Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2013., 09:28   #21
Quote:
dragoness kaže: Pogledaj post
u pravu ste, dosta sam saznala o golubovima ovih zadnjih dana.... i sto sam trebala i sto mi je bolje da nikad nisam znala. nazalost, pticica je malo bolesna, sada je kod moje poznanice dr.vet. koja ce utvrditi sta mu je tocno i lijeciti ga ako bude moguce. ima vodenu stolicu, koliko sam shvatila ili je neki virus ili salmonela ili neka boolestina kojoj nisam ni probala zapamtit ime. sad je karanteni i sutra ce ga stavit pod mikroskop....
min.14 dana mora biti u izolaciji sta god da nadju. a ja sad idem domestirati kupaonu i spaliti sve novine sa drekecom.
cim saznam dijagnozul prijavim....

sva sreca da nije otisao astral i kod nje se razbolio, to bi stvarno bila katastrofa.... jer ona ima jos ptica
Nadam se da će moja ptičica biti dobro. Previše tragičnih slučajeva se zaredalo.
astral walker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 20:08   #22
Danas moja mama pronašla ranjenog goluba, čini mi se da se radi o prevrtaču, barem ako je suditi prema slikama.
Kontaktirala sam ornitološki savez mailom, pokušavam pronaći čiji je, ima prsten tj.dva komada, jedan sa brojevima a drugi bez ikakvih oznaka.
Ne znam niti da li će preživjeti uopće, mislim da ga je auto udario. Itko savjet??
MajdaC is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 20:43   #23
Ne znam koji je točan postupak u zadnje vrijeme, no ja sam nekoliko puta našla na ranjenog goluba i odmah sam zvala SUZU 060 40 40 44 gdje su me uputili na Dumovec 01 / 2008-354 te su za par sati pokupili goluba i transportirali ga u AWAP 01 / 3392-795.

Možda ima nekih promjena i nadam se da će ti netko bolje odgovoriti. U međuvremenu goluba stavi u kartonsku kutiju jer se smire u mračnom prostoru, obavezno na kutiji napravi hrpu rupa za zrak! Pošto sumnjam da će itko sada dolaziti po pticu stavi joj tanjurić/posudicu sa vodom u kutiju i stavi ju na neko mirno mjesto.


Na stranici Dumovca piše i ovo:
07:00 - 19:00 h
Hitne intervencije za ranjene životinje - Centar 112
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.