Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2016., 12:11   #1
Negativne strane Formule 1

Evo malo da raspravljamo i o negativnim stranama. Sta je vama lose u danasnjoj Formuli 1?
Evo moje liste:
1) Pogonske jedinice - previse komplikovane i nikakav zvuk, sumnjam da ce se nesto vele promjenuti sa 2 ispusne cjevi
2) Ruzni bolidi - ima nade za 2017 godinu, al nikad nece biti bolidi ko npr. 2002. godine.
3) Ako ste primjetili na pobjednickim postoljima nema veselja ko sto je nekad bilo, a i himne drzava su nikakve danas, pogledajte snimak iz 2000 godine iz Suzuke i sve ce vam biti jasno https://www.youtube.com/watch?v=Hrm_h_FpkfQ
4) Pokrivanje kokpita, to je smrt za Formulu 1, mislim znam da je za sigurnost, al nema vise te Formule 1 koja je nekad bila.
Ima jos tu za nadodat, al evo pa da i vas cujem
stefandelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 12:17   #2
Na prvom mestu DRS, ne volim vestacka preticanja.

Zatim gume, stvarno su zakomplikovali sa toliko specifikacija, glupa su mi sva ta pravila oko guma da se mora koristiti obe mesavine, nek koristi ko sta hoce.

Bolidi su ruzni.

Motori tihi i komplikovani.

Sudije se mesaju u svaki duel, prakticki odlucuju o pobedniku iz duela sto je glupost nevidjena.

I pravilo "Unsafe release" je debilno.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 17:37   #3
nerealni navijacki klanovi na forumima......
jelenić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 18:33   #4
Quote:
jelenić kaže: Pogledaj post
nerealni navijacki klanovi na forumima......
Jelenicu navijamo za istog al zar i ti nisi pomalo nerealan? Reci da ce Mclaren na prvoj trci biti 1 sek ispred Mercedesa je sta?
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 18:52   #5
Usrane konstantne promjene pravila i izmišljanja tople vode koje su me od velikog fana koji je pobožno u svaki milidetalj pratio F1 od prije 15 pa do prije nekih 7-8 godina dovele do potpune nezainteresiranosti za taj sport tako da kada pogledam listu pilota u današnjim momčadima za 70% imena nisam uopće čuo niti znam odakle su, što su i tko su.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 19:38   #6
To si u pravu, ja sam od 2001 do 2010 godine gledo sve slobodne treninge, kvalifikacije i trku, i plus sam ponedjeljkom znao reprizu gledati, a sada pogledam samo kvalifikacije, a na trci vecinom ili zaspem ili se dopisujem na fb, nema tu vise one neizvjesnosti ko nekada. A potrudili su se usrati i pobjednicko postolje tako da je cjela F1 nikakva danas. Eh sada valja li se nadati 2017 godini ili ne nzm.
stefandelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 19:43   #7
Loša raspodjela love od TV-prava. Jedini pravi problem F1.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 20:34   #8
Quote:
jelenić kaže: Pogledaj post
nerealni navijacki klanovi na forumima......

predmet rasprave nisu forumi nego F1

Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Loša raspodjela love od TV-prava. Jedini pravi problem F1.
U sridu. I nadovezao bih na taj problem i tv prijenose za koje većina gledatelja mora plaćati posebnu pretplatu
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 20:54   #9
Formula 1 ima samo 1 problem.

Radi se o najobičnijem privatnom natjecanju desetak najbogatijih momčadi. Koji se zbog meni potpuno neshvatljivih razloga moraju obavezati voziti sve utrke, uvjek sa dva bolida, ni više ni manje nego baš dva i najveća glupost od svega ta dva bolida moraju biti isto obojana.

Kada bi se u formuli 1 mogao natjecati tkogod može kupiti polovni bolid formule 1 i platiti ekipu od 30ak mehaničara. Stvari bi bile puno, puno interesantnije.

Najveći nonsens u modernoj formuli 1 je što trenutno na svjetu postoji oko 200 vrlo modernih bolida koji se nemaju gdje natjecati. To su bolidi iz prethodnih 5-6 sezona. Čemu to!?

Zašto ne omogučiti "reciklirane" bolide. Zašto ne omogućiti da se 50ak vozača pokuša kvalificirati za utrku. Nek pokuša, utri godine starom bolidu - u tri godine starom bolidu. Neko će nekad i uspjet. Ako i ne uspije, barem je kvalifikacije učinio zanimljivijima. U tom slučaju bi i petkom recimo imali predkvalifikacije. 10 sekundi sporiji -10 sekundi sporiji - pa šta!? jel to bitno!? Ak ih ima 50 ni najmanje.

Superlicencu da može dobiti bilotko tko ima barem 30 utrka u klasama kao što su GP2 ili formula renault 3.5.

Ako netko želi voziti sa prošlogodišnjim, ili pretprošlogodišnjim bolidima - neka vozi! U čemu je problem?

Ako netko želi voziti samo jednu utrku u sezoni - neka vozi! U čemu je problem!?

Ako neka momčad ima para da nastupi sa tri bolida - neka nastupi! U čemu je problem?

Ako neka momčad nema para i želi nastupati samo sa jednim bolidom - neka nastupa! U čemu je problem?

Ako neka momčad želi da je jedan bolid žuti a drugi plavi -neka budu! U čemu je problem?

Ako netko nema para - nek vozi V8 -U čemu je problem -ionak je V8 sporiji.

I to je to. Ništa drugo netreba mjenjat. Apsolutno ništa. I da vidite kako bi F1 procvala. Nebi procvala u tehničkom smislu -jer bi bilo strašno puno lišina koje nebi prodonjele kvaliteti -ali bi dobila na zanimljivosti.

Uostalom tko nebi želio vidjeti utrku sa 5 mercedesovih bolida kako se muče sa uberrundanjem desetak Ferraria iz 2013 i 2014 dok ih proganja 4 Ferraria iz 2016

Razmete!? To vam tak ide...

Pogleč kulike je tu Ferraria -pa se niko nije bunil

poglečte ovaj slikoprikaz. Vidi se 5 crvenih ferrarija. Nekoliko maseratija, ovaj s brojem 24 je crveni onaj iza je zeleno-sivi





ak neko ne vjeruje slikoprikazu tu ima slova i brojke


Razmete! To je ono kaj ja tumačim

To je Formula 1

Iako su na slikoprikazu bolidi F2 -koji su se koristili 1952 i 1953 u svjetskom prvenstvu -jer nije bilo dovoljno proizvedenih bolida F1

Znači čak i to može. OK F1 bolidi su vam preskupi. Nema problema. Dopeljajte F2 bolide.

Razmete!? Previše toga se zakompliciralo zabezveze. I onda jedno vuče drugo. I zato smo danas tu di jesmo. Tehničko savršenstvo ali jedva 20 bolida po utrci i utrke zaku***
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 21:10   #10
Dedo ovo je 2016., a ne 1950.

Ne može se trkati tko god hoće iz svoje šupe. Ima za to drugih serija.


Što se tiče promjena pravila, onaj kome smetaju očito nije dovoljno upoznat sa F1 kojoj su promjena pravila normalna pojava.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 21:25   #11
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post

Ne može se trkati tko god hoće iz svoje šupe. Ima za to drugih serija.
Zakej?

Objasni zakaj se nebi mogel utrkivati tko god hoče.

I nije baš tko god hoče nego onaj koji može kupiti F1 bolid i platiti 30ak mehaničara

Samo mi to objasni! Zakaj se to nebi moglo!?

Kaj se to tak fundamentalno promjenilo međ 1953 i 2016?

Po mom sudu čovek nije nimalo evoluiral međ 1953 i 2016.

Evoluirala je samo tehnologija - znači još bi se lakše trebalo biti baviti automobilizmom 2016 nego kaj je to bilo 1953.

Znači sve to kaj sam ja nabrojal puno je logičnije za 2016 nego za 1953

1953 postojala je jedna telefonska govornica u svakom selu. 2016 svaki seljak ima mobitela.

Zakej nebi mogel imati i bolida kakvoga!? Moglem bi. Ima okolo po svetu seljaka sa 15.000.000 evra v žepu kaj neznaju kam bi s tim, a koji se razmeju u automotorsport. Po mom sudu barem je 200.000 takvih seljaka po celome svetu. Zakaj im onda ne omogučiti da se natječeju?

Zakej?

Samo mi na to jedno, jedino pitanje odgovori
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 21:37   #12
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Zakej nebi mogel imati i bolida kakvoga!? Moglem bi. Ima okolo po svetu seljaka sa 15.000.000 evra v žepu kaj neznaju kam bi s tim, a koji se razmeju u automotorsport. Po mom sudu barem je 200.000 takvih seljaka po celome svetu. Zakaj im onda ne omogučiti da se natječeju?

Zakej?

Samo mi na to jedno, jedino pitanje odgovori
tko ih sprečava da se udruže i osnuju svoj tim
Bernie voli ove koji imaju lovu
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 22:07   #13
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
tko ih sprečava da se udruže i osnuju svoj tim
Bernie voli ove koji imaju lovu
pa u tome je problem.

Bernie voli krupnu lovu. 15.000.000 nije lova. To je kikiriki

Ali daj pogleč:

kupim si šasiju za 97.000 funti bubnem nutra motor delan po naruđbi za 25.000 to sve skupa denem f treilera za 16.000 zemem 30 nezaposlenih automehaničara sa zavoda svakome dam 1000 f kešu i to sve odpeljam v monzu. I lepo tam od sebe bedaka delam u petak na pretkvalifikacijama. Jasna stvar ispadnem iz kvalifikacija. Naločem se ko pajcek skupa sa 30 nezaposlenih automehaničara i onda sve to prodam drugome bedaku.

Tak ti to ide. Utrkivanje na način Lorda Hesketha.



Ali vidi vraga, Hesketh čak i nije svaki put nakon petka doma išel



Sad ti meni reci zakaj takav način utrkivanja nebi mogli imati i 2016 ?

Kaj? Morti mesec krivo stoji pa onemogučava? Ili Bernie krivo stoji -pa on to onemogučava?

Razmeš?
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 22:14   #14
Nova pravila za gume. Moraš filozofski završit da shvatiš kako će funkcionirati.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 00:49   #15
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
pa u tome je problem.

Bernie voli krupnu lovu. 15.000.000 nije lova. To je kikiriki

Lord Hesketh ...

Sad ti meni reci zakaj takav način utrkivanja nebi mogli imati i 2016 ?

Kaj? Morti mesec krivo stoji pa onemogučava? Ili Bernie krivo stoji -pa on to onemogučava?

Razmeš?
Gle, joža, meni je žao što se osamdesete nikad neće vratiti. jebiga, svijet ide dalje, pa tako i F1. teško je ući u ekskluzivno društvo, ali, kao što sam rekao, lako se ti likovi s 15 milja udruže i formiraju tim. F1 je danas upravo to što je jer ne može svaki pikzibner samo tako više upasti u igru. Fala bogu ima puno serija i natjecanja za svaki džep. probijanje prema vrhu kreće iz nižih serija.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 01:55   #16
Stednja goriva, guma, DRS....
el-ing is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 06:50   #17
U F1 je skoro pa sve kak treba bit, da nije ekipe bi odlazile a ne dolazile...

Jedino kaj ne valja su cmizdravi navijači koji svako malo cvile kak ovo ili ono nije dobro, a onda i kreteni poput Berniea koji idu udovoljavat tim cmizdravcima....
I onda dobijemo pizdarije ala DRS ili gume ala Pirelli...

a takvih pizdarija nebi bilo baš nikad da nema hrpe navijača koji godinama cmizdre kak je recimo nepreticanje Petrova od strane njihovog obožavanog Alonsa problem F1, a ne vozača ili bolida.
I onda dobijemo DRS i opet isti cmizdre da je DRS problem, jer omiljeni im opet nije prvi....i tak u krug.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 09:52   #18
Najgore sto je se F1 pokusalo napraviti "zelenom" s uvođenjem ovih 1.6 T motora pod izlikom smanjenja potrošnje. Onda su jos smanjili rezervoare goriva na od prije uvedenu zabranu nadolijevanje iz tobožnje opasnosti...
Tako da smo sada dobili paradoks super skupog sporta u kojem svi žele biti najbrži , ali to možeš biti samo ako štediš.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 12:24   #19
Quote:
el-ing kaže: Pogledaj post
Stednja goriva,
E da to sam zaboravio, bravo
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 00:05   #20
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Gle, joža, meni je žao što se osamdesete nikad neće vratiti. jebiga, svijet ide dalje, pa tako i F1. teško je ući u ekskluzivno društvo, ali, kao što sam rekao, lako se ti likovi s 15 milja udruže i formiraju tim. F1 je danas upravo to što je jer ne može svaki pikzibner samo tako više upasti u igru. Fala bogu ima puno serija i natjecanja za svaki džep. probijanje prema vrhu kreće iz nižih serija.
ti niš ne razmeš, majke mi.

ko spominje 80te. Pa 80te su najgore razdoblje. tada je sve počelo ići nizbrdo. tada je izopačeni patuljak preuzeo cjelo natjecanje.

Osim toga JA ne govorim samo o momčadima sa dna. Ne. JA govorim i o mercedesu koji nemože nastupiti sa 5 bolida.

odgovori mi na pitanja

1) Zašto mercedes nemože nastupiti sa 5 bolida i jebati svima maj** , pardom jeb** svima majku. Jesu li supertim? Jesu? Jel se smiju bahatiti sa 5 bolida? Nesmiju. Jel to tebi normalno?

2) Zašto se Manor nemože natjecati samo s jednim bolidom? Jel to tebi normalno?

3) Zašto jedan tim nemože imati različito obojane bolide? Jel to tebi normalno?

4) Gdje se natječu savršeno funkcionalni bolidi iz ere 2009-2013 i gdje se natječu bolidi iz 2014, 2015 ? Nigdje. Jel to tebi normalno?

Samo mi odgovori na ta četri pitanja. Jesu li to normalne stvari?

To mogu biti normalne stvari samo onome tko apsolutni i slijepo slijedi i podržava Berniea Ecclestonea. Jer to su sve Bernijeve nakazne ideje.

U nitijednom automotorsportu nema pravila da se mora natupiti sa dva bolida, niti više niti manje, nego baš sa dva. U niti jednom automotorsportu nema pravilo da oba bolida moraju biti isto obojana. U niti jednom automotorsportu nije zabranjeno natjecati se sa starim bolidima kupljenima od druge momčadi.

To su sve bernijeve izopačene ideje. Ideje koje su nas dovele tu dgje jesmo. Da se samo korporacije natječu u F1

A korporacije su dosadne.
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.