Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2015., 13:20   #41
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Ovo.

Evo dat ću ti sebe za primjer. U sretnoj sam vezi i apsolutno nijednu drugu žensku osobu ne gledam kao potencijal u romantičnom smislu. Sve pokušaje udvaranja srežem u korijenu jer ih smatram neprimjerenim. Ukoliko se dovedem u situaciju da razmatram druge opcije, vjerojatno bih prekinuo vezu, jer bi to značilo da to nije "to".

Znaš kako kažu... ako dvoumiš između dvije osobe, odaberi drugu. Jer da je s prvom sve ok, druga se ne bi ni pojavila.
sve dok ti se jednom ne dogodi i vjerojatno ce se dogoditi jer imas jos puno partnerskog zivota ispred sebe, a iza tebe i sadasnje pregrst lijepih uspomena, dijete, puno ste stvorili... sada ste mozda malo u krizi, zahladilo medju vama i ti ces izabrati drugu iako znas da sa sadasnjom imas sve, ali jebat ga znas kako kazu treba izabrat ovu drugu kada se dvoumis.

jesam li ja tebe dobro shvatio?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:23   #42
Čovjek priča o vezi, ne o braku.
I ja sam na tragu njegova rezona, brak je ipak puno kompleksnija storija.
__________________
I want Flatlands
Federico Robles is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:29   #43
Quote:
Federico Robles kaže: Pogledaj post
Čovjek priča o vezi, ne o braku.
I ja sam na tragu njegova rezona, brak je ipak puno kompleksnija storija.
ljubav je ljubav....za mene nema tu podjele na vezu i brak. kad nekoga voliš, voliš ga. kompleksno i iskreno.
Kosjenka K is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:32   #44
Quote:
Federico Robles kaže: Pogledaj post
Čovjek priča o vezi, ne o braku.
I ja sam na tragu njegova rezona, brak je ipak puno kompleksnija storija.
veza je uvod u brak. ne mijenjaju se pravila i ljudi nakon sto dobiju papir.

ako pricamo o vezicama gdje su partneri s figom u djepu i gdje netko ili oba partnera cekaju da naidje bolja prilika onda treba otici na prvi znak krize jer se veza gradi od pocetka. poslije je tesko postaviti nova pravila, navike, nacin komunikacije, balans moci...

netko se ozeni nakon 15 godina hodanja, netko nakon pola godine. netko ima djecu, a netko nema tak da su ozbiljne veze i brakovi poprilicno ista stvar.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:33   #45
Quote:
Kosjenka K kaže: Pogledaj post
ljubav je ljubav....za mene nema tu podjele na vezu i brak. kad nekoga voliš, voliš ga. kompleksno i iskreno.
Mislim da me nisi dobro shvatila.
Poanta bi bila da je generalno znatno jednostavnije izaći iz veze, negoli iz braka s djecom.
__________________
I want Flatlands
Federico Robles is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:42   #46
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
sada ste mozda malo u krizi, zahladilo medju vama i ti ces izabrati drugu iako znas da sa sadasnjom imas sve, ali jebat ga znas kako kazu treba izabrat ovu drugu kada se dvoumis.

jesam li ja tebe dobro shvatio?
Bila kratka ili druga veza, ako dođe druga osoba u jednadžbu treba dobro sagledati dal je nova osoba samo faza ili je tvoja veza stvarno gotova i nova osoba je naišla u pravi čas da ti otvoriš oči. Nije svako ostavljanje partnera radi nove osobe negativna stvar. Nekad je iznimno pozitivna.
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:56   #47
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Bila kratka ili druga veza, ako dođe druga osoba u jednadžbu treba dobro sagledati dal je nova osoba samo faza ili je tvoja veza stvarno gotova i nova osoba je naišla u pravi čas da ti otvoriš oči. Nije svako ostavljanje partnera radi nove osobe negativna stvar. Nekad je iznimno pozitivna.
potpuno se slazem s tobom, ali sve veze kad tad prolaze krizu. ako si u toj vezi bila dugorcno sretna nije pametno otici s drugom osobom koju u stvari povrsno poznajes i koja se moze pretvoriti u svasta kad leptirici prodju. mudrije se boriti za ovo sto imas pa ako bas ne ide otici bez ove trece osobe koja zamagljuje realan pogled na sadasnju vezu.

ja oko sebe vidim uglavnom lose veze, a ove dobre se mogu nabrojati na prste pa ti vidi kolika je sansa opet naci dobrog partnera s kojim ces biti sretna i jos da taj partner bude sretan uz tebe.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 14:31   #48
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
potpuno se slazem s tobom, ali sve veze kad tad prolaze krizu. ako si u toj vezi bila dugorcno sretna nije pametno otici s drugom osobom koju u stvari povrsno poznajes i koja se moze pretvoriti u svasta kad leptirici prodju. mudrije se boriti za ovo sto imas pa ako bas ne ide otici bez ove trece osobe koja zamagljuje realan pogled na sadasnju vezu.

ja oko sebe vidim uglavnom lose veze, a ove dobre se mogu nabrojati na prste pa ti vidi kolika je sansa opet naci dobrog partnera s kojim ces biti sretna i jos da taj partner bude sretan uz tebe.
Zato vezu prekidaš tek kad bolje upoznaš tu drugu osobu i vidiš da si stvarno pašete i da je tvoja veza mrtva. Ali uvjerenja sam da se nitko ne zagleda u drugu osobu ako mu je veza super, i to je još jedan faktor koji treba uzeti u obzir. I slažem se da bi bilo dobro sagledati cjelokupnu vezu i staviti na tren drugu osobu po strani u tome. Ljudi često prekidaju iako imaju kraj sebe dobre i kvalitetne partnere, ali jednostavno se veza potroši, nestane strasti i koječega i dođe do nesretnosti. Razlog "pa nećemo valjda bacit X godina veze u vjetar" mi je jedan od gorih razloga sam po sebi da se ostane u vezi.

Al sad sam malo otišla u offtopic. Što se tiče autorice ona mora odlučiti dal ona može ostaviti sve sumnje po strani ili ne. Džabe veza ako nemaš svoj duševni mir.
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 14:34   #49
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Zato vezu prekidaš tek kad bolje upoznaš tu drugu osobu i vidiš da si stvarno pašete i da je tvoja veza mrtva. Ali uvjerenja sam da se nitko ne zagleda u drugu osobu ako mu je veza super, i to je još jedan faktor koji treba uzeti u obzir. I slažem se da bi bilo dobro sagledati cjelokupnu vezu i staviti na tren drugu osobu po strani u tome. Ljudi često prekidaju iako imaju kraj sebe dobre i kvalitetne partnere, ali jednostavno se veza potroši, nestane strasti i koječega i dođe do nesretnosti. Razlog "pa nećemo valjda bacit X godina veze u vjetar" mi je jedan od gorih razloga sam po sebi da se ostane u vezi.

Al sad sam malo otišla u offtopic. Što se tiče autorice ona mora odlučiti dal ona može ostaviti sve sumnje po strani ili ne. Džabe veza ako nemaš svoj duševni mir.
A kako ćeš upoznati tu drugu osobu ako se ne družiš s njom, odnosno ne varaš partnera, ušteliš kolegicu da ispipa teren
mala prkos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 14:45   #50
Quote:
mala prkos kaže: Pogledaj post
A kako ćeš upoznati tu drugu osobu ako se ne družiš s njom, odnosno ne varaš partnera, ušteliš kolegicu da ispipa teren
Možeš upoznati osobu i bez intimnih/osobnih druženja i sastajanja jedan na jedan. Na grupnim druženjima sa društvom, na poslu, na nekom seminaru/tečaju, pa i na kraju neke informacije možeš saznati slučajno/namjerno kroz razgovor sa zajedničkim prijateljem i sl. Ima načina da se upozna nekoga pukim slučajem, a da se nit ne trudiš jer si u takvim situacijima.
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 14:55   #51
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Možeš upoznati osobu i bez intimnih/osobnih druženja i sastajanja jedan na jedan. Na grupnim druženjima sa društvom, na poslu, na nekom seminaru/tečaju, pa i na kraju neke informacije možeš saznati slučajno/namjerno kroz razgovor sa zajedničkim prijateljem i sl. Ima načina da se upozna nekoga pukim slučajem, a da se nit ne trudiš jer si u takvim situacijima.
i onda odes s njim od muza, a on impotentan i kad nije u drustvu voli sutjeti pred televizorom.

sigurno da je moguce, ali tak ne mozes dovoljno dobro vidjeti jel osoba dobar materijal za vezu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 14:57   #52
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Možeš upoznati osobu i bez intimnih/osobnih druženja i sastajanja jedan na jedan. Na grupnim druženjima sa društvom, na poslu, na nekom seminaru/tečaju, pa i na kraju neke informacije možeš saznati slučajno/namjerno kroz razgovor sa zajedničkim prijateljem i sl. Ima načina da se upozna nekoga pukim slučajem, a da se nit ne trudiš jer si u takvim situacijima.
A koja je razlika između tvoga razmišljanja i dečka autorice
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Ja bih se maknula čim je rekao da mu se ponovno ona sviđa. Kaže da voli tebe a ona mu se sviđa pa mu se kao ne sviđa, nisam uspjela pratiti taj razvoj događaja. Kao što si i sama rekla, da sam u toj situaciji uvijek bi me izjedala sumnja i mislim da nije toga vrijedno.

Via Tapatalk
Lady upravo ste dobili nogu i vezi je kraj
mala prkos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 15:01   #53
Quote:
Divljačina kaže: Pogledaj post
Zašto bi se onda udaljio od te osobe po tumačenju ako ti se neko sviđa, ne znači da ne voliš svog partnera?

"Najvise sto netko u takvoj situaciji moze uciniti jest udaljiti se od trece osobe kako bi sprijecio razvijanje dubljih osjecaja".
Ako emocije nisu pod našom kontrolom, zašto ih kontrolirati? Kontradiktoran si. Točno joj to sugeriraš, odjebi emocije i budi racionalna. Uostalom kako je došlo do njihove( autoričine) veze u početku? VAljda su se svidili jedan drugom.

Sad si i sam reka da ostaju u vezi koja im provjereno odgovara, a zamisli da ti neko kaže: "A evo, u vezi sam koja mi provjereno odgovara". Nemoj mi samo reć da bi pomislio da je sretan. Ljudi koji pristaju na to se hvataju za slamke u bujici istine.
Nisam kontradiktoran nego ti ne citas pazljivo.

Ljudi nam se mogu svidjeti bili mi u vezi ili ne. Ukoliko je u vezi u tom trenutku sve bajno necemo tome pridavati paznju, vec cemo osobu promatrati vise kao simpaticnu. Kako nijedna veza nije konstantno savrsena, u onim tezim trenucima to necemo percipirati samo kao simpaticnost, vec cemo poceti dodatno preispitivati postojecu vezu.

Emocije ne mozemo kontrolirati, ali udaljavanjem mozemo sprijeciti razvijanje dubljih osjecaja. Kada bismo ih mogli kontrolirati udaljavanje ne bi bilo potrebno.

Naravno da sugeriram racionalnost, ne znam sta tu nije jasno. Bili su solo kada su se svidjeli jedno drugome. Nikako usporedivo.

Zasto ne bih pomislio da je onaj koji je u vezi koja mu odgovara sretan?
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Zato vezu prekidaš tek kad bolje upoznaš tu drugu osobu i vidiš da si stvarno pašete i da je tvoja veza mrtva. Ali uvjerenja sam da se nitko ne zagleda u drugu osobu ako mu je veza super, i to je još jedan faktor koji treba uzeti u obzir. I slažem se da bi bilo dobro sagledati cjelokupnu vezu i staviti na tren drugu osobu po strani u tome. Ljudi često prekidaju iako imaju kraj sebe dobre i kvalitetne partnere, ali jednostavno se veza potroši, nestane strasti i koječega i dođe do nesretnosti. Razlog "pa nećemo valjda bacit X godina veze u vjetar" mi je jedan od gorih razloga sam po sebi da se ostane u vezi.

Al sad sam malo otišla u offtopic. Što se tiče autorice ona mora odlučiti dal ona može ostaviti sve sumnje po strani ili ne. Džabe veza ako nemaš svoj duševni mir.
Prva stvar, kakve su to kalkulacije, pokazuje li se tako respekt prema partneru?

Druga stvar, ne vidis da si stvarno pasete jer zaljubljenost nikako nije racionalno stanje. Sve sto vidis je idealizirana slika osobe u koju si zaljubljena.

Opet cu ponoviti da nijedna veza nije konstantno super.

Veze se ne potrose, potrosi se zaljubljenost, a narkomanu uvijek treba nova doza. To samo pokazuje da iznimno velike kompatibilnosti nikada nije ni bilo, sto je ponovno, posljedica zaljubljenosti i idealizacije u trenutku osnivanja veze.
Veza bi u sustini trebala biti iskreno prijateljstvo. Problem je sto ljudi nerijetko nakon sto prode zaljubljenost shvate da zapravo ni nisu prijatelji sa svojim partnerom, te da nemaju 3 zajednicke teme. Strast i sve te pizdarije su super stvari, ali nisu nesto na cemu bi se trebao temeljiti dugorocan odnos izmedu dvije osobe.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 15:05   #54
Mislim da je ovdje najvaznije pitanje jel tvoje pravo ime Kosjenka? Moguce da mu to smeta kod tebe, neugodno mu je reci pred ljudima- ovo je moja djevojka Kosjenka.
Ako to nije tvoje pravo ime, onda se makni i od njega i od "prijateljice".
Crvena-boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 15:06   #55
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
veza je uvod u brak. ne mijenjaju se pravila i ljudi nakon sto dobiju papir.

ako pricamo o vezicama gdje su partneri s figom u djepu i gdje netko ili oba partnera cekaju da naidje bolja prilika onda treba otici na prvi znak krize jer se veza gradi od pocetka. poslije je tesko postaviti nova pravila, navike, nacin komunikacije, balans moci...

netko se ozeni nakon 15 godina hodanja, netko nakon pola godine. netko ima djecu, a netko nema tak da su ozbiljne veze i brakovi poprilicno ista stvar.
boldano, upravo tako. nevjerojatno je koliko je start u vezi važan i koliko je poslije teško stvari preoblikovati. kad kažem start mislim i na to s kakvim stanjem svijesti je neko započeo neku vezu, a pod tim najviše mislim s koliko repova i ožiljaka od prošle veze je u tu novu ušao
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 15:06   #56
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Ja bih se maknula čim je rekao da mu se ponovno ona sviđa. Kaže da voli tebe a ona mu se sviđa pa mu se kao ne sviđa, nisam uspjela pratiti taj razvoj događaja. Kao što si i sama rekla, da sam u toj situaciji uvijek bi me izjedala sumnja i mislim da nije toga vrijedno.

Via Tapatalk

Aj majke ti - svidja se meni svaka druga na cesti i natako bi je. Xy zeninih kolegica s posla bi me nataklo kao i xy mojih i njenih kolega s posla bi nataklo moju zenu. To je sasvim normalno.

Dal se karamo naokolo ko zecevi - ne. Jer se volimo i cijenimo, te ne bi zeljeli povrijediti jedno drugo. A cinjenica da smo i dalje atraktivni ljudima oko sebe je samo pozitivna.

Ne vidim ikakav problem u tome da ti se netko svidja ili da se ti nekom svidjas.

Ja mislim da vi ljudi trebate malo odrasti. Teen forum je kat nize.

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 15:13   #57
za autoricu, dok god on pokazuje da mu je važno kako se ti osjećaš, rekao je da će se udaljiti od te cure, itd... znači da mu je stalo da održi vašu vezu. tako nemoj se previše brinuti. ako bude razloga za brigu, to će ti se samo pokazati na njegovom ponašanju. garancije nema, ali to ne znači da trebaš stalno živjeti u grču ili očekivati raskid. opusti se, dok ide ide
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 15:18   #58
Quote:
novitt kaže: Pogledaj post
za autoricu, dok god on pokazuje da mu je važno kako se ti osjećaš, rekao je da će se udaljiti od te cure, itd... znači da mu je stalo da održi vašu vezu. tako nemoj se previše brinuti. ako bude razloga za brigu, to će ti se samo pokazati na njegovom ponašanju. garancije nema, ali to ne znači da trebaš stalno živjeti u grču ili očekivati raskid. opusti se, dok ide ide
ma ne, nek ga ostavi i nek nastavi potragu za muskarcem kakvog svaka zaljubljena adolescentkinja trazi s time da ne mislim da je autorica takva vec ove koje drukaju protiv njega jer je on samo covjek sa svojim slabostima, ali mu za iskrenost koja je zaista rijetka ne daju sanse niti malo.

bolje da nadje lazljivog gada kakvih ima more oko nje.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 15:19   #59
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
i onda odes s njim od muza, a on impotentan i kad nije u drustvu voli sutjeti pred televizorom.

sigurno da je moguce, ali tak ne mozes dovoljno dobro vidjeti jel osoba dobar materijal za vezu.
Pa naravno da nikad ne možeš skroz vidjeti dal ti netko paše za vezu dok ne krenete u ljubavni odnos. Ne možeš sve ziheraški, tu je uključena velika doza rizika.
Quote:
mala prkos kaže: Pogledaj post
A koja je razlika između tvoga razmišljanja i dečka autorice


Lady upravo ste dobili nogu i vezi je kraj
I to je pozitivna stvar. Ne bih htjela biti s nekim tko se nećka između mene i još jednog komada. Kaj mi to treba. Ja ne osuđujem autoričinog dečka, ali ne bih bome niti gubila vrijeme na njega. On je bedast što je to išao njoj govoriti. Mogao je taj proces razmišljanja ostaviti u sebi.
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post

Prva stvar, kakve su to kalkulacije, pokazuje li se tako respekt prema partneru?
Nema tu kalkulacija u ovome što sam napisala. Nekad jednostavno spletom okolnosti upoznaš neku osobu i svidi ti se.
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Aj majke ti - svidja se meni svaka druga na cesti i natako bi je. Xy zeninih kolegica s posla bi me nataklo kao i xy mojih i njenih kolega s posla bi nataklo moju zenu. To je sasvim normalno.
Ja ovdje ne govorim o fizičkoj privlačnosti, već kad te osoba kompletno privuče, u smislu da bi htio biti s tom osobom u vezi da si solo.
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 15:28   #60
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Pa naravno da nikad ne možeš skroz vidjeti dal ti netko paše za vezu dok ne krenete u ljubavni odnos. Ne možeš sve ziheraški, tu je uključena velika doza rizika.

I to je pozitivna stvar. Ne bih htjela biti s nekim tko se nećka između mene i još jednog komada. Kaj mi to treba. Ja ne osuđujem autoričinog dečka, ali ne bih bome niti gubila vrijeme na njega. On je bedast što je to išao njoj govoriti. Mogao je taj proces razmišljanja ostaviti u sebi.

Nema tu kalkulacija u ovome što sam napisala. Nekad jednostavno spletom okolnosti upoznaš neku osobu i svidi ti se.


Ja ovdje ne govorim o fizičkoj privlačnosti, već kad te osoba kompletno privuče, u smislu da bi htio biti s tom osobom u vezi da si solo.
izaci iz dugorocno dobre veze koja je kratko u krizi radi treceg je idiotizam i vjerojatno put u teski zajeb ma koliko ti nas uvjeravala u suprotno, a sad si se jos malo i spotakla na svoje rijeci.
slobodno priznas da si u krivu oko nekih stvari iako ne oko svih. to je jedna lijepa osobina koju svi zele od svojeg partnera.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger