Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Mislite li za sebe da ste pametni?
DA 38 84.44%
NE 16 35.56%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 45. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2006., 20:10   #61
Quote:
Krvnik kaže:
pamet nema veze s ljubavlju, ali ima li novac veze sa srećom?
a što vrijede tom slikaru svi novci ovoga svijeta ako nije sretan?
inače, ne znam što bi se to moralo desiti da jedan vrtlar ne može živjeti od svojih s ljubavlju izrađenih kreacija.


ako pamet uopće ima veze isačim ona bi to bilo isto tako nešto apstraktno kao ljubav!
npr pametan čovijek zna da je ljubav užasno precijenjena puka tlapnja melodramatična životna bezvezarija te će tu spoznaju pametno ikoristiti jer je tu već korak naprijed od iluzionista vječto željnih te neke ljubavi! bezveze!


pardoniram nema tu nikakvog znaka jednakosti već uzročno posljedična veza!
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 21:50   #62
Quote:
Krvnik kaže:
.
kaj ti misliš, jel bi bilo pametno da sad počmem meditirat i po čem bi to bilo pametnije od izdržavanja u ovakvom plamenom stanju?

Poima nemam. Čini mi se da je pre vruče za meditiranje.

Možda bi bilo najbolje smjestiti se u kadu.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 20:23   #63
kada i kadiranje... to je za ženske.
a ja sam maćo maćo maćo tak da sam sve suprotno ženskama.
tak da je za mene samo tuš i tuširanje. i to jednom tjedno. a i to ako se stigne.

ali, dosta o mojim problemima s meditiranjem.

vratimo se mi na pamet i na pametnost i na pametnnjakoviće i one koji setako osjećaju.
možda bi bilo zgodno smjestiti tu pamet u neki konteskt.
recimo u suodnos s ostalim vrlinama.
u kakvom su suodnosu mudrost i pamet?
je li mudrac nužno i pametan čovjek?
jesu li mudrac i pametan čovjek jedno te isto (ako uzmemo u obzir da biti pametan znači poznavati svoje mogućosti i djelovati u skladu s njima)
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 20:34   #64
ako je to mudrac baltazar onda da!
ako je to mudrac templar(koji širi svoje mogućnosti i djeluje u skladu s novim spoznajama) onda pamet mudraca baltazara s tim nema apsolutno nikakve veze!
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 20:42   #65
Pa ja ne znam da li sam pametna ali znam računat. Anketa: 84% da, 40% ne? Ko tu koga?
tilopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 20:53   #66
Quote:
tilopa kaže:
Pa ja ne znam da li sam pametna ali znam računat. Anketa: 84% da, 40% ne? Ko tu koga?


izostavila si potkategorije!
jevanđelje po krvniku kaže da imadoše Čpametni pametnjakovići te oni koji se tako osjećahu!
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 21:05   #67
Pametan je onaj tko uživa u životu.
__________________
The Ninja devised an ingenious method of telling time by using a cat's eyes. Since a cat has such sensitive eyes, they adjust frequently as the sun passes through the sky.
brain_cell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 17:11   #68
Quote:
Krvnik kaže:
u kakvom su suodnosu mudrost i pamet?
je li mudrac nužno i pametan čovjek?
jesu li mudrac i pametan čovjek jedno te isto (ako uzmemo u obzir da biti pametan znači poznavati svoje mogućosti i djelovati u skladu s njima)

Pametan čovjek ne mora biti i mudar. A i može.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 17:12   #69
Quote:
brain_cell kaže:
Pametan je onaj tko uživa u životu.

To svakako !
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 18:44   #70
ali onaj tko uživa, i da može u tom "uživati" i poslije, a ne uživati, pa onda da mu je muka poslije...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 18:49   #71
E moj cosanostra, nisu li se neki tvoji neprijatelji maskirali u prijatelje ?
Ono te gore ništa nisam razmela.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 23:00   #72
Quote:
arna kaže:
E moj cosanostra, nisu li se neki tvoji neprijatelji maskirali u prijatelje ?
Ono te gore ništa nisam razmela.
Nekako mi se čini da jesu.

A ovo sam malo neobično rekao, jer se i inače komplicirano izražavam. ali ovo je ipak filozofija, kaj je?
uglavnom, kaj sam htel reći: vi velite da je pametan onaj ko uživa u životu, to je donekle istina, ali ako je pametan onda će znat uživat u životu tako da to uživanje neće imati posljedica, primjer: svi uživaju kad si popiju, pa se vesele, i tak... ali ne uživaju ako idući dan povraćaju. ili ako naprave neku glupost, pa opet uživaju vrlo kratko, i to ostavlja posljedice, kužiš?
treba znat uživat......
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 10:50   #73
Kad sam imala 15- 16 godina, jedna me gospođa podučila kako treba piti. I ja sam joj jaaako zahvalna. Radi se o tome da naučiš prepoznati mig tijela, kratki trenutak u kojem treba stati. Još jedna kap i bljuvanje zajamčeno. Kad to skužiš, više nema frke.
Inače, prvo je pravilo dobro se najesti prije bančenja.
Drugo, ne piti jeftini otrov, kad već piješ drži do sebe i pij dobro.
Treće, nikada ne miješati.
I najvažnije, nikada piti na tugu !

Kada to usvojiš možeš uživati u dobrom raspoloženju, a da kasnije ne ispustiš dušu u wc i da ti glava ne puca po šavovima.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 13:19   #74
e, čuj, ja to sve znam, ali teško je baš uvijek držati se toga, osobito nakon par pivi...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 19:03   #75
Ja bi rekao da "pamet","inteligencija" itd mozda i ne postoje(moja filozofija ),ako i postoje,to je nesto fiktivno,jer apsolutno zavise toga koliko volis sebe i drzis do sebe,i takvi ljudi su apsolutno uvek "pametniji" od onih drugih koji opet previse vole druge i drze do njihovog misljenja,od raspolozenja,ako ste primetili kod jako raspolozenih ljudi vi ne znate da li su oni tako jako raspolozeni ili jako "pametni",a takodje,ja licno nikog ko ima predrasude o necemu/nekome a da to prethodno nije upoznao isto ne bih rekao da je posebno "pametan"..
moje misljenje,moja filozofija
SloMil93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 23:53   #76
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post

i to najgore moguće pitanje.
zašto?
po mom misljenju to je pitanje svih pitanja

Quote:
čemu uopće pamet?
po mom misljenju .. evolucijski eksperiment .. puka slucajnost .. a dogodilo se .. bez obzira na malu vjerojatnost - iznimka koja potvrdjuje pravilo

ukratko nevjerojatno
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 13:34   #77
Još nisam sreo čovjeka za kojeg sa sigurnošću mogu reći da za sebe misli da je glup. Znači svi ljudi su pametni.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 08:19   #78
Pamet je breme. Uvijek zadovoljiti nečija ili svoja očekivanja.
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 10:15   #79
Pametan sam. Testom inteligencije ustanovljena mi je visoko prosječna razina globalnog kognitivnog funkcioniranja (110-120).

Ja mislim da ne postoji osoba kojoj nitko nikada nije rekao da je glupan, kreten, debil, idiot, imbecil... Te se riječi prečesto rabe.
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.