Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2012., 23:39   #1
Smile Besplatno ljetovanje i druženje za osnovnoškolce unutar župe

Pozdrav svima!
Moja me sestra zamolila da se informiram putem neta za moguća besplatna ljetovanja ili radionice koju organiziraju možda vaše župe ili župe u vašem susjedstvu. Načula je da salezijanci ili isusovci organiziraju druženja dječaka -osnovnoškolaca, no kako ništa slično nisam našla na netu najbolja solucija je bila priupitati Vas. Nadam se da netko o tomu više zna pa eto ukoliko imate dobru volju kao i dušu postajte mi bilo kakvu informaciju o tomu - sigurno će pomoći. Nećaci su u dobi 7 i 8 godina i želimo malo kršćanskog duha i okružja za njih jer nažalost u školi ima dosta loših primjera u njihovoj okolini kao i nestašluka pa je ovo jako bitno jer se počelo odražavati i na njihovo ponašanje! Srdačan pozdrav od zabrinute tete!

Unaprijed Vam svima hvala!
zekica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 09:58   #2
Quote:
zekica78 kaže: Pogledaj post
Moja me sestra zamolila da se informiram ...
Raspitati ću ti se kod Salezijanaca, ali sumnjam da ima nešto za taj manji uzrast, oni su više okrenuti srednjoškolcima i studentima. Prije Franjevci, mada i za FRAMA-u moraš imati bar 14 godina. Mislim da ti je najbolje poslati mail na portal FRAMA-e, vjerovatno će imati neku informaciju.

Inače, apsolutno preporučam obiteljsku i roditeljsku školu, dva dana predavanja na temu obitelji i odgoja (svećenici, liječnici, psiholozi) i druženja sa obiteljima iz cijele Hrvatske.

Za te manje uzraste obično se organiziraju župski višednevni izleti ministranata, malih zborova i sl., npr. provedu tjedan dana u samostanu Glavotok na Krku (prekrasno mjesto), ali to se ipak moraš raspitati u lokalnoj župi.

Generalno, mislim da će morati sačekat još par godina za aktivnosti tog tipa, a onda pravac u FRAMU. Ne samo zbog izleta i druženja, već i zbog izvanrednih stvari koje rade. U Rijeci, primjerice, bude svako ljeto zanimljivo jer FRAMA organizira izlet sa srebreničku muslimansku djecu koja se često prvi put susretnu sa morem.

Javim kasnije za Salezijance.

Zadnje uređivanje mestar : 31.05.2012. at 10:21.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 10:10   #3
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Raspitati ću ti se kod Salezijanaca, ali sumnjam da ima nešto za taj manji uzrast, oni su više okrenuti srednjoškolcima i studentima. Prije Franjevci, mada i za FRAMA-u moraš imati bar 14 godina. Mislim da ti je najbolje poslati mail na portal FRAMA-e, vjerovatno će imati neku informaciju.

Inače, apsolutno preporučam obiteljsku i roditeljsku školu, dva dana predavanja na temu obitelji i odgoja (svećenici, liječnici, psiholozi) i druženja sa obiteljima i cijele Hrvatske.

Za te manje uzraste obično se organiziraju župski višednevni izleti ministranata, malih zborova i sl., npr. provedu tjedan dana u samostanu Glavotok na Krku (prekrasno mjesto), ali to se ipak moraš raspitati u lokalnoj župi.

Generalno, mislim da će morati sačekat još par godina za aktivnosti tog tipa, a onda pravac u FRAMU. Ne samo zbog izleta i druženja, već i zbog izvanrednih stvari koje rade. U Rijeci, primjerice, bude svako ljeto zanimljivo jer FRAMA organizira izlet sa srebreničku muslimansku djecu koja se često prvi put susretnu sa morem.

Javim kasnije za Salezijance.
Uveliko hvala, naime sisterka mi se nalazi sa stanom u Rugvici (zan neke, to je dalje od Ivanje Reke) i klinci joj idu autobusom u školu, zato i pitam jer je njihova župa tako mala da takvo što ne organiziraju... Hvala puno... zato vjerojatno ništa nisam niti našla...
zekica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 13:51   #4
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post

Inače, apsolutno preporučam obiteljsku i roditeljsku školu, dva dana predavanja na temu obitelji i odgoja (svećenici, liječnici, psiholozi) i druženja sa obiteljima iz cijele Hrvatske.

.
e, ovo je odlično, makar- to su vikendi koji uključuju aktivnost cijele obitelji, a ne samo druženje djece na moru.
i bude malo "specifično"- radionice za roditelj, radionice za djecu.. možda nije baš posve ovo što je autorica htjela.
Potpisujem i za frama-u, ali zbog dobi, mislim da im ni to ne bi odgovaralo.
župe najčešće šalju svoje ministrante na more, pa ako njihova župa to ne može, mogli bi se uključiti u neku susjednu župu koja je više aktivna
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.