Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2013., 11:59   #61
Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
nije da nas je demantirao pobjedama iz trećeg, četvrtog ili nižeg startnog reda, ovak napamet siguran sam da nema više od 5 pobjeda s 3. startnog mjesta, možda 3, neda mi se sad prekapati, sve ostale pobjede su iz prvog startnog reda.
Bokte s uvrnutom logikom...znači po toj mudroliji:
- odličan vozač je onaj koji sjebe kvalifikacije pa se probija kroz poredak.
- loš vozač je onaj koji briljantno vozi kvalifikacije i koji pobjeđuje u utrkama startajući iz prvog ili drugog startnog reda...


a onak napamet od strane TBF-a
Vettel u RB-u ima:
35 startova sa PP-a
13 startova sa 2 mjesta
8 startova sa 3 mjesta
6 startova sa 4 mjesta
13 faking startova koje nije startao iz prva dva startna reda
Vettel je od tih 13 utrka završio 10
Vettel je u svakoj od tih 10 utrka završio ispred mjesta na kojem je startao
Vettel je u tih 10 utrka nadoknadio ukupno 64 mjesta u odnosu na start.
Vettel je u tih 10 utrka osvojio 4 postolja:
sa 24 na 3 mjesto
sa 10 na 2 mjesto
sa 8 na 3 mjesto
sa 6 na 2 mjesto
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 12:45   #62
Ak Vettel starta niže od trećeg mjesta za njega sam siguran da nebu pobijedil dok za Fernanda, Hamiltona, Buttona, Raikkonena... nemrem isključiti tu mogućnost.

Trećinu svojih PP-ova nije iskoristil kak se spada.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 12:50   #63
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
da...a zašto nisi rekao, recimo 2008.? a što je najgore od svega, alonso JE imao bolid kao kimi 2009....i s njime skoro osvojio naslov........

al evo, ova statistika gore je najbolji primjer koliko je relativna. praktički isti brojevi, a jedan kompromitirao ugled, dokle drugi zacementirao svoju poziciju u panteonu najvećih....
Alonso je skoro osvojio naslov 2008 ili 2009
Jel sam ja to tebe krivo skužil ili ja gledam neku drugu formulu

Osim toga taj Renault 2008 baš i nije bio lošiji bolid od Ferraria 2009...dapače rekao bi da je bio isti ili čak i bolji bolid.
Lošiji je bio tek Renault 2009 - ne mješat kruške i jabuke
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 12:53   #64
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Osim toga taj Renault 2008 baš i nije bio lošiji bolid od Ferraria 2009...dapače rekao bi da je bio isti ili čak i bolji bolid.
A je ga i ti znaš blenut i ostat živ.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 13:04   #65
Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
Ak Vettel starta niže od trećeg mjesta za njega sam siguran da nebu pobijedil dok za Fernanda, Hamiltona, Buttona, Raikkonena... nemrem isključiti tu mogućnost.

Trećinu svojih PP-ova nije iskoristil kak se spada.
Kao što rekoh jasno ko dobar dan
Usereš kvalifikacije sa jebeno dobrim bolidom i popneš se visoko u poretku...
Usput ti se desi da odustane nekolicina izravne konkurencije ispred tebe/SC/krš/kiša i gleč čuda eto ti čak i pobjede.

I naravno da Alonso, Kimi, Button imaju takvih utrka u statistici, na kraju krajeva imaju i debelo više odveženih utrka od Vettela svaki praktično duplo
A i pogleč čuda uredno im se zna dešavat da odvezu loše kvale...

Osim toga malo si mi zbunjen...koliko ja znam Hamilton nema niti jednu pobjedu u karijeri a da ista nije ostvarena sa startom iz prva dva reda
A kad bi vozače gledali po toj tvojoj nakaradnoj logici onda bi Rubens bio tata mata za tog tvog Alonsa, ali i ostalu ekipu jer gle čuda Rubinjo ima pobjedu sa 18 startnog mjesta na gridu
A jedan Ayrton Senna je tek mrvicu bolji od Vettela jer eto gle čuda on ima tek jednu pobjedu sa 5 mjesta, dok su mu sve ostale sa prva dva startna reda na gridu

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 05.03.2013. at 13:36.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 13:08   #66
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
A je ga i ti znaš blenut i ostat živ.
Aha baš znam...
Mali Piquet je inače vozačina i pol i gleč čuda dečko s tim bolidom 2008 osvaja drugo mjesto...dok drugi vozači Ferraria 2009 (u ajd recimo istom rangu tog istog Piqueta(iako je fiziko pun kurac bolji vozač) nisu u stanju osvojit niti jedan jedini bod.
Fisichella koji se te sezone u FI borio za pobjedu, i onda dođe u Ferrari i nemre osvojit ni boda...
Ok Massa ima jedno 3 mjesto te 2009 sezone, al Massa kakav god bio je za Piqueta jebeni viceprvak u F1 , čovjek sa hrpom pobjeda i lik koji se sezonu prije borio za naslov do zadnjeg metra

al ne Renault 2008 je kanta, a Ferrari 2009 je valjda bio kaj to možda čak i dominantan bolid
Objektiva na maksimimu

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 05.03.2013. at 13:37.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 14:00   #67
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
al ne Renault 2008 je kanta, a Ferrari 2009 je valjda bio kaj to možda čak i dominantan bolid
Objektiva na maksimimu
Ja od ovoga ništa nisam izjavio...ti krivo shvaćaš neke izrečene stvari.
Ja sam napisao da je Renault bio slabiji bolid od Ferrarija,i to je to...nikakav dominantan bolid.
Kimi je lijepo pokazao kroz sezonu da je 2009. Ferrari bio 3.bolid u sezoni,izmjenjujući se kroz sezonu sa Mclarenom,koji je prvu polovicu bio jako loš,ali se u drugoj polovici oporavio,prvenstveno zbog Frya,koji je odgovoran za većinu upgradeova koji su tome kumovali.
Renault je 2008.bio srednji bolid,best of the rest...bolid koji je bio slab u kvalama,s kojim je Fernando utrke po svom običaju konstantno završavao na boljim pozicijama za razliku od kvalifikacija.
Btw.zaboravljaš da je Ferrari 2009.izgubio Massu na polovici sezone,i da je takav Ferrari bio bod iza Mclarena,u suprotnom,Ferrari bi bez problema bio 3. u konstruktorskom.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 14:10   #68
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
da...a zašto nisi rekao, recimo 2008.? a što je najgore od svega, alonso JE imao bolid kao kimi 2009....i s njime skoro osvojio naslov........

al evo, ova statistika gore je najbolji primjer koliko je relativna. praktički isti brojevi, a jedan kompromitirao ugled, dokle drugi zacementirao svoju poziciju u panteonu najvećih....
Slažen se, u panteonu plačipičkarenja i čekanja da drugome "crkne krava".

Zadnje uređivanje Kimi#1 : 05.03.2013. at 15:03.
Kimi#1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 14:19   #69
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Ja od ovoga ništa nisam izjavio...ti krivo shvaćaš neke izrečene stvari.
Ja sam napisao da je Renault bio slabiji bolid od Ferrarija,i to je to...nikakav dominantan bolid.
Kimi je lijepo pokazao kroz sezonu da je 2009. Ferrari bio 3.bolid u sezoni,izmjenjujući se kroz sezonu sa Mclarenom,koji je prvu polovicu bio jako loš,ali se u drugoj polovici oporavio,prvenstveno zbog Frya,koji je odgovoran za većinu upgradeova koji su tome kumovali.
Renault je 2008.bio srednji bolid,best of the rest...bolid koji je bio slab u kvalama,s kojim je Fernando utrke po svom običaju konstantno završavao na boljim pozicijama za razliku od kvalifikacija.
Btw.zaboravljaš da je Ferrari 2009.izgubio Massu na polovici sezone,i da je takav Ferrari bio bod iza Mclarena,u suprotnom,Ferrari bi bez problema bio 3. u konstruktorskom.
Dobro i što Fiziko je ništ koristi kad s tim bolidom nije bil u stanju osvojit niti boda...
Kak objašnjavaš tu čudnu pojavu da fiziko ne osvoji niti bod u tom 3 bolidu...znači prirodno bar 6 mjesto svaku utrku

A Piquet junior je vozačina bolja od viceprvaka 2008 godine
na koju foru to pak Piquet osvoji postolje (2 mjesto) i sveukupno 19 bodova u srednjem bolidu, i još se usput stigne zabijat i u zidove...
Ma živa šteta kaj su malog šutirali nogom vrit, do danas bi sigurno imal bar jedno 5-10 pobjeda u karijeri.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 15:52   #70
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
praktički isti brojevi, a jedan kompromitirao ugled, dokle drugi zacementirao svoju poziciju u panteonu najvećih....
U sridu.


Nije za zanemariti - u tri zajedničke sezone u Ferrariju, Massa je tukao Kimija 2-1.







Quote:
4season kaže: Pogledaj post
da kojim slučajem vettel sazna kakve ovaj budalaštine piše po forumskim bespućima vjerojatno bi ga zamolio da ga poštedi usluge....
U početku sam mislio da lik samo trola, ali izgleda da možda i nije tako.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 16:01   #71
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Dobro i što Fiziko je ništ koristi kad s tim bolidom nije bil u stanju osvojit niti boda...
Kak objašnjavaš tu čudnu pojavu da fiziko ne osvoji niti bod u tom 3 bolidu...znači prirodno bar 6 mjesto svaku utrku

A Piquet junior je vozačina bolja od viceprvaka 2008 godine
na koju foru to pak Piquet osvoji postolje (2 mjesto) i sveukupno 19 bodova u srednjem bolidu, i još se usput stigne zabijat i u zidove...
Ma živa šteta kaj su malog šutirali nogom vrit, do danas bi sigurno imal bar jedno 5-10 pobjeda u karijeri.
Ne zanima me vaša rasprava oko toga ko je bolji nego samo da se uključim vezano za Renault 2008.
Piquet je osvojio postolje,ali ako se sjećate trke,osvojio je to postolje zbog čiste sreće,odnosno našo se u pravo vrijeme na pravom mjestu.Nakon kaj je obavio pit stop krug ili dva kasnije je Glock spičko bolid u zid i dolazi do Safetycara i večina odlazi u box dok se Piquet probija do prvog mijesta ,koje kasnije i gubi od Hamiltona ako se ne varam,a fala bogu da je utrka kraće trajala jer bi izgubio i to drugo mjesto.
Još nešto vezano za bolid Renaulta te 2008,neko je dobro spomeno da je to bio best of the rest i slažem se s tim,dosta loš bolid u kvalifikacijama,sve do tamo zadnje trećine sezone,kad je bolid dobio značajnije upgrade te posto konkurentan pa čak i među njabržim bolidima.
Tu su usljedile pobjede u Singapuru,Japanu,postolje u Brazilu...
FilipR5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 17:18   #72
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Alonso je skoro osvojio naslov 2008 ili 2009
Jel sam ja to tebe krivo skužil ili ja gledam neku drugu formulu

Osim toga taj Renault 2008 baš i nije bio lošiji bolid od Ferraria 2009...dapače rekao bi da je bio isti ili čak i bolji bolid.
Lošiji je bio tek Renault 2009 - ne mješat kruške i jabuke


alonso je u ferrariju imao bolid na razini kimijevog ferrarija iz 2009.

rezultati govore za sebe
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 17:25   #73
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
rezultati govore za sebe
Jedini problemičić je u tome kaj ih odbijaš pogledat i tako već godinama...

No samo se vi kolektivno tješite
Ja vam ionak više nemam neke silne volje za ove rasprave i silna opravdanja...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 19:48   #74
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Jedini problemičić je u tome kaj ih odbijaš pogledat i tako već godinama...

No samo se vi kolektivno tješite
Ja vam ionak više nemam neke silne volje za ove rasprave i silna opravdanja...
Baš me zanima kak izgleda onda kad imaš volje za raspravu.
A drugo što me zanima, kakvo će biti opravdanje Alonsovih fanova nakon
ove sezone. Ovaj put se neće moći vaditi na crvenu kantu koju vozi.
mobberzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 20:10   #75
Quote:
mobberzg kaže: Pogledaj post
Baš me zanima kak izgleda onda kad imaš volje za raspravu.
A drugo što me zanima, kakvo će biti opravdanje Alonsovih fanova nakon
ove sezone. Ovaj put se neće moći vaditi na crvenu kantu koju vozi.
Geronimoooo!!!!

Evo da i ja uletin u ovo ludilo! Pa ožeži!!!

@mobberzg u svom postu tvrdiš da Alonso neće osvojiti naslov, na žalost njegovih fanova koji će teško naći opravdanje, jer će crveni bolid, za razliku od prošle sezone biti konkurentan za najveće domete.

To je tvoj post kad ga malo razmotaš.
E pa prijatelju puno ti znaš o stvarima koje se nisu dogodile. Osim što si pogodio boju bolida... ne puno, ne puno...

Nemoj ovo svaćati osobno... svaki drugi post je takav, sram vas bilo!
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 20:34   #76
Ma nemam što shvaćati, normalno komuniciramo.
Ali se ovdje stalno vrti jedna te ista stvar ma kako god nazvali topic.
Otprilike, " Alonso je vrhunski vozač, vrh vrhova, ..... ali ima kantu od auta i ne može ništa više."
Pa tako ja isto mogu pisati za Maldonada. Vozač kakav se nije pojavio zadnjih 30 god, malo mu fali soli
u glavi, ali vozi kantu i jedino ga to sprečava da sad već nije dvostruki svjetski prvak.
mobberzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 20:45   #77
Ovo je zadnje uključenje u ovaj topic. Odgojen sam kao Ferrarista i propeti konjić je svetinja. Ponavljam, tako sam odgojen. Bio sam na 7 utrka, planiram još, neka mi sin napuni 12-13 pa ćemo skupa!
Tako san i ja počeo!

Nisan od 1996 i VN Španjolske propustio nijednu trku, nijednu. Opasno sam visio 2005 kad sam sa direktorom išao na službeni put u Švicarsku. Virovali ili ne uspija san je nać na nekoj njemačkoj radio stanici i odsluša je na njemačkom. Cilu. Skoro san dobija otkaz, ali se stanica nije minjala. Tu utrku nisam odgleda, al sam je odsluša i pišem je ka da san gleda!

sad moran ić, al nastavit ću večeras...
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 20:51   #78
Quote:
mobberzg kaže: Pogledaj post
Ma nemam što shvaćati, normalno komuniciramo.
Ali se ovdje stalno vrti jedna te ista stvar ma kako god nazvali topic.
Otprilike, " Alonso je vrhunski vozač, vrh vrhova, ..... ali ima kantu od auta i ne može ništa više."
Pa tako ja isto mogu pisati za Maldonada. Vozač kakav se nije pojavio zadnjih 30 god, malo mu fali soli
u glavi, ali vozi kantu i jedino ga to sprečava da sad već nije dvostruki svjetski prvak.




ova ti je dobra!


jadni alonso...uvik se baš on namiri na kantu od bolida

neka karma spore kante malo pređe na Vettela



budimo realni..Alonso je prosječni vozač i ta 2 naslovića šta je osvojia samo je imao sreće da se zatekne u dominantnom bolidu....i da Šumiju rikne motor u ključnom trenutku

Zadnje uređivanje Paskaneman : 05.03.2013. at 21:32. Reason: bacam udicu pa da vidimo koliko se girica koprca u pličaku
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 20:51   #79
Quote:
mobberzg o maldonadu kaže:
Vozač kakav se nije pojavio zadnjih 30 god

Onakav retaj se nije pojavija u ciloj povijesti Formule 1.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 05.03.2013., 21:26   #80
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
trkrljanje gluposti
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.