Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2017., 00:41   #21
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Je li u tom tvojem vjerovanju Bog entitet, osoba ili nešto 'apstraktnije'?
Pa i sam pojam svijesti je apstraktan, više je od subjekta i psihe.

Entiteti su recimo to duše (jastva)...


Dakle, Boga možemo naći u sebi, od osjetila idemo, ne prema van, nego u rikverc -meditacija...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 00:49   #22
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nisam li postom prije napisala da pričam s inteligentnim čovjekom? Zašto ne čitaš.
Čuj, toplotni udar oborio zemlju, pala koncentracija, pa svejedno ne znači ne razumiješ očem pričam, barem mene jednostavnog čovjeka je lako shvatiti bilo kojeg godišnjeg doba.
U kontekstu nerazumijevanja, napisala si "ako se on samo prikazuje inteligentnim", govoreći u trećem licu (što je prilično bez veze), ali ciljajući očito na mene jer sa mnom si razgovarala, a čime implicitno dovodiš u pitanje moju inteligenciju. To ti nije bilo nevino djetinje, a ni inteligentno jer si se tek koju rečenicu prije pozivala na djetinje nasuprot umnom pa si time samu sebe zapravo pobila...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 00:57   #23
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
U kontekstu nerazumijevanja, napisala si "ako se on samo prikazuje inteligentnim", govoreći u trećem licu (što je prilično bez veze), ali ciljajući očito na mene jer sa mnom si razgovarala, a čime implicitno dovodiš u pitanje moju inteligenciju. To ti nije bilo nevino djetinje, a ni inteligentno jer si se tek koju rečenicu prije pozivala na djetinje nasuprot umnom pa si time samu sebe zapravo pobila...
Ako je kako ti kažeš a onda i dijete zbuni inteligentnog odraslog čovjeka.

Znaš, zašto si i to ne bi dozvolio.

Makar, ono prije što sam napisala zbilja sam mislila ispred mene stoji inteligentni, e sad prizbunila te okolina, zašto ih slušaš, zar ne znaš da kad samnom pričaš onda se priča i nema tamo nekih slučajnih trolskih zlica.

Možda jednom uspijemo porazgovarati kao ljudi, tko zna. Do tada, pozdrav.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 01:01   #24
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pa i sam pojam svijesti je apstraktan, više je od subjekta i psihe.

Entiteti su recimo to duše (jastva)...


Dakle, Boga možemo naći u sebi, od osjetila idemo, ne prema van, nego u rikverc -meditacija...
Dobro, za tebe znači Bog nije zaseban entitet ili 'duša, jastvo', rečeno tvojim riječima i onako kako ti shvaćaš... ako sam te dobro pratio...

To bi bilo kao neko "poniranje u dubinu", ali sebe.

"Razgovor s Bogom" je nešto što ima više smisla u kontekstu ideje kršćanskog Boga koji je shvaćen kao osoba.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 01:06   #25
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ako je kako ti kažeš a onda i dijete zbuni inteligentnog odraslog čovjeka.

Znaš, zašto si i to ne bi dozvolio.
Pa može, slažem se, ali dijete, kao ni onaj koji je kao dijete, neće oholo dovoditi u pitanje inteligenciju sugovornika, zar ne? A ti si učinila upravo to... čime si dovela u pitanje vlastitu sposobnost za "biti kao dijete", ali i inteligenciju jer ti je to dvoje u kontradikciji.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 01:11   #26
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Pa može, slažem se, ali dijete, kao ni onaj koji je kao dijete, neće oholo dovoditi u pitanje inteligenciju sugovornika, zar ne? A ti si učinila upravo to... čime si dovela u pitanje vlastitu sposobnost za "biti kao dijete", ali i inteligenciju jer ti je to dvoje u kontradikciji.
Nisam jA kriva ako psihologijom raspolažem daleko bolje od tebe.

Ne ne, nećeš me čut posvađali smo se, rekoh ti ima dana za razgovor, onda će se a ne sada.

Pozdrav i svako dobro.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 01:17   #27
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Još je to ništa, pripremi se za generalni fajt, mudrost će udariti ludost tamo i kada se najmanje nada.
Hajde se smirimo se, kad se ljutimo u afektu svašta kažemo.
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan123/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 01:27   #28
Quote:
Bostan kaže: Pogledaj post
Hajde se smirimo se, kad se ljutimo u afektu svašta kažemo.
Ja se ne ljutim, stojim iza sveg što sam rekla, znam ja znam oni ne vole žensko pametnij od sebe, rado bi diskriminirat žene snažnog duha, tim više kad naiđu na snažnu vjeru eto ih ko legijom demona, na sve to smo mi unaprijed upozoreni i zato nit nas čudi a još manje bismo zaboravili na borbenu spremu, duhovnu, NZ.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 01:29   #29
Rekoh da je namaz razgovor između čovjeka i Boga. Evo npr el fatiha, koja je obavezna na stajanju.


''...i treće, dat mi je smiraj oka u namazu. To je prizor (mušahede), a to je tajni razgovor (munadžat) između Boga i Njegova roba, kao što je rekao Uzvišeni: 'Pa vi spominjete Mene, a Ja ću spomenuti vas'. Namaz je ibadet (molitva) podijeljen na dvoje, između Boga i Njegova roba, i polovina je Bogu a polovina robu. U sahih-hadisu je došlo da je Uzvišeni Allah rekao: 'Podijelio sam namaz između Mene i Mog roba na dvije polovine, pa je polovina Meni a polovina Mome robu, i rob će dobiti šta traži'.

Kad rob rekne (prouči): 'Bismillahi-r-rahmani-r-rahim' (U ime Allaha Milostivog, Samilosnog), Allah na to odgovori: 'Spominje Me Moj rob'.

Kad rob rekne: 'Elhamdu li-l-lahi rab-bil alemin' (Tebe, Allaha, Gospodara svjetova hvalimo), Allah odgovori: 'Hvali Me moj rob'.

Kad rob rekne: 'Er-Rahmani-Rahim' (Milostivog, Samilosnog), Allah odgovori: 'Slavi Me Moj rob'.

Kad rob rekne: 'Malikijevmi-d-din', Allah odgovori: 'Veliča Me i uzvisuje Moj rob'.

Cijela ova polovina, istinski pripada Allahu.

Zatim rob prouči (rekne): 'Ijjake na'budu ve ij-jake nestein' (Tebi se klanjamo i od Tebe pomoć tražimo), a Allah odgovori: 'Ovo je između Mene i Mog roba, a robu je šta traži'.

U ovome ajetu se događa sudioništvo (štirak) (čovjekov ibadet i Božija pomoć).

Kad rob rekne (prouči): 'Ihdine-s-sirata-l-mustekim' (Uputi nas na pravi put), 'Sirata-l-lezine en'amte alejhim' (na put onih kojima Si milost Svoju darovao), 'Gajri-l-magdubi alejhim ve le-d-da-l-lin (a ne onih koji su protiv sebe srdžbu izazvali, niti onih koji su zalutali), Allah odgovori: 'Ovo je za Moga roba, a Moj rob će dobiti ono što traži'.

Istinito je da je ovo njemu (robu), kao što je istinito za prvu polovinu da je Uzvišenom (da Uzvišenom pripada).''
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan123/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 01:34   #30
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nisam jA kriva ako psihologijom raspolažem daleko bolje od tebe.
Ali nisi to pokazala, pozivala si se na 'biti kao dijete', negirala si važnost 'umnog' i paralelno s tim uzdizala sebe, odnosno omalovažavala mene dovodeći u pitanje moju inteligenciju. Kao što rekoh, to ti je u kontradikciji, samu sebe pobijaš na taj način, a to nije inteligentno, a i oholo je, nit' je 'kao dijete', nit' je mudro.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 04:07   #31
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Dobro, za tebe znači Bog nije zaseban entitet ili 'duša, jastvo', rečeno tvojim riječima i onako kako ti shvaćaš... ako sam te dobro pratio...

To bi bilo kao neko "poniranje u dubinu", ali sebe.

"Razgovor s Bogom" je nešto što ima više smisla u kontekstu ideje kršćanskog Boga koji je shvaćen kao osoba.
U dubinu sebe, ali više ta dubina nije sebe, ona je jedna...

Čisto sumnjam da će netko baš pričati s Bogom i dobiti upute, kao kad mi ljudi zborimo jedan drugom, ali možemo govoriti o nekakvim znakovima, sinkronicitetu ili jednostavno se smatramo vođeni od Boga, ma kako Ga mislili i vjerovali...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 11:49   #32
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
U dubinu sebe, ali više ta dubina nije sebe, ona je jedna...

Čisto sumnjam da će netko baš pričati s Bogom i dobiti upute, kao kad mi ljudi zborimo jedan drugom, ali možemo govoriti o nekakvim znakovima, sinkronicitetu ili jednostavno se smatramo vođeni od Boga, ma kako Ga mislili i vjerovali...
Ali način na koji koristiš zamjenice je kao da govoriš o drugoj osobi, nije li?

Nego, kako si došao do ove svoje aktualne percepcije u ovom kontekstu? Svstavaš li sebe nekamo u kontekstu vjere ili (nečijeg) vjerskog učenja?
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 16:50   #33
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
To je jedan od načina na koji nastaju vlastite ideje (kao 'bljesak'), na čemu temeljiš vjeru da se radi o vanjskom entitetu?
O kojem Bogu govoriš, kojoj vjeri pripadaš? (To je bitno radi lakšeg sporazumijevanja.)
Prema informacijama koje imam i cijenim to je vrsta komunikacije s druge strane vela. Naš linearni mozak funkcionira na bitno sporiji način. Mi na neki način zapravo jesmo opremljeni za nelinearnu komunikaciju ali nam je primanje takvih (telepatskih) informacija uglavnom teško blokirano, što ne znači da se ne može popraviti.
Definicija Boga je osnovni problem u pokretanju ove teme, kao i svih religija na Zemlji općenito. Oni koji su izvor informacija iz kojih su nastali stari religijski tekstovi ni sami ne mogu točno definirati Boga, osim što mi je do sada postalo jasno da je pojam Bog samo personifikacija tog pojma kakva je ljudima tada ponuđena kao informacija prilagođena njihovim mogućnostima shvaćanja.
Dakle Bogom mogu smatrati "osobu" u orbiti oko Zemlje koja nam je prenjela informacije iz kojih su nastali religijski tekstovi, to može biti moj viši Ja, pa onda i ja, kao i svi ostali, dakle svaka duša u svim Svemirima i dimenzijama, čak i šire, to mogu biti sva živa bića, sve životinje, biljke, pa i kamen, voda, zrak, sve što postoji. Svi smo mi dio Boga i sve što postoji je Bog. Ili ga možemo suziti na svijest pa reći da je bog zajednička svijest svih bića koja postoje u Svemiru. Iako je prema tome Bog cijelo vrijeme u nama, i mi smo taj Bog, pojam je preširok i predaleko da bismo ga mogli shvatiti. To je nešto što se uči cijelog "života" naše vječne duše. Milijarde, ako ne stotine milijardi godina.
U međuvremenu nam ostaju tumačenja prilagođena naštim trenutnim mogućnostima shvaćanja. Meni se sviđa, i čini mi se da je dobro prilagođeno našim trenutnim shvaćanjima, da je Bog = Ljubav.

S kime možemo komunicirati. Vjernici s Bogom (ili Bogovima), svecima, anđelima, dušama, i.t.d.
S mojeg trenutnog gledišta "Bog" nam nije na raspolaganju za takvu vrstu komunikacije, ali sa stajališta da je "Bog" cijelo vrijeme u nama, onda možemo potražiti tu "energiju" u sebi, i saznati i osjetiti više o "njemu" i njegovu neograničenu ljubav, energiju, znanje i mudrost.
Za "takvu" komunikaciju su nam dostupne "osobe" u orbiti, ili gdje se već nalaze, naš viši Ja, i svi drugi s one strane vela. Odnosno, za informacije i pomoć možemo se obratiti tim "osobama", našem višem Ja, našoj tjelesnoj(staničnoj) inteligenciji, drugim dušama s one strane vela, našim vodičima i anđelima, i srodnim dušama među ljudima s kojima smo u kontaktu.
LLSkylights is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 17:03   #34
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Prema informacijama koje imam i cijenim to je vrsta komunikacije s druge strane vela. Naš linearni mozak funkcionira na bitno sporiji način. Mi na neki način zapravo jesmo opremljeni za nelinearnu komunikaciju ali nam je primanje takvih (telepatskih) informacija uglavnom teško blokirano, što ne znači da se ne može popraviti.
Definicija Boga je osnovni problem u pokretanju ove teme, kao i svih religija na Zemlji općenito. Oni koji su izvor informacija iz kojih su nastali stari religijski tekstovi ni sami ne mogu točno definirati Boga, osim što mi je do sada postalo jasno da je pojam Bog samo personifikacija tog pojma kakva je ljudima tada ponuđena kao informacija prilagođena njihovim mogućnostima shvaćanja.
Dakle Bogom mogu smatrati "osobu" u orbiti oko Zemlje koja nam je prenjela informacije iz kojih su nastali religijski tekstovi, to može biti moj viši Ja, pa onda i ja, kao i svi ostali, dakle svaka duša u svim Svemirima i dimenzijama, čak i šire, to mogu biti sva živa bića, sve životinje, biljke, pa i kamen, voda, zrak, sve što postoji. Svi smo mi dio Boga i sve što postoji je Bog. Ili ga možemo suziti na svijest pa reći da je bog zajednička svijest svih bića koja postoje u Svemiru. Iako je prema tome Bog cijelo vrijeme u nama, i mi smo taj Bog, pojam je preširok i predaleko da bismo ga mogli shvatiti. To je nešto što se uči cijelog "života" naše vječne duše. Milijarde, ako ne stotine milijardi godina.
U međuvremenu nam ostaju tumačenja prilagođena naštim trenutnim mogućnostima shvaćanja. Meni se sviđa, i čini mi se da je dobro prilagođeno našim trenutnim shvaćanjima, da je Bog = Ljubav.

S kime možemo komunicirati. Vjernici s Bogom (ili Bogovima), svecima, anđelima, dušama, i.t.d.
S mojeg trenutnog gledišta "Bog" nam nije na raspolaganju za takvu vrstu komunikacije, ali sa stajališta da je "Bog" cijelo vrijeme u nama, onda možemo potražiti tu "energiju" u sebi, i saznati i osjetiti više o "njemu" i njegovu neograničenu ljubav, energiju, znanje i mudrost.
Za "takvu" komunikaciju su nam dostupne "osobe" u orbiti, ili gdje se već nalaze, naš viši Ja, i svi drugi s one strane vela. Odnosno, za informacije i pomoć možemo se obratiti tim "osobama", našem višem Ja, našoj tjelesnoj(staničnoj) inteligenciji, drugim dušama s one strane vela, našim vodičima i anđelima, i srodnim dušama među ljudima s kojima smo u kontaktu.
Dobro... to je neki tvoj način vjerovanja...

No, kako si došao do toga? Zašto misliš da je u moru različitih vjerskih tumačenja baš to točno? Koliko čvrsto vjeruješ u to što vjeruješ... i zašto? Preispituješ li to?

Zadnje uređivanje - Sizif - : 06.08.2017. at 17:18.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 17:19   #35
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post

S kime možemo komunicirati. Vjernici s Bogom (ili Bogovima), svecima, anđelima, dušama, i.t.d.
S mojeg trenutnog gledišta "Bog" nam nije na raspolaganju za takvu vrstu komunikacije, ali sa stajališta da je "Bog" cijelo vrijeme u nama, onda možemo potražiti tu "energiju" u sebi, i saznati i osjetiti više o "njemu" i njegovu neograničenu ljubav, energiju, znanje i mudrost.
Za "takvu" komunikaciju su nam dostupne "osobe" u orbiti, ili gdje se već nalaze, naš viši Ja, i svi drugi s one strane vela. Odnosno, za informacije i pomoć možemo se obratiti tim "osobama", našem višem Ja, našoj tjelesnoj(staničnoj) inteligenciji, drugim dušama s one strane vela, našim vodičima i anđelima, i srodnim dušama među ljudima s kojima smo u kontaktu.
Jeste li čuli za onog lika koji je tvrdio da je satima i danima razgovarao s Bogom? Poslije je o tome napisao knjigu, mislim da se zove upravo "Razgovor s Bogom", održavao je seminare, obogatio se preko noći, za sobom povukao brdo sljedbenika koji sad pokušavaju voditi iste razgovore. Neki drugi su mu se smijali, nisu povjerovali da je stvarno pričao ali ja sam mu povjerovala, jasno mi je da jest s nekim pričao no taj neko je Sotona. Bilo je prepoznatljivo po uputama za koje je rekao da je dobivao od tog nekog olfo boga, stvari koje se suprotstavljaju sa Svetim pismom. No taj čovjek ionako nikad nije pročitao Bibliju pa zato ništa ne zna o tim stvarima, primjerice to da ga je Sotona iskoristio kako bi druge ljude navukao na komunikaciju s demonima.

Znate, te stvari su ozbiljnije nego što ljudi misle. Bilo bi im pametnije da više slijede Božji zakon a manje pričaju sa duhovima.
Premda čisto sumnjam da će ovaj savjet poslušati.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 17:42   #36
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Jeste li čuli za onog lika koji je tvrdio da je satima i danima razgovarao s Bogom? Poslije je o tome napisao knjigu, mislim da se zove upravo "Razgovor s Bogom", održavao je seminare, obogatio se preko noći, za sobom povukao brdo sljedbenika koji sad pokušavaju voditi iste razgovore. Neki drugi su mu se smijali, nisu povjerovali da je stvarno pričao ali ja sam mu povjerovala, jasno mi je da jest s nekim pričao no taj neko je Sotona. Bilo je prepoznatljivo po uputama za koje je rekao da je dobivao od tog nekog olfo boga, stvari koje se suprotstavljaju sa Svetim pismom.
Ali što ti je garancija da je Sveto pismo riječ Boga? Svaka religija ima svoje svete spise i svaka svoje predstavlja kao autentične...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 17:57   #37
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ali što ti je garancija da je Sveto pismo riječ Boga? Svaka religija ima svoje svete spise i svaka svoje predstavlja kao autentične...
Jahve Bog je garantirao da je njegova riječ ta Sveta Riječ, a mi se uvjerili da je tako.

Drugi vjeruju u sto bogova, ali ne i mi. Znaš, kad bismo bili poput njih tek tada bi nas se trebalo staviti pod upitnik, jer pa kakav je to ljudski stav 'vjerujem u sve i sva', sorite ali to je stav bez stava.

Daklem, mogu porazgovarati s ljudima ali odbijam razgovarati s duhovima. Nikad ne znaš na kojeg vraga naiđeš ako pričaš s 'nevidljivima', niste li čuli da se sam Sotona pretvara u anđela svjetla?, e pa onda razumijete što se htjelo poručiti.
Oprez, dragi ljudi.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 18:04   #38
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
.. kako si došao do toga? Zašto misliš da je u moru različitih vjerskih tumačenja baš to točno? Koliko čvrsto vjeruješ u to što vjeruješ... i zašto? Preispituješ li to?
Pratim izvore čije mi informacije najbolje rezoniraju. Različiti izvori koje pratim ne slažu se 100% u informacijama koje prenose, ali dovoljno da su mi njihove informacije prihvatljive, uz određenu dozu rezerve. Radi se o različitim civilizacijama koje su svojim putem, iako i u komunikaciji s drugima, došle do tih saznanja, i o nekim pitanjima imaju svoju, malo drukčiju verziju.
Nešto tih informacija u ogrančenijem obimu dolazi od ljudskih svjedoka i istraživača, a daleko najveći dio dolazi na Zemlju telepatskom komunikacijom iz orbite, ponekad pojedincima a češće grupama. Iz tih izvora odozgora je i informacija da su tako preneseni svi stari religijski tekstovi, ne samo ove zadnje ljudske civilizacije, nego kroz cijelu povijest ljudskog roda. Ne samo "religijske" informacije nego i mnogo znanstvenih i drugih informacija.
Glavna im je namjena da ljudima pomognu u spiritualnom razvoju, da se na kraju ciklusa mogu uzdignuti na sljedeću razinu.
LLSkylights is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 18:08   #39
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
...Sotona..., komunikacija s demonima..
Dio tih informacija svakako dolazi s te strane, bilo da ljudi sami traže takve izvore, ili da im se izvori sami javljaju ili se javljaju prikriveno s informacijama koje su na izgled pozitivno orijentirane.
Takve informacije su najčešće prihvatljivije ljudima koji su i sami više ili manje negativno orijentirani pa im bolje rezoniraju.
Oprez, kritički pristup i provjeravanje su na mjestu.
LLSkylights is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 18:13   #40
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post

Glavna im je namjena da ljudima pomognu u spiritualnom razvoju, da se na kraju ciklusa mogu uzdignuti na sljedeću razinu.
Ovo je podsjetilo na jednog kolegu koji je izjavio "poslije cirkusa ljudi se uzdižu na višu razinu". Taj fakat ima smisla za humor, ai začudilo bi kad ne bi imao, znate on je vjernik a takvi ispaljuju najbolje fore. Mislim si za njega sam barem ziher da se ne razgovara s bogom, a sve ostale se mora pitati 'hejj si pričao danas sa *, ?, aa kužim, sutra ćeš'
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.