Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2016., 23:29   #261
Ako je do prehlade i sl.boljki, kapi za nos rijesit ce i problem s uhom, samo treba malo vise vremena. Moguce da zbog cerumena dr nije mogla vidjeti bubnjic, a i on sam zna stvarati slicne poteskoce pa je zato prepisala te kapi. Meni osobno umjesto njih puno je bolji (i postedniji) Cerustop sprej.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 18:53   #262
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
Ako je do prehlade i sl.boljki, kapi za nos rijesit ce i problem s uhom, samo treba malo vise vremena. Moguce da zbog cerumena dr nije mogla vidjeti bubnjic, a i on sam zna stvarati slicne poteskoce pa je zato prepisala te kapi. Meni osobno umjesto njih puno je bolji (i postedniji) Cerustop sprej.
Jel treba recept za to? Jučer sam letila avionom i sad mi se zaštopala i druga tuba.
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 12:26   #263
Jučer sam preventivno nakapala hidrogen peroksid u uši, jer me počela hvatali lagan aprehlada, a negdj esam pročitala da je to dobra prevnetiva jer bakterije često idu kroz uši. E sada, u jednom uhu je taj hidrogen krckao i šumio, u drugom ništa. Čak sam imala osjećaj ko da je začepljeno. Ne boli me to uho, dobro na njega čujem. Jel to što hidrogen ne krcka znači da je ipak začepljeno?
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 23:21   #264
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Jučer sam preventivno nakapala hidrogen peroksid u uši, jer me počela hvatali lagan aprehlada, a negdj esam pročitala da je to dobra prevnetiva jer bakterije često idu kroz uši. E sada, u jednom uhu je taj hidrogen krckao i šumio, u drugom ništa. Čak sam imala osjećaj ko da je začepljeno. Ne boli me to uho, dobro na njega čujem. Jel to što hidrogen ne krcka znači da je ipak začepljeno?
hidrogen peroksid nije lijek za prehladu ( tada si kapaš obične kapi za nos ), već se koristi za odštopavanje uha ako ima viška cerumena
izgleda mi da ti taj hidrogen nije iscurio iz uha i sada se ponaša zapravo kao voda u uhu
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 12:06   #265
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
hidrogen peroksid nije lijek za prehladu ( tada si kapaš obične kapi za nos ), već se koristi za odštopavanje uha ako ima viška cerumena
izgleda mi da ti taj hidrogen nije iscurio iz uha i sada se ponaša zapravo kao voda u uhu
Ma znam da nije, ali sam negdje čitala da može pomoći, pa sam probala jer eto odmoći ne može. Ako ništa drugo, fino očisti uho. No mene muči što je u desnom uhu on fino krckaoi vjerojatno odradio posao a dok sam kapala u lijevo, ništa se nije čulo. Pa mi je čudno kako ga u jednom uhu normalno čujem a drugo se ponaša kao da je zaštopano. A nemam nikakav simptom koji bi na to ukazao..
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 13:53   #266
Jel zna neko dobrog doktora za uho? Ja od malena imam problema sa ušima. Imala sam česte upale oba uha i od tog silnog izapiranja, desno uho mi je trajno oštećen sluh. Ove godine i to na sezone mi je lijevo uho počelo curit. Otišla ja doktoru, kapala nekim kapima, ajde to prestalo i sada već par dana opet ne čujem na lijevo uho. Otišla opet doktorici sve joj ispričam, ona pogledala i kaže imam prišt u sluhovodu, nije začepljeno. Više ne znam što da radim sa tim ušima. Imam 26 godina i ne čujem. Šta će bit sa 50
__________________
''Briga vuka što ovce o njemu misle!''
Lady Mona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:40   #267
Pozdrav!

U zadnjih mjesec dana mi se 3 puta pojavio neobičan zvuk u uhu. Nije u pitanju šum, zujanje/brujanje, pucketanje i sl. već bi ga mogla usporediti s onim zvukom kao kada nam se uho, nakon što je bilo začepljeno vodom, naglo odčepi. Ponavlja se svakih nekoliko sekundi i traje nekada nekoliko minuta, nekada pola sata-sat, ali do sada nije trajalo duže od toga. Nije bolno i javlja se i prestaje spontano. Prvi put kad mi se pojavilo povezala sam s jedenjem gumenih bombona jer inače ne opterećujem čeljust takvim naporima, a 2. i 3. put ne mogu povezati ni s čim.

Trebam li reagirati i otići doktoru?
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 15:29   #268
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

U zadnjih mjesec dana mi se 3 puta pojavio neobičan zvuk u uhu. Nije u pitanju šum, zujanje/brujanje, pucketanje i sl. već bi ga mogla usporediti s onim zvukom kao kada nam se uho, nakon što je bilo začepljeno vodom, naglo odčepi. Ponavlja se svakih nekoliko sekundi i traje nekada nekoliko minuta, nekada pola sata-sat, ali do sada nije trajalo duže od toga. Nije bolno i javlja se i prestaje spontano. Prvi put kad mi se pojavilo povezala sam s jedenjem gumenih bombona jer inače ne opterećujem čeljust takvim naporima, a 2. i 3. put ne mogu povezati ni s čim.

Trebam li reagirati i otići doktoru?

slican problem imam i ja

naime, desno uho mi reagira na neke zvukove tako sto se stvara eho u njemu ! ali ne sad da mi cijelo uho odzvanja, nego vise kao da imam bubu u uhu koja lupeta krilima ...

posebno dolazi do izrazaja ako sam polegnuta na desnu stranu, tj lezim na tom uhu ... npr cujem da netko vani lupa u nesto i meni uho "kopira" svaki taj udarac

sto je jos cudnije - ne proizvodi svaki zvuk tu reakciju, nego samo odredjene frekvencije, imam osjecaj

bila kod ORL-a i nikakvu anomaliju nije nasao, sve stima
__________________
zen
ocelotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2018., 18:23   #269
Vec neko vrijeme u lijevom uhu mi se pojavljuje sekret neobicne, tamnije boje i cudnog mirisa, za razliku od desnog uha. Nemam nikakve bolove i nagluhost. Neko vecer sam spavala i cak sam cula!! taj ljepljivi gusti sekret u uhu kad sam se okretala. Bio je zelenkasto zute boje, jako gust i ljepljiv, neugodan miris. Nisam jos bila kod dr, jer sam selila i jos nemam svog dr. Moze li to sve biti povezano sa sinusima, devijacijom?
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2018., 08:42   #270
za zujanje i povremenu bol u glavi da odem na pregled na ORL?
fajolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2018., 09:02   #271
ja sam imao i još imam razne probleme...od zujanja, začepljivanja, pa woosh, pa ko da leptir nutra maše krilima..na kraju dok obaviš magnet glave i komplet ORL imaš dg od psihijatra kronična anksioznost..jbg-a...
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2018., 10:13   #272
meni je žao što imaš probleme za koje kažeš da nema naznaka za bolje stanje.

ali mene interesira sa kojoj vrstom pretraga da krenem??
fajolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2018., 19:32   #273
Kreni prvo na ORL , pa će ti specijalist nakon pregleda reći koje daljnje pretrage trebaš napraviti.
Allysia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2018., 09:42   #274
Kreni na ORL.
I meni su spominjali da je zujanje u uhu povezano s psihom, na kraju mi je dijagnosticirana otoskleroza na oba uha.
Jedno sam uspješno riješila, sljedeće godine drugo.

Uglavnom pregledati će te kak spada i reći ima li neke fizičke smetnje.

U vinogradskoj je super ORL tim, preporučujem dr.Riesa, samo se kod njega dugo čeka.
Dijagnoza je krenula od mlađeg dr. Košeca te za njega isto dajem preporuke
svemirska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2018., 12:35   #275
Krajem proljeća kad su još bila hladna jutra i večeri, osjetio sam neki čudan osjećaj u ušima. Kao da me zebe unutar ušiju, te se povremeno pojavljivala bol unutar ušiju.

Kako je došlo ljeto to je prestalo.

Sada kada su opet hladnija jutra ponavlja se ista stvar.

Zna li netko od čega je to??
maksimgorki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2018., 15:17   #276
Uho propalo od tableta?

Dvije godine sam uzimao zaldiar zbog interkostalne neuralgije. Prije tri tjedna osjetio sam pritisak, osjećaj punoće u desnom uhu. Uz to me i boli, i hrskavica na dodir. Prestao sam uzimat lijek. Sumnjam da mi se to dogodilo od tableta jer piše da mogu biti ototoksične. Bio sam kod jednog ORL-a međutim on nije reagirao na uzimanje lijeka nego me uputio da snimim zglob i obratim se kirurgu/ortodontu. Ne znam što mi je činiti, taj tlak je užasan.
tadija dragutin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2018., 20:34   #277
ORl je rekao da bi to moglo biti i od temporalomadibularnog poremećaja koji ima simptome kao što su tupa bol u uhu, gubitak sluha itd. Danas sam primjetio da me boli na dodir ispod uha tu di je čeljust.
tadija dragutin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2018., 13:35   #278
Je li tko imao temporalnomandibularni poremećaj?
tadija dragutin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2018., 21:11   #279
odi kod svog doktora na ispiranje uha
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 13:56   #280
Ma nema u uhu ni upale niti je začepljeno. Ili su ga sjebale tablete pa se javlja taj ear fullness ili ima neke veze sa čeljusnim zglobom.
tadija dragutin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.