Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2005., 21:50   #61
Financ

Konačno nešto dobroga i korisnoga od tebe.

Nije ti trebala ona samohvala i samoreklama.
(Skromnost je velika vrlina.)
moonwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 11:45   #62
:-)

Drago mi je da je korisno, a za samohvalu i samoreklamu se ispričavam.
financ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 16:51   #63
Orociti vecu lovu,gdje?

Dakle,pitanje je,da se nadjete u situaciji u kojoj bi orocili 100-200-300k eura i zivjeli od kamata,gdje bi ste to napravili?

Jesu li "nase" banke dovoljno pouzdane i sigurne da se mirnije spava,ako se ulozi gore navedeni iznos?Ili bolje negdje vani?

U Svicarskoj je mozda najsigurnije,ali kamate su katastrofalno niske,minimalno da je 6%,sve ispod toga je apsurdno za tako velik iznos...

Mozda bi se mogao naci u slicnoj situaciji,pa da vidim kako ljudi razmisljaju
willy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 16:57   #64
nema nikakve sanse da bih 100-200-300 tisuca bilocega orocila. od takvog orocenja se nemre zivjeti, a danas postoje financijski proizvodi s puno boljim prinosima od orocenja (zapravo, nisam sigurna postoji li ista s MANJIM prinosom od orocenja)
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 00:41   #65
Probaj orociti u kakavoj nekretnini ,ako misli orociti u HR.
ex Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 10:52   #66
2/3 u nekretnine i rentati
1/3 u fondove, malo u novcani, ako mi novac hitno zatreba a drugo u 2-3 dionicka ili mjesovita
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 12:23   #67
Tamo di su kamate na oročenja najveće. Za 300K € možeš dobit i custom made kamatu, samo treba otići u banke i pitati. Pri tom kad već mećeš sva jaja u istu košaru, ne ići u neke no-name banke/zadruge/štedionice gdje je kamatna stopa najveća, no koje mogu sutra nestati.
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 13:23   #68
Re: Orociti vecu lovu,gdje?

Quote:
willy kaže:
Dakle,pitanje je,da se nadjete u situaciji u kojoj bi orocili 100-200-300k eura i zivjeli od kamata,gdje bi ste to napravili?

Jesu li "nase" banke dovoljno pouzdane i sigurne da se mirnije spava,ako se ulozi gore navedeni iznos?Ili bolje negdje vani?

U Svicarskoj je mozda najsigurnije,ali kamate su katastrofalno niske,minimalno da je 6%,sve ispod toga je apsurdno za tako velik iznos...

Mozda bi se mogao naci u slicnoj situaciji,pa da vidim kako ljudi razmisljaju
Državne obveznice, investicijski fondovi, dionice, zemljišta... Ima toga.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 13:41   #69
Čovjek pita "gdje oročiti" i konkretan prijedlog da li u Hr ili u nekoj banci vani, a ne kako oploditi tu lovu...
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 15:36   #70
Orociti se ne isplati, bolje je uloziti
 
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 19:53   #71
Quote:
crtica kaže:
Čovjek pita "gdje oročiti" i konkretan prijedlog da li u Hr ili u nekoj banci vani, a ne kako oploditi tu lovu...
Ako samo to pita, onda je to glupo pitanje...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 19:55   #72
Quote:
walter kaže:
Ako samo to pita, onda je to glupo pitanje...
pa mislim da je to svima na ovom topiku poprilicno jasno...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 20:03   #73
Quote:
kemik kaže:
pa mislim da je to svima na ovom topiku poprilicno jasno...
Daj prestani filozofirat ženo! Ja sam ovdje zadužen za filozofiranje. Jel ti mene bariš?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 17:34   #74
Quote:
walter kaže:
Jel ti mene bariš?
ajme ega...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 14:16   #75
Ako covjek bas zeli orociti, neka oroci. Svejedno je u koju ce banku, neka gleda gdje je veca kamata.
A koliko se to isplati valjda je vec shvatio.
Zamislite da je netko prije 100 godina orocio 1000$. Tada je to bilo puno para a danas od kamate nema ni za kavu (naravno, ako je mjesecno dizao kamatu a samo glavnicu pustio unutra)
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 18:07   #76
da, al kamata na 300k eura je dovoljna da pokrije inflaciju i jos da mozes zivit od ostatka
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 16:26   #77
Quote:
celavi2 kaže:
da, al kamata na 300k eura je dovoljna da pokrije inflaciju i jos da mozes zivit od ostatka
Ovisi koliko je covjeku potrebno za zivjeti.
neka oroci 300k uz kamatu od 6%. 2% neka pripise glavnici da je inflacija ne pojede a 4% mjesecno trosi. To ti je 1000€ mjesecno.

Ja da imam toliko kapitala vjerojatno bi zeljeo malo bolji zivotni standard. Milju eura bilo bi mi malo.
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 16:58   #78
Nedavno sam baš bio u sličnoj dvojbi... Čini mi se da je za veći iznos Erste aktivna štednja najbolje rješenje...
Nude dobru kamatu plus dodatnu premiju na dobivenu kamatu. Čisto pristojna lova, ako ne već za preživjeti, onda kao neki dodatni prihod...

Za sad se stvarno ne bi usudio za ulaganje u nešto drugo... Ne bi mirno spavao znajući da mi lova može preko noći otići u k...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 11:52   #79
Oročena štednja

Zanima me dali zna netko koja banka ima najbolju kamatu za oročenu štednju? i kolika je? na mjesec dana..oko 3% recimo, ima koja s 4%?
bart_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 13:39   #80
3-4% posto na godinu, koliko je znam. Al ovisi i o iznosu, valuti, roku oročenja... Sve je to slabo. Ak već ideš štedit onda štedi tako da dobiješ barem onoliko koliko će ti inflacija pojest. Možda da radije staviše te pare u kakav fond za 6-7% godišnje, državne obobveznice i tako to, obično takvi fondovi nemaju rokova ni dodatnih troškova pri povlačenju para. Il, ofkors, kakav fond s dionicama...
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.