Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2013., 23:12   #1781
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Mnoge se stvari mijenjaju i saznaju u znanosti čak i tijekom ljudskog života.
Čak je Hawking imao svakojake ideje. Od toga da je svemir cikličan i da će vrijeme ići u nazad ako dođe do sabijanje svemira. Da bi pred kraj života podržavao teoriju o multisvemiru sa raznovrsnim oblicima pojedinih svemira.

Ali to ne znači da nema i drukčijih ideja: http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it...gi-svemir.html
Moj pokojni djed bi se sramio i jednu jedinu Hawkingovu ideju izreć...možda "vrijeme" i sad ide u nazad? Stoji ?, a sve drugo se kreće...
dominik01 is offline  
Old 24.10.2013., 08:12   #1782
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ali zadnja teorija kozmologije tvrdi suprotno. Da bi nešto postojalo mora biti materijalno i u prostor vremenu. A da bi bilo aktivno mora postojati i energija.
Točno samo to prostor vrijeme u svemiru uopće nije nikakav prostor nego medij s obzirom da gravitacija i sve ostal fundamentalne sile utječu na njega kao da je guma ili maslac-to je 100% nepobitan dokaz da naše svemirsko prostor vrijeme nije nikakav pravi prazan prostor nego medij/sadržaj koji je nastao i postoji u praznom prostoru.

Quote:
Sve to nastaje velikim praskom iz praktički ničega. Nije baš skroz ništa, ali je manje od planckove duljine. A sve to što nastaje ima energetsku bilancu NULA !
O tome se i radi, energetska bilanca je 0, ali točnije rad je 0, ali je sve uravnoteženo, to sve postoji i energija postoji, ali je u ravnoteži pozitivna energija i negativna energija i zato je je rad 0, zato je aktivnost 0, ali je energija/naboj je i dalje uravnotežena i definitvno postoji.

Dovoljno je da dođe do jedne male neravnoteže, i opet se sve aktivira i obavlja rad, jer kada ponovno dođe do neravnoteže nikada više ništa niti ne bi moglo nastati jer ne bi ništa od navedenog postojalo, niti bi uopće moglo nastati, jer ništa ne bi postojalo-ništa se nikada ne bi moglo aktivirati i ne bi nikada moglo početi obavljati rad.

Quote:
Ono što mi vidimo kao materiju i energiju, znamo da su neuništivi. Ali ne shvaćamo da se upravo meterioenergija PONIŠTAVA sa gravitacijom svemira.
O tome sam prije pisao !
Isti slučaj kao što sam gore napisao i materija/energija i gravitacija i dalje postoje (isto kao i pozitivna i negativna energija u gornjem primjeru), ali su u ravnoteži, o tome se radi, njihove suprotne energije, kada su poništene su u ravnoteži, ali i dalje postoje, iako je rad 0, jer da tome nije tako, jer kada ponovno dođe do neravnoteže nikada više ništa niti ne bi moglo nastati jer ne bi ništa od navedenog postojalo, niti bi uopće moglo nastati, jer ništa ne bi postojalo-ništa se nikada ne bi moglo aktivirati i ne bi nikada moglo početi obavljati rad.

Quote:
Kada sam imao 5 godina i uhvatio poklopac zdjele u kojoj se nešto kuhalo. Ali je poklopac bio starinski, bez izolacije. Držao sam ga u ruci oko 0.2 sekunde

Jedan je pomorac u New Yorku pitao prolaznika: What is a time ?
A ovaj zaprepašćeno odgovorio na engleskom : to nije jasno niti samome Einsteinu, a kamoli meni !
U stvari je čovjek mislio pitati koliko je sati: What time is it
Ali se zajebao, pa pitao što je vrijeme !!??
Stoga treba čitati:
E, tu knjigu isto imam doma kod sebe.
Hyper-man is offline  
Old 24.10.2013., 10:22   #1783
Quote:
Hyper-man kaže: Pogledaj post
Ako je svijest, kako ti kažeš, beskonačna potencijalna energija, u ravnoteži, onda ta svijest nije svjesna ničega jer nema nikakvog rada jer je energija rada 0
Kad ćeš konačno shvatiti da je svijest ta koja započinje rad?

Quote:
Hyper-man kaže: Pogledaj post
ti zbilja ne razumiješ baš ništa i valjaš gluposti.
Onaj koji ne razumije ništa i valja gluposti si upravo ti.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Old 24.10.2013., 10:31   #1784
šooora, šora, šor-ke-lja ... ♩♪♫
ćumez is offline  
Old 24.10.2013., 11:13   #1785
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Kad ćeš konačno shvatiti da je svijest ta koja započinje rad?
Probaj biti svjestan svojeg miša možda se pokrene pa klikne nešto na ekranu.

Za to ti treba nešto drugo, a ne svijest.
Ironrage is offline  
Old 24.10.2013., 11:24   #1786
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
Probaj biti svjestan svojeg miša možda se pokrene pa klikne nešto na ekranu.

Za to ti treba nešto drugo, a ne svijest.
Ma nemoj!
Probaj ti biti ne svjestan pa pokrenuti svojeg miša
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Old 24.10.2013., 11:48   #1787
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Ma nemoj!
Probaj ti biti ne svjestan pa pokrenuti svojeg miša
To dali si svjestan nečega ili ne nema veze sa samim onime što je potrebno da bi se napravio bilo koji rad. Tvoja svijest je tvoje vlastito postojanje, bez nje - ne postojiš. Isto tako bilo koja svijest bez da je svjesna - ne postoji. Niti može pokrenuti bilo šta niti može stvoriti bilo šta niti ona sama može učinuti da postoji jer za to je več potrebno da netko postoji, toliko o tome što ljubo kaže. Ne biti svjestan znači ne imati sposobnost percipirati i ne imati izravno znanje o bilo čemu.

Tvoja sposobnost percepcije i znanja o mišu ne utjeće na to da se taj miš pokrene. A na to još manje utjeće to kvalitativno stanje te svjesnosti koju zovemo svijest. Svijest nije ta koja generira energiju koja tek može pokrenuti nešto. A kamoli da si samo svijest pa imaš zadatak generirati beskonačnu energiju.

Tu ti treba nešto drugo. Neke druge sposobnosti osim tvoje vlastite svijesti. A ti eto fala bogu imaš mozak, živčani sustav, i zdravu ruku, i naravno um (volju/koordinaciju..)
Ironrage is offline  
Old 24.10.2013., 15:03   #1788
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
Tvoja sposobnost percepcije i znanja o mišu ne utjeće na to da se taj miš pokrene. A na to još manje utjeće to kvalitativno stanje te svjesnosti koju zovemo svijest. Svijest nije ta koja generira energiju koja tek može pokrenuti nešto. A kamoli da si samo svijest pa imaš zadatak generirati beskonačnu energiju.

Tu ti treba nešto drugo. Neke druge sposobnosti osim tvoje vlastite svijesti. A ti eto fala bogu imaš mozak, živčani sustav, i zdravu ruku, i naravno um (volju/koordinaciju..)
A oni što svijaju žlice?
Alex S is offline  
Old 24.10.2013., 15:31   #1789
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
Isto tako bilo koja svijest bez da je svjesna - ne postoji.
Opla, već dopuštaš postojanje "bilo koje" svijesti.
Slažem se s tim da "bilo koja" svijest bez da je svjesna ne postoji.
Međutim čime ti detektiraš postojanje "bilo koje" svijesti.

Odnosno kako detektiraš da, primjerice, kamen nema svijest o svom postojanju?
Ili; da prvi uzrok nema svijest, odnosno da nije svijest.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Old 24.10.2013., 15:35   #1790
Postoji u ljudskoj psihi, ono što se zove nesvjesno. Toga naravno nisam svijestan ali determinira moju svijest.
Alex S is offline  
Old 24.10.2013., 15:45   #1791
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Opla, već dopuštaš postojanje "bilo koje" svijesti.
Slažem se s tim da "bilo koja" svijest bez da je svjesna ne postoji.
Međutim čime ti detektiraš postojanje "bilo koje" svijesti.

Odnosno kako detektiraš da, primjerice, kamen nema svijest o svom postojanju?
Ili; da prvi uzrok nema svijest, odnosno da nije svijest.
Ne bilo koja. Ima ih točno ovoliko i točno ovakve: http://www.galaksija.com/metafizika/denziteti.htm

Denziteti se grubo mogu definisati ovako:

1- vi denzitet – neživa materija. Ukoliko ovdje razgovaramo o učenju, lekcije za materiju bi mogle biti u smislu učenja kako da se kombinuju primitivni biološki organizmi.

2 - gi denzitet – biljno i životinjsko carstvo – Lekcije su u vezi sa biološkim životom, opstankom, adaptacijom, kompeticijom, grupnim organizovanjem, kao što se to primjećuje kod životinja i drugih bioloških formi. Struktura duše ovdje generalno podrazumijeva duhovni bazen određene vrste, međutim, kad ta vrsta postane naprednija, njeni individualni pripadnici mogu se izdvajati uz pomoć raznovrsnijeg individualnog učenja.

3-ći denzitet - ljudi – Ovdje se lekcije iz drugog denziteta nastavljaju u jednoj kompleksnijoj formi, kao bitka za dominaciju u društvu, opstanak itd. Individualno stečena ličnost i individualno učenje ovdje igraju mnogo veću ulogu nego u 2-om denzitetu. Ljudi se ovdje dijele na pre-adamične, koji dijele jednu grupnu dušu određene vrste i adamične, koji imaju individualnu dušu.

Posebna lekcija trećeg denziteta je donošenje odluke u smislu orjentacije, prema služenju drugima u svojoj najvećoj manifestaciji. Donošenje takve svjesne odluke traži posjedovanje individualne duše kao vjerovatno i veliki broj proživljenih života u 3-ćem denzitetu, kako bi duša stekla takav polaritet.

4-ti denzitet – on se opisuje kao djelomično fizičko stanje gdje oni koji su "diplomirali" u trećem denzitetu mogu da poprave ili dovedu do perfekcije polaritet kojeg su izabrali. OPS i OPD su zasebni u 4D i ne dolaze automatski u kontakt, osim u kontekstu njihove interakcije sa 3-ćim denzitetom.

Većina tzv. NLO fenomena podrazumijeva 4D OPS bića. Čisti OPS ne može se pojaviti iznad 4D, vjerovatno zato što je to posljednja materijalna oblast iako samo djelomično.

Bića 4-og denziteta uživaju mnogo svjesniju kontrolu nad fizikalnošću i generalno obrazuju grupe koje telepatski dijele jednu zajedničku riznicu iskustava dok istovremeno zadržavaju određen stepen individualnosti.

5-ti denzitet – Duše iz nižih denziteta nalaze se između svojih inkarnacija u 5D. To je tzv. zona kontemplacije gdje se duše mogu osvrnuti na svoje prošle/buduće živote iz jednog čistog eteričkog stanja bivstvovanja. Međutim, da bi se napredak ostvario, duše se moraju inkarnirati u onom denzitetu koji najviše odgovara njihovom razvojnom stepenu.

6-ti denzitet – On odgovara nivou ‘Imena Božjih’ ili ‘ujedinjenih misaonih formi’. Tu se nalaze entiteti OPD tipa kojima nije više potrebno da se reinkarniraju kako bi ostvarili taj nivo. To takođe odgovara anđelima ili dijanetičkim bićima prema drugim terminologijama.

7-mi denzitet – To je nivo gdje je sve jedno i jedno je sve, u praktičnom i istinskom smislu. Tu ne postoji više nikakva razlika između misli i realnosti. To odgovara pojmu jednog sveobuhvatnog božjeg bića ili univerzuma ili Apsolutnog Sunca (iz učenja 4-ti Put).

Taj koncept je veoma kompleksan i riječi 3-ćeg denziteta su nedostatne kako bi se opisali mnogi aspekti tog područja. U Ra Materijalu nalazimo jedan prilično sistematičan pregled te tematike a Kasiopejski materijal na istom tom temelju pruža određenu nadogradnju. Osnovnu poruku iz ovih učenja predstavlja to da je prelaz iz 3-eg u 4-ti denzitet u nekim slučajevima moguć, ali to zahtijeva ovladavanje lekcijama iz 3-ćeg denziteta, specifično preživljavanjem, karmom i formiranjem jednog istinski individualnog bića koje je u stanju da konstatno radi na polaritetu kojeg je odabrao. Ovladavanje samim sobom u smislu kako se to prezentira u 4-tom Putu, predstavlja jedan od domaćih zadataka u vezi s tim.

Različiti "kosmosi" koji su predstavljeni u kosmologiji učenja 4-ti Put, odgovaraju denzitetima. Direktna uporedba je nemoguća jer se većina tog materijala nalazi izvan domena ljudskih doživljaja.


Jedino je problem: a koliko je sve to uopće istinito !!!

Zadnje uređivanje krena : 24.10.2013. at 16:13.
krena is offline  
Old 24.10.2013., 15:55   #1792
Quote:
Alex S kaže: Pogledaj post
A oni što svijaju žlice?
takvi vjerojatno seru trule patke.

Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Opla, već dopuštaš postojanje "bilo koje" svijesti.
Slažem se s tim da "bilo koja" svijest bez da je svjesna ne postoji.
Međutim čime ti detektiraš postojanje "bilo koje" svijesti.

Odnosno kako detektiraš da, primjerice, kamen nema svijest o svom postojanju?
Ili; da prvi uzrok nema svijest, odnosno da nije svijest.
Ma šta opa, ja več više od godinu dana i to svakim danom i to večinu mojeg budnog života radim i razmišljam o tome.

E sad, odgovor je nikako.

consciousness - 'what is it like to be a something'
To je nešto što se može znati samo osobno i individualno.

@krena, ti denziteti su dokazana glupost i izmišljotina/dezinformacija.

Zadnje uređivanje Ironrage : 24.10.2013. at 16:03.
Ironrage is offline  
Old 24.10.2013., 16:02   #1793
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Kad ćeš konačno shvatiti da je svijest ta koja započinje rad?
A kad ćeš ti shvatiti da svijest ne može početi sa radom ako ju prvo nešto ne aktivira, a to nešto što ju aktivira je energija.
Po tvojoj anti-logici onda i sunce ima svijest, sunčeva energija je svijest, ali opet se vraćamo na početak da je štos u tome što sunce i njegova svijest od nekud dobivaju energiju, plus nisu vječni, njihova svijest ima kraj zato jer je goritov/energija koja ih napaja ograničena.
Plus svijes tne započinje rad, možeš okrenuti glavu bez da išta gledaš i ne biti svjestan ičega i rad će se i dalje obavljati, kao npr pomicanje miša i to kada zatvoriš oči, ne moraš uoće pomictai bilo koji predmet i još da ga moraš promatrati i biti ga svjestan, sve što možeš uopće ništa ne gledati i pomicati predmet bez toga da si ga uopće počeo gledati/promatrati, bez da si ga uopće svjestan i bez da uopće znaš što je taj predmet-jednaka pravila/zakoni/analogije vrijede za tvoju beskonačnu svijest.

Quote:
Onaj koji ne razumije ništa i valja gluposti si upravo ti.
Sorry, ali ti si već bezbroj puta dokazao da si ti taj koji valja gluposti, jer sam već rekao da je svijest oblik energije, nastaje i nestaje kao i sve ostalo, ono što vrijedi u ljudskom mozgu vrijedi i za beskonačnu svijest, nema velike razlike.
Poanta je u tome svijest i da jest energija, opet tu energiju treba napajati nekakav drugi oblik energije, kako god okreneš ne možeš tvrditi suprotno jer znaš da sve tako funkcionira po takvim pravilima/zakonima.
Šah-mat.

Zadnje uređivanje Hyper-man : 24.10.2013. at 16:15.
Hyper-man is offline  
Old 24.10.2013., 16:04   #1794
Quote:
Alex S kaže: Pogledaj post
A oni što svijaju žlice?
To su iluzionisti ne vjeruje svemu što vidiš, za mene najbolji iluzionist trenutno Dynamo, šta je taj čovjek radio..., to je totalna ludnica.
Hyper-man is offline  
Old 24.10.2013., 16:06   #1795
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
takvi vjerojatno seru trule patke.
Iluzionisti su eksperti u tome, nema nikakvih čuda niti ništa tome slično.

Quote:
Ma šta opa, ja več više od godinu dana i to svakim danom i to večinu mojeg budnog života radim i razmišljam o tome.

E sad, odgovor je nikako.

consciousness - 'what is it like to be a something'
To je nešto što se može znati samo osobno i individualno.

@krena, ti denziteti su dokazana glupost i izmišljotina/dezinformacija.
Da, istina.
Hyper-man is offline  
Old 24.10.2013., 16:10   #1796
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
To dali si svjestan nečega ili ne nema veze sa samim onime što je potrebno da bi se napravio bilo koji rad. Tvoja svijest je tvoje vlastito postojanje, bez nje - ne postojiš. Isto tako bilo koja svijest bez da je svjesna - ne postoji. Niti može pokrenuti bilo šta niti može stvoriti bilo šta niti ona sama može učinuti da postoji jer za to je več potrebno da netko postoji, toliko o tome što ljubo kaže. Ne biti svjestan znači ne imati sposobnost percipirati i ne imati izravno znanje o bilo čemu.

Tvoja sposobnost percepcije i znanja o mišu ne utjeće na to da se taj miš pokrene. A na to još manje utjeće to kvalitativno stanje te svjesnosti koju zovemo svijest. Svijest nije ta koja generira energiju koja tek može pokrenuti nešto. A kamoli da si samo svijest pa imaš zadatak generirati beskonačnu energiju.

Tu ti treba nešto drugo. Neke druge sposobnosti osim tvoje vlastite svijesti. A ti eto fala bogu imaš mozak, živčani sustav, i zdravu ruku, i naravno um (volju/koordinaciju..)
Skidam kapu; najbolji post do sada na temu svijesti.
To sve što si napisao ne vrijedi samo za ljudski mozak, nego i za beskonačnu svijest o kojoj LIQ toliko govori i predlaže.
Cijelo vrijeme mu pokušavam reći, da beskonačna svijest u beskonačnom prostoru koju on predlaže bila ona beskonačna ili ne, treba izvor (beskonačne) energije što stvara tu beskonačnu svijest.
Ali reći to LIQ-u je nemoguća misija.

Zadnje uređivanje Hyper-man : 24.10.2013. at 16:17.
Hyper-man is offline  
Old 24.10.2013., 16:13   #1797
Quote:
Hyper-man kaže: Pogledaj post
To su iluzionisti ne vjeruje svemu što vidiš, za mene najbolji iluzionist trenutno Dynamo, šta je taj čovjek radio..., to je totalna ludnica.
Ja sam gledao onaj film u kojem objašnjavaju PSI eksperimente. I dobro šta sam sad tu ja jedini heretik?
I nije samo LSD.
Alex S is offline  
Old 24.10.2013., 16:17   #1798
Quote:
Alex S kaže: Pogledaj post
Ja sam gledao onaj film u kojem objašnjavaju PSI eksperimente. I dobro šta sam sad tu ja jedini heretik?
I nije samo LSD.
E, dragi George, sada si 100% nepobitno dokazao da je štetno gledati u koze.
Hyper-man is offline  
Old 24.10.2013., 18:27   #1799
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post

Ma šta opa, ja več više od godinu dana i to svakim danom i to večinu mojeg budnog života radim i razmišljam o tome.

E sad, odgovor je nikako.
Evo, jedno pitanjce.
Dali je vrabac ili miš koji zbriše čim te ugleda, svjestan da ti postojiš?

Odnosno kako bi ti opisao njegovo saznanje tvog postojanja?
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Old 24.10.2013., 18:39   #1800
Nemam ja pojma o tome kako je to biti vrabac ili miš, ali možda te jednom u mojoj budućoj reinkarnaciji kao miš ili vrabac dođem zezat pa ti svojim mišašstim ili vrabskim jezikom javim kako je to.

Bolji odgovor od toga na to pitanje ti ne mogu dati.
Ironrage is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.