Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2004., 20:44   #1
Njega suhe kože lica

Ovak, budući da već tu čavrljam i razmjenjujem kozmetičke tipove rado bih vas pitala za savjet koji bi jako pomogao mojoj prijateljici kojoj čak ni ja najveći fanatatik i poznavatelj svih mogućih kozmetičkih preparata na kugl zemaljskoj nisam uspjela pomoći...
Ona, naime ima skroz zajebanu kožu. Koža joj je suha i dehidrirana, a unazad dvije-tri godine su joj počeli izbijati miteseri, prisštići, tu i tamo akne. Sigurno hormoni, mislile smo, ošla kod dermatologa i ginekologa, pila nešto i mazala s enkim kremicama koje je na recept dobila, al ništa...koža dalj problematična, a suha!
I, koju sad kremu koristiti za svaki dan?
Od onih za masnu ili problematičnu kožu joj se lice nakon jednog mazanja počne ljuštiti, a one za suhu i dehidriranu ne rješavaju problem prištića+masti joj se čelo...
Trenutno ima Vichy, mislim da Nutrilogie 2 jer joj je se čak i od 1 preisušivala koža, sjećam se da ima dobrih iskustava s Aveneom, mislim da je krema za dehidriranu kožu...ali to opet ne rješava nimalo problem prištića...
Postoji li neka krema koju bi joj preporučile?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 23:34   #2
Ja sam taj problem rijesila na poprilicno radikalan nacin koji ne mogu bas savjetovati drugima. Naime, potpuna apstinencija od kozmetickih proizvoda i onda polagano uvodjenje 2-3 proizvoda. Manje je vise. Prvih dana me koza uzasno zatezala, ali sad se mogu pohvaliti da niti nemam vise tako suhu kozu, a i pristici se zalete samo u vrijeme pms-a.

Ja sam manijakalno cistila lice mlijekom i tonicima, trackala se svim mogucim kremicama i totalno usrala ten. Kad mi se poceo pogorsavati jos vise sam pocela isprobavati raznorazne kremice u potrazi za onom pravom, a stvar je bila sve gora i gora. Istina, tu je sigurno i hormonski faktor, ali otkad sam srezala potrosnju kozmetike situacija je neopisivo bolja makar to jos uvijek nije ono otprije kad sam imala stvarno flawless lice. A jebiga.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 00:47   #3
eto, da ti pomognem, imam identichnu kozhu kao i ti......
suha, ali jadna, osjetljiva i sa prishtichima svih vrsta, ali ne previshe nego chisto onako da smetaju.
donedavno sam koristila Hygiea gel za umivanje lica koji je je bio ok neko vrijeme.
onda sam kupila Avene kremu, Hydrance optimale Legere shtoje ujedno i najgora krema koju sam ja stavila na svoje lice, jer sam dobila toliko ruzhnih prishticha da je to bilo strashno. dakle, to NE.
nakon toga sam slucajno kupila SebaMed neku pjenu za chishchenje lica. ima onak pumpicu koja stvara pjenu, to je za problematichnu kozhu, ali ne isushuje lice i stvarno dobro chisti. savrseno! uz to koristim samo obicnu nivea kremicu za djechje guzice i savrshena je. inace mi faca poludi na biloshto niveino al eto, ovo pashe. i od ova dva proizvoda ten mi se u 2 tjedna toliko nenormalno popravio da ja samo mogu rech ZAAAAAAAKON.

cijene:
avene - 40mL - 120kn
SebaMed - 200mL - 35 kn
nivea softcreme/svijetloplava - 150mL - 15kn
pa ti vidi.
.:kuYa:. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 12:52   #4
Kako se tocno zove to od SEba meda i gdje si ga kupila?
Hvala
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 13:05   #5
breaking news!
Bile mi kod kozmetičarke neki dan i kozmetičarka joj je dijagnosticirala zapravo mješovitu kožu, ali dehidriranu.
I održala nam predavanje i poučila san kako postoje tipovi kože(normalna, mješovita, masna, suha) i stanja kože (dehidrirana, problematična, zrela, bore)...
Tak da joj je koža zapravo mješovita, ali je bed što je ful izdehidrirana pa se zato ljušti na svaku iole lakšu kremu....a riješenje, naravno, nisu niti kreme za suhu (jer to nije) niti za problematičnu kožu....već ju kremom za dehidriranu(ima Avene) prvo dobro navlažiti...pa onda normalno njegovati....
I, btw, meni ustanovila - masnu! i to baš masnu, bez pogovora i popusta!
Ali je bar rekla da nije problematična (dakle, nemam upalnih procesa) nego su te 'nesavršenosti' rezultat toga što se jako masti...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 14:17   #6
istu dijagnozu sam i ja imala

Meni pomogla od Diora Hydramove, kad se stanje poboljsalo vratila se malo jeftinijim kremicama.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 20:07   #7
Meni je hydramove bio super samo kao tester,kada sam je kupila za 2 tjedna se pocela ljustiti s koze u bijelim flekicama.Jos mi stoji u frizideru
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 10:58   #8
Quote:
goldberry kaže:
breaking news!
Bile mi kod kozmetičarke neki dan i kozmetičarka joj je dijagnosticirala zapravo mješovitu kožu, ali dehidriranu.

točno tako! I ja sam do ove godine mislila da imam suhu kožu ali su me iznenađivali prištići koji su se počeli sve češće pojavljivati.

Rekla mi je žena u Irisu kad sam tražila puder ali i posliej moja kozmetičarka da nemam više suhu kožu već masnu ali površinski dehidriranu...

Vichy
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 11:09   #9
Quote:
Agirl kaže:

Rekla mi je žena u Irisu kad sam tražila puder ali i posliej moja kozmetičarka da nemam više suhu kožu već masnu ali površinski dehidriranu...

Vichy
Ja imam isti problem - mjesovitu i dehidriranu kozu. Nabavila tester od Vichyja i dobila tri razlicita:
Thermal S1
Thermal S2
Thermal S Mat
Sad ne znam za koju kremu bi se odlucila
Testeri su ipak (pre)mali, da bi mogla 100% zakljuciti koja je za mene...
sergio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 11:33   #10
Quote:
sergio kaže:
Ja imam isti problem - mjesovitu i dehidriranu kozu. Nabavila tester od Vichyja i dobila tri razlicita:
Thermal S1
Thermal S2
Thermal S Mat
Sad ne znam za koju kremu bi se odlucila
Testeri su ipak (pre)mali, da bi mogla 100% zakljuciti koja je za mene...
ja koristim S2 ali i Smat mi je dobra...

ali mislim da ću sad potražiti baš Vichyev brand za masnu kožu, a s Smat(više hidracijiski) ću tijekom dana vlažiti lice
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 11:54   #11
od ove tri nabrojane S2 mi je bila najbolja, imam kozu slicnu tvojoj
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 12:37   #12
Ne znam za Thermal S-ove, ona ima Nutrilogie 2 jer joj i nutrilogie nije dovoljna...A od Thermal S Mata bi joj se koža odmah posušila ja mislim...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 13:43   #13
Meni je najbolja Termal S UV
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 16:12   #14
pisala sam o tome negdje na nekom drugom postu, jer imam apsolutno jednak problem.

rijetko se kad aknice mogu rijesiti obicnim kremama, najvise sto moze uciniti je da stanje ne pogorsa. dehidriranost se da rijesiti lako, ali iziskuje strpljenje i disciplinu.

probala sam i roc i avene i vichy i najbolje iskustvo imam sa avenovim produktima. ja bih joj preporucila slijedece:

kao prvo da pije najmanje 2 l vode dnevno.

kao drugo neka kupi avene termalnu vodu i njom se sprica nekoliko puta dnevno (obavezno mora nakon minut da ostatak vode osusi tapkanjem maramicom po licu, jer ako pusti da se voda sama osusi, onda to ima suprotan efekat).

krema: hydrance optimale RICHE (ima i legere, pa nek pazi koju od njih odabira). ovdje u danskoj kosta 139 kruna (to je 139 kuna).

dva-tri puta tjedno neka preko noci stavi hidratantnu masku od avene, na isti nacin kao kremu i nek s njom spava (159 kuna).

lice neka cisti jutrom i uvece sa svijetlo roza "gelom" za ciscenje dehidriranog lica, koje ne isusuje povrsinu, a sprijecava koliko-toliko stvaranje novih pristica. ujedno otklanja i mrtve celije.

avene:
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 16:13   #15
cisto informacije radi, meni je avene predlozila upravo zena koja predstavlja vichy produkte ovdje. kaze da ih toplo preporucuje meni, iako su oni konkuranti, jer avene ima bolji izbor proizvoda za ljude sa mojim problemom.

puno srece.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 13:29   #16
Tnx, Cinammon, na Avene smo se nas dvije već bacile čim se pojavio...istina, Vichy mi je draži, ali Avene ima bolji izbor proizvoda...
Riche, veliš? Mi baš bile u apoteci skupa neki dan i žena joj predlaže Hydrance Legere......ja joj velim nek ne bude glupa nek uzme iche ejr sam hydrance Legere prošle godine ja koristila prek zime kad mi je koža bila izdehidrirana, a ja imam masnu kožu!
Pa je rekla da će razmisliti još...


A, Avene termalna voda je proizvod bez kojega ne mogu od kad sam ju prvi put kupila!!!! Nagovorila sam i tu frendicu koja je prvo bila razočarana da kaj sam ju nagovorila da kupi običnu vodu, al sad je još veća ovisnica od mene...
Umjesto tonika, prek ljeta za osvježit i laganini očistit lice kad se onak jako zamasti od vrućine, ako tijekom dana nisam našminkana pa za očistit lice navečer prije šminkanja(a da se ne ribam s gelom baš par puta na dan), za skinut šminku ak je malo imam,.....ma super, super!

E, a zašto nije dobro našpricat i ostavit da se upije??? Jer ja to nekad radim...obično očistim, ali nekad samo ostavim da se upije...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 13:46   #17
ah, pa isusuje kozu. jednako tako nije dobro ostaviti da se voda sama osusi na licu, cak ni ljeti. ne znam zasto, ne razumijem se bas u kemiju, ali ima suprotan efekt.

legere ljeti, zimi riche. to je nekako pravilo, jer zimi od hladnoce i vjetra koza postaje jako osjetljiva. nek koristi riche slobodno. i nek se ne boji da cu avene proizvodi da joj zacepe pore i stvore aknice, jer su svi non komedogeni (kao i vichy i roc).

od vichy ja i dalje neke proizvode koristim. onaj plavi peeling za lice, zeleni exfoliating gel za tijelo, kao i losion za tijelo, lipidiose 1 i 2, kako kad. volim vichy jako.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 13:51   #18
Quote:
ah, pa isusuje kozu.
da ali to nije obicna voda. Nego ona, omeksana. Ja pustim da se ta termalna posusi sama od sebe i ne isusi mi lice.

Zato i dalje ne kuzim to pravilo ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 14:02   #19
e pa ne znam.
ja samo kazem sta pise na upustvu. i ono sto mi strucnjaci govore. a to mi je rekla i ona zena sto predstavlja vichy, a i ona sto predstavlja avene.
pitaj njih.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 14:06   #20
ne kuzim ni ja.
pospricam i ostavim,tome i sluzi.
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.