Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2012., 13:50   #21
Moj bi volio da ne mora razmišljati o novcu i da može kupovati redom šta mu se sviđa, našlo bi se tu stvari i po 80 i po 800 kn Na njegovu žalost naučili smo ga još u višim razredima osnovne da mora prvo pogledati koliko para ima pa onda od toga kupiti 1 ili 5 majica...
Kad su u pitanju skuplje stvari, recimo patike, najavi nam, pa bake, djed, ujak, stric i mi, starci, damo svako nešto para, njegovo je da se snađe i ako je pametan višak ostavi sebi
Lady Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 23:16   #22
Markirana roda me nikad nije zanimala, bitno je da ti se "to nešto" sviđa.... Markirane tenisice od 800kn će trajati mjesec dana dulje nego one obične od 300 kn.... još ako igraš nogomet u njima..... ne vjerujem da se to isplati
__________________
Nikad ne slavim svoje postignute golove jer samo radim svoj posao. Slavi li poštar kad vam uspješno donese pismo?
ScarFace7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 00:11   #23
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
ajfonove i slične tričarije bi također zabranila
uniformu i tehnološka pomagala škola može, i trebala bi, regulirati, ljetovanje spada u privatnu domenu i nije toliko u fokusu
Nisu djeca tu kriva nego roditelji koji im kupuju "ajfonove i slične tričarije".
Ko bi pametan ditetu od 10 godina takvo nešto kupija?
__________________
"War does not determine who is right - only who is left."-Bertrand Russell
cyanigosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 12:59   #24
Dva dječaka priđu mom sinu neki dan i kažu : vau,di imaš Diadora patike!Blago ti se!I doslovno bulje i njegove patike.On totalnu zbunjen pita čim su dečki otišli:Šta je s mojim patikama?Zašto su mi gledali patike?Šta je to Dididora?
BTW dečki su drugi razred OŠ, a moj četvrti!Dakle djete mi je definitivno cjepljeno protiv markica!Iskreno sumnjam da će tako biti s kćeri!
biscotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 11:51   #25
Imam dvoje,kcer od 7 i sina od 12 i pol.

Mala,naravno,nema pojma o markicama,a sin je vec pomalo upucen.

Drustvo iz skole,naravno.

Ali da pati za markama-to ne.Naravno,drago mu je da dobije najke ili starke,ali ne inzistira na njima.

Zapravo,mi se svi oblacimo na snizenjima,pa mi u odnosu na druge troskove,npr. hrana i rezije,odjeca i obuca i nije tolika stavka.


Neko je spomenuo skolske kute.
Ja sam protiv njih,dosadne su i depresivne;klinci,nazalost,ionako znaju gdje tko ljetuje,skija,kakav mu automobil starci voze,a o mobitelima vec da ne pricam.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 00:05   #26
Quote:
cyanigosa kaže: Pogledaj post
Nisu djeca tu kriva nego roditelji koji im kupuju "ajfonove i slične tričarije".
Ko bi pametan ditetu od 10 godina takvo nešto kupija?
Nitko. Što me navodi na zaključak da ima priličan broj blesavih. Roditelja.

Moji su već veliki. Što znači da markirano ne mogu izbjeći, ali nalazimo se nekako na sredini. (Jer kod nas ne važi ona "ima se, može se ..."). Oboje će dobiti npr. markirane patike, ili hlače, ili nešto treće, ali tek toliko da budu dio svoje populacije - k´o što si nekad "morao" imati Levis. Dakle kod nas se nose marke "srednje kategorije", ne ekskluziva, kupi se na sniženju ili u outletu.
Osim toga, sin već povremeno i zaradi neku siću, a oboje se sufinanciraju od darova od (pametne) rodbine koja više ne kupuje čokolade nego daje novac.

Gledano sa distance, ne gnjave me puno, a ni kao manji nisu.

Ono što vidim, u ovih nekoliko godina otišlo se malo previše u konzumerizam, a to me užasava. Slušam klince (8 - 10 g.) iz susjedstva - pa to su rasprave u višim sferama: koja marka, te valja, te ne valja, to ti košta SAMO 500 kn, ti još imaš stari tip ovoga ili onoga, bla, bla, bla, ... žutilo na djelu.

Ja to ne razumijem. Ja sam dinosaur. Ubijte me prije nego izumrem.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 00:23   #27
Quote:
rosita22 kaže: Pogledaj post
Nitko. Što me navodi na zaključak da ima priličan broj blesavih. Roditelja.

Moji su već veliki. Što znači da markirano ne mogu izbjeći, ali nalazimo se nekako na sredini. (Jer kod nas ne važi ona "ima se, može se ..."). Oboje će dobiti npr. markirane patike, ili hlače, ili nešto treće, ali tek toliko da budu dio svoje populacije - k´o što si nekad "morao" imati Levis. Dakle kod nas se nose marke "srednje kategorije", ne ekskluziva, kupi se na sniženju ili u outletu.
Cini mi se da neki poistovjecuju "furanje na marke", "preseravanje" i kupovanje neki proizvoda odredjenih proizvodjaca.
Kao sto kazes nekad je to bio Levis. Da, Levisice su kostale dosta vise od drugih traperica. Ali trajale su i puno dulje. Ja nisam bila dijete koje je imalo sve sto pozeli, uglavnom sam nosila odjecu starijeg brata. Ali kad sam ipak bila veca Adidaske i Levisice su bile pod obavezno. Nismo bili hostapleri niti smo se s tim pravili vazni. Te traperice i tenisice su bile daleko kvalitetnije i dugotrajnije od svih ostalih. Kao i Starke i Marte...to su stvari koje ne zastarijevaju...to nije furanje na marke, ne nosi se to kao Krokodil ili sl. samo zato da se vidi...nego je to ...hm, filozofija...
Kad je dijete vece i preferira odredjene proizvode ...koji su kvalitetni (ali ne i enormno skupi)...bolji od ostalih, pogotovo ako noga vise ne raste, zasto ne?
Danas se solidne marke tenisica mogu na rasprodaju ili sl. naci za pristojne novce. Evo, mi kupili adidaske (prije par godina,) za nekih 200kn na nekoj rasprodaji, 2 para smo uzeli, stvarno odlicne su bile...nosili i nosili...
Nismo ih kupili zato jer je adidas marka, pa da se vidi, nego zato jer su bile vrlo udobne i jeftine.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 01:14   #28
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Te traperice i tenisice su bile daleko kvalitetnije i dugotrajnije od svih ostalih. Kao i Starke i Marte...to su stvari koje ne zastarijevaju...to nije furanje na marke, ne nosi se to kao Krokodil ili sl. samo zato da se vidi...nego je to ...hm, filozofija...
Kad je dijete vece i preferira odredjene proizvode ...koji su kvalitetni (ali ne i enormno skupi)...bolji od ostalih, pogotovo ako noga vise ne raste, zasto ne?
Danas se solidne marke tenisica mogu na rasprodaju ili sl. naci za pristojne novce. Evo, mi kupili adidaske (prije par godina,) za nekih 200kn na nekoj rasprodaji, 2 para smo uzeli, stvarno odlicne su bile...nosili i nosili...
Nismo ih kupili zato jer je adidas marka, pa da se vidi, nego zato jer su bile vrlo udobne i jeftine.
O tome govorim. Nije problem marka robe kao takva, nego kad se ljudi natječu. Npr.. kupio susjed pa moram i ja. Ili: ne nosim ništa starije od 6 mjeseci. Možda ima ljudi koji žive u takvom filmu, ali je to nezdravo.

Jasno da želim svojoj djeci sve najbolje, ali ako je moguće neka to bude malo ime+kvaliteta, a ne vel´ko ime+drek.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 06:52   #29
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Imam dvoje,kcer od 7 i sina od 12 i pol.

Mala,naravno,nema pojma o markicama,a sin je vec pomalo upucen.

Drustvo iz skole,naravno.

Ali da pati za markama-to ne.Naravno,drago mu je da dobije najke ili starke,ali ne inzistira na njima.

Zapravo,mi se svi oblacimo na snizenjima,pa mi u odnosu na druge troskove,npr. hrana i rezije,odjeca i obuca i nije tolika stavka.


Neko je spomenuo skolske kute.
Ja sam protiv njih,dosadne su i depresivne;klinci,nazalost,ionako znaju gdje tko ljetuje,skija,kakav mu automobil starci voze,a o mobitelima vec da ne pricam.
nike tenisice nisu nikakav luksuz, ja ih kupila sinu (8 r) za 200 kn.. tolko koštaju i neke xyz marke
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 06:54   #30
curice više pate na marke od dječaka..u to sam se u potpunosti uvjerila..

mojima je apsolutno svejedno što će navući na sebe
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 09:28   #31
Mislim da je moja malena ipak premala da bi shvatila što je to markirano i što to uopće u društvu znači. Tim više što smo na selu, škola je manja, seoska i djeca su manje-više još uvijek djeca. Opet, ja od toga nikad nisam patila i u životu sam imala jedne markirane patike. Koje su propale istom brzinom kao i one "nemarkirane". Ipak, prema iskustvu, rekla bih da djeca, pogotovo djevojčice, kopiraju što vide kod kuće. Tako, primjerice, imam priju koja bi i kruha ostala gladna, ali oblekica i šminkica mora biti tu! Tako odmalena oblači svoju kćerkicu i mala je polako poprimila takvo ponašanje. Mislim, ima 10 godina, koji će joj jarac 5 pari balerinki iz kojih će izrasti za par mjeseci. A opet, sto ljudi, sto ćudi. Meni je važnije ostati u plusu do kraja mjeseca, nego uvaliti se u crveni minus jer se lanjske čizmice više ne nose... Kućni odgoj, pa to ti je.
__________________
Bolje ispasti glup, nego ispasti iz aviona.
Cikla Oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 16:15   #32
kakvo društvo takva i djeca...sve ovo i mene brine jer će i moja starija uskoro u te "lude godine". Da, i moja je generacija nosila trendi robu ali ovo je postalo nadjebavanje tko ima a tko ne...u vrijeme kada malo tko ima...odvratno i naopako. Da se mene pita vratio bi kute, mobitele (u školi) strogo zabranio. Bar bi bilo malo bolje. Kad sam bio klinac bolio me kuki što nosi moj kolega u razredu. A bili smo blagoslovljeni bez mobitela. Korisni su ali bome i donose neke nepoželjne pojave...
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 20:24   #33
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
kakvo društvo takva i djeca...sve ovo i mene brine jer će i moja starija uskoro u te "lude godine". Da, i moja je generacija nosila trendi robu ali ovo je postalo nadjebavanje tko ima a tko ne...u vrijeme kada malo tko ima...odvratno i naopako. Da se mene pita vratio bi kute, mobitele (u školi) strogo zabranio. Bar bi bilo malo bolje. Kad sam bio klinac bolio me kuki što nosi moj kolega u razredu. A bili smo blagoslovljeni bez mobitela. Korisni su ali bome i donose neke nepoželjne pojave...
moje je dečke u oš bolio kuki tko ima kakav mob oni ga u školu nisu i nosili, što će im..
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 21:52   #34
Danas je kćer izjavila da ne želi više mob. imati u školi jer jer joj je to strašan teret. Em da ga ne izgubi, da joj ne ukradu..
Mada ima stari mob. ali je rekla da bi radije pričekala da još malo poraste. Ove godine je dobila zeleno svijetlo da ga nosi jer imamo nekada različite smjene pa je više to bilo radi moje sigurnosti da mi se javi. No, eto - ona ga ne želi..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 14:03   #35
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Ove godine je dobila zeleno svijetlo da ga nosi jer imamo nekada različite smjene pa je više to bilo radi moje sigurnosti da mi se javi. No, eto - ona ga ne želi..
Nije li mob u takvoj situaciji nuzda/potreba? Sjeti se zagubljenih kluceva, suza, panike...
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 15:35   #36
Meni nije jasno zašto se čudite da klinci pate za "markama", pa većina želi biti "IN" Na svoj način, shodan njihovoj okolini.

Dok su mali, filuje ih se markama tipa Maca Kitty, Spajdermenima, Medo Poohima i sl...
Nose ono što "većina nosi".
Pa kad porastu i krenu sami birat "marke", onda pređu na one koje su u trendu u njihovom okruženju.
Sasvim normalna pojava.

A nekom selu je trend Diadora, a u nekom Puma.... Tako svejedno. Bitan je trend.



U moje vrijeme bio si seljo bez Levisa.
Danas si seljo sa iPhone4, ako već nisi u redu za peticu. (karikiram)
Uvjek postoji seljo i onaj koji se trudi da ne bude seljo.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 15:42   #37
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
ne želi više mob. imati u školi jer jer joj je to strašan teret. Em da ga ne izgubi, da joj ne ukradu..
Gdje je korijen tome "strašnom teretu"? Čega ju je strah, što misli da bi se dogodilo ako ga izgubi ili joj ga ukradu?

Ako ju je frka od gubitka ili krađe, sigurno netko iz bliže okoline ima negdje u ladici mobitel viška za nula kuna, čiji gubitak/krađa predstavlja štetu od - nula kuna.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 15:42   #38
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nije li mob u takvoj situaciji nuzda/potreba? Sjeti se zagubljenih kluceva, suza, panike...
Pa objasnih joj da je nužda -mada to zvuči smješno kada ga dijete ne želi a roditelj mu ga gura u ruke..a i uvijek to pitanje: "a kako smo mi nekada"...
Tako da ga eto iz nužde bude nosila...
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 16:27   #39
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Pa objasnih joj da je nužda -mada to zvuči smješno kada ga dijete ne želi a roditelj mu ga gura u ruke..a i uvijek to pitanje: "a kako smo mi nekada"...
Tako da ga eto iz nužde bude nosila...
Ahaa mislila sam, ne zeli, pa ga i nece nositi.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 00:02   #40
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
No, eto - ona ga ne želi..
Ona se boji. Meni to ne izgleda kao super nepatnja za in gadgetima, nego indikator problema.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.