Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2011., 11:51   #21
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
baš su slatki
I ja kažem, divne oke ; buntovni i razuzdani; ah ta mladost
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 11:52   #22
Neka sluša šta želi, šta je u tome loše? Da vidiš šta ja slušam, slabo bi ti došlo, a takvu glazbu slušam od puberteta i dobra sam ispala. (a imam i piercing i tetovaže)
Ljudi su puni predrasuda, ja sam npr. oduvijek bila alternativa, kao i mm, crno je moja boja, mm ima dužu kosu od mene, a nismo balavci, oboje visoko obrazovani i odgovorni građani RH.:
A naglašavam - takvi smo od puberteta, tako da nema razloga za brigu Vjerujem da ti se ne sviđa, moja mama je dan danas u bedu što nije imala šminka dijete, a ja bih bila u bedu da mi dijete jednog dana sluša cajke, ali to njen glazbeni ukus. A tko zna, možda dijete i promijeni ukus s godinama, ali nikako nemoj branit, onda će baš za inat! Lijepo su ti rekli - zabranjeno je najslađe.

Da te utješim, unatoč tome nikad nisam bila problematična, za razliku od mog brata koji je na izgled pravi mamin sin,a bolje da ne pričam koliko smo puta po njega na muriju išli!
Znači - zaključak: glazba i stil oblaženja ne znače da je čovjek automatki problematičan. A ako smatraš da je premlada za pirsanje i tetoviranje (a je) to ćeš morat s njom dogovoriti ljudski.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 11:54   #23
Pa ne vidim u čemu je frka... svi smo slušali ono zbog čeg su nam se starci križali
Ili je mojima bilo bolje šta sam ja slušala bend u kom je pjevač sebi sačmaricom raznio glavu, a pjevač drugog uredno vadio kitu na pozornici

Bit će dobro.
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 11:56   #24
Quote:
ptica_dodo7 kaže: Pogledaj post
I da, jedan savjet za tetoviranje i pirsanje.......Ima 13 godina, ak joj padne na pamet tak nekaj, obećaj joj neku sitnu tetovažu il pirs za kajjaznam, 16. rođendan il nekaj nekak ju smuljaj i odvedi ju u salon, ne pizdi previše da joj ne padne na pamet otić kod frenda od frendice koji je inače recimo autolimar pa usput tetovira i pirsa doma.......a možda ju prođe
Da ili joj obećaj sa 15 privremenu, pa nek joj dosadi.

Svaka tetovaža dosadi, ali kincima to ne možeš utuvjeti u glavu
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 12:02   #25
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
I ja kažem, divne oke ; buntovni i razuzdani; ah ta mladost
a vidi usne?? ja bi si ovog lijevog odma doma dovela
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 12:06   #26
Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
omfg
kultura na nivou
__________________
♥♥ Filip 18.02.2010. ♥♥
žeeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 12:43   #27
Quote:
žeeljka kaže: Pogledaj post
u ovim cajkama koje čujem po kafićima nitko ne naziva nikoga kučkom nitu mu govori da puši k...
pa ne vidim zašto su cajke gore
Ne, dapace, cajke mogu biti i edukativno..evo uzmimo primjer slijedeceg stiha:
Ne smem s tobom kume, ćelave ti gume, sedišta se tresu u tvom mercedesu...Mlada djevojka odmah zna da treba za sebe naći samo muškarca koji ima mercedes i redovito ga servisira i održava..
Šta nije to divno???
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 12:55   #28
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Ne, dapace, cajke mogu biti i edukativno..evo uzmimo primjer slijedeceg stiha:
Ne smem s tobom kume, ćelave ti gume, sedišta se tresu u tvom mercedesu...Mlada djevojka odmah zna da treba za sebe naći samo muškarca koji ima mercedes i redovito ga servisira i održava..
Šta nije to divno???
ajme što ste se nakačile, nisam rekla ni da mi se sviđaju, niti da ih slušam, samo da se takav riječnik u njima ne može čuti!
da je autorica otvorila temu kako joj se sin/kćer druži sa osobom koja prostači kao kočijaš sve bi rekle da poduzme nešto.
__________________
♥♥ Filip 18.02.2010. ♥♥
žeeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 12:57   #29
Quote:
žeeljka kaže: Pogledaj post
ajme što ste se nakačile, nisam rekla ni da mi se sviđaju, niti da ih slušam, samo da se takav riječnik u njima ne može čuti!
da je autorica otvorila temu kako joj se sin/kćer druži sa osobom koja prostači kao kočijaš sve bi rekle da poduzme nešto.
joj, kak ne kužiš, ovo je na engleskom pa nije bed što se prostači
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 13:06   #30
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
joj, kak ne kužiš, ovo je na engleskom pa nije bed što se prostači
pa daaaa, kako sam smotana
__________________
♥♥ Filip 18.02.2010. ♥♥
žeeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 13:19   #31
Quote:
žeeljka kaže: Pogledaj post
ajme što ste se nakačile, nisam rekla ni da mi se sviđaju, niti da ih slušam, samo da se takav riječnik u njima ne može čuti!
da je autorica otvorila temu kako joj se sin/kćer druži sa osobom koja prostači kao kočijaš sve bi rekle da poduzme nešto.
Ja se zajebavam..
Ma bar na tim cajkama je veselo..
Eva mladost sva nekako depresivna konstantno.
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 14:03   #32
Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
kaj je više nema
A nema seljacina! Stalno ga nagovaram al me ne ferma i jos koznjak juh!!
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
mislim da je odnos jednogodišnjaka prema omiljenoj glazbi ipak malo drugačiji od odnosa tinejdžera, zar ne?
Naravno da je drugaciji. Ali paralela se moze povuci, zar ne?
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 14:04   #33
ja bi autoricu pitala koliko ima godina. ovakvo iscudjavanje mi je bas cudno on nekoga ko ima manje od 50
a cak i stariji, jbt, odrasli na "walk on the wild side", "whole lotta love" i "lola" i slicnim stvarima i sad se iscudjavaju na par prostota u pjesmama
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 15:30   #34
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja bi autoricu pitala koliko ima godina. ovakvo iscudjavanje mi je bas cudno on nekoga ko ima manje od 50
a cak i stariji, jbt, odrasli na "walk on the wild side", "whole lotta love" i "lola" i slicnim stvarima i sad se iscudjavaju na par prostota u pjesmama
sa 21 sam rodila
FiliHeart is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 15:49   #35
ma ja se slažem da bi mi bilo grozno da mi trinaestogodišnjakinja u kući pjeva "pušii mii kuuurraaacc". Zbilja grozno.

Ali sve je to isfuravanje, pogotovo na cjelokupan imidž i možda muziku a manje na riječi.

Puberet, ipak mislim da se tu ne treba previše petljati oko muzike koje sluša.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 16:59   #36
Quote:
FiliHeart kaže: Pogledaj post
sa 21 sam rodila
ako ona ima 13 znaci da si moje godiste. kaj nije bilo takve muzike oko tebe? ok, mozda malo manje eksplicitno najcesce, ali rep je npr koliko se ja sjecam bio prilicno zestok. ne samo sexualno nego i nasilno.
sexa i prostota je oduvijek bilo u pjesmama, fakat ne vidim nista tako sablaznjivo u tome.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 17:09   #37
i evo bas si razmisljam puno bi radije da mi kcer slusa i pjeva po kuci popusi mi ku*** nego da ce mu nosit kofere i skupljat ih i sta vec je u onoj uzasnoj pjesmi narodnjackoj
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 17:11   #38
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
Pa ne vidim u čemu je frka... svi smo slušali ono zbog čeg su nam se starci križali
Ili je mojima bilo bolje šta sam ja slušala bend u kom je pjevač sebi sačmaricom raznio glavu, a pjevač drugog uredno vadio kitu na pozornici

Bit će dobro.
točno tako
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 18:24   #39
Ja ne bi bila happy da mi to dijete slusa,ali mi smo jos desetljece daleko od puberteta. Mozda ce do tada izumrijeti takva glazba :nadaumirezadnja:
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 19:25   #40
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post

Naravno da je drugaciji. Ali paralela se moze povuci, zar ne?
ne, nikako. ne provociram, ozbiljno, ne vidim kako se može povući paralela između glazbenog 'izbora' jednogodišnjakinje, koji je uglavnom slučajan i svodi se na mehaničko ponavljanje riječi koje jedva da zna izgovoriti i uopće ih ne razumije te glazbenog izbora tinejdžerke, koji znači identificiranje s određenom supkulturom, sustavom vrijednosti, stilom oblačenja...i općenito je glazbeni izbor jedan od najbitnijih faktora po kojima se tinejđeri identificiraju (i uvijek jesu...podjele na hipije i šminkere, tehno vjeverice i grungere i slično)

Quote:
ok, mozda malo manje eksplicitno najcesce, ali rep je npr koliko se ja sjecam bio prilicno zestok. ne samo sexualno nego i nasilno.
sexa i prostota je oduvijek bilo u pjesmama, fakat ne vidim nista tako sablaznjivo u tome.
pa ni ja ne vidim nešto sablažnjivo u eksplicitnim riječima pjesama, ali mislim da su neprimjerene za trinaestogodišnjake. rap svakako. a emo -
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.