Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2010., 23:44   #61
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ima veze naravno..no takav način "nabrajanja" nema previše smisla jer ne daje cjelovitu sliku. Općenito "način nabrajanja" ponekih položaja i na ostalim topicima ne prakticiramo jer nije astrološki preveć "upotrebljiv". Bilo bi lijepo i imalo više smisla kada bi takav post bio napisan na način da si opisala svoju kosu i ostavila npr. link na kartu (ako to želiš možeš mi poslati podatke na PM pa ću ga umetnuti).


Razmišljah i općenito kako bi ovaj topic usmjerila na način da ishoduje konkretne stvari. Tj. budem probala složiti na način da imamo što transparentniju sliku. Još se razmišljam kako to izvesti.
Ma ok, nisam ni sama znala što i kako.

Uglavnom, ovo je moja kosa, možda posluži za neke opise itd.:
Link

Kovrčava je kao na drugoj fotki, duga od ramena do pola leđa, trenutno čokoladna.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 23:56   #62
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Ma ok, nisam ni sama znala što i kako.

Uglavnom, ovo je moja kosa, možda posluži za neke opise itd.:
Link

Kovrčava je kao na drugoj fotki, duga od ramena do pola leđa, trenutno čokoladna.
bujna (MO) i oštra (MA)

a kakav ti je SA i Jarac u natalnoj?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 23:58   #63
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
bujna (MO) i oštra (MA)

a kakav ti je SA i Jarac u natalnoj?
Kaže i da tamni s vremenom, to je vjerojatno utjecaj Plutona (Venera u Škorpiji, asc Škorpija)

Duljinu kose vezala bih općenito uz Neptun (nemarna duljina) ili Jupiter (samo neka raste kolko ima )
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 00:04   #64
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
bujna (MO) i oštra (MA)

a kakav ti je SA i Jarac u natalnoj?
Moram uklonit' neke osobne podatke iz natalne pa (za)sad mogu ovako napisat' (ako pomaže) - po opisu na astro.com, nema planeta u Jarcu, a za Saturn:


Saturn in the Eleventh House 11th hs

Saturn in Libra

Jupiter Conjunct Saturn

Moon Square Saturn

Mars Sextile Saturn


EDIT
Evo sređene natalne, zahvaljujući mom frendu. Hvala M.

http://yfrog.com/3vnatalnakfg
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 00:06   #65
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Kaže i da tamni s vremenom, to je vjerojatno utjecaj Plutona (Venera u Škorpiji, asc Škorpija)

Duljinu kose vezala bih općenito uz Neptun (nemarna duljina) ili Jupiter (samo neka raste kolko ima )
Trenutno sam u fazi da mi je žao odrezati kosu jer je nekako lijepo narasla, a s druge strane, nije mi lako borit' se s njom. Održavam je na trenutnoj dužini.
Zapravo, volim svoju kosu i oduvijek mi je teško odlučiti se na šišanje i neke drastičnije zahvate.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 00:08   #66
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post

Jupiter Conjunct Saturn
Ovo je, rekla bih, "krivac" za dužinu
Venera ti je, pretpostavljam, u 1. kući?
Što bi se reklo da ti je kosa definitivno ukras, i to na prvi pogled

EDIT: nije u prvoj, 12., konj na ASC, ali to je slično, čak i jače, dakle, upada u oči kao ukras, na prvi dojam, a daje i ljepotu općenito.

Zadnje uređivanje TincH : 14.05.2010. at 00:20.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 00:16   #67
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ovo je, rekla bih, "krivac" za dužinu
Venera ti je, pretpostavljam, u 1. kući?
Što bi se reklo da ti je kosa definitivno ukras, i to na prvi pogled
Da, u 1. kući, a kosa je nešto što na meni svi primijete. Mislim, nije ni čudo, s obzirom na bujnost i dužinu.

Sad mi je kosa najduža ikad. Prije je uglavnom bila do ramena.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 08:11   #68
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Moram uklonit' neke osobne podatke iz natalne pa (za)sad mogu ovako napisat' (ako pomaže) - po opisu na astro.com, nema planeta u Jarcu, a za Saturn:


Saturn in the Eleventh House 11th hs

Saturn in Libra

Jupiter Conjunct Saturn

Moon Square Saturn

Mars Sextile Saturn


EDIT
Evo sređene natalne, zahvaljujući mom frendu. Hvala M.

http://yfrog.com/3vnatalnakfg
eto, kosa-Saturn:
bujna 90 Mjesec
oštra 60 Mars
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 09:34   #69
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ovo je, rekla bih, "krivac" za dužinu
Venera ti je, pretpostavljam, u 1. kući?
Što bi se reklo da ti je kosa definitivno ukras, i to na prvi pogled

EDIT: nije u prvoj, 12., konj na ASC, ali to je slično, čak i jače, dakle, upada u oči kao ukras, na prvi dojam, a daje i ljepotu općenito.
Dobro, piše nešto da je na kraju 12. pa se to tumači kao 1. Ne kužim se u to dovoljno pa samo čitam što mi piše.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 11:20   #70
Dobro jutro
U snu sam se sjetila mjesečeve kose



Glatka, bujna, sjajna, izrazito ravna, "vlažna", kao nakon kupanja u moru (Mjesec je na sve načine vezan uz vodu).
Vjerojatnije tamna nego svjetla. Zamislim noćno kupanje u jezeru pod mjesečinom, pa ne znaš je li kosa stvarno tamna, ili je od vode potamnila. Inače, svaka kosa po izlasku iz vode izgleda tamnije.
Vlasi izgledaju bogato, vlažno, nikad nisu suhe, niti strše, gotovo kao kosa iz reklame.




Ako ćemo otići malo dalje - evo i kose iz horora The Ring


Zadnje uređivanje TincH : 14.05.2010. at 11:27.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 13:43   #71
Čini mi se da moja spada u mjesečevu. Egzaltirani mjesec, ASC bik i donekle odgovara opisu, dosta je osjetljiva na vlagu, kad puše jugo bude valovitija a na buru samo strši Tamna boja, vladar ASC u škorpionu 90 saturn 0 pluton/merkur 180 mjesec (ove aflikacije mi se inače ne sviđaju)
Ugl nikad ne znam kako će sljedeći dan izgledat
__________________
*

Zadnje uređivanje Šlus : 14.05.2010. at 13:49.
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 19:49   #72
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Dobro jutro
U snu sam se sjetila mjesečeve kose

Ovo je najsličnije mom tipu kose,iako mi je vixen napisala da je i možda tip Plutona,mada ja ne znam kako bi ta Plutonova izgledala na slici,možda slična(a Pl mi je i na ASC-u).
Uglavnom,ravna,teška i pada ovako kao na slici,samo nije baš da je svaka dlaka na svom mjestu,ovdje izgleda lijepo počešljana.Moja je na krajevima i malkice bujnija nego na ovoj slici.Ali posjeduje taj sjaj i pad i ravnoću.Na dodir je glatka i mekana nekako.Mjesec mi je u Raku,tako da je i moja mama u mladosti imala isto kao i ja dugu kosu i vrlo je slična ovoj na slici.Tako da su nam identični tipovi kose.
U nekoj recimo tinejdžerskoj dobi je bila još teža,još bujnija,kao neka griva,ali ovakva kao na slici,ravna i pada,a vrlo gusta.

Zadnje uređivanje adiam : 14.05.2010. at 20:01.
 
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 19:59   #73
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Samo da se nadovežem ako mogu.

Mars su spolni hormoni,to stoji,ali ako će nekoga zanimati sam proces ispadanja kose treba gledati generalno spolne hormone,a tu nastupa i pluton,8.k.

Zašto generalno?

Zato što kod muškaraca je prvenstveno u igri mars,ali kod žena proces ispadanja kose je vezan za trenutni/prolazni ili trajniji homonalni disbalans i muških i ženskih spolnih homona,a spolne hormone opisuje samo pluton u generalnoj formi kao vladar 8.k i genitalnog sustava(između ostalog). Svakako u tom slučaju obratiti pažnju na vladara 8.k u osobnom natalu,pozicije marsa i plutona te aspekte i tranzite na njih.
Ovo si dobro napisala.Sjetila sam se da sam u periodu Saturnovoj tranzita kroz Lava(kad mi je pojačano opadala kosa)upravo se dešavalo i da mi je mjesečnica izostajala.Koliko sam vidjela onu noć kad sam ukucala na 2006. godinu kao sredinu tog perioda,baš se vidi to nepovoljno djelovanje između tranzitnog Saturna i Plutona(on je na asc-u) i tranzitnog i nat Saturna(koji je u 1.kući).Dalje nisam detaljno gledala za Mars,a sigurno je i on imao tu svoje prste.Uglavnom,sigurno je da je sve to djelovalo i na hormone,i opećenito cijeli organizam...gubitak težine i sl.Sve je to međusobno povezano,pa tako se odrazilo i na kosu.
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 10:44   #74
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Mislim da će općenito s ulaskom Urana u znak ovna (glava) ponovo doći i kod žena trend kratkih kosa, kosa koje strše ili odražavaju osobniji gard.


Baš sam to jučer komentirala s kolegicom gledajući cure i žene po gradu. Kako je nastupila najezda kratkih frizura.
I kako izgledaju ljupko i ženstveno.
Posebno se nosi ovaj šnit u svim varijacijama, permutacijama i bojama:


__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 15.05.2010. at 20:34. Reason: slika
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 14:08   #75
Da, i ja sam primijetila da su se cure počele masovno šišati na kratko. Pogotovo su popularne razne varijacije one Rihannine frizure i neke kvazi-irokeze. Uz to, žene su hrabrije i kad su boje u pitanju.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 01:06   #76
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Da, i ja sam primijetila da su se cure počele masovno šišati na kratko. Pogotovo su popularne razne varijacije one Rihannine frizure i neke kvazi-irokeze. Uz to, žene su hrabrije i kad su boje u pitanju.
Da,ali uran još uvijek nije ušao u znak ovna.

Iako,ovo što ste naveli bi spadalo pod neposredni utjecaj urana obzirom da je na samom kraju riba.

I još jedna stvar koju bi voljela istaknuti. Ovaj trend kratke kose je doslovce samo trendovski uvjetovan i to u zadnje vrijeme prvenstveno imiđom Rihanne... A pravi utjecaj urana u ovnu će se tek ispoljiti. Dakle,treba razlučiti pomodarstvo od originalosti.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 03:37   #77
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Da, i ja sam primijetila da su se cure počele masovno šišati na kratko. Pogotovo su popularne razne varijacije one Rihannine frizure i neke kvazi-irokeze. Uz to, žene su hrabrije i kad su boje u pitanju.
Da. Nekako je to krenulo ovog proljeća. I baš gledam u frizeraju neki dan katalog i skužim da su ove godine kratke frizure ponovo in.


Ovaj šnit Rihanne je ful praktičan jer čini dobar prelaz prema polu dugoj, a bio je popularan još tamo 80tih -njena verzija je samo malo ušminkanija i tehnički dotjeranija. Osim toga zahvalan je za mnoge oblike lica.

Ne znam da li je itko obratio pažnju na to, ali 80tih su bile kratke zurke prilično u modi što se može vidjeti u muzičkim video spotovima i dosta su nalik ovima koje su trendi za 2010. Retro?

Neku vrstu irokezice je nosila i tada popularna Grace Jones.


Ili npr. Blondie look



Bilo bi zgodno pogledati kakvi su tada aspekti harali svodom
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 10:18   #78
Uran je tada (80-ih) bio u Strijelcu, odnosno Jarcu.


vixen, što je originalnost u velikom broju nego pomodarstvo?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 10:36   #79
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Baš sam to jučer komentirala s kolegicom gledajući cure i žene po gradu. Kako je nastupila najezda kratkih frizura.
I kako izgledaju ljupko i ženstveno.
Posebno se nosi ovaj šnit u svim varijacijama, permutacijama i bojama:

Da, Uran je uvijek trend koji nadolazi i baš je za njega karakteristično to nagovještavanje onog što dolazi. Tj. kao što stvari s Saturnom znaju kasniti tako one s Uranom znaju - Uraniti.

Pa baš kao što veliš sada su još žemstvene, ulaskom u ovna više neće biti tako. Evo jedne Uranovsko-ovnovske:



Zadnje uređivanje Fish 1968 : 16.05.2010. at 11:02.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 10:44   #80
Kosa tipa Venere:


Kosa Venerina tipa je glatka, fina, gotovo svilenkasta...najčešće blago valovita i svjetlija. No ono što je karakterizira na prvi pogled nije ni boja niti valovitost ili ne -već "ublažavanje", "ljepota", "blagost"...koju ta kosa daje vlasniku. Jer ovo je kosa koja prirodno pada i tvori ženstvenu frizuru bez intervencije škara.




Muškarci:


Za muškarce Venerina tipa kose karakteristično je da jako često nose (u jednoj fazi života su nosili) dužu kosu. Pa ako je više i ne nose točno se vidi da im je ona bolje stajala....tj...s njom su bili i privlačiniji ženama. Takva kosa im i crte lica i ukupni izgled čini blažim. To je i "elegancija u kosi".

Također na muškoj glavi Venerin tip kose izgleda još nježnije nego na ženama valjda zbog suprotnosti s "muškim".


Matthew McConaughey ima takvu kosu....ubila sam se tražeći sliku jer je na većini njih mokre kose, a i često je izlaže Suncu pa je zbog zaštite maže očito. No on je baš taj tip muškarca kojem ta lijepa svilenkasta kosa uljepšava ukupnu pojavnost...sam po sebi bi izgledao puno grublje, da nije te kose. Njom se može prikazati kao "lijepi dečko".


Tj. da budem slikovitija to je taj tip kose da kada bi npr. uzeli jednu njegovu takvu sliku i kao u onim kompjuteriziranim fotorobotima stavili umjesto njegova lica žemsko, ne bi se kužilo da je to kosa s muške čube.

Dakle, ovo su muškarci s prirodno "ženstvenim frizurama":








Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.