomicaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 00:09   #37
evo mojih iskustava:

vozio cca 1,5 godinu xantiu 2.0i od rentacara negdje '97-'98, kad sam ju preuzeo imala je cca 150kkm, na AC bez problema do 220 kmh, udobnost 5+, u tom periodu riknuo je jedino originalni radio
frflj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 00:26   #38
Quote:
iberlauff kaže:
Upravo kupih xantiu 2.1 TD 97.god oprema, sve osim kože.
bas me zanima koji bi auto za 4000e mogao nadmašiti ovaj.
A svima koji ne vjeruju ili su skeptični glede istih savjetujem da se profuraju malo u takvom autu pa da vide kako je glupo golfa ili punta uopće nazivati automobilima.
Mislim dasam isit motor imao u Evasionu P8C ili XUD11BTE,kada dodje vrijeme zamjene zupcastog treba malo vise platit(u pezou su dijelovi jevtiniji),i pripremi se za zezanje sa Lucasovom pumpom,obicno nista nije pokvareno nego jednostavno pocme da curi.Presao preko 250,000 km,vukao auto prikolice,vozio preko prevoja 2300 metara,ali niti vode niti KAPI ulja trosio.Dva puta je zamjenjen semering na radilici (prema kvacilu),stoje malo uzelo vremena i toje to.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 00:27   #39
Quote:
iberlauff kaže:
Tek toliko i ja kupujem xantiu i najvjerojatnije 1.9 ili 2.1 TD
Ja bas hocu hidrauliku i šteta je što ne ugrađuju u nove modele (osim C5)
Motori su pouzdani i kvalitetni,karoserija pocinčana tako da nije trul ko kadet ili vektra, puno opreme,udobnost, vozne karakteristike...
Za mene više nego dosta.
Između P406, volva S40 i xantie (sve oko 97god) mislim da je citrač u kombinaciji. i jeftiniji je oko 1500-2000 ojra
Nije toliko jeftiniji od P406.....
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 00:30   #40
Quote:
iberlauff kaže:
Upravo kupih xantiu 2.1 TD 97.god oprema, sve osim kože.
bas me zanima koji bi auto za 4000e mogao nadmašiti ovaj.
A svima koji ne vjeruju ili su skeptični glede istih savjetujem da se profuraju malo u takvom autu pa da vide kako je glupo golfa ili punta uopće nazivati automobilima.
Mazda 626 1,8 ili 2,0 benzinac.... Sigurno ga nadmašuje...
Ali, ruku na srce (i ako hidrauliku ne računamo kao nedostatak), koplje je ispred ostale konkurencije (Vectra, P406, stara Laguna, Mondeo....)....

Passat je u tome svemu priča za sebe, a Mazda je legenda, i nju bih stavio ispred Passata.... Samo, Mazda ima jednu manu (ako ikada nastupi): svaki kvar je krvavo skup... Samo što se izuzetno rijetko dogodi....


Puno sreće s Xantijom
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.