Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2008., 23:55   #81
Moja je curica od rođenja imala preko 100 000 i liječila se godinu i pol , onda je prestala piti profilaksu i kontolirali smo urin svaka 4 tjedna. Znalo se dogoditi da bude 5000, 10 000 i 100 000 al tada nismo liječili, kako kad. Doktorica je rekla da ce nestati kada prstane nositi pelen, i stvarno, kad je prestala nositi pelene na kontolama urina je bilo sve ok. Al na srecu nije imala nikakvih problema peckanja kod mokrenja ni slicno.
a jesmo se napatili za stavljanje vrecica svaka 4 tjedna, užas. Trebas ju staviti na suhu kozu, saviti i malo rasiriti pa zaljepiti, i nema brige. Mi smo se naucili pred kraj haha. I da, ne smije dugo stajati u hladnjaku, nama rekli max dva sata.
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 23:59   #82
Quote:
swanmia kaže: Pogledaj post

A šta je taj cranaktiv
To ti je mala bocica sirupa od brusnice, mi smo to koristili, davali smo 1/2 ml navecer prije spavanja. Skupo je al koristi. I ukusno je, slatko, moja je voljela to piti.
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 00:43   #83
Quote:
malenaa kaže: Pogledaj post
A mene zanima dali ako se ne liječi to 10 na 3 može postati 10 na5?Toga me strah,ili se to povuče samo od sebe,sada sam baš kupila taj cranactiv ili tako nekako,pa budem s tim probala
e to ti ne znam, mislim da moze ali nisam ziher pa necu tvrdit, e-coli je nas stanovnik i kad se nadje u krivo vrijeme na krivom mjestu nastaju gluposti... ja sam prije par godina imala 10 na 4 i nisam ju lijecila i kasniji nalazi su bili sterilni a u trudnoci je bio 10 na 5 i taj put sam pila antibiotike.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 01:51   #84
počeli smo jučer piti taj cranactin-tri puta dnevno po 1ml-valjda nije too much,pa bumo vidjeli,pije puno tekučine-nadam se da će ispiškiti sve kaj nevalja pa ćemo za tjedan dana opet u akciju hvatabja urina
malenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 01:58   #85
.. ja sam prije par godina imala 10 na 4 i nisam ju lijecila i kasniji nalazi su bili sterilni a u trudnoci je bio 10 na 5 i taj put sam pila antibiotike.[/QUOTE]



I ja sam se godinama borila s tim,svako malo upale mjehura od toga,pa me zato panika-neželim da mi se dijete muči s tim,ja sam se prije trudnoče izlječila od e.coli i to s acidosalusom (nikakvi antibiotici mi nisu pomagali)
sam neznam dali mala dijeca to smiju piti-to je ono tipa jogurt-samo full kiselo
malenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 02:12   #86
Ja bi vam preporucila caj Heumann...pomogao je ljudima koji se godinama muce s raznim urinarnim bakterijama...guglajuci mogu se procitati sve pozitivna iskusustva s istim....kazu pomaze i kod ginekoloskih bakterija,gljivica....

Ja terapiju cajem pocinjem sutra,pa cu vam napisati svoje iskustvo za 15 dana.

Nadjem sliku i pun naziv...
Heumann Blasen+Nieren Solubitrat Uro, Instant Tee 60g

Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 16:50   #87
Quote:
malenaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!Imamo curicu od 19 mj.,prije par dana smo dali urin na kontrolu jer mi se znala tu i tamo požaliti da ju buba piša-nakon par dana neuspjelog hvatanja urina u onu vrečicu nekako sam uspjela uhvatiti par kapljica i to smo dali na analizu-s tim da je stajalo oko 5 sati kod nas u hladnjaku jer nisu imali termin odmah-i danas dobimo nalaze eserihija coli 10 na 3-doktorica kaže da to netreba lječiti-a meni je to čudno i totalno sam u panici jer neželim da mi se to djetetu namnoži a to je vrag!Šta da radimo -dali netko ima iskustva s tim,šta bih joj dala da pije ili uopče šta nam je činiti-nebih baš čekala da bude
još veči broj !
Antibiotik ti se ne daje ako nalaz ne prelazi 10 na 4, stime da je dijete dobro!!! A svakako joj uzmi kapi od brusnice koštaju 150 kn i daji joj svaki dan, sigurno će joj pomoći, kroz nekoliko mjeseci će se očistiti, meni malom nikakvi antibiotici nisu pomagali i stalno je bio graničan nalaz ( a antibiotike bi dobiva radi drugih stvari a kako je se znalo za ešerihiju dali bi da djeluje i na to) i nakraju se očistilo uz redovito davanje tih kapi!!! Ne brini se, a ako duže potraje posjetite nefrologa da budete na miru, da isključite neke druge stvari!!! Ali zna to potrajati meni su i mali i mala imali kao bebe, oboje po cca. 6 mjeseci i to smo kontrolirali i davala oboma te kapi i sce se očistilo i nije se ponavljalo!!! Puno neka pije i te kapi i to je to!!!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 00:09   #88
Quote:
crvena ruža kaže: Pogledaj post
Antibiotik ti se ne daje ako nalaz ne prelazi 10 na 4, stime da je dijete dobro!!! A svakako joj uzmi kapi od brusnice koštaju 150 kn i daji joj svaki dan, sigurno će joj pomoći, kroz nekoliko mjeseci će se očistiti, meni malom nikakvi antibiotici nisu pomagali i stalno je bio graničan nalaz ( a antibiotike bi dobiva radi drugih stvari a kako je se znalo za ešerihiju dali bi da djeluje i na to) i nakraju se očistilo uz redovito davanje tih kapi!!! Ne brini se, a ako duže potraje posjetite nefrologa da budete na miru, da isključite neke druge stvari!!! Ali zna to potrajati meni su i mali i mala imali kao bebe, oboje po cca. 6 mjeseci i to smo kontrolirali i davala oboma te kapi i sce se očistilo i nije se ponavljalo!!! Puno neka pije i te kapi i to je to!!!


Hvala na savjetu!-brusnicu tamanimo od jučer pa ćemo vidjeti
malenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 14:24   #89
podižem temu...
naime samoinicijetivno sam zatražila kontrolu krvi i urina iako nije bilo nikakvih simptoma.
curica nije bila nešto cendrava, mrvicu jedan dan kad je izbio prvi zubić. uglavnom oko tog dana smo saznali da je krv izvrsna ,a urin loš.
dali smo urinokluturu jer se sumnja na Escherichiu Coli
Pedica mi je rekla da ima veze i to što sam joj ja bila sklona.nešto mi je kromosomski obašnjavala....
Dok čekamo nalaz dobili smo Cranactin kapi.

Ježim se od te beštije, a s druge strane se pitam što bi bilo da nisam samoinicijativno željela napraviti kontrolu? nikakvih naznaka nečeg lošeg nije bilo....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 14:33   #90
pojačana cendravost oko izbijanja zubi i plač otprilike svakih sat - bez nekog posebnog razloga je "dobar" znak da nisu samo zubi..i nas je dovelo do - samo što pedijatrica nije posumnjala jerbo su mu sve desni bile naotečene pa se zavuklo dan-dva - bijelog urina..
teške upale bubrega, bakterije koja sva sreća nije ušla u krv, i tako dalje..
cranactin je izvrstan (jest skup) i više mu vjerujem nego antibiotiku
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 14:51   #91
Tashi,ali moja curka nije bila cendrava...to što je taj dan oko izbijanja zubića bilo neki ni ne bi nazvali cendravitisom.
koliko vi uzimate dnevno cranactina?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 18:25   #92
1 ml ujutro
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 00:32   #93
Evo ja npr.lud od te borbe s tom bakterijom.

Moje curke (3,5) i (6) obje su imale po 3 uro-infekta u godinu dana i to sa E.C. Probali smo, a i isprobavamo sve već godinu dana. Od profilakse nitrof., te cranactina, i svih mogućih probiotika (acidoverusa...).
I prošli tjedan mlađoj u urinu nađena opet E.C i to 10x4.
Jučer bili na Šalati kod prof.Batinić i sad nas šalje opet na mikcijsku i cistoskopiju. Nema dokazanog refluksa, ali uvijek postoji uvijek sumnja kad je toliko uro-infekata.
Termina za pregled nema, jedino ako se cashira za privat.

Stalno slušam, jednom kad ju imaš, stalno je imaš jer se uvijek negdje začahuri i izbije kad padne imunitet.
Xeroxmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 12:41   #94
Pozdrav svima..
..do 6mj. nikakvi problema, cura izvrsmo napreduje sve5, a onda tocno na Valentinovo temperatura 39, ne skida se nikako..
bolnica 7. dana, dijagnoza E. Coli

Od tada borba pocinje..
Zlo mi je kad moram nositi urin jer neznam sta me ceka..
jedan nalaz dobar, taman se malo ohladim od brige, sljedeci katastrofa...
Najzanimljivije je to sto se na mojoj curi to nista ne vidi, odlicno napreduje, ne cendra, apetit odlican... spava od 20:00 do 8:00

Mislim neznam sta da kazem, krivim sebe, u cemu sam pogrijesila... kako je dosla bakterija?
ja ju nemam, a sto se tice njege, ona mi je treci bebac, pa vjerovatno bi i decki imali da nest nije ok

18. puni 10.mj. pije CranActin i profilaksu...

Ispricavam se na duzem postu..
Uzas
MaraSlavonska is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 13:52   #95
kako su Vaši prihvatili Cranactin? moja već dva dana pljuje, mršti se a ja hvatam sa žličicom i pokušavam ponovo...
Plivit D nikad nije bio problem,a ovo koje je slatkasto katastrofa. nadam se da će za par dana biti lakše dati joj...
pokušala sam joj i sjeckati brusnicu u bioaktiv koji obožavam ali neća ni primirisati

da li svi dajete Cranactin ujutro. nama pedica rekla prije spavanja ali meni se čini da ona tad više piški i da bi bilo korisnije dati ujutro....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 13:55   #96
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
kako su Vaši prihvatili Cranactin? ...

da li svi dajete Cranactin ujutro. nama pedica rekla prije spavanja ali meni se čini da ona tad više piški i da bi bilo korisnije dati ujutro....
Moja luda za njim, popila bi cjelu bocicu da joj dam
a dajem joj ujutro jer se obicno ukaka poslje njega
MaraSlavonska is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 14:18   #97
pa što nemaš pipetu na cranactinu?
da ne pljune, kao i s lijekom u injekciji, iscjediš pod obraz
jan nije htio piti pa mu davala iza plivita d, to mu dobro došlo da spere gorčinu
inače, nama nefrologica rekla ujutro
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 14:20   #98
Quote:
MaraSlavonska kaže: Pogledaj post
Mislim neznam sta da kazem, krivim sebe, u cemu sam pogrijesila... kako je dosla bakterija?
ja ju nemam, a sto se tice njege, ona mi je treci bebac, pa vjerovatno bi i decki imali da nest nije ok

18. puni 10.mj. pije CranActin i profilaksu...
i ja sam..i ispitivala doktore - nisu mi znali reći..jedino ako negdje nije došla u dodir s prljavim rukama osobe koja je okružena s puno ljudi (što naš je..)
mi već devet mjeseci pijemo cranactin i profilaksu, i čekaju nas još 3
ali e.c. se više nije ponovila
bilo je raznoraznih drugih panika a la jetra i koštana srž i sada nova muka s crijevcima pa smo i na probiotiku, ali e.c. hvala bogu nema
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 14:45   #99
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
i ja sam..i ispitivala doktore - nisu mi znali reći..jedino ako negdje nije došla u dodir s prljavim rukama osobe koja je okružena s puno ljudi (što naš je..)
mi već devet mjeseci pijemo cranactin i profilaksu, i čekaju nas još 3
ali e.c. se više nije ponovila
bilo je raznoraznih drugih panika a la jetra i koštana srž i sada nova muka s crijevcima pa smo i na probiotiku, ali e.c. hvala bogu nema
bas mi je zao... ali Bog cuva malu djecu
pa to sto se tice kontakta s bakterijom mi uopce nije jasno..
zenska rodila kraj mene isto curicu i u bolnici joj dijagnozirali e. coli, mislim ono beba od 5 dana
MaraSlavonska is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 16:18   #100
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
pa što nemaš pipetu na cranactinu?
da ne pljune, kao i s lijekom u injekciji, iscjediš pod obraz
jan nije htio piti pa mu davala iza plivita d, to mu dobro došlo da spere gorčinu
inače, nama nefrologica rekla ujutro
imam pipetu ali čim krenem i ona osjeti zatvori usta i dalje ne mogu. na žličicu otvori usta,ali pljuje....
zar misliš da iscjedim s pipetom ne bi pljunula? kako misliš pod obraz? gurnem sastrane duboko? nisam nikad davala lijek u injekciji pa ne znam...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:08.