Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2017., 11:02   #2681
Quote:
nyssaa kaže: Pogledaj post
tko hoće radit, za njega će uvijek bit posla.

nek traži nešto drugo. oke, kužim, teško je nać posao. ali ja nikad nisam, od 17 godine od kad sam završila srednju i upisala faks, bila bez posla. išla sam od dućana do dućana i tražila studentske poslove, davala instrukcije iz fizike i matematike, čuvala djecu, kajaznam. hrpa toga.
Pa svi vole studente i davati posao preko student servisa. To ful malo kosta poslodavca i mozes se lako rijesiti takvog radnika kada potreba vise nema. A zaposliti nekoga regularno i dati placu i doprinose/davanja na tako nesto je druga prica.

Za birc - pa svi volimo da u bircu radi zgodna mlada konobarica nego neki tam tip. Ak vec mogu birat gdje cu popiti pivu bolje da gledam zensku nego nekog tipa.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 11:05   #2682
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Samo kaj hrpa prehrambenih proizvoda u Lidlu ima glukozno-fruktozni sirup umjesto secera da budu jeftiniji. A do pojave toga Ameri su bili mrsavi kao Europljani. A sada znamo kakvi su.
Ovo mi je kao kad Brlosic izrazava ogromnu brigu za zdravlje gradjana i predlaze zabranu uvoza stranih proizvoda...



Zbilja mislis da sardine i sir imaju u sebi GF sirupa?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 11:09   #2683
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ovo mi je kao kad Brlosic izrazava ogromnu brigu za zdravlje gradjana i predlaze zabranu uvoza stranih proizvoda...

Zbilja mislis da sardine i sir imaju u sebi GF sirupa?
Ja samo kazem sto ima u Lidlu; i sam u njemu kupujem hrpu stvari. Sto sada tu napadas? No ja za svaki artikl pogledam sastav - bilo u Lidlu bilo bilo gdje drugdje. I kod jeftinijih proizvoda - nebitno za Lidl ili ne - skuzis zasto su jeftiniji.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 11:49   #2684
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post


Zbilja mislis da sardine i sir imaju u sebi GF sirupa?
Da.
Pogotovo u proizvodnji industrijskog sira i ostalih mliječnih prerađevina u koji se dodaju mliječne kiseline i regulatori koji su na bazi glukoznog sirupa.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:33   #2685
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Samo kaj hrpa prehrambenih proizvoda u Lidlu ima glukozno-fruktozni sirup umjesto secera da budu jeftiniji. A do pojave toga Ameri su bili mrsavi kao Europljani. A sada znamo kakvi su.
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ja samo kazem sto ima u Lidlu; i sam u njemu kupujem hrpu stvari. Sto sada tu napadas? No ja za svaki artikl pogledam sastav - bilo u Lidlu bilo bilo gdje drugdje. I kod jeftinijih proizvoda - nebitno za Lidl ili ne - skuzis zasto su jeftiniji.
je, ali na svakom artiklu je deklaracija na kojoj pise ukupan postotak secera... da ne bude zabune, bijeli secer je jednako nezdrav kao i glukozno-fruktozni sirup ali ako pojedes malo keksa, malo pekmeza ili par bombona nece ti biti nista,
problem sa Amerima je jeftini junk food i cinjenica da uglavnom jedu izvan kuce
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:39   #2686
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
je, ali na svakom artiklu je deklaracija na kojoj pise ukupan postotak secera... da ne bude zabune, bijeli secer je jednako nezdrav kao i glukozno-fruktozni sirup ali ako pojedes malo keksa, malo pekmeza ili par bombona nece ti biti nista,
problem sa Amerima je jeftini junk food i cinjenica da uglavnom jedu izvan kuce
Malo ovo malo ovo tu i tamo - nece ti biti nista. OK. Ali ne vidim zasto ne bih pojeo secer a ne glukozno-fruktozni sirup u tom malo sto jedem.

Ili kada "butter" keks ima palmino ulje i aromu putra umjesto pravi puter. Pogotovo kada za zapad EU ima jedan recept (pravi puter) a za nas drugi recept. A prodaje pod isto.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:43   #2687
Pa one koje toliko muče sastojci u keksima, sokovima ili bilo čemu ostalom što i nije poželjno konzumirati, ne trebaju to ni jesti.
Sok da radiš i sam od svježeg voća pa nije poželjno previše piti, a kud tek sirupe ili bilo što slično.
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:48   #2688
Quote:
Mr-Whatever kaže: Pogledaj post
Pa one koje toliko muče sastojci u keksima, sokovima ili bilo čemu ostalom što i nije poželjno konzumirati, ne trebaju to ni jesti.
Sok da radiš i sam od svježeg voća pa nije poželjno previše piti, a kud tek sirupe ili bilo što slično.
Ne razumijem - pa kupi sto hoces. No u Lidlu imas dosta prehrambenih proizvoda, pogotovo kod sekcije jogurta i derivata i sokova - koji imaju losije sastojke i to je cinjenica sto se naravno reflektira u cijeni istih.
Neki drugi proizvodi su im sasvim OK.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:48   #2689
zbog toga i ja citam deklaracije, upali mi se sto upitnika nad glavom kad se petit beurre keks zove samo "petit" keks
glukozno fruktozni sirup nije nista bolji ni losiji od obicnog secera, stvar je u tome da je jeftiniji i da ga zbog toga industrija koristi da smanji troskove proizvodnje... a ako pogledas deklaracije u ostalim trgovinama vidices da ga svi koriste, ne samo proizvodjaci za Lidl
i da ga ima u svim keksima, bombonima, vocnim jogurtima, pekmezima, sirupima, Coca coli i uostalom svim gaziranim picima
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:50   #2690
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ne razumijem - pa kupi sto hoces. No u Lidlu imas dosta prehrambenih proizvoda, pogotovo kod sekcije jogurta i derivata i sokova - koji imaju losije sastojke i to je cinjenica sto se naravno reflektira u cijeni istih.
Neki drugi proizvodi su im sasvim OK.

Sve ok. Ali na to sam i mislio. Postoje razlike u proizvodima zašto je nešto skuplje, a nešto jeftinije. Jednostavno da bi nešto bilo jeftinije negdje moraju srezati trošak proizvodnje ili staviti jeftiniji sastojak.
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 13:07   #2691
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
U Lidl najcesce odem zbog brzih blagajni, jer kad baba u Konzumu izvadi hrpu racuna i novce u maramici olinjam se.... A vec sam dovoljno olinjan, pa mi novo linjanje ne treba... Ko slothovi u Zootopiji, i baba i blagajnica...
E to je tako bilo dok se Konzum nije dočepao nešto samoposlužnih blagajna,
o tome ja govorim.
Lidl će samoposlužne uvesti nikad ili možda ipak hoće,ali za 500 godina možda,kako sada stvari izgledaju.
Lidl je tu ispod svake razine,nažalost.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:10   #2692
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ovak se slagati i izmisliti i to bez imalo srama...
U Kauflandu nema ni jedan, ali ni jedan zaposlenik preko agencije zaposredovanje i ti jednostavno lažeš. Zašto, to ne znam, ali izmišljaš
Ovo nema za cilj, ne daj bože, braniti ekipu tamo, ali to i dalje ne mijenja činjenicu da si se izmislio.
Mozda sam onda ga zamjenio za Konzum ili Spar(mada mislim da i kod njih rade direktno)...
pardoniram se,nemam nikakav interes tu..
ali to NISTA NE MIJENJA na stvari i kontekstu u kojem sam pisao o Lidlu,Kaufu,Sparu,Konzumu&Co.
To je jedna takva izrabljivacka bagra od poslodavaca koju bi trebalo izbojkotirat iz pozicije kupca,
iz pozicije drzave sankconirat
a iz pozicije radnika,nikad ne doci radit kod njih

To je moj teorem o njima..
jer sam spletom okolnosti bio po SVIM maloprodajnim centrima i znam iz prve kako se tko odnosi prema zaposlenicima..
to je jedna teska katastrofa...

Recimo primjetio sam da Kaufland,selektira sefove ducana(vecina) da budu bas kreteni bezdusni i intelektualno limitirani,
tako da mogu sprovoditi i maltretirati radnike..

Jer nemogu si nikako drugacije protumacit,da 10 sefova se ponasaju(a i u stvarnosti su takvi) kao zadnja kocijaska stoka..
Ja da radim nutra,zakucao bi ga u glavu....

Bas me zanima jel tako funkcioniraju i u svojim maticnim zemljama prema radnicima i kupcima...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:19   #2693
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Dosta se pljuje po Lidlu, ali reći ću Vam da naspram ostalih trgovačkih lanaca, nikada nisam naletio na čokoladu sa onim "sivim" niti na sladoled koji je bio otopljen.
To sam znaci da su vjerovatno pravilno transportirali i skladistili,
sto nije nista neubicajno obirom da cijeli procesni lanac je njihov..

Nema da narudzu radi neki tamo vanjski trgovacki putnik,
pa onda vozi neka tamo druga autsorsana firma(obrt) sa pvt kamionom
slaze opet nekakva 3 autsorsana firma sa svojim unapredjivecem prodaje...
Dakle u vrlo jednostavnom procesu imas 3 firme i linije zapovjedanja,pa kad tu nastane dodatni pritisak i guzva,pitanje je treba kada ce netko iz pritiska pogrijesiti..
Pa onda krajni kupac dobije "sivu cokoladu"

sto je gotovo pravilo kod ostalih trgovackih lanaca koje se sada upravo iz tog razloga pokusava promjenit...

Al inace mi smo ovdje poceli pricat o Lidlu(al ne samo njemu,svi su dosta slicni..nesto kao politicari) u smislu nehumanog i neeticnog odnosa prema svojim zaposlenicima(tj kmetovima)..
A s druge strane upravo su oni marketinski pokusali se prodat ak se ne varam da "njihovi zaposlenici imaju nedelju za odmor" ili tak neku foru..

a ekipa im na blagajni doslovno baca artikle po skeneru kao I.Brkljacic ono kladivo..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:31   #2694
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Da koje ima iskustva. Ako nitko sekunde nije nigdje radio ikad u zivotu nije bas tako zanimljiv. Svi bi nekog sa iskustvom, pogotovo ako je musko. Nece ga valjda oni uciti nositi tacnu, raditi kavu i tociti pivu. Ako je zensko i nema iskustva a ima izgled - moze proc u bircevima. Dapace jos ce se i potruditi da je nauce
ovo mi je bas malo cudno...

Ove tupave poslove mislim da bi ak je u ZG morao moci dobit..
ono za 2400-3500kn/mj
Tipa sljaka u maloprodajnim trgovackim lancima tipa Spar,Kauf...
Cak Kauf prima dosta ljudi na part time za nekih mislim 2400kn/mj..
Mislim da bi i za konobara morao moci proci u nekim neatraktivnim kaficima..
Dostave ketringa,autopraona....
Iskreno ak je s njim sve ok,rekao bi da gotovo nema sanse da ne dobije nesto iz ovog gore "mudrog kvarteta poslova"..

E sada je drugi par carapa da je to samo moze radit mazohist,jer ekonomski je ne isplativo..iskustvo je zanemarivo a ljudi/sefovi cesto puta na tim poslovima su prave seljacine,koje je netko prije maltretirao pa onda oni prenose dalje..

A ovo za cure(pod uvjetom da nisu ono IbrahimRugoba),
to je naravno jasna stvar...
i nije to samo u pitanju na tim "glupim poslovima"
dapace,ima toga svagdje cak punooooo vise nego na glupim poslovima,
jer takve ribice pucaju visoko i misle da vrijede za visoko jer su im kroz cijeli mladi zivot svi govorili kak su...princeze,kak zasluzuju najbolje,kak su best..
i onda takva ekipa nebi bas ona konobarila ili slagale robu u ducanu...
one bi bile menaĐericee,kuis...:klap:
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:35   #2695
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Samo kaj hrpa prehrambenih proizvoda u Lidlu ima glukozno-fruktozni sirup umjesto secera da budu jeftiniji. A do pojave toga Ameri su bili mrsavi kao Europljani. A sada znamo kakvi su.
pa kakvi su...

ups,isti ili slicni kao i mi...

znas onaj vic,kada se dva celavca tuku oko sampona za kosu...

__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 19:18   #2696
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
problem sa Amerima je jeftini junk food i cinjenica da uglavnom jedu izvan kuce
Ameri su kamilica naspram hrvata
Abnormalno povećanje dijabetesa, probavnih i krvožilnih bolesti kod hrvata u zadnjih 15god. godina.

Hrvati su pekaroljupci i žderu po čak dva obroka ugljikohidrata dnevno iz pekara i trgovačkih centara jer su te prazne kalorije prihvatljive cijene.

Sad izađi u parkić i vidjet ćeš masu osnovnoškolske djece kako žderu junk grickalice i pekarske proizvode, a svako drugo dijete školskog uzrasta je po zadnjim statistikama u hrvatskoj sa prekomjernom težinom i sa sve većim porastom dijabetesa kod istih.

Odlazak na gradske bazene je doživljaj jer ne sjećam se da je ikada bio toliki broj debelih ljudi krenuvši od male djece koja su deformirana fizički od prekomjerne mase do odraslih i starih ljudi te naravno svi stalno nešto jedu i piju čak dok se kao bave rekreacijom
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 20:52   #2697
U gradu di zivim nema gradskog bazena, al kolko primjetim na plazi, oni najdeblji su uvijek stranci,
Promtarm jel su moji spekeci veci ili manji od tudih, pa onda i primjetim da oni koji imaju puno vece spekece su stranci.


:ne znam:
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 21:56   #2698
pa da, inace vani ljudi jedu kruh i pecivo samo za dorucak, a kod nas maltene i za rucak i veceru, neki jedu kruh i sa krumpirom i tjesteninom s tim da usput odu do pekare po buhtl ili kroasan, to cak ni ne racunaju
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 09:23   #2699
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
ovo mi je bas malo cudno...

Ove tupave poslove mislim da bi ak je u ZG morao moci dobit..
ono za 2400-3500kn/mj
Tipa sljaka u maloprodajnim trgovackim lancima tipa Spar,Kauf...
Cak Kauf prima dosta ljudi na part time za nekih mislim 2400kn/mj..
Mislim da bi i za konobara morao moci proci u nekim neatraktivnim kaficima..
Dostave ketringa,autopraona....
Iskreno ak je s njim sve ok,rekao bi da gotovo nema sanse da ne dobije nesto iz ovog gore "mudrog kvarteta poslova"..


A ovo za cure(pod uvjetom da nisu ono IbrahimRugoba),
to je naravno jasna stvar...
i nije to samo u pitanju na tim "glupim poslovima"
dapace,ima toga svagdje cak punooooo vise nego na glupim poslovima,
jer takve ribice pucaju visoko i misle da vrijede za visoko jer su im kroz cijeli mladi zivot svi govorili kak su...princeze,kak zasluzuju najbolje,kak su best..
i onda takva ekipa nebi bas ona konobarila ili slagale robu u ducanu...
one bi bile menaĐericee,kuis...:klap:
napravila sam takav rolajz da mislim da sam si vidjela mozak.
glupi poslovi? čemu podcjenjivanje? ja sam radila dosta u maloprodaji pa ne mislim da su to glupavi poslovi i da za njih moraš imat iq sobne temperature.
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Ameri su kamilica naspram hrvata
Abnormalno povećanje dijabetesa, probavnih i krvožilnih bolesti kod hrvata u zadnjih 15god. godina.

Hrvati su pekaroljupci i žderu po čak dva obroka ugljikohidrata dnevno iz pekara i trgovačkih centara jer su te prazne kalorije prihvatljive cijene.

Sad izađi u parkić i vidjet ćeš masu osnovnoškolske djece kako žderu junk grickalice i pekarske proizvode, a svako drugo dijete školskog uzrasta je po zadnjim statistikama u hrvatskoj sa prekomjernom težinom i sa sve većim porastom dijabetesa kod istih.

Odlazak na gradske bazene je doživljaj jer ne sjećam se da je ikada bio toliki broj debelih ljudi krenuvši od male djece koja su deformirana fizički od prekomjerne mase do odraslih i starih ljudi te naravno svi stalno nešto jedu i piju čak dok se kao bave rekreacijom
zato što je djeci lakše uvalit pecivo nego potrošit pola sata na kuhanje kvalitetnog obroka. gledam ove mame oko sebe... mali kmeči, vrišti, urla, ova mu uvali kiflu i upali tablet. mali sretan, sit i nasmijan.
ne sjećam se kad sam zadnji put vidjela dijete u parku ili na ulici. imam jednog malog susjeda, od svojih 7-8 godina. svaki dan je sam na biciklu, kaže da su svi njegovi prijatelji ili na mobitelima ili doma gledaju tv, nitko se neće ić vozit s njim.

ja se nezdravo hranim, to stoji. ali sam fizički aktivna, pa eto ravnoteže. takav mi je tempo života i jednostavno se ne trudim dovoljno da bih se zdravo hranila. vremena imam, nemam volje. rađe ću tih sat vremena potrošit na nešto drugo.

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pa da, inace vani ljudi jedu kruh i pecivo samo za dorucak, a kod nas maltene i za rucak i veceru, neki jedu kruh i sa krumpirom i tjesteninom s tim da usput odu do pekare po buhtl ili kroasan, to cak ni ne racunaju
najgluplje sranje na koje sam se navukla u životu. kruh i tjestenina.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 09:55   #2700
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pa da, inace vani ljudi jedu kruh i pecivo samo za dorucak, a kod nas maltene i za rucak i veceru, neki jedu kruh i sa krumpirom i tjesteninom s tim da usput odu do pekare po buhtl ili kroasan, to cak ni ne racunaju
Pa kod nas se tradicionalno jede kruh uz sve obroke. Cak i ako ti je prilog tjestenina ili krumpir. Mislim da jos tako jedu samo Poljaci a i Rusi jer uvijek jedu juhu a uz juhu jedu kruh. A ostali istocni slaveni jedu manje vise samo za dorucak.

A ovo za pekare je cista ljenost; prije nije bilo toliko to dostupno osim Klara sendvic kruha, hoces crni, polubijeli ili bijeli - pa si doma kuhao. A u restorane tu i tamo kada nesto slavis jer ih je bilo manje i bili su skuplji. Eventualno cevapi. Danas se ljudima jednostavno vise ne da kuhati doma. Pa jedu instant sranja. Dok se prije kuhalo navecer kada djeca odu spavati pa za 2 dana da se ima i naravno vikendom sto skuhas to pojedes.

Uostalom da napravis salatu, speces meso na saft i prilog ti treba brat bratu 45 minuta. Znaci nakon posla dodjes doma i za 45 minuta imas kuhano jelo za cijelu obitelj.

I slazem se - kako danas mladi roditelji hrane djecu - to je cista koma. Zato su i svi debeli skroz. I naravno nitko se vise ne igra i ne trosi energiju nego igraju igrice. Znaci losije se hrane a uopce se ne krecu.

Sto se tableta tice - prije su starci uvalili nesto djeci a oni su citali Vjesnik, Vecernji, Danas, ljubavne romane za par dinara sa kioska ili neku knjigu. Danas su na tabletu ili smartphonu. Na isto ti dodje. Ono hoces se sjest i odmorit. Samo sto prije nije bilo tableta.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.