Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2011., 16:25   #1
Korištenje interneta s mobitela na računalu

dakle moze li mi ko reći kako mogu svoje računalo spojiti na internet koristeći usb kabl spojen na mobitel... Kakoo da koristim internet na računalu, a novce skida s mobitela??? hitnooo
black_davil is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 12.11.2011., 16:44   #2
Pa mogao si napisati koji telefon imas

Kod ajfona je dosta jednostavno - Settings > General > Network > Internet Tethering ,

moguce da je slicno i kod drugih...
bezimeni11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 00:12   #3
Obavezno napiši koji mobitel imaš.
I onda pročitaj pravila podforuma
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 15:15   #4
Mobitel kao modem

Pozdrav, zanima me koje karakteristike mora imati mobitel da bi ga se koristilo kao modem za spajanje laptopa na net?

Hvala
andrusko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 17:15   #5
Znam da skoro svi Androidi, Symbiani i iPhonei imaju tu mogućnost.
Govorim o bežičnom načinu (znači, spajaš se preko WiFi- a- kao na ruter, a za iPhone ide preko bluetootha- osim za 4, on ide i preko WiFi- a).
A, pretpostavljam da i WM mobiteli imaju tu mogućnost- ali, nisam osobno isprobao pa ne mogu tvrditi sa sigurnošću...

Znam i da neki ne smartphone Sony Ericssoni i Nokije imaju opciju dijeljenja interneta putem kabla.
Ali, isto ne znam ovako napamet koji imaju koji ne.

Najlakše bi bilo kada bi napisao koji te mobitel zanima- pa ti netko napiše ima li ili nema.
Ili otvori temu u Mobiteli pod povećalom i u kriterije (između ostalog) ubaci i ovaj.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 18:19   #6
Na mom Huawei IDEOS-u (Android) je to opcija "Portable Wi-Fi hotspot" (Settings > Wireless & networks > Tethering & portable hotspot > Portadble Wi-Fi hotspot)
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 00:44   #7
Quote:
andrusko kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me koje karakteristike mora imati mobitel da bi ga se koristilo kao modem za spajanje laptopa na net?

Hvala
Bitno je da ima 3G kako bi imao što brži internet i poželjno je da je smartphone! Gotovo sve mobitele možeš povezat sa laptopom preko njihovog softwarea za sinkronizaciju podataka (obično pc suite) putem kabla ili bluetooth-a koji ti omogućuju spajanje na internet preko mobitela.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 09:14   #8
Znači, nije nužno da mob ima ugrađen operativni sustav? Pitam jer ih ima dosta bez OS-a a imaju wlan wi-fii i stotijaznamstovecne...
Hvala na informacijama
andrusko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 09:21   #9
...nabroj jedan mobitel na kojem funkcionira WiFi, a nema na sebi instalirai OS...
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 10:32   #10
Pretpostavljam da je mislio na mobitele bez smartphone OS- a.
A takvih ima dosta.

No, danas ni smarphonei nisu skupi- pa nije šteta uz tethering (to je naziv za takvo dijeljenje interneta) imati i ostale "blagodati" smartphonea
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 12:41   #11
ej ljudi, mene zanima obrnuto. spajanje moba na net preko kompa koji se spaja na net preko usb sticka. kakav mi uređaj treba da mogu dobit wi fi signal i spojit se sa xperiom? pretpostavljam neki wireless router sa usb portom ali šta da tražim, može i na ebayu, dapače. hvala
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 12:14   #12
ima li komp wireles karticu? ako je laptop, vjerojatno ima, pa instaliraj npr connectify, e sad je jos pitanje, ako imas, koju wireles karticu imas, samo da nije intelova, broadcom ili atheros su mislim ok, jer ih je potrebno natjerati da rade u ap modu, jer xperia ne prihvaca adhoc, ovo je kao demo tog programcica koji je besplatan, al ako ti radi kartica u ap modu, javi se na pm, pa ti objasnim kako upogoniti full verziju programa...

ako nemas wireless karicu, najjeftinija je varijanta kupit neki wifi usb stick, ili kupis taj 3g router/ ap prko ebaya, s kojim nemam iskustva al mislim da bi trebao radit (al tu je caka kod jeftinijih, HAKOM, sve sto koristi radiovalove bi kao trebalo biti odobreno bas od hakoma za uvoz u hr, kao i bluetooth i mobiteli i ostale ČIN ČIN pi*darije, al postoji nada da carinici nece otvarat paket)
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 14:15   #13
hej druže stari hvala na pomoći
komp je u pitanju, i nema wi fi karticu ali imam wi fi usb adapter neki koji hvata signal sa tuđih mreža, jel to može poslužit u ovom slučaju?
ili baš mora bit router, modem, šta li? nigdje po netu ne mogu nać, interesantno

edit: našla sam ovo: http://www.ehow.com/how_6854965_shar...onnection.html

Zadnje uređivanje tomisličak : 26.11.2011. at 07:21.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 15:26   #14
e pa to je to! umetni taj stik i instaliraj programcic sa kojeg sam ti dao link i probaj dal ima opciju ap mode, tj sto pise na tom usb-u, firma i model?

edit:vidim ovo sto si poslala al s onim programcicem ti je to sve jednostavnije...
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 10:35   #15
taj program se plaća nešto koliko vidim pogledat ću opet... ovaj usb wi fi adaptor je d-link. al čini mi se prekomplicirano to sve skupa za mene plavušu
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 11:41   #16
poslao sam ti jos jucer pm, da ne dođe do tog pitanja
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 07:03   #17
Evo, radi se o motoroli flip out, pa me zanima kako je upotrijebit za spajanje laptopa na net, hvala unaprijed
andrusko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 21:22   #18
ja imam alcatel ot-990 i t-mobile usb stick preko kojeg idem na net... kako mogu iskoristiti taj net da bi se spojila na mob?
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 21:35   #19
...android ima mogučnost instaliranja aplikacije za povezivanje interneta, računalo/mobitel - tether...
...dakle u Marketu potražiš nešto slično što se zove Tether...
...ili jednostavno izvadiš data SIM karticu iz USB internet sticka, i umetneš u mobitel ako je ista mreža, a mobitel kodiran...
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 16:51   #20
podrzava li gl cookie tethering preko bluetootha?
naime, ako si uzmem tablet samo sa wifi da se mogu spojiti na net nekad ako mi zatreba, a nisam doma?
na cookiu ne mogu naci ni postavku za tethering, a kamoli jos preko blua...
hvala vam velika, ovo ne mogu naci na netu.
__________________
SILICA GEL
''DO NOT EAT''
THROW AWAY DESICCANT
slanutkica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.