Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2008., 00:41   #21
Jel se može sam to postavit , jel problem . Mislim na pješačku stazu oko kuće ?

btw. a kako je s varijantom da se postave rubnjaci i staza od krupne batude, šljunka ? vidio sam to oko jednog novog vrtića, dobro izgleda. to mi se čini kao jeftinije rješenje...
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 09:56   #22
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Jel se može sam to postavit , jel problem . Mislim na pješačku stazu oko kuće ?
nije nikakav problem, pa ako imaš vremena zašto bi to nekome platio?
Uglavnom, skine se sloj zemlje, poravna, baci se "lomljeno zrno" (sitniji cakumpak) pa malo nabije (možeš uzeti i neki panj pa tući s njim), pa pijesak koji se ravna letvom i na njega slažu kocke. Rubnjake postaviš prije toga. Kad je sve gotovo baciš ponovno pijesak i pometeš, to je fugiranje.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 14:58   #23
Quote:
tutenstein kaže: Pogledaj post
Čim dođe toplije vrijeme prihvatit ću se betoniranja staze oko kuće.Oko cijelog opsega kuće sam iskopao zemlju širine cca 1 m,dubine 30 cm.Navozio sam to batudom (kamen) te gornji sloj nasipao mrvljeni kamen i frezani asfalt da se sve to poveže.I sada planiram zabetonirati stazu pa me zanima koje debljine beton staviti.Još jedno pitanje je vezano uz taj problem ona fuga u betonu.Da li svakih 1m stavljati drvenu letvicu (čuo sam da je dobro te kanaliće napraviti sa stiroporom debljine 1 cm jer se poslije lagano izvadi za razliku od drvenih letvica).I zašto uopće raditi te kanaliće.Da li bi ipak beton ispucao da se zabetonira sve u komadu ?
nedavno sam kupio vikendicu gdje je prijasnji vlasnik isto tako uradio. prilikom izgradnje stepenica z asprat kopao sam pored trotoara, i imao sam sta vidjeti. voda je lezala ispod betona do temelja, ulazila je sa strane jer je ispod betona bilo oko 15-20cm kamena i tu se zadrzavala jer je glinovit teren, a i da nije voda bi svejedno ulazila ispod temelja sto nikako nije dobro. tako da sam mora oko citave vikendice poloziti drenazne cijevi.
prema tome nisam siguran da ti je to pametno tako ostaviti bez drenazne cijevi.
miki3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 15:20   #24
Quote:
miki3 kaže: Pogledaj post
nedavno sam kupio vikendicu gdje je prijasnji vlasnik isto tako uradio. prilikom izgradnje stepenica z asprat kopao sam pored trotoara, i imao sam sta vidjeti. voda je lezala ispod betona do temelja, ulazila je sa strane jer je ispod betona bilo oko 15-20cm kamena i tu se zadrzavala jer je glinovit teren, a i da nije voda bi svejedno ulazila ispod temelja sto nikako nije dobro. tako da sam mora oko citave vikendice poloziti drenazne cijevi.
prema tome nisam siguran da ti je to pametno tako ostaviti bez drenazne cijevi.
Pa onda ću ih položiti samo me muči jedan problem.Nisam to nikad izvodio i ne znam kako se to radi pa bih bio zahvalan ako mi može netko to pojasniti.
tutenstein is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 17:00   #25
Mislim da ću tako i ja radit, prvo drenažne cijevi na nekoj dubini ( Kojoj ? ) , u nekom nagibu , zatrpat , i preko toga stazica .

Frend mi je objašnjavao da te cijevi imaju na sebi sitne rupice, a zatrpaju se krupnom batudom , tak da su rupice čiste , a kroz batudu prolazi voda i drenira se...
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 21:43   #26
Dubina iskopa ovisi o vrsti terena i obično se kreće od 30-40cm odnosno ispod dubine smrzavanja jer inače na proljeće imaš valovitu stazu. Kameni navoz potrebno je dobro nabiti valjkom ili vibropločom, nakon postavljanja opločnika potrebno je preko istih proći vibropločom obloženom gumom i to je jedini ispravni postupak postave opločnika. Prilikom iskopa potrebno je napraviti pad od temelja prema van i na vanjskoj strani napraviti mali kanalić u koji se postavi drenažna cijev fi 100. Mora se pazit na kojoj se visini nalazi odvodna cijev da se ne desi da je viša od drenažne jer će onda voda dolazit u iskop umjesto da odlazi.
Papa Strumpf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 11:29   #27
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Mislim da ću tako i ja radit, prvo drenažne cijevi na nekoj dubini ( Kojoj ? ) , u nekom nagibu , zatrpat , i preko toga stazica .

Frend mi je objašnjavao da te cijevi imaju na sebi sitne rupice, a zatrpaju se krupnom batudom , tak da su rupice čiste , a kroz batudu prolazi voda i drenira se...
nakon odredjenog vremena ih zapuni blato i prljavstina!
ako se vec stavlja drenazna cijev treba se staviti i geotextil,koliko ja znam....
i ukoliko dopustaju financije
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 11:04   #28
Da ne otvaram novu temu:zelio bih oko kuce na postojecu betonsku stazu koja je ostecena napraviti novu.
Sta mi savjetujete:armatura se podrazumijeva.medjutim,mene brine da li ce spoj starog i novog betona biti dobar?
I,da li postoji mogucnost da se staza uradi u cjelosti iz jednog dijela,bez dascica koje odvajaju pojedine djelove?
monter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 22:13   #29
Quote:
tutenstein kaže: Pogledaj post
Drenažu nisam stavljao.Ipak ću onda napraviti 10 cm debljine beton i naravno mrežu.Jedino sam razmišljao način na koji izvesti diletacije.Ako stavim letvice na svakih 1 m onda ih neću moći izvaditi pa će to biti ružno za vidjeti.Baš jučer sam čuo da se može izbetonirati ne svaka već svaka druga kocka , pa se onda drugi dan povade letvice i zaliju se dan prije nezalivene kocke s tim da se do ruba prethodno izbetoniranih kocki stavi stiropor od 1 cm koji se poslije lagano izvadi , a između kocki ostaje razmak od 1 cm tako da beton može raditi
do objekta staviti stitopor 1cm - možete sve betonirati u jednom dijelu, potom izrezati brusilicom kanale i popuniti gumiranom smjesom"silikon"
urezani utori su namjerno oslabljena mjesta gdj će puknuti beton
ono što bi rekli :kad već moraš puknut , pukni tamo gdje ja hoću
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 09:54   #30
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
do objekta staviti stitopor 1cm - možete sve betonirati u jednom dijelu, potom izrezati brusilicom kanale i popuniti gumiranom smjesom"silikon"
urezani utori su namjerno oslabljena mjesta gdj će puknuti beton
ono što bi rekli :kad već moraš puknut , pukni tamo gdje ja hoću
Sve je to O.K. ali ipak mi nisu jasni neki detalji.
1.Zašto stavlajti stiropor do objekta ? Zar nije bolje zaliti beton do objekta , a i ljepše izgleda.Što se dobiva sa tim stiroporom ?

2.Mislim da je bolje napraviti diletacije tankim stiroporom jer naknadno rezati brusilicom 10 cm betona ne izgleda mi baš jednostavno , a i pitanje je ravnine tog reza pogotovo ako je staza između objekta i postavljenih rubnjaka.
tutenstein is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:47   #31
ja sam se naradio tih trotuara (betonskih) oko kuce......to sto se tice stiropora i dilatacije to obavezno....inace ce sve popucati....kao sto mostovi imaju dilatacije tako i taj mali betonski dio oko kuce trebadilataciju.....doduse ne na svakih metar ali na svaka 2i po metra da...no nakon betoniranja i par dana treba stiropor iskopati i u fugu zapuniti smjesom da ne prolazi voda tuda....

netko je pitao zasto tiropor uz kucu? - znaci pored ove dilatacije radi se i dilatacija uz kucu. Pa to sad ovisi....npr mi kad radimo novogradnju mi ne stavljamo dilataciju uz kucu jer danas sutra kad se radi fasada fasada prelazi i udara u betonski trotuar oko kuce i plus sto se cokl oko kuce radi u kamenu sto ce reci da je betonski trotuar podvucen ispod kamenog cokla i fasade i nema sanse da voda prođe....ovo je slucaj kad nema podrumljene prostorije u kuci.....ako imate podrum onda je taj detalj malo slozeniji za objasniti putem foruma....ima dosta premaza i tih sranja
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 14:53   #32
Quote:
krulesays kaže: Pogledaj post
ja sam se naradio tih trotuara (betonskih) oko kuce......to sto se tice stiropora i dilatacije to obavezno....inace ce sve popucati....kao sto mostovi imaju dilatacije tako i taj mali betonski dio oko kuce trebadilataciju.....doduse ne na svakih metar ali na svaka 2i po metra da...no nakon betoniranja i par dana treba stiropor iskopati i u fugu zapuniti smjesom da ne prolazi voda tuda....

netko je pitao zasto tiropor uz kucu? - znaci pored ove dilatacije radi se i dilatacija uz kucu. Pa to sad ovisi....npr mi kad radimo novogradnju mi ne stavljamo dilataciju uz kucu jer danas sutra kad se radi fasada fasada prelazi i udara u betonski trotuar oko kuce i plus sto se cokl oko kuce radi u kamenu sto ce reci da je betonski trotuar podvucen ispod kamenog cokla i fasade i nema sanse da voda prođe....ovo je slucaj kad nema podrumljene prostorije u kuci.....ako imate podrum onda je taj detalj malo slozeniji za objasniti putem foruma....ima dosta premaza i tih sranja
E sad mi je jasnije.Znači diletacija obavezno plus armatura s tim da diletacija uz rub kuće nije potrebna.Kuća još nema fasadu pa kad jednog lijepog dana dođe i taj element onda će fasada prekriti taj rub uz kuću.Još samo jedno pitanje.Čime je najbolje popuniti rupe-diletacije između elemenata. Da li postoje neke smjese (mislim da sam vidio nešto što mi liči na smolu u tim rupama ali ne znam kako se zove i gdje se može kupiti ?
tutenstein is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 20:28   #33
Quote:
tutenstein kaže: Pogledaj post
E sad mi je jasnije.Znači diletacija obavezno plus armatura s tim da diletacija uz rub kuće nije potrebna.Kuća još nema fasadu pa kad jednog lijepog dana dođe i taj element onda će fasada prekriti taj rub uz kuću.Još samo jedno pitanje.Čime je najbolje popuniti rupe-diletacije između elemenata. Da li postoje neke smjese (mislim da sam vidio nešto što mi liči na smolu u tim rupama ali ne znam kako se zove i gdje se može kupiti ?
te rupe ti se ne pune bilo cime nego....jebemu zaboravio sam kako se zove....ma je da ko smola samo sam zaboravio....jebemu mi smo radili u rafineriji neka postrojenja i bas smo koristili to za punjenje dilatacije....googlaj malo pa ces naci.....sto se tice betonskog trotuara nek ti bude 12 cm debel i moras obratiti paznju na njegove rubove....kad budes priprenao teren za trotuar oko kuce - rubni dio tog tvog betonskog trotuara mora imat temelj.....ne sad ono temeljcinu nego kad ga pogledas sa strane ono bar 25 cm....kuzis? sve je debelo 12 samo na boku izgleda kao da je debel 25-30 cm.....zasto? pa zamisli ga u presjeku.....ti rubni djelovi uvijek pucaju zato sto nemaju oslonac.....a ovako ces krampom prokopat malo siri i dublji kanalcic tako da ce izgledat ko temeljcic...kuzis? to obavezno napravi i krkni mrezu Q 188 (mislim da je to fi 6 na fi 6) nadam se da si me skuzio
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 20:34   #34
Quote:
krulesays kaže: Pogledaj post
te rupe ti se ne pune bilo cime nego....jebemu zaboravio sam kako se zove....ma je da ko smola samo sam zaboravio....jebemu mi smo radili u rafineriji neka postrojenja i bas smo koristili to za punjenje dilatacije....googlaj malo pa ces naci.....sto se tice betonskog trotuara nek ti bude 12 cm debel i moras obratiti paznju na njegove rubove....kad budes priprenao teren za trotuar oko kuce - rubni dio tog tvog betonskog trotuara mora imat temelj.....ne sad ono temeljcinu nego kad ga pogledas sa strane ono bar 25 cm....kuzis? sve je debelo 12 samo na boku izgleda kao da je debel 25-30 cm.....zasto? pa zamisli ga u presjeku.....ti rubni djelovi uvijek pucaju zato sto nemaju oslonac.....a ovako ces krampom prokopat malo siri i dublji kanalcic tako da ce izgledat ko temeljcic...kuzis? to obavezno napravi i krkni mrezu Q 188 (mislim da je to fi 6 na fi 6) nadam se da si me skuzio
Hvala ! Jedva čekam proljeće pa da počnem.
tutenstein is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 21:39   #35
Quote:
tutenstein kaže: Pogledaj post
Hvala ! Jedva čekam proljeće pa da počnem.
brusilicom se nareže cm ili dva u dubinu, a ostalo pukne samo ako pukne
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 21:13   #36
Opločnici, kako ih postaviti, ispod beton ili ne?

Imam 180m2 dvorišta, prilaz u kuću i garažu. Želim ga urediti na način da ga obložim opločnicima. Kako? Neki majstori tvrde da treba betonirati ispod istih jer će se s vemenom ulegnuti.

Trebam majstora, tvrtku za postavljanje. U Dalmaciji su to? Zaleđe Splita?

Hvala za odgovor.
maradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 21:22   #37
Betonski opločnici - izbor i postavljanje?

Imam 180m2 dvorišta, prilaz u kuću i garažu. Želim ga obložiti betonskim opločnicima i zanima me kako. Neki majstori tvrde da treba betonirati ispod istih jer će se s vemenom ulegnuti. Ako netko ima iskustvo ili koristan savjet u vezi s izborom ili postavljanjem molim za pomoć?

Trebam majstora, tvrtku za postavljanje na području Dalmacije, zaleđe Splita?

Hvala za odgovor.
maradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 22:49   #38
re

Betoniranje se zove stabilizacija....to se radi samo tamo gdje je podloga jako loša pa se majstori boje da će kocka potonuti....ak si na kamenu...ili možeš nasipati oko 30 cm dobre podloge ...ne treba ti ništ....ak možeš sam ...ili imaš jeftino rješenje za iskopat...i nasipat proći ćeš upola jeftinije....pozdrav iz slavonije....
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 18:49   #39
Evo ja sam radio staze do kuće, ukupne površine 56m2.

Kad sam prikupljao ponude, najpovoljnija me izašla 8.000 kn samo za ruke.

E pa nedam.Tako glup nisam da ih ne bih znao složiti i sam.
I jesam, trajalo je 2 tjedna, ali nije mi žao.
Iskopao sam temelj staze cca 30 cm dubine. Uzeo drveni malj (sam napravio od panja) i nabijao zemlju.Nakon toga sam nasuo batudu (krupniji kamen), i opet nabio mojim maljem.
Postavio sam rubnjake, lijepo ih poravnao, i učvrstio ih sa vanjse strane kajlama. nakon toga sam nasipao pjesak i lijepo na koljena pa kockicu po kockicu slagao (lupao) gumenim čekićem. Kad sam završio iznajmio sam žabicu i lijepo sve poravnao. Nakon toga uzeo fino kvarcni pkjesak i zafugirao kockice.
I kao kraj sa vanjske strane rubnjaka sam zalio betonom i tako ih fiksirao.

I divim se onom što sam napravio, a uz sve to ostalo mi najmanje 8.000 kn u džepu.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 21:57   #40
re

Svaka čast šefe...
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.