Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Odaberite svoj tip osobnosti kako bismo znali prilagoditi marketinške postavke vašem profilu
Ja sam L osoba 4 12.12%
Ja sam G osoba 3 9.09%
Ja sam B osoba 3 9.09%
Ja sam T osoba 1 3.03%
Ja sam I osoba 0 0%
Ja sam Q osoba 5 15.15%
LGBTIQ is a way of life! Click here to buy it: 2 6.06%
Krvnik je derpe 25 75.76%
Apemant je latentan 23 69.70%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 15:29   #9321
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
kako naš komentator nitko drugi-do puhovski komentira uvjerljivo drugo misto sa 28 % keruma.
ne znam što mi je veće iznenađenje.
da vodi ona puljak iz stranke Glupo sa 32% ili da Opara ima samo 12%
Kako naš forumski puhovski to sve vidi
Ako ti to trebam objasniti, onda mi se stvarno ne da objašnjavati.
nitko drugi is offline  
Old 20.04.2017., 15:50   #9322
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ako ti to trebam objasniti, onda mi se stvarno ne da objašnjavati.
Ali ja sam politički početnik i moraš se spustiti na razinu nas malih ljudi koji Keruma vole srcem a ne racionalnim analizama.

Nisi li ti rekao da će Opara pobijediti ili biti ispred Keruma a ovdje na ljevičarskom indexu Kerum je uvjerljivo drugi,a Oparina nema nigdi
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 20.04.2017., 15:53   #9323
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post

Na Kerumovoj marendi vrtilo se 50 janjaca i svak je moga doć

ne znam što mi je veće iznenađenje.

da vodi ona puljak iz stranke Glupo sa 32% ili da Opara ima samo 12%
Ma ne simnjam da će Kerum pobijetiti.

Dajte nam pršuta (na čelu) mladog luka i janjetine i neka se loj cijedi niz bradu ......

A ovi Pametni su toliko Glupi da misle da Hrvate mogu privući znanjem i knjigama.

Narod se boji da bi ih oni dočekali poezijom, Frommom ili, nedajbože nekom još težom literatorom.

Zato ajmo Kerumu on se tako i tako javno hvalio da je u životu pročitao samo tri knjige.

Molim forumše ako netko zna neka napiše koje su to knjige koje su imale čast da ih čak i Kerum pročita.
mravac8 is offline  
Old 20.04.2017., 16:01   #9324
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post

Narod se boji da bi ih oni dočekali poezijom, Frommom ili, nedajbože nekom još težom literatorom.

Zato ajmo Kerumu on se tako i tako javno hvalio da je u životu pročitao samo tri knjige.

Molim forumše ako netko zna neka napiše koje su to knjige koje su imale čast da ih čak i Kerum pročita.
Viš ja imam u biblioteci 2805 knjiga a pročitao sam ih barem 1500
a opet volim Keruma .

Kako ti to vidiš

Jer vladaju predrasude da Keruma vole samo grezaduri i primitivci.

Jedna fina duboka i čovečanska duša kao što je parsifal pokazuje da se mogu voljeti i cijeniti i unverzalistički shvatiti i obuhvatiti

i Hamvaš i Kerum

i Ljubo i Sigmund

i Apemant i Krena

i Krvnik i Cheif

i Pandora i Traci Lords
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 20.04.2017., 16:09   #9325
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post

Viš ja imam u biblioteci 2805 knjiga a pročitao sam ih barem 1500
Ja volim moju mačku. A ona, ne samo da nije niti jednu knjigu pričitala već ne zna ni čitati.

Zamisli, neki dan sam je uhvatila kako na jednoj mojoj knjizi oštri pandže.

Kerum bolje da ne čita knjige.

Pršut mu služi za svašta pa bi mu mogao poslužiti i da njime obilježi stranicu do koje je došao.

Moj pokojni otac (koji je u svojoj mladosti imao prilike imati jedva nekoliko knjiga) se zgražao i na oskrvnuće knjige sa onim *uhom* koje su nekulturni radili da bi obilježili stranicu.
mravac8 is offline  
Old 20.04.2017., 16:12   #9326
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post

ti moraš zaviriti u svoje srce i zapitati se kome bi kupio fiću, a kome mercedes.
Ja ne bi nikome ništa kupio (tj. dao). Nek si kupi sam. Po meni, prava podjela je na one koji bi se nekome davali (povjerenje, fiću, dupe, srce, dušu, krvi...) i na one koji to ne bi radili.
medonaodmoru is offline  
Old 20.04.2017., 16:13   #9327
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Viš ja imam u biblioteci 2805 knjiga a pročitao sam ih barem 1500
a opet volim Keruma .

Kako ti to vidiš

Jer vladaju predrasude da Keruma vole samo grezaduri i primitivci.

Jedna fina duboka i čovečanska duša kao što je parsifal pokazuje da se mogu voljeti i cijeniti i unverzalistički shvatiti i obuhvatiti

i Hamvaš i Kerum

i Ljubo i Sigmund

i Apemant i Krena

i Krvnik i Cheif

i Pandora i Traci Lords
Sviđa ti se zato jer je sirovina k'o i ti, imponira ti što sirovina slična tebi može biti na mjestu gradonačelnika...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 20.04.2017., 16:14   #9328
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
ne mogu ti odgovoriti na to pitanje.

ti moraš zaviriti u svoje srce i zapitati se kome bi kupio fiću, a kome mercedes.
Jedino Isusu, gre'ota bi bila da se sin božji vucara cipelcugom po svijetu...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 21.04.2017., 01:02   #9329
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Sviđa ti se zato jer je sirovina k'o i ti, imponira ti što sirovina slična tebi može biti na mjestu gradonačelnika...
Ali ja nisam sirovina
Ja san ti finćukast

Ne može sirovina doć do Hamvaša. Oke ti si izuzetak

Mislim da se meni Kerum sviđa jer je ono sve najbolje o njemu istinito,ali i ono najgore.
Kod ostalih političara ono najgore je skriveno ,a onog najboljeg je malo (u odnosu na Keruma.)

Uzmi npr Plenkovića. On je finćukast i ''odlikaš'' i svaka mater bi ga poželila za zeta.
Ali on je u svojoj biti VREĆA PUNA ŠUPLJIH FRAZA koje mlije vještinom spikera koji čita blesimetar.

A Kerum se je bez stranke i pomoći partije podigao s dna.
To ja cijenim. Ali ne zato što sam sirovina.
Nego jer sam dovoljno pametan da pređem preko očiglednih Kerumovih mana
(primitivizam, antiintelektualizam itd itd.

i cijenim koliko pomaže malim ljudima ali i gradu Splitu.

===
Plenkovića nitko ne mrzi, ali ga nitko ni ne voli.

Keruma mnogi ne podnose ,ali ga mnogi kao npr moja neznatnost cijene.
Ja Plenkovića ne cijenim jer mi je bezličan.
Ne mogu reći da Keruma volim ,ali mi je svakako simpatičan a što je rijetko naći kod političara.

Političari koji su mi bili dragi su npr

''bombarder s Kvarnera''
Šime Đodan
Pernar je izvrstan danas itd itd.
Drag mi je i dr. Franja Tuđman radi onih suza kod dizanja hrvatske zastave.
Drag mi je zato jer je bio u zatvoru ali ne samo zato.
I kod njega kao i kod Keruma su mnoge mane očite, ali čovjek treba preći preko lošeg i JAKO JAKO JAKO cijeniti dobre osobine koje su kod političara rijetke. A Tuđma je imao puno dobrih osobina

Plenković nema niti posebno loših, niti posebno dobrih osobina.
To je osobina bezličnih osoba bez karizme.
On je ''korektan'' političar ali to nije osobina koju ja cijenim kod lidera i političara.

Vjerujem da bi mi večera s Kerumom bila interesantnija nego sa Plenkovićem.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 21.04.2017., 09:13   #9330
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post


Mislim da se meni Kerum sviđa jer je ono sve najbolje o njemu istinito,ali i ono najgore.
Kod dobrog političara ništa nije istinito. On osobne stavove (ako ih uopće ima) mora znati zatomiti. Zašto? Zato što ih biramo da provode naše a ne svoje stavove. Političari su poput zrcala, odražavaju volju svoje biračke baze (i modificiraju je ako je štetna ili idiotska). U politici vlastite stavove nastoje oživotvoriti samo budale ili despoti. Takve ne trebamo, to su opasne štetočine. Zato Plenković jest dobar političar a Kerum to nije.
medonaodmoru is offline  
Old 21.04.2017., 10:17   #9331
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Ali ja nisam sirovina
Ja san ti finćukast

Ne može sirovina doć do Hamvaša. Oke ti si izuzetak

Mislim da se meni Kerum sviđa jer je ono sve najbolje o njemu istinito,ali i ono najgore.
Kod ostalih političara ono najgore je skriveno ,a onog najboljeg je malo (u odnosu na Keruma.)

Uzmi npr Plenkovića. On je finćukast i ''odlikaš'' i svaka mater bi ga poželila za zeta.
Ali on je u svojoj biti VREĆA PUNA ŠUPLJIH FRAZA koje mlije vještinom spikera koji čita blesimetar.

A Kerum se je bez stranke i pomoći partije podigao s dna.
To ja cijenim. Ali ne zato što sam sirovina.
Nego jer sam dovoljno pametan da pređem preko očiglednih Kerumovih mana
(primitivizam, antiintelektualizam itd itd.

i cijenim koliko pomaže malim ljudima ali i gradu Splitu.

===
Plenkovića nitko ne mrzi, ali ga nitko ni ne voli.

Keruma mnogi ne podnose ,ali ga mnogi kao npr moja neznatnost cijene.
Ja Plenkovića ne cijenim jer mi je bezličan.
Ne mogu reći da Keruma volim ,ali mi je svakako simpatičan a što je rijetko naći kod političara.

Političari koji su mi bili dragi su npr

''bombarder s Kvarnera''
Šime Đodan
Pernar je izvrstan danas itd itd.
Drag mi je i dr. Franja Tuđman radi onih suza kod dizanja hrvatske zastave.
Drag mi je zato jer je bio u zatvoru ali ne samo zato.
I kod njega kao i kod Keruma su mnoge mane očite, ali čovjek treba preći preko lošeg i JAKO JAKO JAKO cijeniti dobre osobine koje su kod političara rijetke. A Tuđma je imao puno dobrih osobina

Plenković nema niti posebno loših, niti posebno dobrih osobina.
To je osobina bezličnih osoba bez karizme.
On je ''korektan'' političar ali to nije osobina koju ja cijenim kod lidera i političara.

Vjerujem da bi mi večera s Kerumom bila interesantnija nego sa Plenkovićem.
Da, to je tipično razmišljanje politički nepismenih ljudi, imponiraju im likovi koji 'imaju karakter', 'karizmu', koji galame, koji su uočljivi, živopisni, zanimljivi, no, to nisu osobine koje se traže kod političara, to su osobine koje se traže od medijskih zvijezda, glumaca, pjevača, i sličnih cirkusanata raznih vrsta, od političara se traže neke druge osobine, a navažnija osobina političara je osobina da radi posao političara, no, to zapravo nikoga nije briga, svi politički nepismeni ljudi se na to previše ne obaziru...

Idealan političar bi bio zapravo javnosti nevidljiv, bezličan, kako si prigovorio Plenkoviću, u uređenim društvima političari su nevidljivi, oni nisu medijske zvijezde nego zaposlenici koji rade svoj posao, meni kao poslodavcu ne treba radnik koji je karizmatičan, zanimljiv i uočljiv, nego mi treba radnik koji dobro obavlja svoj posao...

Usporediti Plenkovića i Keruma u političkom smislu na razini simpatičnosti je nonsens, nije posao političara biti simpatičan, nego dobro obavljati svoj posao, i ako želimo korektno uspoređivati političare onda to moramo raditi tako da uspoređujemo obavljeni posao jednog i drugog, naravno, to nikoga previše ne zanima, jer su ljudi uglavnom politički nepismeni, a i naša civilizacija je takva da preferira cirkusante, jbg, idoli naše civilizacije su ljudi koji se za novac pretvaraju da su nešto što nisu (glumci, pjevači, političari, sportaši, itditd), pa onda ni ne čudi tvoj način razmišljanja...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 21.04.2017., 10:23   #9332
Meni se nekako ove guzve po granicama cine kao uvertira u cipiranje.

Samo otvore poseban prolaz za cipirane ljude i da vidis sta ce se ekipa dobrovoljno cipirat
addx is offline  
Old 21.04.2017., 10:53   #9333
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post

a navažnija osobina političara je osobina da radi posao političara, ...
Svi koji su dobronamjerni, a bez predrasuda, znaju da je u Splitu Kerum učinio jako puno dobrog. U svakom slučaju je više učinio od bilo kojeg prethodnog gradonačelnika Splita tako da tvoja općenita fraza o KORISNOSTI nasuprot karizme promašuje. Kerum ima karizmu i koristan je !

Quote:
Idealan političar bi bio zapravo javnosti nevidljiv, bezličan, kako si prigovorio Plenkoviću, u uređenim društvima političari su nevidljivi, oni nisu medijske zvijezde nego zaposlenici koji rade svoj posao,
Predsjednik države i vlade i grada i vojske i crkve i svemirskog broda i armije MORA BITI LIDER i imati karizmu.
Lider nije SAMO UPOSLENIK. ON JE I LIDER
Što je bolji lider to su mu rezultati bolji.
To je elementarno jasno i nije mi jasno što se protiviš nečem tako očiglednom.

Quote:
meni kao poslodavcu ne treba radnik koji je karizmatičan, zanimljiv i uočljiv, nego mi treba radnik koji dobro obavlja svoj posao...
General nije vojnik tj ''radnik''.
On je lider. Zapovjednik.
Vojnici su radnici koji izvršavaju njegove PRAVILNE PLANOVE I ZAPOVJEDI.
Tako se ostvaruje uspjeh.

Gradonačelnik nije radnik u banalnom i formalnom smislu te riječi.
On je lider i usmjerava. Rade drugi ali on ih PRAVILNO USMJERAVA AKO JE DOBAR LIDER.

Plenković nije radnik.
Drugi rade ono što on (i vlada) odluče

Quote:
tako da uspoređujemo obavljeni posao jednog i drugog,
Pa ko se može mjeriti sa Kerumom u osobnoj i društvenoj uspješnosti.
Sam je bez partije ostvario svoj osobni uspjeh i ''carstvo'' tj OD DNA DO VRHA. VLAJ IZ OGORJA POSTAO JE SPLITSKI GRADONAČELINK I PONIZIO SPLITSKU URBANU AROGANCIJU

a pokazao se i kao dobar gradonačelnik.
Onog koji mi sada počne njegove mane spominjat treba bičevat sa 10 udaraca jer su drugi gradonačelnici bili još gori.
Em nisu imali karizmu em nisu ništa posebno napravili i bili su kako Kerum dobro kaže za sadašnjeg poteštata Baltazara - ćato ( pisar )
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 21.04.2017., 11:23   #9335
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post


Predsjednik države i vlade i grada i vojske i crkve i svemirskog broda i armije MORA BITI LIDER i imati karizmu.
Lider nije SAMO UPOSLENIK. ON JE I LIDER
Što je bolji lider to su mu rezultati bolji.
To je elementarno jasno i nije mi jasno što se protiviš nečem tako očiglednom.
To je jedan, u suštini, antidemokratski stav. Ti govoriš o vladarima i vođama. U demokraciji lider sam ja (i moji sugrađani) a političar je moj (naš) uposlenik kojeg plaćam kroz porez. Ne želim upošljavati karizmatičnog lidera (psihopata). Ne želim na tom poslu zamjenskog taticu ni propovjednika. Želim pametnog i sposobnog birokrata.
medonaodmoru is offline  
Old 21.04.2017., 11:26   #9336
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post

Predsjednik države i vlade i grada i vojske i crkve i svemirskog broda i armije MORA BITI LIDER i imati karizmu.


General nije vojnik tj ''radnik''.
On je lider. Zapovjednik.
Vojnici su radnici koji izvršavaju njegove PRAVILNE PLANOVE I ZAPOVJEDI.
Tako se ostvaruje uspjeh.
Lider = car, kralj, (kraljica Balkana), diktator.

Vojnici moraju izvršavati svaku generalovu zapovjed, kakva god ona bila. Generalova zapovjed je dogma koja se ne preispituje.

Razlika između religijske i vojničke dogme je u tome što je Papa uvijek u pravu (jer je Papa) a stado nema što tu misliti, a general ne mora biti u pravu, stado može misliti ali mora bespogovorno slušati.

Pa taman general ili viši zapovjednik (Trump?) svijet liderski vodio u svjetski rat i nuklearnu kataklizmu.

Od ostalih se očekuje da budu poput krdo konja kojeg predvodnik u galopu vodi ravno u ponor. A krdo ga slijedi.

U prvom svjestkom ratu bilo je cca 15 milijuna, u drugom cca 25 milijuna poginulih.

Danas smo puno efikasniji, pa će broj žrtava u nekom svetskom sukobu sigurno biti puuuno veći.
mravac8 is offline  
Old 21.04.2017., 12:13   #9337
Quote:
medonaodmoru kaže: Pogledaj post
To je jedan, u suštini, antidemokratski stav. Ti govoriš o vladarima i vođama. U demokraciji lider sam ja (i moji sugrađani) a političar je moj (naš) uposlenik kojeg plaćam kroz porez. Ne želim upošljavati karizmatičnog lidera (psihopata). Ne želim na tom poslu zamjenskog taticu ni propovjednika. Želim pametnog i sposobnog birokrata.
Pročitaj moje učene postove o fundamentalnim slabostima demokracije.
Počinju od broja 326 upisani 13. ožujka na temi Demokracija je farsa.

Ti nikako da shvatiš da tzv. antidemokratski stav nije nikakova slabost ili mana ili negativnost . Uostalom to ti je osnovni princip ''tvoje demokracije'' koja je slijepi mehanizam brojanja glasova KOJI NE ZNA ŠTO JE ISTINA I DOBRO

TI NEMAŠ NIKAKOVO LOGIČKO ILI ONTOLOŠKO OPRAVDANJE KOJIM MOŽEŠ DOKAZATI DA JE DEMOKRACIJA ''NEŠTO DOBRO '' .
Kako ti to (vama) nije jasno !

dakle ako ja i 5 mojih kompanjona nadglasamo tebe i 3 tvoja kompanjona mi čemo ukiniti glupost kao što je demokracija !

Ti želiš sposobnog birokratu.?

Ja ne želim ! i što sada ?

Kako nitko od vas ne vidi da je borba jedini pravedan način da se dođe do bilo čega. Bilo da je to posao, naranča, pobjeda ,novac, žena,moderatorstvo ....
To nema veze sa tzv demokracijom.

Zar ne vidiš da u bilo čemu vrijednom i VAŽNOM NEMA ! PA NEMA ! I NE TREBA NIKADA BITI demokracije

U nauci, ratu, religijskoj istini (mističnoj realizaciji duhovne istine )
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 21.04.2017., 12:30   #9338
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post

Pročitaj moje učene postove o fundamentalnim slabostima demokracije.

)
Fundamentalna slabost demokracije je neznanje, odnosno činjenica da oni koji se kunu u demokraciju nemaju pojma ni što je demokracija ni kako treba izgledati.

Pa nekom diktatoru nalijepe etiketu lidera i misle da žive u demokraciji.
mravac8 is offline  
Old 21.04.2017., 12:35   #9339
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post

Kako nitko od vas ne vidi da je borba jedini pravedan način da se dođe do bilo čega. Bilo da je to posao, naranča, pobjeda ,novac, žena,moderatorstvo ....
To nema veze sa tzv demokracijom.
Primitivne potrebe mogu se zadovoljiti borbom.

Ljudske potrebe zadovoljavaju se suradnjom. Civilizacije nema bez suradnje.

Ljudsko društvo je mješavina suradnje i borbe. Što je postotak suradnje veći to je civilizacija razvijenija. Što je postotak borbe veći to je civilizacija primitivnija.
mravac8 is offline  
Old 21.04.2017., 13:24   #9340
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post



Usporediti Plenkovića i Keruma u političkom smislu .....
Evo i Plenković je počinio politički propust i nije se javio Kerumu ali je smogao snage da mu se ispriča

__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.