Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2011., 23:39   #81
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Bogme teško ti mogu povjerovat ....
znas da bih ja i papi nabrojio di i kako je zasrao u prometu ovo su se zvijezde poklopile sad i nikad vise

Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Jesi siguran da si nisi ugradio u branik ledice?
haha nisam(jos) narucio i imam ih samo cekam strucnu ugradnju
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 23:45   #82
Quote:
Joško kaže: Pogledaj post
koji car

ja prosao dobar komad dalmacije danas po A1(cca550km) krenuo u pola 9. jutros zivcan vec sam na sebe jer moram ici misleci da cu me ubit sababani u udarnom terminu i guzvi.. kad ono sve proslo glatko cak ni zivcan nisam bio ali ali put kuci(maloprije dosao) je protekao hebeno nevjerovatno iako prilicno jak promet kao da su izostali svi reterdirani vozaci danas s ceste, milina za voziti se svi 150-170 peglaju, drze se svoje trake, micu kad su sporiji..eto u 250km ni jedan jedini razlog/ekses da se nekom sjetim rodbine.. da mi ovo tko pricao nebi vjerovao
Nadam se da se ne zezaš. Planirao sam nešto ušićariti starom cestom no ipak se predomislio i odlučio da ću ići autoputom do šibenika... Danas sam se slučajno drndao 500 km po hr jamama, tako da za par dana neću opet ić u takav pothvat...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 23:49   #83
Quote:
Joško kaže: Pogledaj post
znas da bih ja i papi nabrojio di i kako je zasrao u prometu ovo su se zvijezde poklopile sad i nikad vise



haha nisam(jos) narucio i imam ih samo cekam strucnu ugradnju
Hebiga sad, ako bude tako onda ću sići dolje i dalje se drndati jer ako se već moram zahebavat onda bar nek bude jeftinije... No tko zna što će zvijezde reći...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 23:53   #84
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
osim što je van naselja opće ograničenje ustvari 90 kmh.
ali dobro, nećemo sitničariti
To ni meni nije baš jasno, pred nekoliko godina podigli ogranićenje sa 80 na 90 kmv za ceste van naselja, a znakovi ostali isti.

Moram priznati da još u HR nisam vidio ni jedan znak sa ogranićenjem od 90 kmh.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 23:59   #85
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Nadam se da se ne zezaš. Planirao sam nešto ušićariti starom cestom no ipak se predomislio i odlučio da ću ići autoputom do šibenika... Danas sam se slučajno drndao 500 km po hr jamama, tako da za par dana neću opet ić u takav pothvat...
smrtno ozbiljan mada evo udavio dozivljajem svu ekipu koju nasao na skajpu posto kod nas nema zivota ekipa skoro svaku vecer pegla dolje na kafu(nekih 100km a1) i uvijek me dave da idem ali nisam htio ni pomisliti na 200km divljag zapada samo zbog kafe ako vec ne moram ic zbog neceg bitnijeg.. sutra idem
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 00:31   #86
Redovno putujem ZG-Rovinj, zbog klinaca preko SLO nije opcija (dokumenti).

Višestruko isplativo skroz starom cestom ZG-KA-DE-RI, a onda preko Učke (iz ovog smjera) pa onda ulazak još na besplatni Istarski "Y" do Rovinja.

U povratku ponekad prođem kroz tunel Učka, a nekad preko Opatije.

Ako zaživi naplata brze ceste kroz Istru ići ću i tamo kroz countryside i opet će mi se isplatiti.

Štedim gorivo, uživam u vožnji, a sa pravovremenim polaskom ne riskiram da se nekud žurim.
FU T is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 00:34   #87
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Nije imaš par dionica koje su malčice lošije ali ništa bitno, neće ti se ništa oštetiti na ovjesu ako ne proletiš baš sa 150 prek toga, ak ideš ZG-KA-Slunj-Plitvice-Gračac-(Obrovac)-Zadar uglavnom nemaš beda...

Što se kazni tiče ekstra pazi potez Slunj-Rakovica, u samoj Korenici ti vole stajat, prije Gračaca su obavezno, sa ostalo je stvar sreće, dosta raja blica...
Ja sam išao propli tjedan dvaput (zadar- zagreb i zagreb-zadar), pazi se kad siđeš s Velebita ima neko selo Jesenice (3 srušene kuče), cesta široka ravna a ograničenje 50. Naravno da tamo stoje i haltaju... Naravno prva opcija im je plačanje neke kazne u gotovini na licu mjesta...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 00:39   #88
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Ne znam, tko voli nek izvoli, ali meni je dosta debilčina sa kaznenim djelima i trilion prometnih prekršaja i neispravnih vozila na lokalnim cestama.
Ja mogu samo komentirati da trebaš probati staru Karlovačku pa Delnice i do Rijeke.

Vozim se već godinama, cesta je skoro prazna, a za nesreće čujem samo na paralelnoj autocesti što javlja HAK.

Osobno više sam divljanja vidio od čelavoglavaca po autocesti nego po lokalnim cestama.

Normalno tu ne isključujem lokalne pijance i dripce vikendima, a tada je opasno voziti i po Zagrebu.
FU T is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 00:42   #89
Quote:
cvor kaže: Pogledaj post
Ovisi gdje si Zagreb i kud u Osijek...

Ali ako gledamo od Metroa na istoku (slavonska) do Osijeka sve običnom cestom 3,5 sata je normalno Zagreb-Bjelovar-Veliki Grđevac-Virovitica-Valpovo-OSijek i uz prečicu Suhopolje - Čađavica na Valpovo... Toliko idemo kombijem... dva puta mjesečno... i uz normalnu vožnju. Ljudi to je 260 km Od toga 50 km autoceste koja se ne plaća...

Bjelovar-Đurđevac - Pitomača-Virovitica je duplo vrijeme, ista kilometraža naspram Bjelovar-Veliki Grđevac-Grubišno Polje-Virovitica !!!!
Daj molim te prijedlog kuda do Đakova kao alternativa, THX.
FU T is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 00:44   #90
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
A da slučajno ideš starom cestom preme Rijeci, e to je već druga priča, ta je dosta loša.
Loš je onaj dio oko Lokvi sve ostalo je dobro pa i odlično.
FU T is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 00:58   #91
murje starom cestom prema zadru ima pun kufer!
frend i ja smo isli u 5 mj ove godine do zadra na cugu i malo se provozat, od karlovca do zadra smo nabrojali ravno 9 patrola!!

cesta prazna skoro pa nis auta bilo malo previse gasa i hop snimljeni sa pistoljem 144 kmh a limit 60 kmh ( fino ide carrera 4s hehe)

reko ode njegova vozacka bye bye na duze vrijeme + zatvor i bodovi a na kraju se izvukli sa pazi 150 kn tip je skoro pa doslovno pitao kolko smo spremi platit da se prijteljski rastanemo

tak da ko se voli brzo vozit nek pripremi lovu za takve situacije..osim ak te radar multanova slika. zato prednja tablica dolje i nema straha za novcanik

iako naravno uvijek ce bit murjaka koje nemozes kupit..jbg
vortlexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 00:58   #92
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Ljudi jeftinije i brže je autoputom. Magistralom se treba računati ( barem u prosjeku) na dvije kazne - ako ne vozite ko stari fosili za volanom
Ne znam bas... NIKADA nisam naletio na radar na ZG-RI a da nisam bio upozoren blicanjem.

Opcenito mi je ZG-RI milina odvesti starom cestom, jedno duplo jeftinije, ljepse, stanem na strudle/palacinke u Delnicama i ne iznerviram se, dok mi autoput prisjedne vec od Sv.Helene do Ivanje Reke.
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 07:12   #93
Quote:
vortlexx kaže: Pogledaj post
murje starom cestom prema zadru ima pun kufer!
frend i ja smo isli u 5 mj ove godine do zadra na cugu i malo se provozat, od karlovca do zadra smo nabrojali ravno 9 patrola!!

cesta prazna skoro pa nis auta bilo malo previse gasa i hop snimljeni sa pistoljem 144 kmh a limit 60 kmh ( fino ide carrera 4s hehe)
Apeliram da ostatak posta obrišeš, kako se stvari po nas ostale ne bi bitno promjenile.

Hvala
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 08:00   #94
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
Ne znam bas... NIKADA nisam naletio na radar na ZG-RI a da nisam bio upozoren blicanjem.

Opcenito mi je ZG-RI milina odvesti starom cestom, jedno duplo jeftinije, ljepse, stanem na strudle/palacinke u Delnicama i ne iznerviram se, dok mi autoput prisjedne vec od Sv.Helene do Ivanje Reke.
Ja idem cesto, po staroj potrosim cca 70% vise vremena, i ustedim ravno 10 kuna (ZG-Tresnjevka - Volosko i nazad). Metoda tankanja benzina do vrha, a i po BCu se slagalo (3% razlike). Em je vremenski duze, em auto vise trosi stalno gore dole po brdima, usporavanje pred zavojima itd. Dok starom cestom dodjem do delnica, vec sam u voloskom i sjedim na terasi u lucici.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 13:42   #95
Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post
Ja idem cesto, po staroj potrosim cca 70% vise vremena, i ustedim ravno 10 kuna (ZG-Tresnjevka - Volosko i nazad). Metoda tankanja benzina do vrha, a i po BCu se slagalo (3% razlike). Em je vremenski duze, em auto vise trosi stalno gore dole po brdima, usporavanje pred zavojima itd. Dok starom cestom dodjem do delnica, vec sam u voloskom i sjedim na terasi u lucici.
ZG-ST volim otići po D1 kad imam vremena. S obzirom da su to najčešće jednodnevi odlasci, onda idem dolje po D1, a natrag po A1. Otprilike znam gdje ima murije pa se malo pripazi. Već dugo me nigdje nisu hapali.

Voziti ZG-RI po staroj cesti je slučaj za lobotomiju. Em je cesta razvaljena, em je puna kamiona i ludih motorista koji obaraju rekorde. One 52 kn do Oštrovice svaki put gledam ko najbolju moguću investiciju na svijetu.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 14:11   #96
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
To ni meni nije baš jasno, pred nekoliko godina podigli ogranićenje sa 80 na 90 kmv za ceste van naselja, a znakovi ostali isti.

Moram priznati da još u HR nisam vidio ni jedan znak sa ogranićenjem od 90 kmh.
netreba ti znak. isto kak ti netreba znak od 50 kmh u gradu. to je opće ograničenje a znak se stavlja ako je više ili niže od toga.
znači, ako nema znaka van naselja, vrijedi ograničenje od 90 kmh.
Quote:
FU T kaže: Pogledaj post
Redovno putujem ZG-Rovinj, zbog klinaca preko SLO nije opcija (dokumenti).

Višestruko isplativo skroz starom cestom ZG-KA-DE-RI, a onda preko Učke (iz ovog smjera) pa onda ulazak još na besplatni Istarski "Y" do Rovinja.

U povratku ponekad prođem kroz tunel Učka, a nekad preko Opatije.

Ako zaživi naplata brze ceste kroz Istru ići ću i tamo kroz countryside i opet će mi se isplatiti.

Štedim gorivo, uživam u vožnji, a sa pravovremenim polaskom ne riskiram da se nekud žurim.
mislim da je bilo pred 2 tjedna kad sam vozio ipsilonom i bio je sav pod naplatom. uzmeš karticu kod ulaska u učku a na izlasku ajmooooooooooooooo
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 16:44   #97
Mislim ako smo već kod forca oko kazni, na A1 okrenem na obrtaljki puni krug u 5oj da stignem u viksu za 2-2.5h i skine me presretač ista mi je stvar ko i na D1 ak me skine multanova il patrola...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 16:49   #98
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Nije imaš par dionica koje su malčice lošije ali ništa bitno, neće ti se ništa oštetiti na ovjesu ako ne proletiš baš sa 150 prek toga, ak ideš ZG-KA-Slunj-Plitvice-Gračac-(Obrovac)-Zadar uglavnom nemaš beda...

Što se kazni tiče ekstra pazi potez Slunj-Rakovica, u samoj Korenici ti vole stajat, prije Gračaca su obavezno, sa ostalo je stvar sreće, dosta raja blica...
U smjeru ZG također pripazite onu ravnu dionicu na ulazu u Jošane, tamo je neki dan radar stajao. I naravno, Korenica, čim se prodje Macola u smjeru ZG.
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 17:38   #99
evo da i napišem koju..
Što se tiče murje i kak ti gužve na staroj mislim da ima veze i kojim se danima putuje.Vrlo rijetko sam u ovih 5g. kolko koristim tu dionicu naišao na njih...a vozim se malo kao šarf.
Ugl. polazak obično nedjeljom,puni tank do čepa ..55lit.
Zg-Ka ac-om 16kn. Dalje na staru..u Plitvicama obično stanem na 15min.
Poslije Udbine prema G.ploči i do izlaza Biograd n/m.32hrk. Brzine na AC su ugl. 130+ dok po staroj od 60 do 120.
Rezime..prijeđenih 330km za cca 3h i 25 min. Potrošeno 48hrk na ac.
A domet mi stoji za još 910..koji put i više.
Meni dost il ti taman.
ugl. isplati se kombinirat staru i ac.
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 20:49   #100
Relacija ZG-skretanje za Krk.
Probao sam i novu cestu i staru , i stvarno ne vidim zasto se drndati 3 sata po staroj cesti da bi dosel do mosta kad mogu za pune 52kn doc normalno ravno bez opasnosti i 632 zavoja i isto tolke spustanja i uspinjanja do tam.Mislim ok ak imas neki sportskiji auto, ak si sam pa ides se zezat, al kad ides s nekim - a valjda nejdes sam na more - ne vidim zasto pobogu bi isao starom cestom.Vise km, potrosim skoro isto goriva, jedino ta cestarina ,ali to je cijena sigurnosti.Janjetina na pol puta do mora me ne zanima, opcenito ne vidim kaj svi vide u tom prezderavanju.

Imam iskustva i sa Zg-ZD- malo boljim autom, peglanje 150 prosjecne treba jedno tri sata, jel ukljucivsi i onaj dio kad se side s AC.
Nisam isao starom , al stvarno se bojim pomisliti kolko slomova zivaca bi dobil i kolko bi to trajalo.Za kaj, 100 kn ceste?
onda nejdem nikam ak nemam za to.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.