Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2008., 20:28   #1
Utrnulost

molila bi ako koja trudnica bivsa ili sadasnja ima iskustva. naime, gornji desni dio trbuha (ispod desne dojke) mi trne. zapravo, osjecaj je koda mi je netko dao lokalnu anesteziju na tom dijelu
pitala sam prekjucer ginekologa sto bi to moglo biti, reko je da sam vjerojatno nategnula zivac i da malo smanjim tempo.
poslusala sam ga i malo smanjila ali imam osjecaj da mi se to utrnuce siri. sad mi je vec doslo do sredine gornjeg dijela trbuha (do dijela gdje se spajajau dojke).
zna li netko nesto o tome?
__________________
sunce je zasjalo 29.10.2008.
rapadajz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 20:54   #2
rapi ja ne znam niš o tome ali bar ti mogu dati jedan
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 21:03   #3
hvala nova!
__________________
sunce je zasjalo 29.10.2008.
rapadajz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 21:09   #4
rapi ni ja ne znam što je to? a da nazoveš hitnu i pitaš?

nemoj čekati ponedeljak
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 22:47   #5
ja sam pred kraj osjećala neku utrnutost pri vrhu stomaka desno, baš odgovara ovom opisu ali nisam na to obraćala pažnju previše jer mi je bilo normalno da stomak ili bebač vrši pritisak na neki organ ili živac
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 18:10   #6
Isti slucaj bio je i kod mene, no nisam nista spominjala doktoru jer ni sama nisam znala kako to opisati i objasniti - kod mene je trajalo dosta dugo, negdje od 4. do skoro 7. mjeseca trudnoce. Mislila sam da je problem u grudnjaku pa sam ih pocela opsesivno kupovati, svakojake, sa zicom, bez, za dojenje... Nista nije pomagalo, a osjecaj je bio ekstremno iritantan i neprekidan.
Proslo je samo od sebe, vjerojatno se u toj fazi rasta maternice i djeteta radilo o nekom pritisku na zivac, misic, sto li...
__________________
.::Ne brinite o mogućem smaku svijeta danas. U Australiji je već ionako sutra!(Charles Schultz)::.
.:.G&L... cekajte nas....:.
...the best portion of a good man's life is his little, nameless, unremembered acts of kindness and of love...(W. Wordsworth)
Sandee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 10:03   #7
hvala cure na odgovorima.
stvarno je osjecaj iritantan. idem u utorak kod doktora opce prakse pa cu i njega pitati za misljenje. za svog ginica sam napisala da je rekao da je to normalno, nek ne brinem.
__________________
sunce je zasjalo 29.10.2008.
rapadajz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 10:04   #8
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
ja sam pred kraj osjećala neku utrnutost pri vrhu stomaka desno, baš odgovara ovom opisu ali nisam na to obraćala pažnju previše jer mi je bilo normalno da stomak ili bebač vrši pritisak na neki organ ili živac
meni je to pocelo pred nekih tjedan i pol. mm mi govori da samo panicarim i da je taj negativni osjecaj los za bebu. pa pokusavma ne pretjerano razmisljati. ali kad je iritantno
__________________
sunce je zasjalo 29.10.2008.
rapadajz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 11:10   #9
Quote:
rapadajz kaže: Pogledaj post
meni je to pocelo pred nekih tjedan i pol. mm mi govori da samo panicarim i da je taj negativni osjecaj los za bebu. pa pokusavma ne pretjerano razmisljati. ali kad je iritantno
je, stvarno je! sjećam se da sam najviše ''to'' osjećala kad bi legla pa sam zato to i pripisala nekom ''mehaničkom'' poremećaju, pritisku nečega na nešto!
a šta možeš, pritrpi još malo
ajme, baš je lipo ne bit trudan!! (meni je baš bila tlaka...)
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:58   #10
i ja imam iste simptome, nisam ih nikome spominjala jer nisam znala kako da objasnim, tu utrnulost - kao neki žmarci da mi prolaze tuda. meni je također samo ispod desne dojke. dođe samo od sebe, i nekako tako i prođe, ali osjećaj je grozan.
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 14:05   #11
imala sam, recimo, slično iskustvo. Ja sam imala neku vrstu utrnuća ali i naznaku modrice isto ispod desne dojke. Kod mene je ispalo da je krivac grudnjak sa košaricama. Nekad sam znala i prespavati u njemu, a pošto spavam većinom na desnoj strani, košarica je vršila pritisak na to mjesto. Iza toga sam prešla na grudnjake bez košarica i sve 5.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 11:48   #12
Quote:
petra593 kaže: Pogledaj post
imala sam, recimo, slično iskustvo. Ja sam imala neku vrstu utrnuća ali i naznaku modrice isto ispod desne dojke. Kod mene je ispalo da je krivac grudnjak sa košaricama. Nekad sam znala i prespavati u njemu, a pošto spavam većinom na desnoj strani, košarica je vršila pritisak na to mjesto. Iza toga sam prešla na grudnjake bez košarica i sve 5.
ja ne spavam u grudnjaku, a i po doma sam bez njega. dok idem nekud onda koristim onaj bez zice, tako da to nije to.
ipak sam odlucila sutra ujutro otici kod svog ginekologa da vidi o cem se radi.
__________________
sunce je zasjalo 29.10.2008.
rapadajz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.