Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2014., 09:10   #1
Vito treba pomoć +

VITO samosetac s neodgovornim vlasnikom TREBA VASU POMOC
Pokusat cu pricu napisati sto krace i razumljivije

-Petak jutro budim se i izvodim svog psa vani, pred ulazom lezi pas
-Vracam se svojim psom od vana on jos uvijek lezi
-Idem do stana ostaviti svog psa uzet hranu i vodu za njega i poslikat ga pogledam s balkona jel pred ulazom netko mu vec ostavio hranu i vodu.
-Imam macu narucenu na sterilizaciju psa nemogu dovest u stan cekam da odvedem macu da se vratim pa da ga pokupim.
-Vratim se u stan, pijem kavu, nemiran, znojim se, stalno gledam s balkona, moram, moram ici po nejga. Zivim u zgradi sa 80 stanova 2 sata su svi samo prolazili pored njega.
-Odem po psa, zovem kolegicu da me zovi s macom vetu na sterilizaciju, vozim i psa na ocitanje cipa, dosli tamo pas ima cip, nema upisani podataka o vlasniku.
-Sa psom u autu sjedimo i sta cemo, zove vetica nasla podatke, zovemo vlasnika na 2 broja nejavlja se, treci broj je pogodak, super, vlasnik nezna da je pas pobjegao jer se pas ne nalazi kod njega nego navodno kod njegove mame..zovi mamu nejavlja se, pa njega i tako sat vremena tamo-amo.
-Dosli u kontakt s mamom nazovemo ju da jkoj dovozimo psa neka izidje iz zgrade razgovor je ovako isao:

Ja: Dobar dan gospodjo imam vaseg psa i razgovarao sam s vasiom sinom mozete izaci ispred zgrade pred nas?
Ona: Nemogu ja se tesko krecem sici ce susjed
Jaobro gospodjo netreba silaziti vas susjed popuet cemo se gore samo recite gdje?
Ona: Ne ne on ce sic
Ja: Gospodjo psa moramo vratiti vama ne susjedima, jeste li prijavili gdje da vam je nestao:
Ona: Nisam, on stalno bjezi, stegla sam ja njega ali se otkine, imam jos dva jedan je u boksu a drugi je na lancu, doci ce sad susjed i ja cu ga jace stegnut pa nece pobjec.

Ja prekidam razgovor. Zovemo Higijenicarsku sluzbu kako da oduzmemo psa. Vlasnik mora potpisat, zovemo sina, sin ko iz topa "ja imam novog posa za toga se nemogu brinut, ja cu ga rado prepisat. U subotu ujutro pas prepisan i ostaje kod mene trajno.

Pas ima 6 godina, cijepljen je protiv bjesnoce samo 2 godine, zadnji put prije 3 godine, samo 1 godinu je cjepljen protiv zarazni...Pas nije ni pokusao pobjec iako je dva dana kod mene, jako se dobro slaze sa mojim i tu ce docekat i prozivit svoju starost.

Sad ste mi potrebni vi Donatori da mi pomognete u cjepljenu psa protiv bjesnoce i zaraznih bolesti i u hrani. Fleksicu i ogrlicu smo dobili.

To je stvarno bilo ukratko a ima tu jako puno toga jos sto je strasnije.












P-1/mackamama1



skrbim za
a) osobno nađenu životinju


spol i starost životinje
Musko, 11 mjesec 2008 godine

skupljam / ne skupljam pomoć na PŠ
a) u novcu za cjepljenje protiv bjesnoce i zaraznih bolesti
b) u hrani i drugim pripravcima
c) oboje

životinja se nalazi na:
b)neplaćenom smještaju od 19.07.2014.


životinja se nalazi u: Osijek

preferiram udomljenje:
Ostaje kod mene do kraja zivota

životinja je (odnosi se na pse):
a) čipirana

životinja je:

d) potpuno necijepljena

zdravstveno stanje životinje:

b) zdrava nakon veterinarske intervencije

životinja je:
a) kastrirana
mackamama1 is offline  
Old 20.07.2014., 09:28   #2
Pas je poznat i higijenicarskoj sluzbi iz Osijeka, hvatanm vec par puta i vracan vlasniku sto je i sam vlasnik potvrdio prilikom prebacivanja vlasnistva, takodjer jako poznat i azilu iz Osijeka, oni su ga i kastrirali jer kako kazu nisu se mogli vise naudomljavat njegovi beba koje je pravio po gradu Osijeku.
mackamama1 is offline  
Old 20.07.2014., 21:41   #3
O bože siroče maleno, sutra ću vam uplatit nešto malo novčića. Pošaljite mi broj u pp
black leather is offline  
Old 21.07.2014., 15:34   #4
Quote:
black leather kaže: Pogledaj post
O bože siroče maleno, sutra ću vam uplatit nešto malo novčića. Pošaljite mi broj u pp
Zahvaljujem na uplati...novceki su sjeli na racun...za sada Vito ima 50 kn fali nam jos 100 kn da ga cjepim protiv bjesnoce sto je zakonski obavezno...
mackamama1 is offline  
Old 23.07.2014., 06:11   #5
Skupljeno je 50 kn na forumu od black leather i 100 kn na facebooku od anonimnog donatora i odmah jucer je vito cjepljen...
Ociscene su mu analke jer ga jako pate...Vetica je rekla da ce vidit kroz tjedan dana ako nebude nista bolje sa analkama da ce morat na antibiotike, da mu nije dala prije inekciju za cjepljenje nebi ga ni cjepila prije bi isao na antibiotik jer su analke grozne...Pun je buha...
Sad se skuplje za ampulu za buhe od 10-20 kg i za cijepljenje za zarazne bolesti, takodjer i za malo kvalitetniju hranu jer trenutno jede najjeftiniju Pet centar...






Zadnje uređivanje mackamama1 : 23.07.2014. at 06:15. Reason: dodavanje
mackamama1 is offline  
Old 24.07.2014., 15:58   #6
Vito je dobio 2 anonimne uplate jednu od 100 kn sa foruma i jednu od 50 kn sa facebooka = 150 kn.
Kupljeno mu je ampula jer je pun buha i 6 kg hrane...Ukupno je kostalo 137,90 kn, na Vitinom racunu nakon ove kupnje je ostalo 62 kn.
Sada nastavljamo skupljat za vitino cjepljenje za zarazne...1 cjepivo kosta 105 kn i revakcinacija 105 kn...Znaci ukupno nam treba 210 kn za cjepljenje minus 62 koje ima na racunu, znaci fali mu jos 148 kn...





mackamama1 is offline  
Old 25.07.2014., 11:30   #7
Nazalost Vito nece moci ostati kod mene, ide na udomljavanje... S obzirom da vec imam udoljenog muskog psa a nemam mogucnost da ih drzim odvojeno pocela je biorba za dominaciju i dolazi do jako velikih obracuna izmedju njih dvojice, napadi i svadje su dosta zestoki i moram mu sto prije pronaci pravi dom... takodjer vito nikako nepodnosi mace a trenutno ih se u mom domu nalazi 10 i prestresno je u stanu i za njih dva i za mace....Nadam se da ce se naci sto prije stalni ili makar privremeni dom za njega....Dobio je oglas na njuskalu, na facebooku i sad na forumu...
mackamama1 is offline  
Old 29.07.2014., 13:51   #8
Vito je bio kod veterinara zbog jako upaljenih analki, prije 7 dana smo ih cistili, medjutim i dalje su jako upaljene i danas je bio ponovo na pregledu i ciscenju i dobio je antibiotik...U petak idemo na kontrolu i na jos jednu inekciju, danas je dobio 2 inekcije + tablete... Racun za vitu ce biti izmedju 170-200 kn... Tablete smo platili odmah od ovih 62 kn sto je imao na racunu, one su kostale 45 kn tako da je na vitinom racunu ostalo 17 kn.... Molimo vas pomoc za podmirenje vitinog racuna, racun nemozemo dobiti dok ga ne platimo, cim ga platimo stavljamo ga tu na uvid...Racun za tablete je tu.
Molimo vas da nam pomognete da rjesimo Vitin dug uplatom na racun ispod a pod svrhu uplate navedite : Za Vitu
----------------------------------------------
Udruga "Slavonske šapice"
IBAN: HR51 2500 0091 1014 17264
Poziv na broj: 00 i Datum
Za uplate iz inozemstva SWIFT je: HAABHR22

mackamama1 is offline  
Old 29.07.2014., 15:51   #9
Uplaćeno 100,00 kn. Sretno, Vito!
__________________
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas.Ti mi moraš reći i ime i gdje ću kad zapuše bura ili padnu kiše naći svoju sreću. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”
zdenkaa is offline  
Old 30.07.2014., 08:59   #10
Quote:
zdenkaa kaže: Pogledaj post
Uplaćeno 100,00 kn. Sretno, Vito!
Hvala puno zdenkaa na kunama, jos nam fali 60-70 kn...

mackamama1 is offline  
Old 16.08.2014., 14:57   #11
Quote:
mackamama1 kaže: Pogledaj post
Nazalost Vito nece moci ostati kod mene, ide na udomljavanje... S obzirom da vec imam udoljenog muskog psa a nemam mogucnost da ih drzim odvojeno pocela je biorba za dominaciju i dolazi do jako velikih obracuna izmedju njih dvojice, napadi i svadje su dosta zestoki i moram mu sto prije pronaci pravi dom... takodjer vito nikako nepodnosi mace a trenutno ih se u mom domu nalazi 10 i prestresno je u stanu i za njih dva i za mace....Nadam se da ce se naci sto prije stalni ili makar privremeni dom za njega....Dobio je oglas na njuskalu, na facebooku i sad na forumu...
Gdje je Vito i kako je?
__________________
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas.Ti mi moraš reći i ime i gdje ću kad zapuše bura ili padnu kiše naći svoju sreću. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”
zdenkaa is offline  
Old 16.08.2014., 17:04   #12
Vito nam je dobro...Njegov racun jos nismo platili jer ga jos nismo dobili...Culi smo se s veticom zaboravila ga poslat prije nego je otisla na godisnji. Sa godisnjeg se vraca 25.08. i tada ce nam poslat racun pa cemo ga platiti i stavit na forum...
Za vitu se jos uvijek nitko nije javio..I dalje mu tražimo dom..Oglasazavamo ga na facebook, njuskalo, tu na forumu...
Za sada za vitu ima 117,00 kn racun ce biti malo viši...Pomoc mozete pozivom na humanitarni broj ili pozivom na humanitrni broj...

060 93 93 93
6,25 kn fix/mob poziv
It Jedan d.o.o. 072700700
----------------------------------------
Udruga "Slavonske šapice"
IBAN: HR51 2500 0091 1014 17264
Za uplate iz inozemstva SWIFT je: HAABHR22
mackamama1 is offline  
Old 16.08.2014., 20:21   #13
Je li Vito još kod vas ili je negdje drugdje smješten?
__________________
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas.Ti mi moraš reći i ime i gdje ću kad zapuše bura ili padnu kiše naći svoju sreću. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”
zdenkaa is offline  
Old 16.08.2014., 21:15   #14
Quote:
zdenkaa kaže: Pogledaj post
Je li Vito još kod vas ili je negdje drugdje smješten?
Jos uvijek je kod mene...sa mojim psom se sada dobro slaze i sa drugim psima...medjutim mace nevoli nikako a u mom domu ih je puno...Tako da mu konstantno hitno trazimo makar privremeni smjestaj a najbolje bi bio stalni...
mackamama1 is offline  
Old 21.08.2014., 19:15   #15
Vito nam je na kraju sa hranom...za sada nijedan upit za njega...Redovito ga oglašavamo. Počeo sam zadnjih 2-3 dana jako česat i uši su mu pune šugaraca...Za vitu trebamo što prije skupiti za ampulu advocate i za hranu...Pomoc mozete pozivom na humanitarni broj ili pozivom na humanitrni broj...

060 93 93 93
6,25 kn fix/mob poziv
It Jedan d.o.o. 072700700
----------------------------------------
Udruga "Slavonske šapice"
IBAN: HR51 2500 0091 1014 17264
Za uplate iz inozemstva SWIFT je: HAABHR22
mackamama1 is offline  
Old 23.08.2014., 05:31   #16
Kupljeno za vitu na ovom računu i slici vitino je ampula, hrana, vrecice....Njegovo je bilo 220,00 Kn



mackamama1 is offline  
Old 06.09.2014., 05:53   #17
Račun od Vite kod veterinara...na istom računu je dodan rtg od Mikija...Hvala vam što pomažete napuštenim životinjama...



mackamama1 is offline  
Old 11.09.2014., 07:20   #18
Vito je dobio stalnu udomiteljicu u Zagrebu i traži se prijevoz za njega OSIJEK-ZAGREB...
mackamama1 is offline  
Old 11.09.2014., 08:48   #19
Bravo Vito!!!! Za konačno slavlje čekam da stigne u Zagreb!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Old 11.09.2014., 14:48   #20
Bravo!!! Sretno!!
black leather is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:00.