Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2007., 11:21   #1
Astrologija i kućni ljubimci

Prije nekoliko dana uginula mi je maca stara 4 mjeseca . Rođena je 20.04.2007 u 00:00 h Rijeka. Uginula je 30.8.2007. između 13h i 16:30h.
Da li netko zna kako se gleda period sljedeće reinkarnacije? Sljedeći život je 2.kuća, pročitala sam da je položaj sjevernog čvora uvijek u narednom životu u slijedećem znaku-dakle njoj je čvor u Ribama, pa bi u narednom životu bio u Vodenjaku. Vatreni znak na vrhu 4.kuće ukazuje na brzu reinkarnaciju, a to bi moglo biti u 2008/09 kada je sj.čvor u vodenjaku.
Kako odrediti točan period? Tranzitima na 2.polje? Ako da tranziti kojih planeta?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 12:28   #2
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Prije nekoliko dana uginula mi je maca stara 4 mjeseca . Rođena je 20.04.2007 u 00:00 h Rijeka. Uginula je 30.8.2007. između 13h i 16:30h.
Da li netko zna kako se gleda period sljedeće reinkarnacije? Sljedeći život je 2.kuća, pročitala sam da je položaj sjevernog čvora uvijek u narednom životu u slijedećem znaku-dakle njoj je čvor u Ribama, pa bi u narednom životu bio u Vodenjaku. Vatreni znak na vrhu 4.kuće ukazuje na brzu reinkarnaciju, a to bi moglo biti u 2008/09 kada je sj.čvor u vodenjaku.
Kako odrediti točan period? Tranzitima na 2.polje? Ako da tranziti kojih planeta?
Žao mi je zbog tvoje mačke
No, smijem li pitati zašto te zanima njena iduća inkarnacija?
Ako će se i inkarnirati (), možda možeš saznati kada će to biti, ali ne možeš saznati gdje.

edit: zapravo, hrpu stvari ne možeš saznati
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 14:11   #3
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
Žao mi je zbog tvoje mačke
No, smijem li pitati zašto te zanima njena iduća inkarnacija?
Ako će se i inkarnirati (), možda možeš saznati kada će to biti, ali ne možeš saznati gdje.

edit: zapravo, hrpu stvari ne možeš saznati
Zanima me jer mi nedostaje i krivo mi je što je uginula nesretnim slučajem.
Moguće je saznati i gdje, možda ne točno onda približno. Npr. njen Mjesec je u 5.kući (polje doma narednog života) pa bi to moglo biti uz vodu (inače živim pored rijeke. Također vladar 1. i 2. kuće (sadašnji i naredni život) su u aspektu, a vladar 4. i 5. (sadašnji dom i dom u narednom životu) je isti.
Zanimljivo je da je u sve to upletena i 12.kuća (prošli život) kroz aspekte pa sumnjam da je ona zapravo jedna maca koja mi je nestala godinu dana ranije (isto uzrok smrti prošlog života je Neptun-nestanak). Sve se jednostavno prečudnovato isprepliće.
S druge strane, susjedov kućni ljubimac, 8.kuća je Saturn u Lavu-trigon Jupiter u Strijecu i Merkur u Ovnu =umirovljeni vojni pas; a susjedov ljubimac u narednom životu je 9.kuća-vladar Merkur u Ovnu-trigon Saturn u Lavu i trigon Jupiter u strijelcu - ista stvar dakle u sadašnjem i narednom životu.
Od okolo mjesto narednog rođenja ukazuje na ovo sadašnje.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 14:47   #4
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Zanima me jer mi nedostaje i krivo mi je što je uginula nesretnim slučajem.
Moguće je saznati i gdje, možda ne točno onda približno. Npr. njen Mjesec je u 5.kući (polje doma narednog života) pa bi to moglo biti uz vodu (inače živim pored rijeke. Također vladar 1. i 2. kuće (sadašnji i naredni život) su u aspektu, a vladar 4. i 5. (sadašnji dom i dom u narednom životu) je isti.
Zanimljivo je da je u sve to upletena i 12.kuća (prošli život) kroz aspekte pa sumnjam da je ona zapravo jedna maca koja mi je nestala godinu dana ranije (isto uzrok smrti prošlog života je Neptun-nestanak). Sve se jednostavno prečudnovato isprepliće.
S druge strane, susjedov kućni ljubimac, 8.kuća je Saturn u Lavu-trigon Jupiter u Strijecu i Merkur u Ovnu =umirovljeni vojni pas; a susjedov ljubimac u narednom životu je 9.kuća-vladar Merkur u Ovnu-trigon Saturn u Lavu i trigon Jupiter u strijelcu - ista stvar dakle u sadašnjem i narednom životu.
Od okolo mjesto narednog rođenja ukazuje na ovo sadašnje.
Hm, vidim da ti stvarno jako nedostaje mačka i još jednom, žao mi je što je uginula, no...ne želim biti gruba, ali mislim da ne možeš tako jednostavno saznati kada i gdje će biti inkarnirana (ako će biti inkarnirana). Mačke obično ne rađaju samo jedno mače, nego više njih. Kako ćeš znati koje je tvoje? Neke mačke pojedu svoju mladunčad. Što ako je tvojoj maci zapisano da će biti smaknuta od šape rođene mame?
Uostalom, koliko sam čitala tekstove o reinkarnaciji, (reinkarnaciji ljudi, doduše - nikada životinja) ne možemo se osloniti na naše poimanje vremena. Kod ljudi, prema tim tekstovima, vrijeme između inkarnacija traje (najčešće) dugo, ponekad toliko da se radi o nekoliko stotina godina...
Mislim da je o.k. proučavati inkarniranje i horoskop životinja, ali bilo bi u redu da otpustiš tu macu. Uostalom, ako vjeruješ u reinkarnaciju, a vidim da vjeruješ, onda bi ti trebalo biti lako vjerovati da će sve biti baš onako kako treba biti....
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 08:18   #5
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
Hm, vidim da ti stvarno jako nedostaje mačka i još jednom, žao mi je što je uginula, no...ne želim biti gruba, ali mislim da ne možeš tako jednostavno saznati kada i gdje će biti inkarnirana (ako će biti inkarnirana). Mačke obično ne rađaju samo jedno mače, nego više njih. Kako ćeš znati koje je tvoje? Neke mačke pojedu svoju mladunčad. Što ako je tvojoj maci zapisano da će biti smaknuta od šape rođene mame?
Uostalom, koliko sam čitala tekstove o reinkarnaciji, (reinkarnaciji ljudi, doduše - nikada životinja) ne možemo se osloniti na naše poimanje vremena. Kod ljudi, prema tim tekstovima, vrijeme između inkarnacija traje (najčešće) dugo, ponekad toliko da se radi o nekoliko stotina godina...
Mislim da je o.k. proučavati inkarniranje i horoskop životinja, ali bilo bi u redu da otpustiš tu macu. Uostalom, ako vjeruješ u reinkarnaciju, a vidim da vjeruješ, onda bi ti trebalo biti lako vjerovati da će sve biti baš onako kako treba biti....
Vidim da ne znaš puno o mačkama. Mačka rađa po jedno mladunče svakih 30-60 min, a porod može trajati i do 3 sata; dakle mladunčad ima različite horoskope. Dosad se moja starija maca okotila 2 puta, srećom u vrijeme kad je netko bio doma, pa smo zapisali vrijeme za svih njih. Čula sam za poremećaj kod mačaka kad pojedu svoju mladunčad; to se nije desilo nikad i nadam se da se neće.
Vrijeme inkarnacije gleda se prema elementu, vatra se npr. najbrrže inkarnira.
Mislim da se u horoskopima može sve iščitati, samo treba znat kako.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 16:10   #6
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Vidim da ne znaš puno o mačkama. Mačka rađa po jedno mladunče svakih 30-60 min, a porod može trajati i do 3 sata; dakle mladunčad ima različite horoskope. Dosad se moja starija maca okotila 2 puta, srećom u vrijeme kad je netko bio doma, pa smo zapisali vrijeme za svih njih. Čula sam za poremećaj kod mačaka kad pojedu svoju mladunčad; to se nije desilo nikad i nadam se da se neće.
Vrijeme inkarnacije gleda se prema elementu, vatra se npr. najbrrže inkarnira.
Mislim da se u horoskopima može sve iščitati, samo treba znat kako.
U redu, onda sretno. Možda ne znam puno o mačkama, ali o ljudima znam jako puno.
I nije ti dobro biti tako isključiva, a isključivo je i nepromišljeno reći da se u horoskopu može sve iščitati. Kad bi barem sve bilo tako jednostavno..
Mislim ono, ne znamo ni kamo naše duše odlaze nakon fizičke smrti, evo...i čistilište se ukinulo...a tko zna kamo tek odlaze duše umrlih životinja.
Ipak, nadam se da ćeš naći baš onu macu koja će u trbuhu nositi upravo tvoju pokojnu macu i nadam se da ćeš biti u pravo vrijeme na pravom mjestu tako da možeš zapisati vrijeme rođenja pomoću kojeg ćeš 100% znati da je dotično inkarnirano mače baš tvoje.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 16:42   #7
Opasno je igrati se s tim stvarima. Saranodija, možeš pogriješiti (gotovo sam 100% siguran da ćeš pogriješiti ) i "odabrati" krivo mače.
Projicirat ćeš na njega sve ono što ti je bilo prošlo mače, pa se ovo neće moći individualno razvijati, nego će stalno biti u sjeni i prekriveno očekivanjima koja su se zahtijevala od ovog pokojnog. To će rezultirati traumom.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 16:51   #8
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Opasno je igrati se s tim stvarima. Saranodija, možeš pogriješiti (gotovo sam 100% siguran da ćeš pogriješiti ) i "odabrati" krivo mače.
Projicirat ćeš na njega sve ono što ti je bilo prošlo mače, pa se ovo neće moći individualno razvijati, nego će stalno biti u sjeni i prekriveno očekivanjima koja su se zahtijevala od ovog pokojnog. To će rezultirati traumom.
hvala, endi
no, iako si pažnju usmjerio na probleme u razvoju potencijalnog mačeta koje bi moglo patiti od traume življenja u sjeni pokojnog, nije li pravo pitanje, u kojoj mjeri je osoba, koja se toliko veže za uginulog kućnog ljubimca, i sama emocionalno nestabilna?
kako tek podnijeti gubitke odnosno smrt bliskih osoba, roditelja, braće, sestara, djece, prijatelja ako se ovakva potraga pravi samo za - kućnim ljubimcem?
svaka čast astrologiji i saradoniji, ali mislim da je ovo krivi pristup
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 01:36   #9
A šta ako se pokojna mačka inkarnira u neku drugu životinju ili čoveka?
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 08:43   #10
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
U redu, onda sretno. Možda ne znam puno o mačkama, ali o ljudima znam jako puno.
I nije ti dobro biti tako isključiva, a isključivo je i nepromišljeno reći da se u horoskopu može sve iščitati. Kad bi barem sve bilo tako jednostavno..
Mislim ono, ne znamo ni kamo naše duše odlaze nakon fizičke smrti, evo...i čistilište se ukinulo...a tko zna kamo tek odlaze duše umrlih životinja.
Ipak, nadam se da ćeš naći baš onu macu koja će u trbuhu nositi upravo tvoju pokojnu macu i nadam se da ćeš biti u pravo vrijeme na pravom mjestu tako da možeš zapisati vrijeme rođenja pomoću kojeg ćeš 100% znati da je dotično inkarnirano mače baš tvoje.
U svijetu jest sve jednostavno, ljudi su ti koji uvijek sve zakompliciraju
Naravno da se zna kuda se ide kad se ostavi za sobom fizičko tijelo, stvar je samo u tome što postoje različita shvaćanja o tome i ljudi zavisno od svog mentalnog sklopa imaju sliku o tome na način koji im odgovara. Isto vrijedi i za životinje, proces je isti za svih i dešava se s istim razlogom, kod nekog ide brže kod nekog sporije, kod nekog iz jednog individualnog razloga kod nekog iz drugog individualnog razloga.
E sad da li će moja pokojna maca zaista biti ponovno samnom, ne znam...dok se ne okote moje dvije mace i zapišem horoskope, ako budem imala sreće da opet budem kući i prisutna. Ako ne ništa, ako je ne nađem, opet ništa. Znam da ćemo se jednom srest u ovom ili nekom drugom životu, u obliku čovjek mačka ili nekom drugom tko zna. Ali dok postoji nada i horoskop, istraživat ću, zašto ne?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 08:51   #11
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Opasno je igrati se s tim stvarima. Saranodija, možeš pogriješiti (gotovo sam 100% siguran da ćeš pogriješiti ) i "odabrati" krivo mače.
Projicirat ćeš na njega sve ono što ti je bilo prošlo mače, pa se ovo neće moći individualno razvijati, nego će stalno biti u sjeni i prekriveno očekivanjima koja su se zahtijevala od ovog pokojnog. To će rezultirati traumom.
Možda ću zaista pogrešno izabrati, tko zna, da sam 100% sigurna u pravilan odabir onda ne bih ovdje postavila neka pitanja. Hoće li to biti ona ili ne tko zna, vrijeme će pokazati i njezino (ili njegovo ponašanje). Ako ne bude, opet dobro...maca je maca...trenutno ih imam 6..sve su različite u osobnosti i svaka je preslatka na svoj način...što se tiče uginule mace, da se desilo to bilo kojoj od ovih 6 reagirala bih jednako, sa tugom kao i uvijek kad odlaze voljena bića. Prije nekoliko godina od starosti je uginuo jedan moj mačak koji je bio samnom od mog djetinjstva..ne bih se složila da mojih 6 mačaka žive u njegovoj ili ičijoj sjeni....tko zna gdje je sad on...ali znam da on nije jedan od njih...tako da Endimion, uza svo dužno poštovanje, procijenio si me i osudio na temelju gomilu indicija, bez ikakvih činjenica...uopće ne poznaješ Saradoniju dovoljno da bi napisao to što si napisao..(bez uvrede)
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 08:57   #12
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
A šta ako se pokojna mačka inkarnira u neku drugu životinju ili čoveka?
prije će u drugu životinju nego u čovjeka
znaš kako se kaže, svi smo mi bili i robovi i kraljevi.
bitno je iskustvo, što više iskustva, više znanja, što više znanja - veća starost.
mislim da bi sličan princip trebao vrijediti za životinje, treba proći cijeli dijapazon životinjskih iskustava da bi stekla "pravo" roditi se u složenijem obliku postojanja.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 09:03   #13
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
hvala, endi
no, iako si pažnju usmjerio na probleme u razvoju potencijalnog mačeta koje bi moglo patiti od traume življenja u sjeni pokojnog, nije li pravo pitanje, u kojoj mjeri je osoba, koja se toliko veže za uginulog kućnog ljubimca, i sama emocionalno nestabilna?
kako tek podnijeti gubitke odnosno smrt bliskih osoba, roditelja, braće, sestara, djece, prijatelja ako se ovakva potraga pravi samo za - kućnim ljubimcem?
svaka čast astrologiji i saradoniji, ali mislim da je ovo krivi pristup
Stvarno sam neugodno iznenađena...mislila sam da je ovo astro forum gdje se postavljaju astro pitanja, ali valjda neki nemaju dovoljno otvorene umove i potrebna saznanja da bi znali astrološki odgovoriti na pitanje.
Ne razumijem čemu psihološka procjena moje ličnosti?
Ni ti neznaš ništa o meni a pogotovo ne što se tiče smrti i gubitaka. Dušo draga izgubila sam 3 osobe iz bliske obitelji, a prva smrt i gubitak je bila sa mojih 10 god.,tako da mislim da gubitke dobro podnosim a ne ovako kako si ti napisala, i na osnovu čega uostalom?Također, ne tražim ih jer nije tako zapisano u našim horoskopima, a srest ću ih jednom kad za to dođe vrijeme....
Također užasno me smeta što se astro topici često iskorištavaju za teme koje nemaju veze sa astrologijom, kao npr ovo psihologiziranje koje je gomila indicija i pretpostavki, a zašto? da bi se netko uzdignuo iznad nekog drugog i ispao pametan?
Zbog toga uopće višeneću odgovarat na ovakve postove koji nemaju veze s onim na šta je topic naslovljen.
Ako se netko razumije u karmičku astrologiju i inkarniranje, bila bih zahvalna čuti mišljenje, ako ne poštedite me ljudi psihijatrije..i izigravanja psiholoških stručnjaka na osnovu 2 posta. Nije ovo mjesto za takve stvari!!!
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 09:20   #14
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Stvarno sam neugodno iznenađena...mislila sam da je ovo astro forum gdje se postavljaju astro pitanja, ali valjda neki nemaju dovoljno otvorene umove i potrebna saznanja da bi znali astrološki odgovoriti na pitanje.
Ne razumijem čemu psihološka procjena moje ličnosti?
Ni ti neznaš ništa o meni a pogotovo ne što se tiče smrti i gubitaka. Dušo draga izgubila sam 3 osobe iz bliske obitelji, a prva smrt i gubitak je bila sa mojih 10 god.,tako da mislim da gubitke dobro podnosim a ne ovako kako si ti napisala, i na osnovu čega uostalom?Također, ne tražim ih jer nije tako zapisano u našim horoskopima, a srest ću ih jednom kad za to dođe vrijeme....
Također užasno me smeta što se astro topici često iskorištavaju za teme koje nemaju veze sa astrologijom, kao npr ovo psihologiziranje koje je gomila indicija i pretpostavki, a zašto? da bi se netko uzdignuo iznad nekog drugog i ispao pametan?
Zbog toga uopće višeneću odgovarat na ovakve postove koji nemaju veze s onim na šta je topic naslovljen.
Ako se netko razumije u karmičku astrologiju i inkarniranje, bila bih zahvalna čuti mišljenje, ako ne poštedite me ljudi psihijatrije..i izigravanja psiholoških stručnjaka na osnovu 2 posta. Nije ovo mjesto za takve stvari!!!
Slažem se sa svime što si napisala i nemoj se ljutiti, nije bilo nikakvih loših namjera.
O reinkarniranju dosta znam, zato sam napisala svoje mišljenje i dalje mislim da je karmička astrologija za životinje glupost. Govoriti o karmi...ah, pitanje je imaju li životinje uopće karmu i ako imaju u kojoj se mjeri ona razlikuje od naše jer naposlijetku, svijest je ono što nas razlikuje od životinja, mi SVJESNO činimo većinu stvari u životu, životinje po nagonu. Mislila sam da će moje mišljenje biti od pomoći. I stvarno, i mene zanima što za reći imaju karmički astrolozi o ovoj temi. Jako me zanima.
I nije do mene, zaista, stvar je u Saturnu u 12. kući koji me svakodnevno nagoni da dobro proučim i lice i naličje stvarnosti jer ona često nije ono što nam se čini da je.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 10:09   #15
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
Slažem se sa svime što si napisala i nemoj se ljutiti, nije bilo nikakvih loših namjera.
O reinkarniranju dosta znam, zato sam napisala svoje mišljenje i dalje mislim da je karmička astrologija za životinje glupost. Govoriti o karmi...ah, pitanje je imaju li životinje uopće karmu i ako imaju u kojoj se mjeri ona razlikuje od naše jer naposlijetku, svijest je ono što nas razlikuje od životinja, mi SVJESNO činimo većinu stvari u životu, životinje po nagonu. Mislila sam da će moje mišljenje biti od pomoći. I stvarno, i mene zanima što za reći imaju karmički astrolozi o ovoj temi. Jako me zanima.
I nije do mene, zaista, stvar je u Saturnu u 12. kući koji me svakodnevno nagoni da dobro proučim i lice i naličje stvarnosti jer ona često nije ono što nam se čini da je.
Ne znam na temelju čega tako misliš o karmi životinja. Dobro, valjda neki razlog postoji.
Karma je zakon akcija-rekacija i cijela priroda funkcionira na tom principu. Zašto neku životinju zgazi auto, neka se otruje, neka doživi duboku starost, neka umre pri rođenju - pa valjda ne iz prirodnog hira, već radi karme.
Ljudi zapravo jako malo žive po svojoj svijesti, djeluju pod uzrokom emocija i vlastitih misli...
Dobro, činjenica je da Saturn u 12.kući sagledava racionalno teme 12.kuće, zanima me jesi li prošla saturnov ciklus?
Evo jedan članak o karmi i životinjama ako te zanima:
http://www.beliefnet.com/story/186/story_18677_1.html
Još nešto, sve se u prirodi sastoji od 4 osnovna elementa, prima uticaje planeta, aspekata...zašto bi životinje bile van toga, pa nisu iz druge galaksije .
Pokušaj posaditi neko drvce, zapiši točan datum i sat sadnje. Kad naraste ga posijeci, tek onda pogledaj horoskop tog drveta i mislim da ćeš se iznenaditi.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 14:39   #16
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
prije će u drugu životinju nego u čovjeka
znaš kako se kaže, svi smo mi bili i robovi i kraljevi.
bitno je iskustvo, što više iskustva, više znanja, što više znanja - veća starost.
mislim da bi sličan princip trebao vrijediti za životinje, treba proći cijeli dijapazon životinjskih iskustava da bi stekla "pravo" roditi se u složenijem obliku postojanja.
Da sam mačka bilo bi mi poniženje da se inkarniram u čoveka.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 00:11   #17
podrška saradoniji!

ja vjerujem da zivotinje imaju karmu kao i sva bica i vjerujem da je moguce da macka predje u neku drugu kategoriju kao uostalom i covjek. moja sadasnja macka je neko ko je bio povezan sa mnom i prije, moguce da je bila neka moja umrla macka a moguce i da je bila covjek jer je jako napredna macka.

ali draga saradonija, iako razumijem da kao plutonian sa svakim novim gubitkom voljenog bica prozivljavas bure i oluje i ne zelis to prihvatiti, jedini izlaz je to let go. iako ti zelim da doznas odgovore na pitanja, vjeruj mi da ti to nikad neces moci izracunati i pogoditi jer nisi bog i nemas kontrolu nad tim bez obzira na znanje koje prikupis, uvijek ce se sudbina nekako poigrati s tobom. ako toliko patis za mackom, biti cete opet zajedno ali to ce biti kad se najmanje nadas i kad budete opet spremne jedna drugoj pomoci. do tad ces jos svasta prozivit a ova bol je dio toga. mozes samo vjerovati da ce to neko u buducnosti super namjestiti i smiriti se, naci ce tebe tvoja maca i bez racunanja.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 00:14   #18
saturn u 12. racionalno gleda na stvari iz 12. kuce i dodala bi prilicno beznadezno. zato tesko pronalazi utjehu i smirenje.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 00:20   #19
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
a moguce i da je bila covjek jer je jako napredna macka.
malo vjerojatno, gotovo pa nemoguće
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 11:21   #20
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
malo vjerojatno, gotovo pa nemoguće
zašto ne može čovjek postat mačkom ili obrnuto?
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.