Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2017., 19:27   #1881
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Dimnjača je cijev koja povezuje peć (kotao) i dimnjak, a promjer dimnjaka je ono što ti pitaš.

Tako i piše na dnu tablice:
"-unutarnji promjer dimnjaka određuje se sukladno snazi kotla i visini dimnjaka i gotovo uvijek mora biti veći od promjera dimnjače"

Nisam stručan za određivanje snage, ali me čude te brojke. Peć na drva je nešto najprimitivnije šta postoji i cijela mehanizacija reguliranja (od pufera na dalje) košta više nego sam kotao. Ako planirate kupiti sve to onda nema problema, jer će se proizvedena toplina imati gdje spremiti i bit će sve OK. Mislim, prema tome ja na svojoj starogradnji trebam preko 40kW. Upravo je taj izračun snage nešto što me kod moje gradnje najviše muči i što nikako ne mogu naći čovjeka koji će dati koristan savjet, a ne preporučiti Buderus lijevani kotao ili Viadrus
Hvala Vam na iscrpnom odgovoru, upravo saznah sta je dimnjaca onda pkromjer dimnjaka ide veci, 20 ce biti ok?
plavka: is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 19:32   #1882
Pa za to treba strojar i arhitekt. Instalateri su rijetko tome vični.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 21:29   #1883
Ako si sigurna da kupuješ taj kotao onda gledaj u graf iz tehničke upute, a po njemu treba 18cm.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:30   #1884
Uselili smo u stan kroz koji prolazi dimnjak od stana ispod. Pri vrhu ima smedju mrlju. Rekli su da je to nastalo kad je dinnjak bio zastopan al da je sad okay. Mrlja miruje ali me zanima postoji li neka opasnost da prolazi nesto nama u stan kroz dimnjak, co2? Takodjer zid je popucan oko dimnjaka, na zidu se vide pukotine one klasicne, u cosku verikalnom duzinom gdje se spaja na zid. Iz iskustva trazim drugo misljenje jer "sad je sve ok" ipak ne prihvacam zdravo za gotovo. Slika: https://ibb.co/e3VEpv
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 15:25   #1885
Iznad tvog stana je sigurno ne grijan prostor! Tu nastaje kondenzacija i kondenzat probija u tvoju prostoriju.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 18:06   #1886
Iznad je krov.. da, probijalo je jer je bilo neš zaštopano, a sad je kao ok, ali ne znam je li to ok samo da nas smire ili je ok.. i je li moguće kroz dimnjak da prolazi neki co2 uopće.. vidi se kak je ispucao zid.. i taj dio di je probijalo je nesaniran očito..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 19:04   #1887
To nije OK! To je veliko sranje, vidjet ćeš zimus kad se mrlja proširi i kad počne smrdjeti!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 22:58   #1888
Fućka mi se za mrlju i smrad, više me brine CO2 koji ne smrdi niti se vidi
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 23:42   #1889
Pa ako te strah co2, onda svakako ne možeš svoj život stavljati u ruke nekih forumaša koji nisu upoznati sa svim okolnostima tvoje situacije. Zahtjevaj da ti se to sanira, kad su već priznali da su bili toliko neodgovorni da su dopustili da im dimnjak zaštopa.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 00:33   #1890
Ideja njihovog saniranja je prefarbati mrlju, a ja ne želim ispast paranoična i govoriti da tuda može prolaziti CO2 ako ne može. Pa rekoh MOŽDA kakav majstor čita topic, ne ti.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 01:02   #1891
Ako sa takvim stavom nastupaš i sa njima, nije ni čudo da ti hoće samo pofarbati.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 08:28   #1892
Ne trebaš se bojati CO2! Ako sad i ima koja rupa, kondenzat će ju zatvoriti, a i dimnjak će raditi svoj posao!
Možeš ti farbati mrlju, možeš ti skinuti žbuku i novu nabaciti, ali evo mrlje opet!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 11:19   #1893
Hvala Lee, znači mrlja je okay, CO2 ne prolazi kroz nju? Fiju...


davorradman, ovo je forum ravnopravnih, ne glađenje ega.. ionak se majstori neki vole držat kao da su neuro kirurzi..
Ja sam postavila pitanje na forumu, a ti si se našao pozvan komentirati da kaj ja to pitam na forumu.. daj, troll away..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:47   #1894
Drago mi je da se nasao eto lee da ti pomogne.

Ali procitaj ponovno moj komentar, nisam uopce rekso da ne trebas ovdje pitati. Pa ja sam ovdje toliko sa pitanjima zaspamao, uzas.

Ja sam ti samo rekao da neovisno o tome da li ima ili nema co2, da te odgovorne zahtjevaš da to saniraju, jer su već priznali da su krivi. Ako mi konobar kihne u hranu, nije mu isprika što je prehlađen. Izvoli mi se ispričati i donijeti novo jelo.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 19:58   #1895
Pa napisala sam da su rekli da je sad sve ok, samo treba još to prebojati, ali da ja poučena iskustvom nikoe ne vjerujem pa sam došla provjeriti stvari koje me zanimaju tipa, ako slučajno NIJE ok, može li kroz takav zid, em napuknuti, em mrljovit, prolaziti CO2 nama u sobu.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 09:23   #1896
Dimnjak za peć na pelete

Pozdrav svima. Ne znam jesam li na pravom mjestu posto sličnu problematiku nisam našao pod popisom tema.Uglavnom, trebam savjet. Stanujem u prizemljnu trokatnice i do sada sam se grijao na drva.planirao sam uzeti sobnu peć na pelete ali mi dinjačar kaže da moj dimnjak ( sigma dimnjak, što god to bilo-fi 160) nije pogodan za peć na pelete te bi ga trebalo sanirati inox cijevima. Dimnjak je dug 15-ak metara, tako da sumnjam da troškovi te njihove sanacije nisu mali. Zanima me što je razlog da ne mogu postaviti peć na pelete i postoji li neka jeftinija opcija da se ugrad takva peć( fasadni dimnjak ili sl).
Lijep pozdrav.
__________________
Galebovi su zapravo jako opasne životinje....
fornix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 09:57   #1897
Gurnite cijev kroz zid, onom iznad pod nos!
Za peć na pelete nije potreban klasičan dimnjak koji stvara neophodan propuh - cug. Ako možeš samo gurnite cijev, negdje pod plafonom kroz zid.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 10:04   #1898
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Gurnite cijev kroz zid, onom iznad pod nos!
Za peć na pelete nije potreban klasičan dimnjak koji stvara neophodan propuh - cug. Ako možeš samo gurnite cijev, negdje pod plafonom kroz zid.
Daj ne govori ljudima gluposti. To sto se i u cergama grije na dimljacu bez pravog dimljaka ne znaci da je to dobro i sigurno.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 15:40   #1899
Ok! Onda lijepo napiši zašto ne tak?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 10:48   #1900
Pa zato jer je to opasno..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.