Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2006., 20:59   #21
Quote:
cosanostra kaže:
da, onda mi to nije toliko smetalo, a sad je svaka druga riječ prigovor...

Mislim da ovo ne spada u psihologiju, jer sumnjam da psiholozi mogu odgovoriti što oni time dobivaju, svojim prigovaranjem, i zašto ne kažu kako bi promijenili to što im se ne sviđa.
Trebalo bi analizirati sto to uopce covjek dobiva ili moze dati? Ovo podrazumjevam u duhovnom smislu jer covjek ne moze stvoriti vec samo oblikovati materiju. Mozda je osnovni motiv teznja ka osjecaju zadovoljstva, ha, opet zadovoljstvo je toliko relativno i moze ga se osjetiti samo u trenutku dok traje.

U tvom slucaju po svemu sto si napisao zakljucujem da se neradi o njihovom zadovoljstvu vec o slaboj svijesti i losem odgoju pojedinaca.
Doda li se jos doza mrznje kao pomanjkanje ljubavi u njima, to je dovoljno za objasnit njihovu potrebu za gadjenje sveg i svaceg.


Quote:
Doloromos kaže:
Bas to, defenziva.
Pas koji laje ne grize. Vau vau.
Istina! ali zasto je to pavilo?
mali_prst is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 22:53   #22
Quote:
nitko i ništa kaže:
Ali... ima li koristi od ovog tvog prigovaranja prigovaračima?
Itekako ima. Mislim da je opravdano prigovarati nečemu što se možda može promijeniti,i ako (naravno) ima svrhe.
A ono što se ne može, to treba ostaviti kako je...
prigovarati tomu je po meni JAAAAKO glupo,beskorisno i iritantno.

Quote:
mali_prst kaže:
U tvom slucaju po svemu sto si napisao zakljucujem da se neradi o njihovom zadovoljstvu vec o slaboj svijesti i losem odgoju pojedinaca.
Doda li se jos doza mrznje kao pomanjkanje ljubavi u njima, to je dovoljno za objasnit njihovu potrebu za gadjenje sveg i svaceg.

Slažem se
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 16:52   #23
Quote:
cosanostra kaže:
Itekako ima. Mislim da je opravdano prigovarati nečemu što se možda može promijeniti,i ako (naravno) ima svrhe.
A ono što se ne može, to treba ostaviti kako je...
Sad je još jedino preostalo da ubuduće taj prigovor (svakako smisleni prigovor) uputiš izravno onima na koje se odnosi, a ne naknadno na forumu.
Ali naravno, to ne znači da prigovaram tvom postavljanju ove teme, dapače - ako uopće čemu služi, forum je pravo mjesto za propitati neke svoje zamisli...
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 20:22   #24
Quote:
cosanostra kaže:

Imam jedno vrlo jednostavno pitanje. Zašto neki ljudi imaju potrebu svemu prigovarati? Zašto im sve smeta? Svaku stvar, pojavu, svaku nečiju radnju moraju komentirati...ništa im ne paše itd. Primjetio sam također da ja ustvari vrlo rijetko prigovaram....




Kad ljudi prigovaraju, onda dokazuju da ništa ne znaju.
Helder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 21:05   #25
Quote:
cosanostra kaže:
Istina je da i ja prigovaram, ali ja prigovaram nečemu što je dosta iritantno i beskorisno.
Čak i ti meni prigovaraš, upravo sada.
Ali ipak neke stvari treba pustiti kako jesu, a ne prigovarat npr. zašto je ovo drvo baš tu, a ne negdje drugdje. To je glupo i beskorisno.
Tema jest više za psihologiju. Razloga može biti više: razmaženost, privlačenje pažnje na sebe, nezadovoljstvo nekim stvarima a nema se dovoljno snage da se promjene pa se rađe "kuka", itd. itd. Neugodne navike i neugodne osobe, slažem se...

Moć ignoriranja također preporučam.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 23:19   #26
Quote:
Helder kaže:


Kad ljudi prigovaraju, onda dokazuju da ništa ne znaju.


A i kada te napadaju, tj. deru se na tebe, onda također dokazuju da ništa ne znaju, i ustvari žele izbjeći da njih netko napadne... To je već rečeno u prijašnjim postovima, i to vrlo pametno...



Quote:
Druid kaže:
Tema jest više za psihologiju. Razloga može biti više: razmaženost, privlačenje pažnje na sebe, nezadovoljstvo nekim stvarima a nema se dovoljno snage da se promjene pa se rađe "kuka", itd. itd. Neugodne navike i neugodne osobe, slažem se...

Moć ignoriranja također preporučam.
Da, ali ipak je to dosta teško , jer nekima je prigovaranje dio komunikacije, i takvi ljudi neće prestati sa prigovorima.
Jednom je pomoglo da sam se zderal : Šta prigovaraš ?!?! Daj šuti... tak nešto i rezultat je bio tu... ali ovo ne može uvijek proći....
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 23:49   #27
Quote:
Imam jedno vrlo jednostavno pitanje. Zašto neki ljudi imaju potrebu svemu prigovarati? Zašto im sve smeta? Svaku stvar, pojavu, svaku nečiju radnju moraju komentirati...ništa im ne paše itd. Primjetio sam također da ja ustvari vrlo rijetko prigovaram, ne žalim se pretjerano, i ne dira me (previše)
tko što radi. Pa neka ljudi rade što hoće, pustite ih na miru. Bar ja tako razmišljam.
Zato jer je zabavno?!
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 23:58   #28
Quote:
Archangel kaže:
Zato jer je zabavno?!
je, ako su ti ljudi koji prigovaraju zabavni i znaju zabavno prigovarati.

većina ih nije takvih, nego su obični licemjerni dosadnjakovići i propovjednici, koje treba išibati.

što ja i ljudi kao ja često i rado radimo.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 00:12   #29
Prigovaraju jer misle da je njihovo mišljenje važnije ili točnije od tuđih. Prošao sam to, izgubio hrpu frendova i onda skužio da je u meni problem. Sada ili šutim ili imam JAKO DOBAR razlog protivljenja
__________________
Samo Rijeka
~~~RI~~~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 00:25   #30
Quote:
cosanostra kaže:
Drugo pitanje je zašto se ljudi rugaju drugima i vrijeđaju ih u svrhu kratkotrajne zabave. Ionako ništa ne dobivaju. A ljute se kad netko počne njih zafrkavati i vrijeđati. I onda počinje : "a kaj ti ovo, a kaj ti ono"
Na ovo pitanje me potakla tema o licemjerju.
Zato što su iskompleksirani svojim manama i nedostacima pa kad nekog ponižavaju na taj način, bolje se osjećaju i ispadaju boljima... Jednom riječju GAMAD. Takve najviše mrzim!
 
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 01:10   #31
Quote:
lemba.os kaže:
Zato što su iskompleksirani svojim manama i nedostacima pa kad nekog ponižavaju na taj način, bolje se osjećaju i ispadaju boljima... Jednom riječju GAMAD. Takve najviše mrzim!
...takvi vladaju svijetom...
__________________
Samo Rijeka
~~~RI~~~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 01:23   #32
Quote:
cosanostra Imam jedno vrlo jednostavno pitanje. Zašto neki ljudi imaju potrebu svemu prigovarati? Zašto im sve smeta? Svaku stvar, pojavu, svaku nečiju radnju moraju komentirati...ništa im ne paše itd. Primjetio sam također da ja ustvari vrlo rijetko prigovaram, ne žalim se pretjerano, i ne dira me (previše)
tko što radi. Pa neka ljudi rade što hoće, pustite ih na miru. Bar ja tako razmišljam.
dobro, ovo nekad zna ic na zivce...al ima ljudi koji su uvijek nezadovoljni...sami sa sobom...i stvarima oko sebe..


Quote:
Drugo pitanje je zašto se ljudi rugaju drugima i vrijeđaju ih u svrhu kratkotrajne zabave. Ionako ništa ne dobivaju. A ljute se kad netko počne njih zafrkavati i vrijeđati. I onda počinje : "a kaj ti ovo, a kaj ti ono"
Na ovo pitanje me potakla tema o licemjerju.

ovo je vec drugi par rukava i to je vec prilicno zlocesto...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 17:58   #33
Quote:
blue bird kaže:


...al ima ljudi koji su uvijek nezadovoljni...sami sa sobom...i stvarima oko sebe..

Sorry, bluebird, nemoj ovo shvatiti kao provokaciju, ali imam osjećaj da ti sama nisi zadovoljna ni sobom ni stvarima oko sebe.
Helder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 12:18   #34
Quote:
blue bird kaže:
dobro, ovo nekad zna ic na zivce...al ima ljudi koji su uvijek nezadovoljni...sami sa sobom...i stvarima oko sebe..
to ti nije isprika da svima prigovaraš
__________________
Samo Rijeka
~~~RI~~~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 13:07   #35
Zašto prigovaraju na sitnice? Zato što su to isfrustrirani ljudi koji se onda iskaljuju na drugima i na neki način testiraju njihove granice tolerancije, neka vrsta sadizma rekla bih
A rugaju se drugima zbog toga što time odvraćaju pozornost sa svojih nedostataka.
Rješenje : Zen
MonaLisaSmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 00:34   #36
Quote:
MonaLisaSmile kaže:
Rješenje : Zen
što je to zen?

čito sam neke priče, ali ih nisam baš shvatio.

svi tamo traže osvjetljenje i takve stvari.

uglavnom, koliko sam ja to shvatio, oni nemaju struje. pa nemaju ni žarulje, nit kompjutor, nit intranet.

a ko nema žarulje, nema ni osvjetljenja.
i uvijek imaju učenika i učitelja. učo poučava maloga nekim besmislenim pričicama.
i kad ovaj shvati da te pričice nemaju smisla, onda se nekako osvijetli.
valjda to znači da si upali svijeću, ili nešto.
zbunjujuće je to sve.

misle pedeset godina. i ništa smisleno ne smisle.

i onda se odjednom osvijetle. zbog besmisla i nemišljenja.
valjda prije ne mogu niš shvatit jer su u mraku.
pa kad kupe svijeću, onda vide stvari, pa onda budu pametniji i osvijetljeni.
jesam dobro shvatio?

sad sam se zaprtljao malo...
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 00:37   #37
Quote:
Helder kaže:
Sorry, bluebird, nemoj ovo shvatiti kao provokaciju, ali imam osjećaj da ti sama nisi zadovoljna ni sobom ni stvarima oko sebe.
sorry, Helder, nemoj ovo shvatiti kao provokaciju, ali imam osjećaj da ti sama nisi zadovoljan ni sobom ni stvarima oko sebe.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 00:57   #38
Samo prigovarate svemu!!
Nemate pojma.
Ti ne valjas, on je pokvaren, ti si nezadovoljan, ne vrijedis, komplekse, svi trebate sibu!....
__________________
More krade plavu boju
Doloromos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 01:55   #39
Lightbulb

Čini se da svi prigovaramo. Baš svi. Netko više, netko manje. Netko češće, netko rjeđe.
Ali ipak se prigovori razlikuju po tome imaju li, ili nemaju svrhu. Većina prigovora nema svrhu, nego je to najčešće frustracija, ili netko nema ništa pametnije za dodati, ili se ne usudi prigovoriti nekoj osobi, pa ju trača.
Oni prigovori koji imaju svrhu su mi draži, osobito ako su upućeni nekoj osobi, a ta osoba ih spremno prihvati, i posluša ih... ali znamo da je to rijetkost.

Niti ja ne volim kada mi netko prigovara, jer tada znam da nisam u pravu, da griješim. A to može biti jako neugodno... i što se onda događa?

Neugodu pokušavamo izbjeći tako da prebacimo razgovor na drugu osobu.
Napadni, ako ne želiš da tebe napadnu. Najlakše je prigovarati drugima, jer ipak lakše vidimo tuđe mane, a svoje teže.

Ovo me podsjetilo na neke pametne misli,npr:

Lakše ćeš vidjeti trn u oku prijatelja svoga, nego kladu u svom oku... (otprilike tak)
Neprijatelj zna sve tvoje mane, ili svoje mane ćeš najlakše doznati od neprijatelja. (neznam kak ova točno ide).
Uvijek je lakše savjetovati druge, nego sebe. (ova mi je super)

Mislim da smo otprilike dobili odgovore zašto neki ljudi svemu prigovaraju, ali ja još uvijek ne znam kako to promijeniti, i je li to upoće moguće?
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 02:14   #40
@cosanostra
gle, mozda bi bilo bolje da navedes neki primjer 'prigovaranja'....jer ima razlicitih prigovora...u razlicitim okolnostima...glede raznoraznih stvari...
tako da sad ne znam na sto se to tocno odnosi...
..
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.