Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2013., 18:26   #1
Labradorici ističe "rok" - dat će je uspavati - OSTAJE S VLASNICIMA

Priča kakvu smo već mnogo puta čitali,ali moramo se nadati tj.pokušati možda će netko udomiti ovu jadnicu.Kuja se zove ANJA, BIJELE boje ,stara tri godine. Zbog preseljenje njezinih vlasnika mora biti udomljenja kod nekog ili će biti uspavana.Naime,vlasnici kuje su podstanari i preselili su se iz kuće u stan. Susjed iz susjednog dvorišta je iz nekakvog svog idiotskog "razloga" danas nesretnu ANJU zavezao sa žicom oko vrata i privezao je u dvorište.Kuja plače,a vlasnici u gabuli kud će s njom,ne vide drugi izlazak osim da ju daju uspavati.Za sada je oglašena na fejsu. Fotografije za sada nemam,jer ne mogu ući u spomenuto dvorište. Informacije na tel.098/305-347Situacija je jako HITNA !
macapapucarica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 18:28   #2
susjed je zavezao njihovog psa, i oni umjesto da zovu policiju prijete da će dati uspavati svog psa?

bogtejebo, kakvih sve debila ima na ovom svijetu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 22:57   #3
Nudim 100 kn za privremeni smještaj.Ovo je bijela labradorica, neće dugo biti nezapažena..Ljudi pomagajte prije smaknuća.Bit će kasno..Tko ima smještaj ovdje?? Kuja je blizu međimurju kaže gospođa i ima štence koje će pokloniti prije odlaska, znači kuja se razmnožava i sad joj je istekao rok trajanja.
bamby st is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 00:19   #4
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
susjed je zavezao njihovog psa, i oni umjesto da zovu policiju prijete da će dati uspavati svog psa?

bogtejebo, kakvih sve debila ima na ovom svijetu
E baš tako,debil do debila!
...
Macapapucarica uzmi,otmi ili šta god... psa i vodi u AZIL ako nema druge varijante, a onda ovdje kukati i tražiti pomoć,kad se nešto već i uradi a ne čekati da drugi rade,možeš zvati i veterinarsku inspekciju,podneti hitnu prijavu i zovi policiju ZBOG NEHUMANOG DRŽANJA PSA,Ti si tamo, ne mi i ti možeš prva ućiniti nešto!??Ili?

Dok stignu zaštitari iz svih krajeva Hrvatske pomoći.. psa neće više biti...
Ućini ti prva nešto konkretno.A mi ćemo pomoći kad psa skloniš od opasnosti.
__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 00:23   #5
Quote:
bamby st kaže: Pogledaj post
Nudim 100 kn za privremeni smještaj.Ovo je bijela labradorica, neće dugo biti nezapažena..Ljudi pomagajte prije smaknuća.Bit će kasno..Tko ima smještaj ovdje?? Kuja je blizu međimurju kaže gospođa i ima štence koje će pokloniti prije odlaska, znači kuja se razmnožava i sad joj je istekao rok trajanja.
...slike,slike,slika,razgovor sa "ljudima",uspostaviti kontakt sa tipom koji je privezao,probati ublažiti situaciju i izvući psa,ali za to treba imati strpljenja,volje i entuzijazma,pisanje nije dovoljno.
__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 00:37   #6
Maca je tek druga ruka, nadam se i ja da će se staviti slike ili preslikati s facea (ako je na faceu još bolje), tražiti novčeke i smještaj..
Je da ja iz svoje udobne sobe samo pišem i o dalekim gradovima razmišljam ja nudim ono što je najvažnije..,tražim plaćeni smještaj.
Obzirom da se bijeli labradori i mogu staviti na prodaju (kuja ima 3 god), valjda je bar malo udomljivija pa i skuplji smještaj sam spremna podijeliti s nekim tko ima volje..
Trudim se, jer face ne otvaram koliko puta sam pročitala ubijena, pregažena, prekasno..., plava šapa mi daje neku nadu iako sam se prije par godina divila koliko ljudi ima i djeluje.., sad je toga puno manje..
Ali eto saznala sam da je od Čakovca 20km mjesto labradorice i maco probaj kopirati slike sa facea pošto nisi direktno uključena pa da se pokrenemo..
bamby st is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 11:35   #7
možete li staviti link gdje je na fejsu, nigdje je nisam vidjela, pa da dijelim dalje?
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 11:58   #8
Ljudi šta ne postoji nekakav zakon bilokakav koji brani veterinaru uspavati mladog, zdravog i pitomog psa samo zato što vlasnicim više nije u panu. Mislim to je glupost i veterinari bi zbog toga trebali gubiti licencu. Pas nije bolestan, opasan, nosioc neke bolesti niti star ili ranjen. Pa to je ZDRAV MLAD PAS. Ja bi osobno zaprijetio veterinaru i vasniku da će biti reklamirani kao ubojice zdravih životinja po svim forumima, stablima i novinama. Strašno ukradie tog psa ili bilo što.
pavijan3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 13:18   #9
Pas ima I štence koji će oni podijeliti, ne želim pomišljati gdje će svi ti jadni štenci završiti.

Opcija uzimanja mame I štenaca ?????
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 13:19   #10
Quote:
trendkill kaže: Pogledaj post
Ljudi šta ne postoji nekakav zakon bilokakav koji brani veterinaru uspavati mladog, zdravog i pitomog psa samo zato što vlasnicim više nije u panu. Mislim to je glupost i veterinari bi zbog toga trebali gubiti licencu. Pas nije bolestan, opasan, nosioc neke bolesti niti star ili ranjen. Pa to je ZDRAV MLAD PAS. Ja bi osobno zaprijetio veterinaru i vasniku da će biti reklamirani kao ubojice zdravih životinja po svim forumima, stablima i novinama. Strašno ukradie tog psa ili bilo što.
I da postoji zakon, ali se treba prijaviti, a tko će prijaviti kad dokaza nema ?
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 16:25   #11
Čula sam se s vlasnicom koja je spremna donirati za plaćeni smještaj određenu sumu novca..Nisam ulazila u to zašto kako ga ne vodi sa sobom, koji su problemi, valjda ako ne može ne može. Bar ju je oglašavala..Rekla je staviti slike na plavu šapu i vidjet što dalje.
Međutim stvar zašto ovo pišem je u tome što je stvar gora nego izgleda..Naime u tom dvorištu susjed je neki nadobudni stari luđak koji je svezao pasa žicom valjda za ogradu.Pas je čudno jaukao i vlasnica ga je oslobodila da bih stari nadobudni luđak (susjed) rekao da će on to lopatom rješit ovih dana..
Ne ulazim u to zašto se psi ne vode sa sobom i ostavljaju ili ne znam u detalje po ovom slučaju ali to je pitom pas koji izaziva mržnju baš kod takvih kakav je taj s lopoatom. Ako je cura spremna donirati svaki mjesec dio plaćenog smještaja pomozimo pasu..
Eto to je sve što ja mogu dok se ona ne javi, stavi slike, objasni što može..i nadam se da će se to rješiti što prije, jer cura je rekla da je pas još 'živ'..to sve govori.
bamby st is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 20:09   #12
Inače, šta taj susjed nije u prekršaju po barem 3 ili 4 točke.
1. Prijetnja sa usmrćivanjem kućnog ljubimca
2. Uznemiravanje
2. Kročenje na tuđu imovinu ( nekako je valjda došao do NJIHOVOG psa i zavezao ga )
3. Zlostavljanje tuđe životinje na tuđem posjedu vezanjem žicom

Treba razgovarati s njim i snimati diktafonom razgovor, pogotovo ako je samo tako bez problema iznio prijetnje, i nakon toga ga prijaviti, ali obavezno psa što prije maknuti iz takvih uvjeta.
A što se "gazdarice" tiče. Jebem ja takvu gazdaricu koja čovjeku niti ne zaprijeti tužbom nego još svog psa pomišlja uspavat. Neću ulaziti zašto ne može zadržati psa, ali za takvo što sigurno nema opravdanje. U biti ima... monstrum je isti kao i taj susjed. Ako susjed uopće postoji ili je to imaginarni lik kako bi ubrzala proces rješavanja problema.
pavijan3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 20:28   #13
(Modovi? vjerujte da je slika compressed i resized down to 600 x 800 pix i kao takva uploade to Photobucket-NE znam kako ispakču na forum.hr ovolike slike)

Bamby ST ?

Slike Anje, 3-godišnje labradorice iz nekog mjesta na 20 km od Čakovca..?

Evo ih

U pravu si: PRELIJEPA je!





Vanja ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 16:41   #14
Quote:
Vanja ST kaže: Pogledaj post
(Modovi? vjerujte da je slika compressed i resized down to 600 x 800 pix i kao takva uploade to Photobucket-NE znam kako ispakču na forum.hr ovolike slike)

Bamby ST ?

Slike Anje, 3-godišnje labradorice iz nekog mjesta na 20 km od Čakovca..?

Evo ih

U pravu si: PRELIJEPA je!





..naravno da je predivna i da treba ućiniti sve moguće..o ostalom neču jer...hmmm
__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 21:13   #15
Znači sada je van tog susjeda?
Netko je spomenuo štence da li ima i štence?
Bubinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 22:16   #16
U ponedjeljak dolaze ljudi uzeti jednog štenca iz dvorišta gdje je kuja s jednim ili dva štenca ostala (ljudi su iselili a vlasnica kuće se složila da pas tu bude).
Vlasnica hrani kujicu i rekla je da ljudi možda uzmu i kuju (čisto sumnjam da će uz štenca uzeti i kuju od četiri godine kad su se odlučili baš za štene)(ali ništa neću komentirati do ponedjeljka, čuda postoje).
Susjed s lopatom postoji.
Kuja se okotila tu (tko je nije sterilizirao i kad se to primjetilo ne znam, valjda ona stara da je dobro imati jedan okot).
Ja sam bila spremna okrenuti par brojeva u Zg. za privremeno čuvanje i donirati novaca ipak se takvi psi brže udome ali pitala sam vlasnicu je li spremna svaki mjesec uplaćivati određeni iznos dok se ne udomi i odbila me., tu sam svaku volju izgubila..
Tko će imati volje davat pare ako ni ona neće.
Čakovec je otpilio, Koprivnica puca po šavovima.
Pas ostaje tamo gdje je i to ( da mu je tamo i dobro mi je rečeno).
Eto to su novosti.
Ako tko još ima volje nek uskoči ovdje, ja 900kn nemam za privatni a šteta prava šteta.
bamby st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 22:20   #17
Iako mi nije jasno imati za eutanaziju a 100kn mjesečno za privatni smještaj ne htjeti dati..Sramota.
bamby st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 23:53   #18
Quote:
bamby st kaže: Pogledaj post
Iako mi nije jasno imati za eutanaziju a 100kn mjesečno za privatni smještaj ne htjeti dati..Sramota.
,a ne čudi me,sada je još dalje od nje i polako gubi osjećaj bilo kakve obaveze...
Naravno da ju je Čakovec odpilil kada imaju 270 pasa,Koprivnica pun azil i koma stanje,"privatni" azil u Kc. nema ni šavove više,ni hrane ni donacije..,Varaždin "samo" cca 350 pasa...a mi svi smo puni i parznih đepova a psi će uskoro i praznih želudaca,da o bolestima,cepljenjima i ne govorimo.
Šteta psa,"služila" je 4 godine...
__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 00:43   #19
Welnarsi u pravu si, imati za eutanaziciju a za prebijenih sto kn. što je bilo minimalno nekome za psa koji je njegov je najmanje stvarno najmanje što netko može učiniti..
Žao mi je labradorice, ovo je stvarno tražen pas i možda bih se brzo i udomila, ali tko će platit smještaj kad ljudi pucaju po šavovima, oni koji se žrtvuju drže doma i do 5 pasa, tek kuće s dvorištima, azilima koji imaju tri brojke (govorim o ljudima koji stvarno vole životinje i spremni su na žrtvu)..
Apeliram ako netko može uskočiti u temu i ponuditi kakvu takvu pomoć,ja bih ali ne mogu ni pola plaćenog platit a vidim da se trudim ali opet kakva korist.
Ja bih je uzela a vodim rat s mamom koja mi je dala jedan sobičak da nisam podstanar više, da zadržim drugog psa kojeg sam našla u kvartu do sebe, žgoljavog i punog buha i krpelja..i još strepim za njega da ostane u mene.
Jednom sam pročitala kod ovakvog slučaja da bih i ispod mosta splavala sa psom da izgubi krov nad glavom, ali u ovom slučaju ne mogu sama..
Ima li tko volje neka se ovdje javi (kuća s dvorištem neće uvijek biti bez novih podstanara a čovjek s lopatom sigurno je nije bacio već negdje odložio)
bamby st is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 21:21   #20
Ja bi isto uskočila sa barem 100 kn mjesečno za ovu curku ako se nađe smještaj....zvala sam za plaćeni smještaj na par mjesta i nemaju ga trenutno....čekam još jedan odgovor

Ima li još koga da bi se javio za pomoć ?
naja05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.