Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2010., 20:19   #1
Higijena uha

Mi dosta često koristimo tuljke za vađene cerumena iz ušiju,strašno mu su puno stvara cerumena.
Doslovno izađu čepovi cerumena..
I sad,ajde,nije mi problem mu čistiti,ali ne želim da se ošteti bubnjić od toliko cerumena
Koliko često vi vašoj djeci čistite uši?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:43   #2
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Mi dosta često koristimo tuljke za vađene cerumena iz ušiju,strašno mu su puno stvara cerumena.
Doslovno izađu čepovi cerumena..
I sad,ajde,nije mi problem mu čistiti,ali ne želim da se ošteti bubnjić od toliko cerumena
Koliko često vi vašoj djeci čistite uši?

ako ciscenje podrazumijeva vostane tuljke koji se pale onda mu ne cistim usi..iako sam se bavila tom idejom samo ne znam kako bi on bio uopce miran..

kako kod vas ide procedura s tuljcima?

nakon kupanja posusimo usi, koliko se moze.. s vremena na vrijeme stapicem lagano izvucem kad se slije veci dio
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:55   #3
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
ako ciscenje podrazumijeva vostane tuljke koji se pale onda mu ne cistim usi..iako sam se bavila tom idejom samo ne znam kako bi on bio uopce miran..

kako kod vas ide procedura s tuljcima?

nakon kupanja posusimo usi, koliko se moze.. s vremena na vrijeme stapicem lagano izvucem kad se slije veci dio
ma ja sam to počela raditi jer mi je pedijatrica dala zeleno svjetlo,bilo me strah na svoju ruku.
Ona uvijek viče da su mu pune uši,da mu čistim.
Ali nije zgorega jednom ili dva puta godišnje očistiti sa tuljcima,neovisno stvara li se ili ne puno cerumena.
Evo danas sam mu uspjela dok je bio budan,a drugo uho dok je spavao.
Ne boli i nema neugodnog osjećaja.
Samo treba paziti da se dobro stavi u uho,zbog vakuuma,na taj princip i izlazi cerumen.
Ako se dimi sa strane znač da nije dobro postavljen,dim mora ići u uho.
Dijete treba ležati na boku,svako malo čistit otvor koji ide u uho drvenim štapićem jer nakon nekog vremena gorenja tuljka,cerumen začepi otvor.

Super je to stvar,ima i kapi ali sa tuljcima vidim koliko je toga izašlo i jel cerumen onakve boje kakve bi trebao biti.

Sa štapićima mu nikad ne čistim,samo ušnu školjku sa vla maramicama ili vatom
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:50   #4
nama je otorinac rekao da je cerumen tu s razlogom i sto ga vise cistimo vise ce se stvarati tako da ja poslije kupanja prodjem malo skoljku sa stapicem i to je to.
jel vam to pedica preporucila takvo ciscenje ili?
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:00   #5
cerumen sigurno ne može oštetiti bubnjić.

Pitajte bilo kojeg otorinolaringologa - svi će vam reći da uši djeci perete samo s vodom, eventualno malo štapićem pokupiti cerumen što je ispao, ne gurati štapić jer će se cerumen samo još više nagurat unutra

Nikakvi tuljci nisu potrebni, čak naprotiv
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:04   #6
običan poljubac u uho (onako kad se cmokne) može dovesti zbog vakuma do pucanja bubnjića. čemu čistiti uho metodom vakuma
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:19   #7
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
običan poljubac u uho (onako kad se cmokne) može dovesti zbog vakuma do pucanja bubnjića. čemu čistiti uho metodom vakuma

google is your friend.

Sigurno nisam kupila to naslijepo,niti postoji mogućnost od pucanja bubnjića.
Osim toga,pedijatrica m je baš tuljke preporučila i sama ih koristi za svoju djecu.
I nama je mama čistila uši sa home made tuljcima
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:06   #8
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
cerumen sigurno ne može oštetiti bubnjić.

Pitajte bilo kojeg otorinolaringologa - svi će vam reći da uši djeci perete samo s vodom, eventualno malo štapićem pokupiti cerumen što je ispao, ne gurati štapić jer će se cerumen samo još više nagurat unutra

Nikakvi tuljci nisu potrebni, čak naprotiv
a jebiga kad mog svrbe uši od začepljenosti cerumenom.
Znam i ja da je cerumen u ušima s razlogom,ali previše cerumena smeta za sluh
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:13   #9
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
a jebiga kad mog svrbe uši od začepljenosti cerumenom.
Znam i ja da je cerumen u ušima s razlogom,ali previše cerumena smeta za sluh
Jeste probali otići na ORL?
Ako ništa drugo pregledat će ga, dati vam savjet što činiti i isprati mu uši načinom koji mu sigurno ne može naštetiti.
Ako se dogodi ruptura bubnjića je kasno, čemu se igrati
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:21   #10
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Jeste probali otići na ORL?
Ako ništa drugo pregledat će ga, dati vam savjet što činiti i isprati mu uši načinom koji mu sigurno ne može naštetiti.
Ako se dogodi ruptura bubnjića je kasno, čemu se igrati
misliš na ono nasilno ispiranje ušiju nekakvom tekućinom?
E pa veća je mogućnost da to ošteti bubnjić nego tuljak..ako ćemo baš tako
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:13   #11
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
a jebiga kad mog svrbe uši od začepljenosti cerumenom.
Znam i ja da je cerumen u ušima s razlogom,ali previše cerumena smeta za sluh
Zato se ide kod otorinca, pa se djetetu isperu uši ili dobije neke kapi za kapati, nama je dr iz Klaićeve rekao da ne koristimo te tuljke, niti da čistimo uši sa štapićima..pa sad vi kako hoćete

http://www.novilist.hr/2009/02/07/op...enu-usiju.aspx kom se da nek dalje istražuje
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:35   #12
u životu sam upalu uha imala samo jednom - i to je bilo nakon što sam (prvi i zadnji put) koristila tuljac. u uho moga djeteta to neće ić!

not to mention da sam vrištala kad mi je taj vakum povuko i da 5 dana skoro ništa nisam čula.
Mi uši peremo; kad se umivamo i/ili peremo kosu našamponiramo i vanjski dio uha i isperemo.. dec it!
__________________
moje!
Ajme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 22:20   #13
Talking

Quote:
setzerka kaže: Pogledaj post
nama je otorinac rekao da je cerumen tu s razlogom i sto ga vise cistimo vise ce se stvarati tako da ja poslije kupanja prodjem malo skoljku sa stapicem i to je to.
jel vam to pedica preporucila takvo ciscenje ili?
E svasta od tog otorinca.

Cerumen se stvara kako se stvara...nema to veze sa ciscenjem
Ne ciscenjem samo mozete dovesti do upale kod svog djeteta(ukoliko se previse cerumena stvara) ili zacepljenja zvukovoda (cijev koja provodi zvuk do bubnjica(bubne opne)).
Samo s ciscenjem ne treba pretjerivati.

Normalne kolicine cerumena stite kozu zvukovoda od ostecenja uzrokovanog tekucinom(npr vodom),infekcija,ostecenja,a miris cerumena odbija kukce ali vece kolicine(ilitiga kolicine koje su nastale neciscenjem ili jakim lucenjem) mogu dovesti do privremenog gubitka sluha! Pored toga do osjecaja punoce u uhu,bola (narocito ako se tako nakupljen cerumen na neki nacin tisne dublje u uho(mozda pokusajem da ocistite uho,ili pokusajem guranja prstica u uho da si olaksate ),suma u uhu,vrtoglavice.

Eto toliko od mene o cerumenu (nije copy paste sa interneta,i nije prica sa koljenja na koljeno od bake i djedova)
Srceta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 22:38   #14
Quote:
Srceta kaže: Pogledaj post
E svasta od tog otorinca....
oukeeeej. al meni su otorinci ipak veci autoriteti za usi.
i recimo nije mi bas logicno da higijena zdravog uha ukljucuje tuljke.
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 22:41   #15
pa i te "alternativne metode " se mogu pokušati potvrditi znanstvenim istraživanjem za koje se zna kako se treba provesti.
I onda više nitko neće prevrtati očima
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 22:53   #16
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
pa i te "alternativne metode " se mogu pokušati potvrditi znanstvenim istraživanjem za koje se zna kako se treba provesti.
I onda više nitko neće prevrtati očima
čemu? Kad zdravstvo ne bi imalo niakve koristi od toga..
Lova se vrti na alopatskim lijekovima
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 23:20   #17
Quote:
setzerka kaže: Pogledaj post
oukeeeej. al meni su otorinci ipak veci autoriteti za usi.
i recimo nije mi bas logicno da higijena zdravog uha ukljucuje tuljke.


pa eto ako ti sta znaci ,jako sam mu bliska po struci,...mislim jos malo hehehehe

ne znam sta su tuljke (prvi put cujem za taj naziv hehe,al nisam iz Hr mozda je to to)
Srceta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 23:42   #18
Quote:
Srceta kaže: Pogledaj post
pa eto ako ti sta znaci ,jako sam mu bliska po struci,...mislim jos malo hehehehe

ne znam sta su tuljke (prvi put cujem za taj naziv hehe,al nisam iz Hr mozda je to to)
hmda. i ja sam mu jednim dijelom bliska struci i to vec neko vrijeme pa mi ne pada na pamet da moja dva - tri ispita iz anatomije uha i patologije sluha mogu parirati njegovoj specijalizaciji i iskustvu.
a tuljke ti je akuzativ mnozine. isto kao sto ces reci da nesto ukljucuje valjke, a ne valjce.
modovi, sori na offu, al ne mogu ovo ne komentirati.
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 22:27   #19
Quote:
setzerka kaže: Pogledaj post
nama je otorinac rekao da je cerumen tu s razlogom i sto ga vise cistimo vise ce se stvarati tako da ja poslije kupanja prodjem malo skoljku sa stapicem i to je to.
jel vam to pedica preporucila takvo ciscenje ili?
to je isto nama otorinac rekao, da ne trebamo uopće čistiti uho, samo vanjski dio sa krpicom...cerum je zaštita za uho i ne treba ga čistiti je rekao a opet pedijatrica je rekla da trebamo sa tim tuljcima čistiti ili kapati hidrogen, što baš i ne vidim da nešto pomaže
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:00   #20
jako jako oprezno s tim štapićima ako ih već koristite... tata je mojem bratu čistio tak, odjedamput je dobio upalu uha, niko nije znao šta je a otorinac na kraju izvadio komadić vate
__________________
13.04.2010. F... 7.08.2013. još jedno srčeko
spocky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.